Timkim Timkim komentáře u knih

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Námět byl naprosto fantastický, ale co mě celou dobu iritovalo, byla ta naivita. Ano, v 9 letech nemůžeme chtít zázraky, ale kdyby se k tomu rodiče postavili čelem a vše mu vysvětlili, nemusel by být konec takový, jako byl. Stejně jako u knihy " Kdysi" to u mě zabila naivita....i v současné době je potřeba dětem vysvětlovat fakta a ne mediální propagandu.

31.03.2024 3 z 5

Než natáhnu brka Než natáhnu brka Antti Tuomainen

7 hodinová houbová audio omáčka. Nebylo to vyloženě zlé, ale nemastné, neslané a z takových přísad "majstrštik" neuděláte.

28.03.2024 3 z 5

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

(SPOILER) Pendergast mě zklamal a ani toto nebyla žádná hitparáda. Když to shrnu, mám prachy koupím loď, jedu přes půl světa pro šutr. Mám problém to naložit, nakonec odplouvám a snažím se uplácet kde se dá. Pár mrtvolek a stále na vodě.....autoři mě neoslovili i když jsem se snažil. Končím s nimi, jako s Minierem. Vážně slabota a ztráta času. 50%

28.03.2024 3 z 5

Na mušce Na mušce Mark Greaney

I druhý díl ze série byl výtečný. Oproti dílu předchozímu ubylo akčních scén, kdy musel něco sestavovat na koleně. Bylo to takové komplexnější, uvěřitelnější, dialogy vtipnější. Courta pro jeho průpovídky musí mít rád asi každý. Stejně jako Kowalskeho ze Sigmy.
Co musím nechat, autor umí udělat napínavý závěr. Dnes tomu do topu trochu chybělo, ale ne moc. 95%

27.03.2024 5 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Pane jo, to byl nářez. Martin Stránský fakt umí načíst knihu. Tak tohle mě neskutečně bavilo. Kombinace Chucka Norrise, Jamese Bonda a Mc Gyvera. Akce od začátku do konce. Super romantické cestování po Evropě se zmínkou o ČR. :-) jestli tohle je podle hodnocení nejslabší díl, už se těším na další. 100%

25.03.2024 5 z 5

Všechny cesty vedou do Santiaga Všechny cesty vedou do Santiaga Ladislav Zibura

Děkuji Ladislavovi za přiblížení cesty o které vím, že by pro mě rozhodně nebyla. Jednak proto, že neumím ani slovo jinak než česky a za druhé proto, když cesta neubihá cca 250 km denně, je to pro mě spíš o vůli, ne o radosti. Každopádně příběh krásný, příroda jistě též fascinující, ale radši se popovezu stopem po Evropě.85%

24.03.2024 4 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Popravdě nevím, jak na knihu reagovat. Samozřejmě chápu tu bezmoc a frustraci Berta, ale v knize to vyplynulo jako slet nejnepravděpodobnějších osudných náhod. Vzít do ruky osud svůj i uneseného a zjednat právo, není nejlepší nápad, ale jako otec.....nikdy nevíte, co bude ten spouštěč při kterém vám "jebne". Jen jsem nepochopil konec..čeho vlastně dosáhl???? Ničeho. 85%

23.03.2024 4 z 5

Naprosto fantastická sbírka povídek. Některé příběhy by vážně nevymyslel nikdo jiný než život sám. Některé byly k zamyšlení, ale u některých jsem se vážně bavil. A co budu lhát, u "Zuzanky" jsem se řechtal jako prdlej, až mi tekly slzy.
Vynikající a hodnotím vysoko. 90%

22.03.2024 5 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

(SPOILER) Sorry, ale nemohu dát plný počet. V knize byla nyní Sayer vykreslena jako totální blbka. Stále od ničeho nikam, nikdy na nic nepřišla a kdyby nebylo záhadného 037, tak by přišla i o práci. Kdyby nebylo poslední akční třetiny, tak je to jen průměr. Nechápu tak vysoké hodnoceni, u mě zatím klesající tendence. 85%....a asi jsem psychopat, toho jednoho z mostu bych shodil...

