TimetoStyle TimetoStyle komentáře u knih

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

No tak tohle byla fakt jízda! Už se mi po Danielovi a Kitovi začalo stýskat, bylo hezké se s nimi zase znovu setkat.
V tomto díle se zabýváme historií Daniela, která nám z předchozího dílu byla jen zčásti sdělená. Bylo okolo ní opravdu mnoho otázníků, které tento díl hezky zodpověděl a za to jsem ráda. Nesnášela jsem jeho tátu, počkat, to je málo. Tahle ta odporná osoba mi opravdu lezla krkem. Měla jsem chuť ho z knížky vytrhnout a pořádně ho profackovat! :-D Takhle intenzivní pocity jsem opravdu dlouho neměla.
Stejně jako v minulém díle, tak i v tomhle jsem měla zase blíž k Danielovi a to mnoha důvodů. Líbilo se mi, že měl v posteli Dobbyho a taky měl vyšperkovaný pokoj do stylu Harryho Pottera. Kdybych tu měla vypisovat všechny věci, tak bychom tu byli dlouho.
Z části jsem se našla i v Cristianovi, a to v těchto větách:

Kit brzy zjistil, že mu všední dny vyhovují vlastně víc než víkendy. O náplni většiny dne za něj rozhodl pevně daný rozvrh, žádné zbytečné prostoje, žádné přehnané množství času na přemýšlení o hloupostech.

Obvykle je druhý díl vycpávkový, ale tady to bylo přesně naopak. Byla jsem opravdu nadšená, že ho vydají. Byla jsem v den, kdy ho měli naskladnit, na výletě s rodiči. Šli jsme na rozhlednu a já byla v teplácích. Nechtěla jsem jít domů, tam se převléct a až pak jet do města si ho koupit. Jela jsem hned, protože jsem se nemohla dočkat.
Když jsem byla na besedě s T. Addairem, tak tam padla jedna otázka, která mě osobně taky zajímala – ,,Chystáte pokračování Koláčků a spiklenců?“ Viděla jsem, jak všichni hned zbystřili, protože je zajímala odpověď. Navíc se Theo tak hezky usmál, že to mám stále v živé paměti :-) Odpověděl, že se ničemu nebrání, že ani tuhle knížku nejdřív napsat nechtěl, ale nakonec vznikla a je za to rád. Proto nebude nic slibovat a ještě uvidí, co bude v budoucnu.
Když bych to měla shrnout, tak mi tenhle díl přišel dokonce ještě lepší než ten předchozí – a to jsem si myslela, že autor nastavil laťku vysoko, zřejmě ne :-D Po celou dobu jsem klukům držela palce, protože to neměli lehké. Všechno jsem s nimi prožívala, nezasloužil si to ani jeden z nich.
Knížku bych doporučila všem, co samozřejmě četli i první díl a taky kdo mají rádi LGBT literaturu.

21.09.2019 5 z 5

Slunce je také hvězda Slunce je také hvězda Nicola Yoon

Jednou jsem byla na emailu, protože mi tam přišel jeden od Albatros media s tím, že mi můžou dát slevu. Rozklikla jsem ho a tam mi bylo řečeno, že pokud si objednám knížku Slunce je také hvězda od nich, dostanu slevu 25% a taky poštovné zdarma. Za 1 minutu už jsem měla hotovou objednávku :-) Knížku jsem si objednala ve středu a ona mi přišla hned druhý den. Zrovna v ten den jsem zůstala doma, protože mi nebylo dobře - útěchou mi byla tato krasavice.
Další týden jsem měla s rodinou letět do Řecka, tak jsem se musela rychle uzdravit. Měla jsem v plánu si vzít tuto knížku s sebou, protože mě fakt bavila. Jak už jsem psala - byla jsem doma a četla jsem ji, ale tady vzniká problém - přečetla jsem ji během 5 dní :-D možná ani to ne.

