Timkim Timkim komentáře u knih

Nějak mi došla slova. Takovou hovadinu jsem už dlouho neposlouchal. Film vidět rozhodně nechci. Jedna hvězda pouze za snahu něco dát na papír. Špatné, velmi špatné. 20%

06.03.2024 1 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Bravurní. Stephen je extremista. Buď vám naservíruje celé město s půl milionem postav a jmen, nebo udělá příběh o rozměrech 9x9 metrů s jedinou postavou. Dokonalé "one woman show". Dál už se snad jít ani nedá. Líbila se mi Holčička, líbilo se mi Misery a toto není o nic horší. Člověk se do toho dokáže vcítit a prožívat to. Velice povedené. 85%

05.03.2024 4 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Dlouho, předlouho jsem ji měl v knihovně a chystal se jí číst. Teď na ní došlo. Po dlouhé době čten papír.
Mě se to líbilo, někdo může namítnout zdlouhavost...ale pro vytvoření atmosféry je to takto nutné. Musíte od banalit té malé bestie dospěl k finálnímu "galapředstavení". Hanna byla fakt máklá, ale to sociopati bývají. V první polovině knihy mi vadili oba rodiče, Alex asi víc, ale od 2/3 jen Suzette, která se stále obviňovala, až s tím byla trapná. A konec nebyl ani tak otevřený. Úplně vidím film a poslední záběr na šklebíci se dívenku......"teď ze mě musí být ta nejhodnější holčička".... Dnes dobré 85%

05.03.2024 4 z 5

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

No nevím, nejsem si zcela jistý, zda si seženu pokračování. Kouzla a iluze fantastické, vysvětlení kouzel perfektní, ale ten děj nám malinko pokulhával. Absolutně žádný wow efekt, občas návaznost zcela náhodná a bez pořádného vysvětlení. Navíc ten konec? Žádný zázrak, ale zabít čas se tím dá. 70%

04.03.2024 3 z 5

Amazonie Amazonie James Paul Czajkowski

Neřekl bych, že je to typický Rollins. Jelikož mám již odposlechnutou téměř celou sérii Sigma, vrátil jsem se ke kořenům tvorby. Série Sigma se spíš zakládá na náboženských základech napříč celým světem. Toto se li líbilo, protože, ač tam bylo mystično, bylo to z 50% uvěřitelné. Mimo jaguárů a kajmanů. Ohledně té džungle mě neustále vyvstával film Predator....jsou na planetě ještě neprobádaná území a občas se ukáže příšera z lesa, nebo z hlubin, takže proč ne. Ještě není vše objeveno. Za mě dnes spokojenost 90%.

02.03.2024 5 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Začátek knihy byl na můj vkus velmi pomalý. HP byl pro mě absolutní looser a nefandil jsem mu ani za mák. Navíc politikaření, spousta IT pojmů, pro člověka neznalého bylo ubíjející. Byl jsem rozhodnutý dát sotva tři, ale od poloviny se to zlomilo, akce střídala akci a konec byl překvapivý. Takže ano, na čtyři to dá a celou sérii hodnotím též kladně. Dnes 85%

29.02.2024 4 z 5

Dost dobře nenormální Dost dobře nenormální Denise Linke

V podstatě zajímavý poslech, konečně jsem poznal ADHD i z druhé strany. Nicméně skoro každý člověk by mohl napsat knihu o svých "poruchách". Tyto lidi musíme respektovat, avšak přátelé s nimi být nemusíme. Jde spíš o pochopení a vzájemnou toleranci.

27.02.2024 4 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

Po prvním dílu přichází nuda. Táhlé, nezáživné, spousta jmen a málo akce. Konec byl dobrý, ale ten to nezachránil. Mám připravené všechny díly s Harrym, ale jestli se nepolepší....no nevim, nevím...dnes za 60%

27.02.2024 3 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Ach jo, vidíme to ve všech detektivkách.... občas musí někdo padnout....ale že takhle...každopádně příběh dobrý, ne skvělý, jelikož mě nějak unavuje se neustále babrat v minulosti. Lepší jsou příběhy odehrávající se v čase přítomném. Viz Carter, Fields.
Každopádně tito nadlidé, jak si sami o sobě myslí, si nezaslouží soucit. Dnes za solidních 90%

26.02.2024 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Teda, tak jak jsem se dříve u autora zklamal, tohle je naprosto úžasné. Nerudný dědek s velkým srdcem. Možná se mi to líbilo i proto, že se v něm začínám malinko poznávat. Ne moc, ale pár věcí mám stejných. Dokonalé a možná ještě Frederika vezmu na milost. Plný počet 100%

24.02.2024 5 z 5

2010: Druhá vesmírná odysea 2010: Druhá vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

No hele, ono je to pokračování prvního dílu....filmová verze mě minula a tak jsem nevěděl do čeho jdu. Předchozí kniha se mi líbila tedy o poznání více. Tady mě bavily v podstatě jen přípravy na návrat a start jako takový. Někdo to může brát za kultovní počin, ale mě to nikterak nenadchlo. Každopádně poslechnu i další, abych věděl, jestli se vrátí. 75%