21.03.2024 4 z 5

Vánoční zpověď Vánoční zpověď Martin Goffa

Depresivní, zoufalé, ale uvěřitelné. Jasně, Adam si za to mohl sám, ale že narazí na ještě většího parchanta asi netušil. V podstatě celou knihu jsem mu fandil a naivně čekal happyend....no, tak někdy jindy v jiné knize. 90%

20.03.2024 5 z 5

Démon ze sídliště Démon ze sídliště Iva Hadj Moussa

Asi jsem úplně zvrácený, zastydlý puberťák, ale mě se to fakt hrozně líbilo. Vážně jsem se bavil a smál nahlas. Popravdě sdílím na svět téměř podobný názor jako Šimon. Takže tato krátká audiokniha u mě zabodovala. Krutopřísných 90%

19.03.2024 5 z 5

Ďáblova kolonie Ďáblova kolonie James Rollins (p)

Tento díl nebyl rozhodně tak skvělý jako mnohé ostatní se Sigmou. Určité detaily mohly být více rozvedeny, jako například Fort Knox, nebo supervulkán v Yellowstone. To byla místa která mě opravdu zajímala. Kniha jako celek byla dobrá, nikoli výtečná, za půl roku ani nebudu tušit o čem to bylo. 70%

19.03.2024 3 z 5

Poslední zrada Poslední zrada Patricia Gibney

Tento díl hodnotím jako slabší. Poslouchal jsem ho téměř 3 dny, což u mě nebývá zvykem. Navíc to neustálé se babrání v minulosti s odkazy na minulé knihy se zapojením rodiny mi přijde únavné. Začíná mi to připomínat nějakou telenovelu. Opravdu se těším na díl, kdy bude Lottie vyšetřovat zločin neznámého člověka bez návaznosti na ni, nebo její rodinu. Dnes jen za 80% a doufám, že se další díl bude vyvíjet jinak.

18.03.2024 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Tenhle díl se mi z hlediska vyšetřování moc nelíbil. Byla tam až moc velká návaznost na díl předchozí a popravdě...sem tam našli mrtvolu, jinak se plácali od ničeho nikam. Konec to malinko objasnil a zlepšil, ale četl/poslouchal jsem lepší díly. Za mě lepší průměr i když jsem se párkrát zasmál....70%

14.03.2024 4 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Tomuto dílu nemohu absolutně nic vytknout. Neustále mě to nutilo poslouchat dal a dál. A popravdě, koncem jsem byl trochu překvapen. Ale jak víme, inspirace se většinou zakládá na opravdových případech. Za mě dnes super. Nechám si rezervu, ale 95% s čistým svědomím.

13.03.2024 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Tak tohle byl velký přešlap. První a třetí Metro se mi líbilo, ale tuto knihu bych přiřadil na úroveň Metra druhého. Nuda, nuda, akce, nuda, nuda..a stále dokola. Námět vynikající, těšil jsem se, ale zpracování a neustále dobíhání od linky knize těžce uškodilo. Popravdě asi zatím nejhorší co jsem od Dmitryho slyšel. 40%

12.03.2024 2 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Sérii Q mám poslechnutou celou a líbila se mi, ale tady opravdu netuším, co Jussiho vedlo k tomu vypustit na svět něco takového. Krátké, ano. Zábavné, ne. Vtipné, ne. Stejný přešlap, jako když Nesbø napsal Doktora Proctora. Špatné. 50%

11.03.2024 3 z 5

2061: Třetí vesmírná odysea 2061: Třetí vesmírná odysea Arthur Charles Clarke

Tak toto pokračování se mi líbilo o poznání více, než díl druhý. Možná i tím, že tady ubylo různých filozofických úvah a přešlo se na více akční děj. Uvidíme co díl poslední. Dnes 82%.

11.03.2024 4 z 5

Bazar zlých snů Bazar zlých snů Stephen King

U této knihy povídek jsem nejdřív váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale dávám 3. Jednak za to, že je kniha nevyvážená, jedna povídka pecka a pak těžká nuda a dále za nedotaženosti některých povídek. Občas jsem si řekl " a jako co? To je konec?" Všehovšudy vynikající byly snad jen 3 nebo 4, ostatní průměr, až podprůměr. Dnes to máme za 70% a to jen z důvodu, že mám Stephenovy romány docela v oblibě.

09.03.2024 3 z 5

Americký zabiják Americký zabiják Vince Flynn

Asi jsem měl větší očekávání. První polovina vynikající, druhá slabší. Navíc i ta lokace....ne, že bych špionážní knihy vyhledával, ale dobrou dokážu ocenit. Zde je to lehce zapomenutelný standard. 65%

07.03.2024 3 z 5