Ale teď už k samotné recenzi...
Jakmile mi knížka přišla, hned jsem se do ní pustila. Hodně mě nalákala obálka a taky anotace, proto jsem neodolala.
Vyprávění se střídalo mezi Danielem a taky Nataschou, se mi to líbilo. Oba dva pohledy se střídaly svižně a taky to bylo velmi originální.
Líbilo se mi, jak Daniel potkal Nataschu a taky jak ji popisoval, to mi přišlo velmi povedené. Pokud si dobře pamatuju, tak se to stalo v jednom z obchodu s písničkami na deskách. A tady náš příběh začíná - Daniel nejdřív Nataschu sleduje, potom ji zachrání před přejetím a pak se náhodně setkávají. Naše dívčí hrdinka potom řeší něco velmi důležitého a odhání od sebe klučičího hrdinu.
Po přečtení mi došla jedna věc - celá knížka, která má 325 stran, pojednává pouze o jednom dni! Když jsem si to uvědomila, začala jsem o tom hodně přemýšlet. Knížka, která mi ukázala, jak se osud může změnit během chvilky (jeden příklad za všechny - Daniel strhl Natashu pryč ze silnice před jedoucím autem).
Do téhle knížky jsem se zamilovala hned od první strany. Díky ní jsem si uvědomila, jak málo stačí k tomu, abyste ovlivnili životy lidí, které ani neznáte. Přišlo mi to neuvěřitelně dobře napsané a promyšlené.

19.08.2018 5 z 5

První láska První láska James Patterson

S hlavní hrdinkou jsem se hned ztotožnila – nedělá žádné průšvihy a taky hodně čte.
Bylo to vtipné, protože přemýšlela skoro stejně jako já. Líbilo se mi, že ten útěk z domova měla naplánovaný, kdybych tohle udělala já, tak by to bylo do puntíku stejné.
Konec byl takový… no nevím, něco tomu chybělo. Skoro jsem věděla, co se stane, takže to pro mě nebylo žádné překvapení. Působilo to na mě tak, že se autorka snažila vyvolat slzy. (Jsem trochu citlivá, no dobře… tak hodně

30.03.2018 4 z 5

První opravdový polibek První opravdový polibek Kasie West

Tohle je moje v pořadí už šestá knížka od této autorky. Jako první jsem od ní četla P. S. Líbíš se mi a ta je pořád na smyšlené bedně první. Myslím si, že ji už žádná nepředčí, protože je podle mě nejlepší. Na druhém místě je Po tvém boku, která se mi líbila taky hodně.
Po dočtení mám zase takový hezký pocit jako pokaždé, když dočtu knížku od Kasie. Mám tak nakažlivě pozitivní náladu, že to je pro okolí až otravné :-D Ale já ty její příběhy prostě miluju, mám pocit, jako bych byla hlavním hrdinou a prožívala to spolu s nimi.
V této knížce je hlavní postava pojmenovaná nezvyklým jménem Lacey, které jsem dřív neslyšela. Hned ze začátku mi sedla, dokázala jsem se s ní ztotožnit skoro pokaždé.

„Každý musí nějak začít a tohle prostě byl můj start.“

Mám ráda, když je v knížce věnování, epilog a taky poděkování. Všechno v této knížce bylo, proto dostala plusový bod. Musím ocenit vložené části scénáře, krásně děj oživovaly a přidaly mu trochu až hororovou atmosféru. Těšila jsem se, až se tam zase objeví. Ke konci se objevila jedna scéna, která se týkala Lacey. Bála jsem se stejně jako ona :-D Nemohla jsem přestat dál číst, musela jsem se dozvědět, jak to bude dál. Hrozně ráda bych tuhle knížku viděla zfilmovanou, byla by sranda pozorovat, jak by Lacey vypadala v kostýmu zombie.
Knížku můžu doporučit všem, kdo si chtějí při čtení odpočinout. Během čtení se budete culit, ale i tak budete chtít vědět, jak to nakonec dopadne.

