tinka1974 tinka1974 komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

Asi takhle, začátek mi moc nenadchl a říkala si, že je to tak pro puberťačky. Ale jak příběh plynul, stále více mi vtahoval do děje a já se přistihla, jak se soustředím na děj. Vlastně je to úžasná oddechovka. A poznám na závěr. Poslouchala jsem audio a bylo moc hezky načtené.

20.02.2022 4 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Příjemný poslech. Příběh krásně plynul, vtáhl mi do děje. Doporučuji

19.02.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Výborný příběh. Tyhle Dokonalé příběhy mi chytily od samého začátku. A to nejen kvůli detektivní zápletce. Já osobně už to poslouchám jako červenou knihovnu. Líbí se mi, že i inteligentní a úspěšní lidé mají své vztahové problémy. Tak snad s dalším případem a dalším psychopatem pokročí vztah i mezi Avou a Luckem. A v tomto díle se nám vrací i přízraky minulosti

Jako audio bylo dobře načtené a velmi příjemně poslouchatelné

13.02.2022 5 z 5

Nightingale Way Nightingale Way Samantha Young

Jen jednu větu: Tohle byl ten nejlepší a neúžasnější díl celé série!!!!

06.02.2022 5 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Za mě je to velmi povedený díl. Když pominu nadřirozenost příběhu, to co si postavy prožily, že velmi realistické. A na okraj, již mám rozečtený poslední díl, a opět bere za srdce.

05.02.2022 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Tak trochu nevím, co napsat. Další hezký, čtivý román. Vřele doporučuji. Moc se mi líbilo, jak Emilia během roku dokázala vyzrát, postavit se nepříjemnostem, smířit se s minulostí a najít životní lásku a rodinu, po jaké vždy toužila.

05.02.2022 5 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Opět výborný poslech. Tentokrát ale jen čtyři hvězdičky, protože mi to připomínalo první a třetí díl. Jakoby se tady ta dvě téma prolínala

24.01.2022 4 z 5

První šifra První šifra Denise Rudberg

Příběh byl zajímavý, čtivý. A nejvíc se mi líbil konec. Moc se těším, jak životy našich tří žen budou pokračovat. Autorka nechala otevřený konec. To se jí povedlo.

Málo hvězdiček dávám spíš za to, že jsem čekala, jak se z příběhu dozvím i historické zajímavost a hlavně něco, co se točilo okolo šifrování. S tím jsem se ještě nikde nesetkala

11.01.2022 3 z 5

Půlnoční růže Půlnoční růže Lucinda Riley

Moje druhá kniha, a opět moc příjemné klidné čtení, i když životní zvraty hrdinů o klidu nesvědčí. Znovu se ukazuje, jak životy předků ovlivňují životy jejich pokračovatelů. A je zajímavé, že v těchto románech se nechá najít dost životních mouder. Od těch, že práce by nikdy neměla ničit rodinné vazby, přes náhled na filosofii přístupu k životu západu a východu, až po ty že štěstí a naplnění vás může potkat na těch nejneobvyklejších místech.

31.12.2021 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Moc hezký, jemný příběh. Pro zamyšlení, pousmátí i poučení. Poslouchala jsem audio. Je toten typ čtení, který se hodí k tomuto ročnímu období. Zastavení se a naslouchání. Jednou bych se k tomu ráda vrátila, udělala si víc času a přečetla papírovou verzi

31.12.2021 5 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Tak tento díl byl takový střed. Nezklamalo, ale ani úplně nenadchlo. Poslouchala jsem audio a načtené to bylo dobře. Děj a zápletka, ani tady nemám co vytknout. Ale něco tomu chybělo. A scházel mi Wolf.

20.12.2021 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Děj byl velmi napínavý, poslouchala jsem jako audio a moc se mi to líbilo. Konec byl velmi překvapivý. Autor nám ukázal vztahové problémy policistů a novinářů. Ale také jejich zápal pro práci a etiku. Jaká je to tenká linka a jak je snadné ji překročit.

