tezka_vazka tezka_vazka komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Super detektivka, příběh byl opravdu geniálně vymyšlený, protože konec je podle mého názoru neuhádnutelný.:-)

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Upřímně jsem čekala víc, nejspíše kvůli pochvalným komentářům, kterých je tady spousta. Kniha sice byla napínavá, ale podle mě až od své druhé poloviny. Znovu bych si ji nepřečetla.

02.11.2018 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kniha je výjimečná, dovedu si představit, že bude mou tradicí přečíst si ji alespoň jednou za rok. Věnečku na obálce jsem nejdříve nerozuměla, po přečtení knihy jsem ale pochopila, jakou roli v celém příběhu hrál.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dívka v ledu byla první detektivka, kterou jsem kdy četla a opravdu mě strhla, vůbec jsem nemohla přestat číst. Závěr byl pro mě překvapivý, ale logický.

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Knihu jsem si přečetla na základě dobrých recenzí, nicméně mě osobně kniha vůbec neoslovila. Příběh mi připadal strašně jednoduchý a spíše jsem se nad ním pousmála než že bych si z něj vzala ponaučení.

04.09.2018 2 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Nejnapínavější kniha, jakou jsem kdy četla. Nemá smysl podle mě přemýšlet nad tím, jak moc je kniha reálná nebo ne, v tomto případě byla důležitá atmosféra knihy a ta byla opravdu hustá.

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Skvělá a poučná kniha. Stojí za to si ji přečíst!

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Přestože jsem jako první viděla film, knížka i tak udržela moji pozornost a přišla mi opravdu skvěle propracovaná. Chytře vymyšleno!

02.11.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se mi moc nelíbila. Měla jsem pocit, že autorka příběh tak překombinovala, až kniha potenciál, co možná měla, úplně ztratila.

06.09.2018 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Ač byla kniha čtivá, příběh mě nijak neohromil. Připadalo mi to překombinované a na zaťukání si na čelo.

04.09.2018 3 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Vůbec jsem nečekala, že mě kniha tak osloví, ale byla skvělá. Veselá i smutná, ale hlavně jedinečná. Určitě je to kniha, kterou lze doporučit nejen lidem, kteří mají doma čtyřnohého kamaráda.:-)

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Kniha mě nijak zvlášť nezaujala, nejspíše proto, že mi připomínala dvě předešlé autorovy knihy (hlavní vyšetřovatelka se opět přela s nadřízenými, opět se ocitla v nebezpečí a tak tak z něj vyvázla atd.). První dvě knihy mě bavily, tato už mě trochu nudila, neboť v mnoha ohledech byla předvídatelná.

04.09.2018 3 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem četla knihu až poté, co jsem shlédla film, ale kniha mě nijak zvlášť "nechytla". I když je příběh originální, občas jsem se nudila a vyloženě počítala stránky do konce. Co mě zaujalo byly pasáže o zvířatech.

03.09.2018 3 z 5

Kecy, kecy, kecičky Kecy, kecy, kecičky Karin Krajčo Babinská

Milá kniha, která popisuje všední i nevšední zážitky každodenního života. Navíc se jedná o oddechové čtení, které lze kombinovat i se čtením jiné knihy. Co moc oceňuji je design knihy, je vidět, že se nejednalo o žádné nízkonákladové vydání, ale naopak je za tím spousta práce se skvělým výsledkem.:-)

09.09.2018 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Kniha mi sice nepřipadala tak napínavá jako její předchůdkyně, ale autorka i zde předvedla, že umí, protože čtivost se knize rozhodně upřít nedá.

04.09.2018 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Knihu hodnotím pozitivně, konec byl alespoň pro mě opravdu nečekaný. Jediné mínus byla podle mě druhá část, která byla hodně zdlouhavá a chvíli trvalo, než jsem ji přelouskala. Jinak ale povedená kniha!

28.04.2019 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Bábovky se mi moc líbily, nenudila jsem se ani chvíli. Četla jsem od autorky další dvě knihy a Bábovky mě zaujaly nejvíc, určitě si je zase jednou přečtu.

04.09.2018 4 z 5

Láska v Římě Láska v Římě Mark Lamprell

Kniha mě nalákala pěknou obálkou a vidinou toho, že se v ní dočtu o krásných místech Říma, ať už více či méně známých. Samotný obsah knihy byl zklamáním, chvílemi jsem přemýšlela, jestli to je nějaký vtip nebo jestli tohle opravdu někdo považuje za dobrý příběh.

04.09.2018 1 z 5