14.06.2021 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

První díl byl rozjezdový, seznamovali jsme se s rodinou Heffleyových a taky se životem hlavního hrdiny Grega. Ten právě nastupuje na víceletý gympl, kde jsou kluci, kteří by se mohli holit dvakrát denně.
Líbí se mi jak grafika, tak i samotné ilustrace. Když jsem ji četla před lety jako malá, tak jsem si některé obrázky překreslovala na papír a zdobila si s nimi všechno. Měla jsem je jak na sešitech, tak i na poličce vedle pracovního stolu.
Kamarád Grega se jmenuje Rowley. Je takový jednodušší stejně jako jeho rodiče, kteří nemají Grega rádi. Spolu s Rowleym vymýšlí různé blbosti, které je pokaždé dostanou do potíží.
Líbil se mi originální nápad se „sejrem“, ale o tom si budete muset přečíst sami, to by byl velký spoiler.
Miluju filmové zpracování, to se jim vážně povedlo. Vystihli všechno, co bylo v knížce a člověk se i párkrát zasmál :-)

08.02.2021 4 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

(SPOILER) Kasie West je u mě sázka na jistotu. Když byla předprodej nové knížky, tak jsem neváhala ani minutu. Po přečtení ukázky prvních pár stránek se mi zalíbila.
Knížka začíná hrozně zajímavě. Hlavní hrdinka Charlie jede v autě rychleji než je povolená rychlost. Zanedlouho uvidí ve zpětném zrcátku policejní auto. Zastaví na odpočívadle, kde k ní jde policajt. Už ji zná, protože to není její první jízda nad povolenou rychlost. Řekne mu, že ho její táta pozdravuje. On se pouze pousměje a řekne, že ji to už nezachrání.
Žije v domě se svým tátou a se 4 bratry, kteří ji chrání vlastně skoro před vším. Její maminka umřela při autonehodě. I když je to holka, tak nad svými bratry dokáže vyhrát v americkým fotbalu. Musím ocenit, že se Charlie pouští do věcí mimo její komfortní zónu. Hodně věcí mě u ní překvapilo, do čeho se pustila.
Autorka píše knížky, kde se dříve či později objeví láska. Ani Kluk odvedle není výjimkou. Budete se spolu s Charlie scházet se sousedem Brandenem u plotu, kde si budete povídat pod hvězdným nebem o životě a o všem. Tahle část se mi hrozně líbila. Pokaždé jsem se těšila, až se zase sejdou a proberou to, co je tíží na srdci.
Jediné, co se mi fakt nelíbilo, tak bylo jméno Charlie. Zní mi to jako jméno pro kluka, i když ho znám z jednoho seriálu, kde ho má holka. (Kdyby to někoho zajímalo, tak to byl seriál Hodně štěstí Charlie.)
Knížka se mi líbila. Sice nedosáhla takových kvalit jako P. S. Líbíš se mi, ale i tak jsem si ji užila. Obálka se mi líbí mnohem víc než originální, ta naše pasuje mnohem víc k příběhu.

26.09.2020 3 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Na tuhle knížku jsem se chystala opravdu dlouho a konečně na ní přišla řada na přelomu roku. Přečtenou jsem ji měla celkem rychle na to, že to je divadelní hra.
Má zajímavý děj, mnoho postav, ve kterých jsem se opravdu často ztrácela, dost mi při tom pomohl seznam jmen na začátku knížky.
Kniha Romeo a Julie se mi líbila hrozně moc, proto jsem doufala, že Hamlet na tom bude stejně. Bohužel se tak nestalo, bylo to na mě hrozně dlouhé. Na začátku jsem se do čtení musela nutit, ale pak se to přehouplo a docela mě to i bavilo.
Ale abych tu jen nepsala samé negativa. Překlad byl opravdu povedený, hrozně se mi líbily verše a jazyk.  Občas jsem si je předčítala nahlas. Autor zde ukazuje, že šílenství postupně postihuje všechny postavy.
Brzy půjdu na tuhle hru do divadla, abych si dokreslila obrázek o tomhle díle. Až se tak stane, tak tuhle recenzi přepíšu, protože jsem toho tady moc nenapsala.

