Timkim Online Timkim komentáře u knih

Kříže u cesty Kříže u cesty Jeffery Deaver

Jsem hrdina, konečně jsem to po 6 měsících doposlechl. Nic víc se k tomu napsat nedá. Zlatý Lincoln.

09.01.2024 3 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Škoda, že se povídky opakují v různých knihách. Jinak perfektní.

09.01.2024 5 z 5

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Naprosto fantastická sbírka povídek. Jsem nadšen a jelikož pracuji na stálé noční směně, volba byla jasná :-) bylo to velice různorodé a o to víc mě to bavilo. Mezi top bych vyzdvihl Římsu, Šroťák a Bojiště..no a Nekuřáci a.s......vám nějak nevím, zda si zapálit, nebo ne...téměř dokonalé. 90%

09.01.2024 5 z 5

Poslední hřebík Poslední hřebík Stefan Ahnhem

(SPOILER) Tak jak jsem měl celou sérii rád, tak tohle bylo úplně mimo mísu. Nedozvěděli jsme se absolutně nic o tom, co se stalo ve vězení a ani jak dopadl smajlíkový gang. Jako důstojné zakončení série to nepovažuji a doufám, že ta křeč už pokračovat nebude.

08.01.2024 2 z 5

2001: Vesmírná odysea 2001: Vesmírná odysea Arthur C. Clarke (p)

Chtěl jsem vědět, copak je na té knize tak úžasného, tak jsem si dal audio. Film jsem neviděl a asi ho ani vidět nechci.
Stotožňuji se s komentářem od janina66. Začátek byl hodně pomalý a já už se začal proklínat, do čeho jsem se to pustil. Souboj s Halem byl super a popisy planet úžasné. Konec už nebylo sci-fi, ale těžký metamfetaminový trip.
Každopádně vyzkouším pokračování.
80%

05.01.2024 4 z 5

Kdysi Kdysi Morris Gleitzman

S tímto hodnocením půjdu proti proudu a narazím, ale mě se to vážně moc nelíbilo. Knih z touto tématikou jsou stovky, možná tisíce, ale taky to byl fakt extrém. Autoři už opravdu neví jak z čtenáře vymačkat ten kousek citu, tu poslední slzu ( ne tady se to fakt nekonalo) , tak to necháme vyprávět malého kluka. Podle mě úplnej hlupák, pokud si v 9 letech neuvědomoval co se děje, nikoho se nezeptal a stále jen mlel o knížkách....takového naivního troubu fakt potkat nechcete. Tohle bylo vážně špatný. 50%

04.01.2024 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

No podívejme se, ta Kim se mi už nezdá ani tak nesnesitelná. Perfektní propojení Alex, matky a Kim. Bavilo mě pozorovat manipulaci a myšlenkové pochody doktorky. Tato soukromá linka byla možná lepší než celé vyšetřování, které jsem téměř nezaznamenal a bylo dle mého jen podkres pro celou knihu. Super. Dnes to bude vysoko. 95%

04.01.2024 5 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Opět vynikající kniha. Docela se nám ty rodinné vztahy zamotávají. Tip na padoucha jsem měl přibližně ve 2/3 knihy a potvrdil se mi. Nikterak to rozhodně neubralo na čtivosti a napětí. Moc povedené, ale rezervu si nechám. 92%

03.01.2024 5 z 5

Zabiják Zabiják Ed McBain

Jen tak něco kratšího do ucha. Konečně jsem se dostal k prvnímu dílu 87 revíru. Je to více upovídané, více popisné, ale aspoň poznáme vyšetřovatele. Jako oddychovka a vstup do série dobré, ale nic, co by mě nutilo dát v zápětí další díl. 70%

29.12.2023 3 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Po delší době čten papír a parádní začátek série. Nej postava byla jednoznačně Tilly. Už se těším na další díly, které mám připravené v knihovně. Začátek byl super, prostředek trochu pomalejší a konec malinko "emerickej" něco ve stylu jsem bývalý spolubydlící sestřenice tvého dědy z otcovy strany...ale v celku povedené. Žádné ufo, žádné mystično, i když pár věcí bych vynechal...a tak nějak otevřený konec.. spokojenost. Za mě dnes 95%

