Tilte Tilte komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tady asi došlo k omylu, nejedná se o knihu ke čtení. Je to výrobek určený k prodeji, který na první pohled připomíná knihu. Vlastně je to trestny čin klamání spotřebitelů.

24.07.2015

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

silny pribeh, krasne cteni, dekuju

26.06.2020 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

laskavy zakusek

03.11.2022 4 z 5

Vlhká místa Vlhká místa Charlotte Roche

Hm, tak to bylo zbytecny.

30.09.2021

cetla jsem velmi dlouho, po par strankach, vzdycky rano. prime svedectvi, sebereflexe a hluboky vhled do podstaty zivota. spise text ke studiu.
jen hru jsem nezvladla

10.12.2020 5 z 5

Elementárne častice Elementárne častice Michel Houellebecq

posloucham jako cetbu, nesnesla bych to cist, autor mi priserne leze na nervy. napred sem myslela, ze je povrchni, nelaskavy. ale spis je mi vsechno, o cem tu vypravi, cizi a fuk. malo vasne, chuti.

17.10.2020

Vrány Vrány Petra Dvořáková

je mi z toho pribehu smutno
a jo, jako matka premyslim, kde uberu z buzerace a pridam na podpore

16.05.2020

Zlodějka mýho táty Zlodějka mýho táty Petra Hůlová

zbesilej proud bezmocny nenavisti, literarne vyborne, tezke cteni, uvrhlo me do depky a mirneho znepokojeni

14.01.2020

Nejvyšší karta Nejvyšší karta Petra Hůlová

zacala jsem cist ctyricetileta a najednou je mi padesat. bavilo me to, vsechno.
obzvlaste pak nahlednuti do ceskeho literarniho rybnicku a uvahy o feminismu.

27.04.2023 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

podarena oddychovka na dovolenou

11.03.2022

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

otresny preklad: termalni pradlo, vazne?
mozna te nezvladnu docist, drzim si palce, treba to bude vanocni zazrak

26.12.2021

Můžete mít všechno, jen ne vše najednou Můžete mít všechno, jen ne vše najednou Romi Neustadt

kdyz jedna prezije otresnej americkej uvod, pobavi se nad zarucenym receptem, ze staci tvrde makat, abyste rozjela byznys z domova. samosebou je pro to potreba neco obetovat, chvili odpirat manzelovi sex, ale casem si budete moci doprat foukanou i hospodyni. jo, uvod je pekelnej.

ale pak se dostavi prekvapeni. autorka proskolena lety v primem prodeji a zivotem, prijemne srozumitelne vysvetluje, ze je potreba zjistit co chci, abych se na to nasledne mohla soustredit a realizovat (se). nejvice ocenuji pasaz, jak se vyrovnat s nezdravymi vztahy.

"Držte se lidí, kteří ve vás probouzeji zázraky, ne šílenství."

prirucka cili jednoznacne na zeny, rekla bych spise na zeny matky. vyhodu spatruji ve formatu a obsahu, doporuceni jsou prakticka. slabinou je typicky americky styl, myslim, ze to hodne ctenarek odradi. nez proloupne rano oko, manza uz odstavnuje rapikaty celer a dalsi senzacni den muze zacit. skoro se divim, ze u toho nestepuje, manza, aj ten celer.

13.07.2021

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Příjemné překvapení, lehké čtení, japonská duchařina

04.12.2019

Bitevní pole Bitevní pole Jérôme Colin

Dojemné svědectví otce dospívajícího dítěte. Literárně slabší (vata s cestovatelskou krabicí), naroubované aktuální téma teroristických útoků, ale to všechno promíjim, jako podružné okolnosti výběru výpravy a kulis. Důležité je poselství a celkové sdělení, že dospívající dítě zaslouží důvěru a podporu, a moc ráda jsem o tom četla od muže.

04.10.2019 3 z 5

Ulice Záhadných tajemství Ulice Záhadných tajemství John Irving

"Pokud jde o turisty, Juan Diego se uchyloval k dvojjazyčným výkřikům-křičel estigmas i stigmata."

"Mám pocit, jako když pořád odcházím z Růžového kopečku. Ta deziluze, to rozčarování, které jsem pociťoval, když jsem sestupoval po těch schodech, trvá; pořád sestupuju."

29.12.2016 3 z 5

Snaživky Snaživky Jiří Šimáček

Mrazilo mě, nepříjemně výstižné, si vždycky řikám, jak to ten Šimáček ví?

15.07.2016

Ti, kteří raději kopřivy Ti, kteří raději kopřivy Džuničiró Tanizaki

Pokaždé, když tuhle knihu čtu, žasnu nad její aktuálností. V manželství to chodí pořád stejně a tradice upadají v zapomnění. Tanizaki brilantní jako vždy i díky výbornému překladu.

04.12.2015 5 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

vyuzila jsem sveho prava a v pulce prestala cist. nebavil me zpusob vypraveni, placate postavy ani neucesany preklad. zklamani se zrzavym kocourkem na pekne obalce.

12.05.2023

Feministkou snadno a rychle: Příručka argumentů pro debaty s rodinou a přáteli Feministkou snadno a rychle: Příručka argumentů pro debaty s rodinou a přáteli Lucie Jarkovská

misty k placi a misty k smichu, odkud to jenom znam? jo, aha, ze zivota. skvely!

20.04.2023 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

(SPOILER) Doufám, že kniha přispěje k osvětě na téma parafilie.
Bohužel, popsané církevní mechanismy nejsou vyfabulované, ach jo.

27.01.2023