13.01.2020 3 z 5

Tajemství kůže Tajemství kůže Alice Broadway

Na Instagramu jsem zahlédla soutěž o tuto krasavici s lesklou obálkou. Přečetla jsem si anotaci a řekla jsem si, že je to sice trošku morbidní nápad, ale je hlavně originální. Když mi napsali, že jsem vyhrála, byla jsem nadšená. Knížka mi přišla velmi rychle – asi do třech dnů. Málem jsem se do ní pustila už na poště :-) ale musela jsem to vydržet.
Když jsem ji konečně držela v rukou, tak jsem pochopila, proč všichni chválí její obálku – je lesklá a taky je něco mezi tvrdou a měkkou vazbou. Až knížku přečtete, tak na obálce pochopíte ty obrázky.
Teď se konečně dostávám k samotnému ději – s Leorou jsem se ztotožnila okamžitě. Byla mi ihned sympatická. I ta její praštěná kamarádka Verity byla super.
Leořiny rodiče se mi taky moc líbily do té doby, dokud se Leora nedozvěděla pravdu. Od té doby jsem je moc nemusela, ale stejně jsem si k nim zase cestu našla.
Knížka se mi četla skvěle. Vážně jsem uvažovala o tetování, protože se to v knížce tolikrát omílalo, že bych si ho málem nechala i udělat. (naštěstí ho nemám, možná si nechám udělat jen dočasné)
U konce knížky jsem měla vážně otevřenou pusu a říkala jsem si – panebože! Okamžitě potřebuju další díl! :-) ten bohužel vyjde až někdy ke konci tohoto roku…

08.08.2018 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Na téhle knížce se mi líbilo, že volně navázala na první díl z jiného pohledu. Vypravěčkou se stala Alliina kamarádka Dawn. Bylo hezké se zase vrátit do jejich světa, miluju zdejší atmosféru na univerzitě.
Dawn si mě získala možná o trochu víc než Allie. Měla svou minulost, která ji linkovala budoucnost. Nechávala se jí ovládat a ničit.

„Minulost má totiž ve zvyku tě nepustit, dokud se s ní nevypořádáš."

„Obavy z budoucnosti jsou to nejděsivější, co existuje."

Měla stejný koníček, a to psaní knih. Pobavilo mě, když jsem zjistila, kdo je Watson. U knížky jsem se hodněkrát zasmála nahlas, autorka používala vtipná přirovnání, která krásně dotvářely příběh. Líbilo se mi tohle – Isaac zrudl jako krocan, sebral sklenici, která vlastně patřila Allie, a vypil ji velkým douškem.
Už od dětství mám hrozně ráda růžovou a celkově barevné věci, tohle mám s Dawn podobné.

„Mou oblíbenou barvou byla růžová. Bylo to tak vždycky a bylo mi jedno, že se totálně tluče s barvou mých vlasů. Ještě dnes jsem oblepovala všechno samolepkami svoje školní potřeby. Všechny bloky jsem měla oblepené různobarevnými fóliemi, v mém penálu se nacházely tužky ve všech odstínech růžové, jaké si lze představit, mnohé na sobě dokonce měly víly, třpytky, či dokonce jednorožce. Vždy když jsem po svých barvičkách sáhla, dostala jsem dobrou náladu. To mi oslazovalo všední den studentky."

Každý máme svou minulost. Tu Spencerovu jsme postupně odkrývali během celého příběhu. Musím říct, že jsem byla stejně napnutá jako u čtení Víš, že tě miluju? Tady jsme se s ní taky seznamovali pomalu.
A ten konec? Moc se mi líbil. Po dočtení mi zůstal na rtech úsměv, že i sny se plní. Povzbudilo mě to neuvěřitelným způsobem, že jsem se po dočtení vrhla do dokončování jednoho projektu, který jsem si myslela, že snad nikdy nedodělám.
Knížku můžu doporučit všem, co mají rádi romantiku a lidi s tajemnou minulostí.

02.04.2021 5 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Nikdy si nekupuju knížky, které všichni čtou. U téhle té jsem udělala vyjímku a byla jsem mile překvapená.
Začetla jsem se docela rychle, hlavní postava se jménem A se mi zalíbila.
Hned na prvních stránkách nás autor přivede do děje a řekne nám, co se s ním děje.
Nejvíce jsem se těšila na pasáž, která je řečená už v anotaci knížky - když se probudíte v těle Justina a zamilujete se do jeho přítelkyně Rhiannon. Vyprávění o ní se mi moc líbilo. Strašně mě zajímalo, jak to s nimi dopadne.
A ten konec? Podle mých představ sice není, ale autor to asi líp udělat nemohl :-)
Knížku jsem měla přečtenou během týdne.

V knihkupectví jsem musela vypadat fakt vtipně, protože jsem tuhle knížku z regálu asi třikrát vzala a zase vrátila, protože jsem se neuměla rozhodnout, jestli si ji mám koupit. Nakonec jsem se rozhodla si ji koupit a rozhodně toho nelituji.

