Teseme Teseme komentáře u knih

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

Jsou knihy, které mi někdo doporučí a já nestačím žasnout. Připadala mi hloupá.

14.11.2021 1 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

V hlavní postavě jsem se tak trochu našla, kniha se mi moc líbila. Návraty prostě nemusí být vždy veselé.

14.11.2021 5 z 5

Moderní architektura Moderní architektura Otto Wagner

Moderní autor, jehož dílo přetrvává nejen v ulicích Vídně. Must read pro milovníky architektury.

Zřídlo Zřídlo Akwaeke Emezi

Knihu jsem si bez rozmyslu koupila kvůli obálce, o to víc jsem byla překvapená jejím obsahem.

Líbil se mi vývoj postavy Ady i myšlenkové pochody rodičů, kteří se ocitli v nelehké situaci.

Téma je to těžké, humor v knize člověk nenajde, o to drásavější byl celý příběh. Obdivuju každého, kdo se přestěhuje z kulturně odlišné země do druhé a uchytí se.

Inspirativní a krásné .

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Čtení jsem si moc užila a moc se mi líbila obálka.

Mag Mag Jack Kerouac

Ta kniha mě tak dojímala a tak moc jsem tonu chlapečkovi fandila! Nejlepší Kerouacova kniha.

12.11.2021 5 z 5

Želary Želary Květa Legátová (p)

Nádherná kniha!

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Mně se kniha líbila. Pobavila jsem se, a to je důležité.

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Je to strašně tvrdý život, který ti lidé v KLDR mají. Ani ti, co z ní uprchnou ho nemají snadný. Měla jsem při čtení úzkost z toho, že je na zemi tolik lidí, kteří nevědí, co je svoboda.

Knihu by si měl přečíst každý.

Geniální podnikatel Tomáš Baťa Geniální podnikatel Tomáš Baťa Antonín Cekota

S tím názvem se dá po přečtení polemizovat, myslím, že to nebyl vlídný šéf a osoba, ale podnikatelské umění měl v malíčku, o čemž je tato kniha.

Dozvěděla jsem se spoustu detailů, knihu hodnotím velmi kladně.

Srdce Evropy Srdce Evropy Pavla Horáková

Krásná kniha, jsem nadšená!

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Ne, tohle se mi opravdu nelíbilo ani trochu.

12.11.2021 1 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Skvěle! Vrcholně ženské, citlivé, žádná přehlídka cynických krav, o nichž čítám v současných románech, krav, které se předhání v tom, která bude mít pichlavější humor a cyničtější poznámky. Krav, které se budou snažit vybočovat a poukazovat na to, že jsou jiné, místo toho, aby jin někdo v knize řekl, že jsou prostě krávy.

No a tahle kniha je jiná, ženy tu žijí své životy, přijímají osud nebo s ním bojují, chovají se zkrátka tak, jak se chová každý, kdo se zrovna nechce do ničeho stylizovat.

Doporučuji, je to osvěžující četba, přestože se odehrává v minulosti.

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Kniha obsahuje skvělé nápady, ale jsem už háklivá na všudypřítomný sarkasmus. Byla bych ráda, kdyby ho současní autoři do knih dávali méně. Je to zbytečné, trapné, nudné a vrcholně únavné.

Ale to bych nemohla číst skoro nic.

12.11.2021 4 z 5

Dřevěný nůž Dřevěný nůž Jiří Hájíček

Je to depka. Kvůli místu, kam je děj zasazen i postavám. Ale je to skvěle napsané, jako všechny Hájíčkovy knihy.

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Opus, který se nelehce čte, ale je krásný. Vrcholně ženský a přeci ne upachtěný. Krása.

12.11.2021 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Smutné, krásné a geniální. Mám to moc ráda!

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Papír toho unese hodně, včetně infantilního humoru, na kterém je tahle kniha založená. Je to oddychovka, kterou dočtete za hodinu a půl, možná dvě. Blbá není.

Co bylo mimořádně hloupé, tak představení v Divadle v Dlouhé. Ale lidi tleskali. Úroveň Troškova humoru se v textu schválně nedá potřít. Ale nemůžeme pořád číst jen Froma.

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Téma je mi blízké, ale se stylem knihy, jak je psaná, jsem musela chvíli bojovat. Nakonec se mi to moc líbilo a považuji toto dílo za strhující román.

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Skvělá kniha proti chmurám!

20.07.2021 5 z 5