theMarty theMarty komentáře u knih

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Takového suchara jako já jinoch s jemnou duší a útlým tělem zrovna nedojme. Když této knížečce ale dáte šanci, zjistíte, že zas tak hrozná není.

23.03.2019 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Má nejoblíbenější Nesbovka. Nejen proto, že byla mou první, možná i z důvodu, že příběh je poněkud laskavější. Zkrátka a jednoduše: ti, co si nelibují ve čtení o naaranžovaných mrtvolách (Pentagram), se tady bát nemusí. Jen je škoda, že se zas projevila Nesbova G.R.R. Martinovská stránka.

10.03.2019 5 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Občas se mi zdá, že mě školní výuka od poezie spíš odrazuje.
To teda neplatí v tomto případě, neboť pan Havlíček je vtipný, kritický, a ještě se mu to rýmuje.

13.02.2019 5 z 5

Jakub a jeho pán Jakub a jeho pán Milan Kundera

Od Kundery už jsem zkoušela číst Žert a výrazně mě neuchvátil, proto jsem byla poměrně skeptická i k tomuto dílu. Ale tahle se, pane Kundero, skutečně povedla!

25.01.2019 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Suprová knížka, krátká a vtipná, k maturitě perfektní.

10.12.2018 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Jeden starý muž, jedna velká ryba. Vzájemná úcta, vytrvalost a nezlomnost, nepřízeň osudu.

24.10.2018 4 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Zpočátku jsem očekávala slušnou hororovou povídku, konečný happyend to ale celé zkazil.

20.10.2018 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

"Já myslel, že se na mě, Georgi, zlobíš."
"Ale kdepak. Kdepak, Lennie. Nezlobím. Já se na tebe nezlobil nikdy, a teď taky ne. Věř mi to, Lennie."
"Pusťme se do toho už teď. Kupme si to hospodářstvíčko hned."
"I to víš, že hned. Musím. Musíme."
...

06.10.2018 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Já toho Čapka prostě žeru. Jasný myšlenky, žádné zmatečné metafory, rychle přečtený... Maturanti, berte ji!

30.09.2018 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z mála knížek, které dovedou čtenáře nahlas rozesmát.

26.09.2018 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Ale že to byla sakra dlouhá kniha.
Doporučuji všem příznivcům tajemna a lidové slovesnosti, nedoporučuji nedočkavcům.

26.09.2018 5 z 5

Sekáč Sekáč Terry Pratchett

Jedna z Terryho nejlepších.
A upřímně, tuhle knížku si musíte přečíst už kvůli té obálce.

09.08.2018 5 z 5

Mám ráda knížky, které jsou krátké ne pro nedostatek autorovy fantazie, ale protože není třeba příběh více natahovat. Tohle je přesně tento typ. Krátký jasný děj, zachycující bloudění osamělé holčičky lesem plným snových přízraků.
Dostala jsem se k ní kvůli výzvě, a mistr slova King mě opět nezklamal.

30.06.2018 5 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

S Terrym jsem se setkala už před několika lety. Některé z jeho knížek mě zaujali (Sekáč), jiné jsem upřímně protrpěla.
A tahle patří rozhodně do první skupiny.
Lehká nadsázka a ironie, vtip a happy end, s tím se nikdy nespletete.
Dobře Terry!

26.06.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Dobře, přenesme se přes skutečnost, že Brown jiný motiv než Langdona, odhalujícího temnou stránku církve s krasavicí po boku, asi neumí.
Oceňme radši mistrovsky popsané divy Španělska a fakt, že postavy jako Jeremy England skutečně existují, a s nimi i jejich teorie.
A jako obvykle svižný, napínavý děj.
Celkem vzato, když si dáte mezi langdonovkami aspoň roční pauzu, za 5 hvězdiček to bude.

19.06.2018 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Velké překvapení, neřekla bych, že mě mnoho možných realit bude takhle bavit.

16.06.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Čekala bych, že 11. dílů od stejného autora už stačí. A stejně se těším na další.
Nesbovy detektivky můžete číst hned po sobě, a neomrzí (narozdíl třeba od Browna).
Ale vraha jsem zase neuhodla.

16.06.2018 5 z 5

Jackaby Jackaby William Ritter

Nečekejte složitou zápletku, překvapení nad vrahem a mnoho postav, knížka je typický young adult. Na druhou stranu, je to velmi příjemné, spíše oddechové počtení, na dovolenou ideální.

02.06.2018 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Autor vás velmi rychle vtáhne do děje a Metro pak prostě neodložíte.

28.05.2018 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Z nevinného dobrodružství na ostrově se stává krvavá honba na nepřítele.
Líbila se mi celková myšlenka díla a postava Simona, na druhou stranu se mi téměř celou knihu zdálo, že se děj vleče.

17.05.2018 4 z 5