Jediné mínus vidím v překladu - nejdřív hlavní postava (se jménem A) říkala, že není ani kluk a ani holka.  Přitom potom píše z pohledu kluka, i když je v těle jak kluka, tak i holky. Chápu, že překlad do češtiny není zrovna jednoduchý, ale aspoň to mohli nějak předělat/přepsat.

27.05.2018 5 z 5

Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Móda, krása a životní styl – A Cup of Style Nicole Ehrenbergerová

Knížku jsem si koupila proto, že holky už delší dobu sleduju. Moc se mi líbí jak zevnějšek, tak i vnitřek. Vyzkoušela jsem ty zdravé kuličky a byly výborné. Knížka spnila moje očekávání a moc se mi líbila :-) Za mě můžu jedině doporučit.

Oheň a plamen Oheň a plamen Jenny Han

Knížka se mi moc líbila. Právě jsem ji dočetla a musím říct, že byla opravdu boží. Konec knížky je teda dost napínavý, zajímá mě, jak si s tím autorka poradí ve třetím díle, který vyjde bohužel až za dlouho (na konci tohoto roku...)
Četla se mi zase úplně sama.

05.11.2017 5 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Poslední díl této série je jako třešnička na dortu. Moc se mi líbí :-) Klidně bych si ráda přečetla i 4. díl. kdyby tedy nějaký vyšel. Dávám jí *****

17.10.2017 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Knížka se mi četla skoro sama, je to moc hezké pokračování prvního dílu. Za mě můžu klidně doporučit :-) ale spíše pro ty, které máte rádi romantiku. Dávám *****

17.10.2017 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Čtení této knížky jsem si vůbec neužívala. Za mě tedy bohužel ne. Dávám jí *.

17.10.2017 1 z 5

Knížka si mě získala hned od první stránky, hrozně se mi zalíbila grafika a taky rýmovaný text. Bylo to až chvílemi morbidní, prostě klasický Tim Burton.
Knížka se skládá z celkově dvaceti tří básní plných černého humoru, který mám sice ráda, ale párkrát to bylo moc i na mě. Snad každou postavičku jsem si zamilovala díky jejímu podivínství a taky díky obrázku. Nejvíc se mi líbila Vúdúholka, Královna Jehelnička a taky Robotík.
Tahle sbírka je podle mě ta nejpodivnější sbírka básní, jakou kdo kdy napsal. Mám v plánu číst více poezii, protože donutí zamyslet se nad textem jinak než próza.
Nejdřív mi moc nešlo čtení příběhu v rýmech, ale zvykla jsem si na to hned během první básně. Potom to krásně plynulo, pomáhaly tomu i ilustrace, které byly moc povedené.
Jedna báseň mě rozesmála nahlas, a to byla tahle:

Roch, toxický hoch
Zoufale vzlyk – a dokonal.
Kdo ale mohl mít tuchu, že se dá nadobro umřít
následkem čerstvého vzduchu?

Knížku jsem měla z knihovny, ale určitě si ji koupím domů. Dám si ji hned vedle knížky Můra noční, předvánoční. Budu doufat, že přeloží i další autorovy knihy, protože si to zaslouží.

21.06.2021 5 z 5

Milníky na mé cestě Milníky na mé cestě Miley Cyrus

Byla jsem Smiler a už navždy jím budu.
Právě jsem dočetla tuhle životopisnou knížku a připadám si, že mi je znovu 12 a čekám před televizí, než začne Hannah Montana. Tenhle seriál mě hodně ovlivnil. Každou sobotu mi dokázal zlepšit náladu a rozzářit už tak optimistický pohled na svět.
Miley v knížce vypráví o tom, jak se dostala na casting na Hannu Montanu, jak si procházela šikanou a taky o vzniku písniček na nové CD. Sice jsem při čtení věděla, že tu roli dostala, ale i tak jsem to nemohla odložit. Bylo tam hodně nových informací, o kterých jsem nevěděla. Sice nejsem věřící, ale vložené citáty z Bible krásně dotvářely celý příběh. Pokaždé jsem se těšila na další úryvek.