23.02.2024 3 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Tak už vím, proč se Bulík jmenuje Bulík. Nejtrapnější postava v celé knize. S humorem to nemá nic společného a jeho kecy mi lezly na nervy. Do toho zamotáme trochu historie Francie, kterou děti stejně nemohou pochopit...vážně slabé. Po dalším dílu sáhnu zase až v opravdové nouzi. 45%

22.02.2024 2 z 5

Zkouška ohněm Zkouška ohněm James Rollins (p)

Zajímavé ano, nejlepší ne. Samozřejmě v dnešní době velice aktuální a ne nepravděpodobné. Okamžitě mě napadly filmy jako " Trávníkář, Já robot, Terminátor". Každý má u sebe dnes UI v podobě telefonu.....dělá Vám autokorekce? Je to až děsivě, ale v knize malinko přehnané. Každopádně zapadá do té lepší poloviny tvorby. 85%

21.02.2024 4 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Vítejte ve světě zelených mozků, jinak se to asi popsat nedá. Příhody jsou to naprosto absurdní, které by člověk ani nevymyslel. Nepopírám, není to jednoduché čtení, ale cela kniha perfektně vykresluje uvažování a rozhodování obyčejných vojáků a jejich nadřízených. Dobrá Švejkovina.

21.02.2024 4 z 5

Colorado Kid Colorado Kid Stephen King

Co to jako mělo být? Jediné plus a to je na tu jednu hvězdu, délka. Jde poslechnout za 4 hodiny. Jinak je to téměř nejnižší dno a opět se ptám, proč je Stephen tak vychvalovaný, když chrlil takové bláboly. Musím si od něho dát pauzu. To se fakt nedá.

19.02.2024 1 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

Konečně mám tu slátaninu za sebou. Bože, to byla blbost. Začátek super, do poloviny se to ještě dalo, ale potom? Táhlo se to, nezajímavé, zbytečně vulgární ( v knihách tohoto žánru absolutně mimo mísu neustále někoho někde objíždět bez jakékoliv další návaznosti na děj), úplně roztříštěné. Ten King musel být sjetej jako galuska po závodu Míru.
Knihu hodnotím jako jednu z nejhorších a řadím ji na úroveň knihy "Pytel kostí"... Dnes jen za 40% a to mám dobrou náladu.

19.02.2024 2 z 5

Ani slovo Ani slovo Patricia Gibney

Audiokniha na jeden a půl večera v práci. Tento díl se mi líbí o poznání víc než díl třetí, ale méně než čtvrtý. Boyd má svatou trpělivost....každopádně Lottie nekandiduje na matku roku. Téma drsné, ale bavilo mě to a ke konci jsem skoro slzu uronil. Padoucha jsem téměř tipnul. Dnes dobré 90%

16.02.2024 4 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Tak tohle byla velká slabota. Mraky jmen, mraky postav, každý si to tam rozdává s každým, spousta dětí, rodičů, příbuzeneckých vazeb. Úplně zbytečně. Celá pointa pomalu slábne, až jsem ji skoro nezaznamenal. Je to zbytečně zmatené a nepravděpodobné. Navíc, Lottie je matka na dvě věci....tohle doporučovat nebudu, bez tohoto dílu se dá žít.

14.02.2024 3 z 5

Jeden z nás: Příběh o Norsku Jeden z nás: Příběh o Norsku Åsne Seierstad

Vlastně nevím, co k tomu napsat. Jelikož pokud bych to napsal otevřeně, mohl bych být nařčen sympatizantem a podporovatelem, případně schvalovatelem terorismu. Ne tak to není, jenže podívejme se na dnešní Evropu....ve své podstatě neměl špatné nápady, jenže jejich provedení je odsouzeníhodné a rozhodně by si zasloužil daleko horší zacházení. Každopádně jak jsem tak poslouchal, v začátcích byl spíš oběť systému a pak už se to jen vezlo....špatná rozhodnutí a být opěvován. Každopádně v Norsku něco prohnilého bylo a to verbování náctiletých do politiky ve stylu Hitlerjugend.....Tako kniha není jen černá, nebo bílá, každý si musí udělat obrázek sám. Mě rozšířila obzory a dala možnost nahlédnout na situaci z obou stran. Rozhodně stojí za přečtení / poslech.

13.02.2024 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Uf, to bylo tedy dřina. Filmové zpracování mě opět minulo, ale vím že existuje. Dal jsem tedy knihu a bylo to vážně náročné. Příběh první se mi líbil asi nejméně, ale zatnul jsem zuby a dal jsem pár dalších stran...kupodivu pak už to bylo lepší a lepší. U Timotiho jsem se dokonce smál. Celkově je ta kniha vyvážená, ale že bych ji chtěl číst znovu, to opravdu ne. Dnes střed.

10.02.2024 3 z 5