twigxi twigxi komentáře u knih

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Falešný román je taková naivní, přihlouplá sestra mojí oblíbené Aristokratky. Nenáročné, ale odpočinula jsem si u toho.
Moc ráda si přečtu i další díl.

03.10.2018 3 z 5

Život za zavřenými dveřmi / 19 let marnosti Život za zavřenými dveřmi / 19 let marnosti Ladislav Fred

Tolik pravopisných a stylistyckých chyb v jedné knížce jsem snad ještě neviděla!
Příběh to byl zajímavý, četl se dobře a opravdu mi zůstával rozum stát nad tím, co všechno si hlavní postava nechala líbit.
Snad tato kniha bude pro někoho varováním, nebo někomu pomůže otevřít oči a dostat se z takové situace ven.

22.08.2018 3 z 5

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Tak tohle bylo příjemné překvapení. Neměla jsem velká očekávání, jen mě zaujalo téma katakomb. Jako kamaradka urban explorera, jsem podzemí několikrát navštívila a ledacos o něm i vím. Byla jsem tedy zvědavá, jak autor toto téma uchopí. Čekala jsem slátaninu plnou nesmyslů, ale ono se to nestalo. Teda, ne až tak moc, jak jsem se obávala.

Abych to vysvětlila... v poslední době se mi u thrillerů často stává, že nad chováním hlavních hrdinů jen nevěřícně kroutím hlavou - připadá mi nelogické a nevěrohodné. Tady se mi to nestalo! I když od půlky už byl děj trochu (ok, dost!) přitažený za vlasy, autor dokázal všechno tak nějak vysvětlit a já jsem stále dokázala ději uvěřit.

Za mě palec nahoru. Není to sice top kniha ke které bych se znovu vracela, ale jako takovou napínavou jednohubku na dva večery ji můžu doporučit.

21.08.2018 4 z 5

Bez filtru Bez filtru Kristýna Dolejšová

Příjde mi, že v dnešní době vydává knížku už opravdu každý druhý.
Projekt je sice zajímavý a záslužný. Nechápu ale, proč kvůli tomu autorka sepisuje memoáry. To mi v jejím věku připadá opravdu úsměvné.

14.06.2018

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Celou dobu mě kniha neskutečně bavila, četla se svižně a nemohla jsem se odtrhnout. Ale ten závěr!
Tam se autor tak urputně snažil vysvětlit ten náhlý dějový zvrat a podřídit mu následné chování postav, že to prostě celé ztroskotalo. Škoda.
Za překombinovaný konec ubírám jednu hvězdu a knížka je ve výsledku jen takový průměr.

23.05.2018 3 z 5

Zaklínač duší Zaklínač duší Sebastian Fitzek

Vůbec jsem se nemohla začíst. Nejen že mě kniha sama o sobě vubec nebavila, ale komplikoval mi to i fakt, že byla napsaná dost chaoticky.

15.05.2018 1 z 5

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Chtěla jsem oddechovku, ale toto mě nebavilo, nenadchlo ani nepobavilo. Hlavní postava mi byla nesympatická. Nedočteno.

09.05.2018

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Začátek se mi sice líbil, ale postupně to šlo dolů. Autorovi nevěřím ani slovo, což by asi nevadilo, nikomu nevnucuje, že je příběh pravdivý. Ale celkově to bylo tak překombinované a přehnané, že vlastně nevím, komu je kniha určena. Pro dospělého čtenáře mi nepřipadá dostatečně zvládnutá a pro děti zase žánr hororu není vhodný. Možná young adult. Kdybych to četla v patnácti, asi by se mi to líbilo. V tuto chvíli už to ale považuju za blábol.

Poznámka: náhodou jsem narazila na audioverzi Trhliny. Překvapivě se mi to velice líbilo! Zřejmě proto, že příběh byl dost zkrácený a zvukové efekty, hudba a samotný přednes naprosto dokonalý. Takže zvyšuju hodnocení o jednu hvězdu.

09.05.2018 2 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Lehce předvídatelná a průměrně napsaná kniha. Četla se svižně díky krátkým kapitolám. Pro náročného čtenáře, který už toho má načteno hodně bych ji nedoporučila. Nebo spíš bych doporučila, aby od ní neměl moc velké očekávání.