„Nechávám obě ruce volně putovat po klavíru, když hledám ty správně tóny. Moje ruce řídí mé myšlenky, když píšu do svého časopisu. Probírají se Biblí, když hledám pravdu. Rytmus nové písničky se vynořuje z bubnování na desku stolu. Hmatem hledám cestu v těžkých chvílích. Chci, aby všechno, co dělám, bylo umělecké a láskyplné. Kdo jsem, co říkám a jakákoli naděje nebo radost, kterou rozdávám – to všechno pochází z mých dvou vlastních rukou.“

Jediné, co je mi líto, že jsem tuhle knihu nedostala tehdy, co jsem byla Hannou poblázněná. Určitě bych skákala metr vysoko :-D Sbírala jsem její časopisy, dívala se každou sobotu na nový díl a taky jsem si kupovala věci s její fotkou. Vlastně jsem nikdy neviděla úplně ty poslední díly. Letos jsem si objednala po internetu všechny boxy s jednotl. sériemi a rozhodla se podívat na všechny díly tak, jak šly za sebou. Jaké překvapení přišlo, když jsem se dozvěděla, že letos je výročí 15 let od prvního dílu.
Jsem ráda, že v knize bylo hodně situací, které popisovala i s jejími pocity. Jak už jsem psala, byla na základce šikanovaná. Vím, že tohle období musela mít hodně těžké, i já jsem to zažila. Překvapilo mě, jak dokázala být nad věcí i později jako slavná. Moc tomu nepřidalo, že se musela vzdát roztleskávaček, která jsem i já sama dělala.
Taky se mi moc líbila historka, jak jela na casting s jejími rodiči. Když Miley obsadili do hlavní role, přemýšleli nad tím, koho dají za jejího seriálového tátu. Mamka Miley ze srandy nadhodila, že by to mohl být její reálný táta. Sice to byla jen legrace, ale tu roli fakt oba dostali.
Jediný, co mě fakt zklamalo, byl český překlad. Demi Lovato skloňovali jako mužské jméno. Proč? Copak je těžké si to zjistit na internetu, když danou osobu neznám?
K téhle knížce se určitě jednou vrátím. Dokázala mi vykouzlit úsměv na rtech tady v té těžké době pro nás všechny.
Jak by řekla Miley „Jednou Smiler, navždy Smiler.“

04.05.2021 5 z 5

Rodrick je king Rodrick je king Jeff Kinney (p)

Tenhle díl se mi líbil o hodně míň než ten první. Navazuje tam, kde první díl skončil, což je rozhodně velké plus.
Na scénu se dostal bratr Rodrick, který si založil kapelu. Chce se účastnit jedné soutěže, kterou pořádá jejich škola. Musela jsem se smát nahlas s tím, jak to jeho máma celý pokazila. Ve filmu je to ještě vtipnější, doporučuju se na něj podívat.
Zaměřujeme se na vztah mezi Gregem a Rodrickem. Líbilo se mi, jaké nápady měla jejich máma, ale jen Greg to ocenil, Rodrick se snažil všechno sabotovat a ničeho se nechtěl účastnit.
Vadila mi tady jedna věc. Jeden kluk se přistěhoval do města, Grega nenapadlo nic lepšího než vymyslet „skvělou" hru, při které budou dělat, že je jen vzduch. Tady jsem se nad tím pozastavila, protože mi to nepřišlo ani trochu vtipné... Hraničilo to se šikanou.
Je to jinak skvělá oddychovka, kterou nejraději čtu během letních prázdnin.

08.02.2021 3 z 5

Říkejte mi Tini Říkejte mi Tini Martina Stoessel

Tuhle knížku jsem si zamilovala úplně hned. Koupila jsem si ji v pátek odpoledne a hned druhý den jsem ji měla přečtenou. Moc se mi líbíla. Tini jsem si zamilovala hned, jak jsem si uviděla v televizi. Za mě můžu jedině doporučit :-)

Čivava Čivava Birgit Holler

Díky této knížce jsem se dozvěděla hodně věcí. Pořídila jsem si ji, když jsem věděla, že Čivava je přesně pro mě. Knížka je moc hezky zpracovaná, moc se mi líbily fotky a povídání o tomto úžasném plemeni. Za mě můžu jedině doporučit :-)