tinka1974 tinka1974 komentáře u knih

Údolí Údolí Bernard Minier

Tahle série se opravdu díl od dílu lepší. Martin se přes své průšvihy posouvá v životě dál. Opět pátrá po vrahovi jako pozorovatel, protože je znovu mimo službu. Vrací se Iren ale i Marion a jejich osudy se odhaluji. Pachatelé vražd a pohnutky k ním, klobouk dolů tohle vymyslet. A co mě opravdu dostalo jsou poslední dvě kapitoly. Poslouchala jsem jako audio a tyto dvě jsem si pouštěla několikrát. Martin jde opravdu do sebe a jeho řeč k jednomu pachateli (abych neprozradila, kdo to je) je opravdu obdivuhodná a plná mouder. Na druhou stranu od prvního dílu uběhlo devět?? let a z Martina se stává padesátník čekatel, tak aby také ne.

08.06.2023 5 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Trochu zklamání. Byla jsem namlsaná z předchozích dílů. Začátek byl dobrý, prostředek propad a konec se opět rozjel. Niall mě docela zklamával, ale nikdo není dokonalý ani v romanťáku. Jako oddechovka ujde, ale jsou i povedenější.

31.05.2023 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Za mě byl tohle zatím snad nejpovedenější díl. Úvod byl z minulosti a pak najednou skok do přítomnosti a už to jelo. Na konci mě čekalo velikánské překvapení. Pořád jsem sice čekala, kdy se objeví Hirtman a jak je do celé záležitosti zapojený, ale tentokrát nepřišel. I když vlastně skoro. Až úplně na konci se nám připomene. Také se rozvine vztah mezi Martinem a Gustavem, ze kterého už se stává super chlapeček. A Martin snad konečně pochopí i pohnutky svého otce, které vedly k jeho smrti. Určitě doporučuji, i jako čtená verze měl příběh spád a dobře se poslouchal

27.05.2023 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Z tohohle příběhu se nakonec stala jízda. Souboj Martina a Juliana. Začátek byl docela zvláštní a až v polovině příběhu jsem si uvědomila, že se vlastně žádný případ neřeší. Jen soukromé životy obou. A ten konec, síla.
Poslouchala jsem audio a byl to poslech příjemný

20.05.2023 4 z 5

Ztracená sestra Ztracená sestra Lucinda Riley

Byl to krásný příběh, i když se mi nelíbil úplně od začátku. Začátek mi přišel trochu ujetý. Hlavně, jak děvčata stále běhala za Merry a před nimi utíkala. Pak se začal odvíjet příběh z minulosti a halvně životopis samotné Merry a ten mě opravdu dostal. Byl úžasný, nádherný, dojemný, dobrodružný. Prostě krásný příběh. A těším se na poslední díl. Tam se snad všechno spojí.

14.05.2023 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Po předchozím díle jsem se na tento těšila, ale trochu mi zklamal. Začátek se mi vůbec nelíbil a byl takový rozvleklý, nemastný neslaný. Všechno se rozjelo v momentě, kdy se Christin ocitla ve vězení. Pak začala bojovat a až do konce už nebylo hluché místo. Vsuvky o astronautice byly také fajn. Poslouchala jsem jako audio a poslech byl příjemný

12.05.2023 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Na knížku jsem se těšila. Moc se mi líbila obálka a poměrně dost dlouhou dobu plnila výlohy knihkupectví. Konečně jsem jí našla i v knihovně a dokonce jako audio. O to větší to bylo zklamání. Vždycky, když už se mi zdálo, že zabředneme do hlubších vod se něco zvrtlo a děj se vrátil na povrch. Pravda je, že mi to nevzalo ani jako oddechovka

29.04.2023 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

opět jsem poslouchala audio. Tento díl byl o level lepší než předchozí. Už od začátku to mělo spád a napětí. Během příběhu docházelo ke spoustě zvratů a konec byl docela překvapivý. I postava Martina se se vyvíjí a od minula se posunula. Odhalil nám část své minulosti, která ho formovala. A závěr, závěr poslední kapitola, byla působivá

27.04.2023 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Poslouchala jsem jako audio, ale moc mě to nenadchlo. Spád a můj zájem tako krimi dostala až v poslední třetině. Nevím proč, protože příběh je opravdu zajímavý

23.04.2023 3 z 5

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Tohle byl moc krásný a zároveň smutný příběh, ale to už život bývá. S Elektrou jsem prožila záludnosti světa modelek a s Cecili něco úchvatného. Vřele doporučuji

16.04.2023 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Znovu jsem poslouchala jako audio. A znovu prvotřídní případ. Kate s Tristanem se díl od dílu zlepšuje. Těším se na další díl. Jen ta jména se mi trochu pletla.