12.12.2021 5 z 5

India Place India Place Samantha Young

Mě se tento díl líbil skoro nejvíc. Když to tak čtu, nechtěla bych být chlap. Nemají to s námi děvčaty vůbec lehko. Je to velmi příjemná oddechovka . A taky ukázko toho, jak ne. Ve svém žánru si román zaslouží plný počet

09.12.2021 5 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

To byla tedy jízda. Našla jsem v knihovně jako audio a při poslechu jsem se rozpomínala. Svižné, hezky načtené a až do konce napínavé.

05.12.2021 5 z 5

A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) A přesto říci životu ano: (Psycholog prožívá koncentrační tábor) Viktor Emil Frankl

Hodně jsem si slibovalo, vzhledem k doporučení. A proto jsem byla trochu zklamaná. Hlavně asi z druhé poloviny. Ale i tak musím jen doporučit. Tohle by si měl přečíst každý. A řídit se drobnými radami, které autor líčí a které jemu a mnoha jiným pomohlo přežít pro nás až nemyslitelné podmínky

05.12.2021 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Příběh zajímavý, moc hezky se poslouchal. Jen postavy bych vylíčila víc do hloubky. Baví mě příběhy, kde mystično staré rituály ovlivňují současnost. A tady v tom příběhu jich bylo dost. A Irko jich je jak koukám plné. Je někdy až k nevíře, jak jsou podobné těm našim. stačí jen pozměnit jméno

05.12.2021 4 z 5

Tajemství černé orchideje Tajemství černé orchideje Lucinda Riley

Milé plynutí příběhu. Na to jsem přišla někdy ve třetině příběhu, když jsem si říkala "to je ale nuda". A jak šel příběh dál mi došlo, že to nuda není, že to jen plyne. Pomalu, krok za krokem. Všechno chce svůj čas a příběhy lidí v tomto románu ukazují, že je to pravda. Životy se rozpadají a zase skládají a nakonec se kruh uzavře a oni se posunou dál do nové etapy, do nových výzev. Hlavně nenásilně. Netlačit na pilu.

27.11.2021 5 z 5

Nová doba Nová doba Marie Lamballe (p)

Z knihovny jsem si půjčila jako CD s tím, že budu poslouchat při pečení vánočního cukroví. Nedalo mi to a poslechla prvních několik kapitol, abych věděla, jestli se mi to bude líbit. A líbilo. Dokonce tak, že má poslechnuto a potřebuji další díl. Děj příjemně plynul. Konec války jsme si mohli představit očima válečného zajatce, žen, které zůstaly sami doma, nuceně nasazeného Francouze, židovky, ale i kolaboranta a uprchlíků, kteří hledali bezpečí před postupující frontou. Každá postava prožívala tu samou situaci jinak. Jediné, co měli společné byla radost z toho, že přežili a znovu se shledali.

27.11.2021 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Tak tohle nebyl známý May. Tohle je úplně jiný žánr. V dnešní době by se dalo říct, že jen pro silné nátury. Zajímalo by mě, kdy to začal psát, protože to silně koresponduje s dnešní situací. Vir chřipky, farmaceutická společnost, asijská dívenka. Nebylo to špatné, ale také to nebylo ono. Možná by to chtělo víc propracovat konec. tím nemyslím zápletku.

04.11.2021 4 z 5

Případ zelenooké sestřičky Případ zelenooké sestřičky Erle Stanley Gardner

Tak tohle byl klasický Perry Mason. Před dvaceti lety má oblíbená četba. tentokrát jsem si knížku půjčila z důvodu večerního předčítání se synem. Bohužel začala škola a už neměl čas. Mě to ale vrátilo v čase. Bravurní advokát a jeho sekretářka prostě musí zajímavým přístupem vyřešit každý případ. A vždy dost záhadným a neotřelým způsobem. Oddechovka.

04.11.2021 4 z 5