Timkim Timkim komentáře u knih

Popravčí Popravčí Chris Carter

Tuhle dvojici Hunter a Garcia, není možné nemít rád. Opet kniha s perfektní zápletkou a rychlým spádem. Popravdě jsem nenašel hluché místo, co by dej pouze natahovalo. Doufám, že Carter bude i ve svých dalších knihách čerpat ze svých zkušeností a poznatků z reálného života.

30.03.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Nejdříve jsem odposlechl knihu Hana. Nebyla špatná, ale Listopád mě dostal do kolen. Nevím, možná to bylo i tím, že si tu dobu jako kluk pamatuji. Prvomájové průvody, mávátka, fronty na benzín, fronty před Mototechnou, pochoutkovy salát na papír....z té knihy mrazilo a nejednou jsem rozmrkával slzu. Vážně silný příběh a čekal jsem, že to bude ukončeno lépe.
Po poslední kapitole mi dobře nebylo. Tenhle režim už nikdy.

17.12.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Musím uznat, že tato kniha je oproti záhadě na zámku Styles, jako noc a den....tady jsem se od prvních slov Vladimíra Čecha bavil, že to bude mít takový spád jsem netusil. Každou chvíli jsem měl podezření na někoho jiného.
Vážně mě to bavilo a proto hodnotím vysoko.

13.11.2021 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

V této knize je nejlépe popsána současná doba, kdy za závojem anonymity jsou lidé ochotni " zvednout ruku" pro cokoliv. Vyplouvá na povrch jejich zvrácenost a jejich zlost, které v "normálním" světě musí být potlačovány.
Kniha opět vynikající a nedalo se od ní odtrhnout.

08.04.2022 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Ze zvědavosti jsem se dal do této audioknihy. Jedním slovem...hustý...na to, že byla napsána před tolika lety, lze vidět v současné společnosti úplně totožné obrazy toho, jak si některá "prasata" dělají své zákony, překrucují pravdu, mění minulost a využívají ostatní. Neustále jsem měl před očima Kima a jeho KLDR. Ale nejvíc mě pobavilo a v současnosti je to vidět asi nejlépe, jak ovce pochlebují a přitakávají prasatům. Perfektní poslech a hlavně poučný. Každý by si to měl přečíst, či poslechnout a zamyslet se nad tím.

10.02.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velice realistický napsáno. Síla v tom určitě je, jen některé části popsány moc povrchně. Následně kvituji, že i přes velké nesnáze a utrpení může mít takový příběh šťastný konec.

12.12.2021 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Po Artemis jsem čekal už jen průměr. Nestalo se. Je to neskutečná jízda od první věty. Rocky byl neskutečně vtipný a když si osvojil sarkasmus, vážně jsem se nasmal. Je fakt, že technicky a vědou nepolíbeny čtenář bude mít místy problém....ale to je prostě Weir. Doporučuji poslechnout v audioknize se všemi zvuky umocňující prostředí a příběh. Vřele doporučuji. 100/100.

30.11.2021 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tak on je i film? Každopádně kniha dokonalá. Napětí se nám v průběhu celé knihy stupňuje a nedá se odložit. Nebo vypnout bluetooth v mém případě. Hlas Martina Stránského perfektně podchycuje atmosféru. Lisbeth byla perfektní a ten téměř konec v jejím podání, ten byl grandiózní. Dlouho jsem nebyl z knihy tak nadšený. Tady je to jednoznačně za plných 100%.

30.05.2023 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Absolutně jsem netušil co od knihy mám čekat. Tohle bylo strašný, ale zároveň naprosto famózní. Za poslední dobu jsem nečetl depresivnější knihu. Nešlo ani tak o thriller, nebo detektivku, ale o vyprávění svého života jednoho starého muže. Perfektní prolínání minulosti a současnosti a Google maps jsem též použil. Jsem tvrďák, nevadí mi litry krve, řezání do lidí, ale tady jsem měl několikrát slzu v oku. Bravo, tleskám a první kniha po delší době které přiznám 100%.

18.02.2023 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Super kniha od Roberta. Erika je 100% žena. Chvíli ji milujete, chvíli Vám leze na nervy. Kniha není vůbec špatná a hodně tomu pomáhají krátké kapitoly. Co by se dalo vytknout, je ten zrychlený konec. Ne že by se dej nějak táhl, ale posledních 10 kapitol je, jako by jste předvedli z motoraku na rychlík. Takové šup šup a hotovo. Jinak, přednes Martina Stránského je bezkonkurenční. Za mě poctivých 90%.

06.01.2022 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Velice dobře napsaná kniha. Popravdě příběhy s Erikou mi sedí víc. Kate je "jen" bývalá policistka a až moc lidská. Jinak první příběh Kate a to kanibala považuji za lepší, u této knihy jsem neměl pocit zjezenych chlupů. Ale pasáže psané "ve sklepě" byly vážně dobré a realisticke. Rozhodně se pustím do další knihy.