27.12.2023 5 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Tak pokud to srovnám s prvotinami z českých luhů a hájů, například s "detektivkami" od pí. Klevisové, je to jako nebe a dudy. Tohle je detektivka kde nechybí napětí. Ano, závěr je velice uspěchaný, dalo by se tam dát pachateli možnost uniknout, ale i tak, napětí tam bylo. Uvidím jak další v sérii, ale nebylo to vůbec špatné. Bavilo mě to. 85%

26.12.2023 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Vynikající kniha. Přesedlal jsem z románů na povídky a nebylo to vůbec zlé. První byla skvostná, ten popis vraždy, řezání...pěkně detailně popsáno. Druhá taktéž, úplně jsem to viděl před sebou. Další dvě spíš nechávají na fantazii čtenáře, jak s tím naloží. Každopádně, vše předloženo pěkně syrově, bez zbytečných omáček okolo. Velice povedené. 90%

20.12.2023 4 z 5

Sedmá pohroma Sedmá pohroma James Paul Czajkowski

Pokaždé když se pustím do poslouchání příběhů Sigmy, už tuším, jak se bude příběh vyvíjet, protože James v podstatě kopíruje předchozí modely svých knih. Jediné co nikdy netuším je, s čím přijde Kowalski a jaké vynikající průpovídky pronese. Za mě jednoznačně nejoblíbenější postava. Jinak příběh na hranici uveřitelnosti a asi jsem od toho očekával malinko víc. Každopádně, další díly dám ( až je seženu). 85% je tak akorát.

19.12.2023 4 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Audio, nedoposloucháno.
Po Kopřivově Rychlopalbě jsem narazil.
Začátek byl vynikající a za to jsou ty dvě hvězdy, ale zbytek? WTF? To musel mít hustej matroš. Za to by se nemusel stydět ani H.P.Lovecraft.
Od pádu až po dvacátou kapitolu snůška blábolů. Pak jsem to vzdal. Sorry tohle doporučovat fakt nebudu.

14.12.2023 2 z 5

Naprosto nesdilim nadšení ostatních. Jediné co je na knize dobré, je popis drsného prostředí severu.
Co mě ale naprosto iritovalo, jak její manžel kterého dlouho neviděla, zavelí přijeď a ona se vykašle na dceru a jede. Žijou tam v nějaké kůlně do které teče, smrdí to tam a spoléhají, že něco zastřelí, žijou tam jako největší špíny a jen chodí od kůlny ke kůlně. Absolutně jsem nepochopil proč tam byli, stále jen lovili a jedli tuleně, kůží moc nenasbírali. Po roce jede zpět, manžel ji opět opustí a jde pracovat na loď. Takže co si tím chtěla dokázat?

13.12.2023 2 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Audiokniha. Jelikož mám přečtenou celou sérii, musím konstatovat, že nám Chris malinko měkne. Je to více upovídané, rozběhané s minimem zvratů. Navíc jsem chvíli nevěděl, komu mám fandit. Dokázal jsem pochopit důvody " padoucha" a mnohý by to udělal stejně.
Malou výtku bych měl k obsazení předčítajícího, ale to se dá eliminovat papírovou knihou. Suma sumárum nebylo to špatné, ale má očekávání se nenaplnila. 90%

13.12.2023 4 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Tohle byla jedna z autorových slabších knih. Pokud v tom budeme hledat logiku, nenajdeme. Netvrdím že to bylo úplně špatné a bylo zajímavé pozorovat "dvojče" ale příběh tak nějak vyšuměl do ztracena....zapomenutelný. Krutopřísný průměr. 65%

11.12.2023 3 z 5

Jak již bylo několikrát zmíněno, některé povídky vynikající, jiné slabší, ale najde se i pár, které nutí k zamyšlení.
Opravdu bych nechtěl vědět v jakém byl rozpoložení mysli a co se Edgarovi honilo hlavou když povídky tvořil. Celkově solidní standard. 85%

11.12.2023 4 z 5

Alaska JOE Alaska JOE Benoni Jassik

Super příběh. To prostě nevymyslíš. Já se smál od začátku do konce. Takového salámistu potkat rozhodně nechceš. Vynikající audio s bezvládným přednesem. Škoda, že toho autor nenapsal víc. Super oddychovka.

08.12.2023 5 z 5

Klíč soudného dne Klíč soudného dne James Rollins (p)

James opět nezklamal. Povedená kniha, kterou si dokážu představit jako film. Kowalski je borec a jeho průpovídky začínají být legendární. Linka na Špicberkach byla perfektní a akční tak akorát. 90% s klidným svědomím.

07.12.2023 5 z 5