15.04.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Do Kate jsem se zamilovala. Je to moje krevní skupina. Příběh jsem poslouchala jako audio a neměl chybu. Od prvního příběhu je to velký posun. Kate tady řeší další případ, prohlubuje svůj vztah k synovi. Tristan je jedno velké překvapení. A oba na konci řeší jedno velké dilema, Katin sen. Vřele doporučuji a těším se na další díl.

14.04.2023 5 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Další příjemné čtení, tentokrát na Velikonoce. Will byl miláček od samého začátku a Hanna mu mu byla rovnocennou partnerkou. Jejich příběh krásně plynul a mísil se s osudy obou dvojic, které jsme mohli poznat v předchozích dílech. Tahle série se začala líbit. A to velmi

11.04.2023 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Příjemné čtení. Dokonce se mi líbilo trochu víc, než první díl. Sára a Max byli moc fajn společníci na jarní večery

01.04.2023 4 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Čtyři hvězdy, protože jsem četla lepší sérii. Ale tohle je také prima. Prima oddechovka na víkend, sice předvídatelná, ale je to návrat do mladších let, kdy se mi podobné knížky líbily. V sérii budu určitě pokračovat. Už se těším, až budu mí volný víkend

25.03.2023 4 z 5

Hadí žena Hadí žena Hernán Huarache Mamani

Mě to nějak nebavilo a to jsem dostala doporučení, že je to lepší než Kantu. Možná, kdybych jí dostala do ruky jako první, kdo ví. Určitě si tam každý něco najde. Já to poslouchala načtené a pro mě byl zážitek slyšet, jak Lara na začátku bědovala. Dokážeme být pěkně otravné. Jinak je to neuvěřitelná pohádka. Nakonec jsem si půjčila v knihovně, abych zjistila, jak to skončí. A končí to, jak se dá čekat

10.03.2023 3 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

Tohle je další vydařený díl. Linka Tiggy se mi velmi líbila. Moc by mě zajímalo, co autorka zamýšlí se Zedem, který se objevuje u každé ze sester. Na co jsem se také těšila, byl osud Maríi. Ta mi z historické linky přirostla k srdci nejvíc. Lucía byla naopak umělkyní každým coulem. Jenom konec mi přišel možná příliš moc rychlí. Chtělo to víc. Uvidíme, kam nás zavede poslední adoptovaná ze sester

28.02.2023 5 z 5

Olivovník Olivovník Lucinda Riley

Na Olivovník jsem se těšila ani nevím proč, ale byl pro mě zklamáním. První polovina byla nuda. Čekala jsem, kdy se tam všichni uzlatíčkují a udrahouškují. Ovšem po příjezdu Fabia vzal děj spád a ten konec, který odvypráví Alex je suprový. Alexův deníček byl to nejlepší, co mi udrželo u čtení.

12.02.2023 3 z 5

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Začátek tohoto příběhu byl nemastný neslaný. Nějak jsem tady pana Maye nepoznávala. Chvilkami jsem si říkala, co to vlastně je. Tak trochu o ničem. Ale nakonec díky Anně a závěru se děj rozjel a uděluji čtyři hvězdičky, i když s uchem odřeným. Příběh dobrý, zápletka také, ale něco tomu chybí.
Ještě musím říct, že jsem poslouchala audio, a to také bylo trochu monotónní

10.02.2023 4 z 5

Sestra s perlou Sestra s perlou Lucinda Riley

Tohle je za mě ten nejlepší díl. Četlo se jedním dechem. Moc mi zajímalo, jak to dopadne s Esem a jak skončí Dumond a četla jsem dopředu. Tak že jsem to celé přečetla dvakrát. Esa je mi upřímně líto a doufám, je se o něj ještě autorka zmíní v dalších dílech. CeCe držím palce. Je to moje hrdinka. Našla se a její batůžkování je pro mě inspirací. Těšila jsem se na další díl, bohužel je v knihovně beznadějně rozebraný. Tak musím vydrže

01.02.2023 5 z 5