08.01.2022 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Ok, tak tedy stranický správně...skvělá kniha, bez jakýchkoliv dvojsmyslů a nátlaků. Vtipné a pohodové čtení.

15.02.2023 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Věřím, že jsem asi jedním z mála, kteří neviděli filmové zpracování a proto jsem neměl s čím srovnávat a knihu jsem si vážně užíval. Jak jsem již několikrát zmiňoval, nemám rád knihy s náboženským podtextem a církví, ale zde to bylo bohate vyváženo tajemnem a moji zálibě v historii a středověku. Neskutečně napínavé a když jsem si uvědomil, že jsem se v těch místech procházel (Louvre), bylo to skoro až děsivě. Jednoznačně doporučuji a budu se muset podívat na film.

16.09.2022 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Tak tuhle knihu od Kinga stavím vysoko. Ač není tak obsáhlá, dovoluji si ji přiřadit na stejnou pozici jako jeho Pod kupolí. Popravdě knihy ze začátku jeho tvorby se mi čtou daleko lépe. Nepopisuje žilkování každého lístků na zahradě, kolik má beruška chloupků na nožičkách...jde přímo k věci. Žádné zdržování banalitami a vatou okolo. Fascinovalo mě to prolínání, příběh viděn z několika různých pohledů a zápisů. Vážně perfektní. No a zjistil jsem, že je i film...no, asi to budu muset vidět.

28.11.2022 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Tak tohle dámy a pánové byla fantastická audiojízda. Dávám 10 z 5. V životě jsem ještě neslyšel propracovanější audio. Slyšet kopyta koní, krákání vran, déšť, ozvěnu v místnosti, praskot ohně a ten brilantni přednes všech interpretů...Josef Somr, David Novotný, Pavel Soukup, František Němec, Radovan Lukavský, Jan Vlasák, Václav Vydra, Miroslav Táborský, Bořivoj Navrátil, Jiří Lábus, Rudolf Pellar a další... to byl koncert.
Perfektní vykreslení ponuré atmosféry, geniální vyšetřovatel....ne tady mi opravdu církev nevadila a nedalo se chvíli neposlouchat. Ale dost superlativ, tohle musíte slyšet.

22.09.2022 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Knihu jsem vybral zcela náhodou a musím uznat líbila se mi. Obdivuji autorku jak se dokázala dostat do mužského myšlení. Nemám iluze o tom, že je to v realitě jinak.
Popravdě, já mít takového tchána a takovou semetriku doma, je ze mě alkoholik taky. Hynkovi jsem celou dobu fandil a jsem rád, že aspoň kousek toho štěstí nakonec měl.

26.05.2023 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Neměl jsem ani tušení, jak je to vynikající kniha. Povinná četba tohoto díla mě nějak minula, zato dnes bych ji jako povinnou nařídil. Když odlehčim, líbila se mi první polovina více, popis válečné vřavy. Evokovalo mi to seriál Bratrstvo neohrožených...ten se sice zabývá 2. světovou válkou, ale reálné popisy jsou téměř totožné...
Když nad tím tak člověk přemýšlí...je hrozné, že tak mladí umírali a umírají kvůli egu jiných.

31.03.2023 5 z 5

Dokonalé ticho Dokonalé ticho Helen Fields

Po předešlém slabšímu dílu musím uznat, zase jízda. Grady tomu dává jak příběh, tak i Jan Šťastný, který dokáže perfekt vytvořit atmosféru. Své místo tam má i humor a několikrát jsem se i zasmál, hlavně když měl nějaké průpovídky Lively. V tomto dílu Luc, moc prostoru nedostal, ale i tak to bylo více než zajímavé a mělo to spád. Konec byl, jak to napsat jinak, divný, ale třeba se o tom dočteme / poslechneme v dalším dílu. PS: Nejvíc jsem se smál větě " kdy tomu dojdou baterky"

18.02.2022 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

To je příběh jako břitva.....nabroušený, vybroušený, ostrý. Tohle byla fakt jízda a v životě bych netipnul pachatele. To bylo naprosto skvělé. Jinak jak již bylo napsáno, není už kam moc jít.... jedině nechat Harryho zemřít. Hodnotím vysoko a možná i Sněhulák je slabší. Totální motanice a zvratů nepřeberně. Doporučuji

27.03.2023 5 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Celý rok jsem výzvu od afrického autora odkládal. Čekal jsem slony, pyramidy, černochy.....ale tohle??? To jako fakt? To byla pecka!!! Přečteno za 3 dny a už dlouho mě kniha nevytáhla tak do děje. Ke konci jsem si říkal, že by to mohl být dobrý film. Vše to bylo tak krásně zamotané a jak se to rozplétalo, atmosféra houstla....jsem nadšený a v několika ohledech má kniha otevřený konec, mohlo by přijít stejně povedené pokračování. A ještě jedna zajímavá myšlenka mi zůstala v hlavě.....Jméno je jen symbol, z kterého se stal nástroj byrokratické kontroly. Nejsme vázáni jménem. Můžeme se stát, kýmkoliv chceme.

Moc rád doporučím.

23.12.2022 5 z 5