Teryy Teryy komentáře u knih

Dokonalý cizinec Dokonalý cizinec Renée Knight

Nečekaná.

27.10.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

4 hvězdy jen za konec, který se nedal jen tak lehce předpovědět. Ale jinak nebyla kniha nic extra. Postavy Scotta a Toma si byly neuvěřitelně podobné. A také mi vadilo nelogické chování Rachel. Uvidíme co film. Trailer připomínal 50 odstínů....

21.09.2016 4 z 5

Limit Limit Frank Schätzing

Vzpoura mě vzala tak nějak víc. Tohle bylo zajímavé, konec překvapil. O tom žádná. Ale ... Dalo se to zkrátit. Možná se to dalo napsat i líp.

20.08.2016 3 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Ačkoli se může zdát, že vrah je jasný snad skoro od začátku. Není.
Některé pasáže zdlouhavé. Konec nabral rychlý spád, ani ne sto stránek před koncem.
Vtipné, smutné, občas divně nechutné.

12.06.2016 4 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Šimon, Eliáš? To jako vážně? Až na ten překlad, kniha nadprůměrná.

07.05.2016 4 z 5

Atlantský svět Atlantský svět A.G. Riddle

Dvojka byla skvělá. Ale tento díl zklamal. Nekonečné vzpomínky Doriana a Kate mě doháněly k šílenství. Celé to bylo zmatené a ani jsem to pořádně nepochopila, jak to vlastně autor myslel.
Čekala jsem příběh o světu po moru. Ale místo toho jsme cestovali portály sem a tam. Škoda.

15.04.2016 3 z 5

Atlantský mor Atlantský mor A.G. Riddle

Přečteno prakticky za 2 dny. Kniha zaujala, a konečně vyřešila 99% prvního dílu. Občas jsem se ztrácela a pár věcem jsem nerozuměla. Ale je kniha výborná.

11.04.2016 5 z 5

Původ Původ J. T. Brannan

Nakonec to až tak špatné nebylo. Začátek je dost dlouhý, i když to má čtenáře navnadit číst dál.
Rozuzlení je dokonalé.

27.03.2016 4 z 5

Atlantský gen Atlantský gen A.G. Riddle

Tak jo. Ze začátku záhadné, rozjíždí se toho sice víc, ale příběhy se pak střetávají. Pak je to místy takové tlachání o ničem. Ale všechno má své místo. Posledních sto stran však připomíná trochu telenovelu. On je doopravdy tamten, a ona není šestiletou dívkou, ale třicetiletou ženou, zplozenou před sto lety. A tyhle dveře vedou do místa, normálně vzdáleného 14000 km.
Kniha jako samostatná část, nic neřeší. Pouze uvádí diváka do příběhu. Což je fajn, a nutí vás to pokračovat dál.

Ano, je to science-fiction, a má právo dávat dohromady všechny hrůzy historie. Ale pořád jsem vůči tomuto příběhu skeptická. No uvidíme jak to bude pokračovat.

14.03.2016 4 z 5

Loď mezi hvězdami Loď mezi hvězdami Beth Revis

Pěkná ptákovina. Co trochu připomíná Silo, kterému však ani zdaleka nesahá po paty. Teda vůbec nikam nesahá...
Romantické výlevy hlavních hrdinů lezou na nervy, trochu spád to dostalo až kolem 260 stránky. Konec nic zásadního nevyřešil, 85% lze odvodit už od 270 stránky.
Prostě to nebylo až tak "úža".

08.03.2016 2 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

První kniha z této série, kterou jsem četla. Že nějaká série Sigma Force existuje, jsem zjistila až teď.
Kniha je dost brutální až nechutná, pár pasáží dost odborných. Napětí dostatečné, přesto jsem četla lepší knihy.
Možná, že dám ještě nějaké knize z této série šanci.

20.02.2016 3 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Taková ta obyčejná teenage story, která nenadchne ani neurazí. Ale konec byl dost ujetý!

14.01.2016 3 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Spojler.
Howey si může zatleskat. Jeho knihy stíhám přečíst za 3 dny. Ale...
První díl bomba. Možná, že v tom hraje taky trochu euforie ze sci-fi 21. století. Prostě mě táhl víc.
Druhý díl mě taky táhl, ale o něco méně.
Čekala jsem něco víc. Čekala jsem "lepší" zkázu pro Zemi. A nechtěla jsem číst o bláznovi, který jednou polovinou ještě žije v Iráku. Fakt ne. Žádné zapomnění na minulost. Čekala jsem lepší odpovědi.
Tohle mě vážně zklamalo. Naniti nebo jak, mazání paměti. Jsem z toho na rozpacích.
Prostředek a filozofování byla nuda.
Ale konec se vydařil. Modrá obloha, zelená tráva. To jsem čekala.
Knize dávám za čtyři, jako minulému dílu. A těším se na trojku a Den E. Doufám, že dříve než za rok a půl. A snad i filmové zpracování.

27.12.2015 5 z 5

Únosné riziko Únosné riziko Robin Cook

no .... celkem nuda, sem tam, přecházení z jedno do druhého pořád dokola. Napínavých bylo asi posledních 50 stran ;)

15.12.2015 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Konečně něco pořádného! Žádné filozofování, žádní zombíci.
Bomba. Humor byl výborný, Technické pasáže utrpení. Ale to se dá téhle knížce odpustit. Až mě trochu mrzelo, že tam někde nečeká nějaká ta přítelkyně nebo rodina. Ale to téhle knížce ještě přidalo na tom "být suprová".

Trošku ještě zhodnotím s filmem.
Na film jděte a jděte na 3D, fakt se to vyplatí a film je o něco "hezčí pro oko". Ale to je i bez 3D efektu. Film je zjednodušený, jsou tam malé nesrovnalosti. Ale jinak doporučuji, hlavně ohledně těch technických věcí. Damonovi je Marťan ušitý na míru.

Celkově je to po delším čase velmi vydařená "dvojka" - film/kniha.
Doporučuji, po Silu je to další kniha, která ve mě "něco zanechala".

Určitě přečtu ještě jednou.

22.10.2015 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Zklamání. Nedostala jsem se ani přes stranu 200 a musím knihu odložit. Vůbec mně k ní už nic netáhne.
Zřejmě jsem si měla přečíst i jiné anotace a také více recenzí. Od názvu jsem čekala něco více "duchovního".

28.09.2015 odpad!

Airnet Airnet Geoff Ryman

Velice zvláštní kniha. Dočetla jsem, ale byly to muka.

31.07.2015 odpad!

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Jako ženu, mě některé pasáže vzaly. A běhal mi mráz po zádech. Ale našly se i místa, při kterých jsem se zasmála.
Dále mohla kniha mít méně, linií. Ze začátku se řešilo až moc příběhů. A jen málo z nich bylo dokončeno.

12.07.2015 3 z 5

Čistič Čistič Paul Cleave

Zajímavé. Místy vtipné. Překvapivé. Jo, bavilo mě to! :)

04.07.2015 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Klasická detektivka. Nic nového. Jen jiný příběh. Opravdu napínavá mi přišla až 200 stran před koncem. Ale celkově bylo těžké ji odložit. Je to dobře napsané. A na taky hodně naturalistické.

29.06.2015 4 z 5