theMarty theMarty komentáře u knih

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Laskavý a nemotorný obr, jemuž by žádný čtenář vraždu dvou děvčátek neuvěřil, neodvratitelně odsouzený na smrt.
Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. A na konci ukápla i slza.

22.04.2018 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Knížka o životní filozofii, navíc psaná srozumitelně.

19.04.2018 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Jednoho dne se Země probudí slepá a po ulicích se začnou prohánět lidožravé kytky.

17.04.2018 5 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Rozmýšlela jsem, zda dát 4 nebo 5 hvězdiček.
Jsem zklamaná z konce. Četla jsem a stále a stále čekala, kdy se stane něco, co svede jednotlivé postavy dohromady, kdy to nějak vyvrcholí.
Spoiler: nestane se to.
Ještě k tomu jsem nepobrala konečné poselství Knihy proměn.
Na druhou stranu, knížka je velmi čtivá a užila jsem si ji. Tak tedy 5.

09.04.2018 5 z 5

Život, vesmír a vůbec Život, vesmír a vůbec Douglas Adams

Stopařův průvodce mi uběhl velmi rychle, o to víc jsem si pak užila Restaurant na konci vesmíru. Tady jsem se ale doslova "sekla". Na knížku už jsem nešáhla několik dní, tak to vzdávám.
Nečtěte všechny díly za sebou.

02.04.2018

Restaurant na konci vesmíru Restaurant na konci vesmíru Douglas Adams

Trochu horší než první díl, ale stále zábava. Pro všechny milovníky satiry a ironie.

21.03.2018 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Nudit se prostě nebudete.

16.03.2018 5 z 5

Čínská studie Čínská studie Colin Campbell

Je důležité si uvědomit, že je mnoho způsobů, jak jíst vegansky (veganství nutně neznamená 3 saláty denně a i vegan může jíst nezdravě). Čínská studie propaguje jen jeden - myšlenku maximálního omezení příjmu tuků a bílkovin.

Ve zkratce - sama souhlasím s menšinou tuků a bílkovin, ovšem ve vyšším procentuálním zastoupení než Dr. Campbell.
A také souhlasím s myšlenkou veganství jako prevence civilizačních chorob.

Na téma výživa bylo provedeno už mnoho studií, existuje mnoho druhů stravování a každý říká něco jiného, je tedy na čtenáři samotném, aby se rozhodl, kterému zdroji uvěří (není teda překvapení, že paleo web Č.S. rázně odmítá).
Proto bych knihu nebrala jako jediný zdroj informací, ale jeden ze zdrojů.

Na závěr musím uznat, že kniha je psaná srozumitelně a čtivě, jednoduše se "dá" přečíst.

14.03.2018

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Krásná a nezaměnitelná.

14.03.2018 5 z 5

Na dlouhou chvíli jsem si pokazila Harryho Pottera. Jak píše Nomia: "Bylo by lepší, kdyby tohle dílo vůbec nevzniklo."

14.03.2018 odpad!

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Dobrá kniha k maturitě. Nadčasová. Orwell je ale vždy dobrá volba.

14.03.2018 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Slabší než Farma zvířat, ale stále skvělé dílo, které stojí zato přečíst.

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Knihu jsem přečetla ze zvědavosti. Ovšem kdo ji nepřečte, o mnoho nepřijde. Ani s jednou z postav není možné sympatizovat a Humbert je slizký vypravěč.

14.03.2018 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Pěkný a krátký příběh, 5 hvězdiček ale za mě ne. Nejkrásnější je konec.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Kdo by řekl, že ten románek bude opravdu dobrý.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Konečná myšlenka, děj, Dorianův úpadek a obraz, ano.
Předlouhé popisy a tolik filozofie, ne pro uspěchanou puberťačku.
Možná příště.

Proměna Proměna Franz Kafka

Kafkovy myšlenky - skvělé. Jeho styl - unikátní. Ale prostě se nepřenesu nad to, že se člověk ráno probudí jako brouk a ani není překvapený.

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Anne bylo třináct, když začala psát svůj deník. Kniha zachycuje 2 roky skrývání, ve kterých se z malé holky stává na svůj věk neuvěřitelně vyspělá mladá žena.
Základ.

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Skvělý, temný příběh.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Jedna z nejlepších knih s válečnou tematikou.