06.05.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherně a s velikým citem napsaná kniha. Nesnaží se nuceně čtenáře dojímat a přesto se tak stane, protože k hlavním postavám nelze nepřilnout a budete na ně i po dočtení dlouho vzpomínat.

Příběh je naprosto přirozený a odvíjí se nečekaně pozpátku. Líbilo se mi postupně poznávat postavy v jiné časové lince. Co se mi líbilo ještě víc je, že se autorka drží dobových faktů a dala si s jejich vyhledáváním záležet. Na knize je to znát a prospívá jí to. Stejně tak skvělě odvedená samotná řemeslná práce knihy - bylo znát, že spisovatelka je velice vyzrálá. Své dělá asi i její zkušenost s překlady knih.

Přestože se jedná o fikci, jmého Mira a jména několika dalších postav jsou vypůjčena od skutečných osob, které v Meziříčí žily a jednotlivé střípky příběhů (jak říká sama autorka), se tenkrát opravdu někomu staly.

02.05.2018 5 z 5

O Norikovi O Norikovi Vladimír Chvátil

Můj nejoblíbenější gamebook!!!
Ještě teď si pamatuju určité pasáže a to, jak jsem se u nich nasmála. A taky si pamatuju, jak jsem neustále znova a znova kontrolovala poličku v knihovně, jestli tam nepřibyly od tohoto autora nějaké další knihy. A dodnes mě mrzí, že nepřibyly...

07.03.2018 5 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Úžasná kniha!!! Fuksovy horory mě svojí ponurostí a vykreslením postav, které si zamilujete, nebo nenávidíte, ale nic mezi tím, dokážou vtáhout a nepustit. Osoby v příběhu se zdají až zvláštně povědomé. Děj se pomalu odkrývá, opakující fráze a příběhy působí až hypnoticky a atmosféra houstne, aby vyústila v naprosto šokující závěr.
Miluju knihy, kde několikrát odhaduji konec, abych pak zjistila, že jsem byla pokaždé úplně vedle. A Pan Fuks mě dokáže zmást dokonale. :)

09.02.2018 5 z 5

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Krásná kniha plná symboliky. Jedna z těch, které se dají číst opakovaně a postupem času v nich člověk nachází víc a víc vrstev spolu s tím, jak sám dozrává.
Na začátku jsem byla zmatená, ale jsem ráda, že jsem se nenechala odradit a četla dál. Postupně se přede mnou otevřel naprosto ohromující svět a nádherně vykreslená, temná atmosféra staré Prahy mě vtáhla tak, že mě při čtení chytil v metru revizor.

29.10.2017 5 z 5

Tatínku, má ďábel oči jako maminka? Tatínku, má ďábel oči jako maminka? Martin Petiška

Jsem rozpačitá z tak vysokého hodnocení. Kniha sice byla docela čtivá - krátké povídky se četly svižně, ale napsaná velice jednoduchým, naivním způsobem. Postavy v každém příběhu byly příliš černobílé, než aby působily věrohodně. Poslední příběhy se mi už ani nechtělo číst, všechny si byly totiž dost podobné.

20.10.2017 1 z 5

Nekonečná, téměř průzračná modř Nekonečná, téměř průzračná modř Rjú Murakami

Nekonečná...nuda! Rjú Murakami omílá dokola stále stejná témata sexu, násilí a drog.
I když mu neodpírám odvahu šokovat, nenašla jsem v knize žádný hlubší smysl, bez kterého to na mě působí jen jako křik dítěte, které na sebe chce za každou cenu strhnout pozornost.

13.12.2012 2 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, ale čekalo mě zklamání.
Fotky, které se mi samy o sobě moc líbily a kvůli kterým jsem se právě na knihu tolik těšila, jakoby vyprávěly úplně jiné příběhy. Působily tam bohužel až rušivě a příliš našroubovaně. Příběh samotný mě vůbec nezaujal.
Škoda nevyužitého potenciálu, nápad to byl skvělý.

13.12.2012 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Nebyla jsem schopná ji dočíst, možná jsem do ní ještě nedozrála. Na Kafku na pobřeží podle mne nemá. Chci se k ní ale ještě časem vrátit. Nerada hodnotím nedočtenou knihu.

31.01.2012 2 z 5