Tessia - Příspěvky

Dívka ve vlakuDívka ve vlakuP. Hawkins

Dívka ve vlaku je autorčina prvotina, která prorazila světem a pouhý rok od jejího vydání se dočkala i filmového zpracování. Myslím si, že je v tomto žánru vydáno spousty lepších a nedoceňovaných knih, které by si zasloužily větší pozornost a placku bestselleru mnohem více, než právě titul Dívka ve vlaku. Kniha sama o sobě není špatná, určitě bych ji neměla problém doporučit lidem, kteří hledají nějakou napínavou, ne příliš náročnou, četbu a nemají zrovna náladu na krvelačnou severskou krimi. Ale že bych ji označila knižním fenoménem? Knihou roku 2015? Tak to určitě ne.

18.07.2017

Jsem roztříštěnáJsem roztříštěnáT. Mafi

Díky poetickému stylu psaní si mě autorka zcela získala již od první stránky. A třebaže se kniha svým žánrem řadí do Young Adult, obsahuje velmi mnoho skrytých myšlenek a metafor, nad kterými jistě není na škodu se zamyslet. Knihu hodnotím tedy po přečtení pozitivně. I přesto, že se jedná o dystopickou Young Adult knihu, bylo to něco nového a neotřelého. Originálního.
Jakmile začnete tuto knihu číst, už vás jednoduše nepustí.

30.12.2016

Na útěkuNa útěkuM. Cabot

Jsem velký fanoušek žánru science fiction, ale tyto knížky pro mne byly zklamáním.
Děj je hodně překombinovaný, chování postav se změní ze stránky na stránku. Nevím, jestli nejsem věková kategorie, nebo mi jednoduše tahle série nesedla, určitě ale vím, že se k ní v dohledné době (alespoň tedy k jejímu českému překladu) neplánuji vracet.

13.04.2016