the_res13 the_res13 komentáře u knih

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Velice zajímavé dílo plné stupňujícího se napětí, které vás na konci převálcuje úžasným rozuzlením. Doporučuji ovšem ani poté nepolevovat a příběh s plnou pozorností dočíst do úplného konce. Ten mi vzal dech.

31.12.2018 5 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Po shlédnutí filmu byla pro mě kniha spíše zklamáním. Čekala jsem jeden strašidelný příběh, místo toho jsem se dočkala zkrácené verze Bible s přílohou 1000+1 důvodů proč milovat Ježíše. Zpočátku byli sice příběhy poutavé, ale už od poloviny knihy jsem v nich nacházela stále víc a víc stejných prvků, takže ani fakt, že se jedná o skutečné příběhy, na čtivosti nepřidal. Pro kolegy nevěřící mohu tedy doporučit pouze filmovou verzi.

11.09.2018 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Skvělý příběh, skvěle napsáno. Kniha naprosto postrádala mnou neoblíbené nudné, klidné pasáže a pořád se něco dělo. Ovšem s trochu nudným a nedodělaným závěrem, po kterém jsem si myslela, že jsem zapomněla dokoupit posledních 10 stran.

23.06.2018 4 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Obrovské zklamání. Celá kniha mi spíše připomínala akční film - kasina, drogy a na závěr jedna velká přestřelka.

11.06.2018 2 z 5

Zuby nehty (19 povídek) Zuby nehty (19 povídek) Ivona Březinová

Kam se hrabe většina hororových filmů...

27.04.2018 4 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Zápletka = totální mindfuck

27.04.2018 3 z 5

Den co den Den co den David Levithan

První a zatím snad jediná kniha, která mě dohnala k slzám. Konkrétně Den 6005.

27.04.2018 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Pokud bychom vystřihli tak 75% erotických scén (které jsou všechny prakticky stejné), získali bychom celkem zajímavý příběh a mnohem čtivější knihu

13.04.2018 3 z 5

Kytice (komiks) Kytice (komiks) Karel Jaromír Erben

Zajímavé zpracování, ovšem ne každý komiks se povedl...

09.04.2018 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Za mě velké zklamání. Úvod začíná celkem zajímavě, vtipně. Ale jakmile se dostaneme dál, jde to s knížkou od desíti....spíš k nule.

11.01.2018 2 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Celá kniha na mě působí rozporuplně. Příjemný začátek který graduje do zajímavého strašidelného příběhu s tak (s prominutím) debilním závěrem, že mě to žene k pocitu, že autorka pořádala o dopsání konce svého sedmiletého potomka.

31.10.2017 2 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Jedna z mála knih, kde mi přijde film stejně dobrý jako kniha. A oboje si mě stoprocentně získalo.

Ty Ty Caroline Kepnes

Brilantní popis stalkerovi duše, který vás přiměje vidět jeho činy jako zcela přirozené. Psycho!

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Takhle mě žádná kniha snad nikdy nezklamala. Prakticky celá kniha je jen popis Racheliných opileckých stavů, které jsou jak přes kopírak. Do tohoto tragického základu je okrajově zapojen děj, který byl pravděpodobně zamýšlen jako hlavní - zmizení "Jess". A jelikož jen tato linie byla alespoň trochu zajímavá, i když stále velice průhledná, lepší hodnocení si z mé strany Dívka ve vlaku nezaslouží.

31.10.2017 2 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Mojí první knihou od tohoto autora. Do první poloviny, možná až dvou třetin jsem se prokousávala opravdu dlouho a nemohla jsem se donutit číst více jak po třech kapitolách. Napínavé a zajímavé vraždy a jejich vyšetřování, střídali dlouhé (a často i na první přečtení nesrozumitelné) popisné pasáže, které se dali snad jen přeskakovat. Druhá polovina? To byla snad úplně jiná kniha! Stránky plné akce, bylo to napínavé, živé. A závěr mě opravdu dostal!

31.10.2017 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Výborná kniha s trochu otravnou hlavní hrdinkou, která mě nutila knihu odložit a už se k ní nikdy nevrátit. Ale po dočtení jsem nelitovala, že jsem vytrvala. Skvělý příběh s velice zajímavým vyústěním. Ovšem pro zaběhlé čtenáře celkem očekávaným.

Syn Syn Jo Nesbø

Zpočátku mi při pohledu na obal nesoucí jméno Jo Nesbø chyběl Harry Hole, ale po prvních 20 stranách toto zcela opadlo a já se do příběhu zakousla a četla jedním dechem.

Policie Policie Jo Nesbø

Ze série Harryho Holea podle mě absolutně nejlepší kousek. Svojí nápaditostí překonala i legendárního Sněhuláka a dala postavě Harryho další rozměr.