Terry.89 Terry.89 komentáře u knih

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tentokrát jsem se nějak nemohla začíst, ale to trvalo jen z počátku, už se mi to u S.J. stalo, takže mě to nijak nepřekvapilo. Třetí díl dále rozvíjí úžasně propracovaný a spletitý svět, který pro nás autorka stvořila. Přibylo množství nových postav a nečekaných a nápaditých zvratů. Teké se nám odhalí Celaininu nebo už bych měla spíše říkat Aelinina minulost. Chaol, kterého jsem si během prvního dílu tolik oblíbila, se sice chová jako čím dál tím větší pitomec, autorka mi to však bohatě vynahradila úžasným "vílím parchantem" Jeřábem, kterého jsem si jednoduše zamilovala! :D No zkrátka číst tuhle knihu je opět úžasný zážitek. A já opět smekám a s nadšením hltám stránky Královny stínů :) .

17.05.2018 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Pár lídí říká, že tenhle díl je lepší. než předchozí, s tím já ale nesouhlasím. Scarlet se mi líbila, ale od Cinder jsem se nemohla odtrhnout. Tentokrát mi trochu trvalo, než jsem se doopravdy začetla a to jsem oba díly četla návazně. Do "hltací" fáze jsem se dostala až někde za polovinou, pak je děj opravdu napínavý a plný neočekávaných zvratů. Právě díky tomu, jsem dala o jednu hvězdičku méně, než tomu bylo u Cinder, abych tak dala najevo, že Cinder je jasně ve vedení. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu, vážně jsem moc zvědavá! :)

17.05.2018 5 z 5

Bez srdce Bez srdce Marissa Meyer

Při koupi knihy jsem ani na okamžik nezapochybovala, protože se přeci jedná o autorku Měsíčních kronik. Nakonec se však ukázalo, že toto kritérium pro mě ani zdaleka nebylo dostačující.Postavy byly opět dokonale vykreslené, stejně tak tomu bylo i v případě popisu Říše divů, ale... Děj se z počátku příšerně vlekl a v podstatě se ani nic moc nedělo. Z množství postav jsem byla chvíli zmatená, ale nakonec jsem se v nich zorientovala. jenže to nebyl zdaleka první zádrhel. Měla jsem vážně problém knihu dočíst, zkrátka mě nebavila, nakonec jsem se k dočtení přiměla a za jeden den přelouskala přes sto stránek. Přiznám, že ke konci mě příběh zaujal o něco víc a bylo mi líto Catherine, kterou jsem si předtím nijak zvlášť neoblíbila. Přesto si myslím, že bych se do knihy asi podruhé nepustila. No, uvidíme, prozatím má i tak své misto v mé knihovně.

17.05.2018 3 z 5

Sníh nebo popel Sníh nebo popel Sara Raasch

Z knihy mám trochu smíšené pocity. Hned na první stránce vás autorka vrhne do spletitého děje a já se musím přiznat, že jsem hodnou chvíli byla dost zmatená, než se mi podařilo utřídit si, kdo je dko a kam patří. Prvních pár kapitol jsem se poměrně dost nudila a pořád ne a ne se začíst. Pak se konečně začalo dít něco pořádného a příběh mě pomalu vtáhl do sebe. Přesto na mě i nadále působil trochu chaoticky. Jednotlivé střípky z Meiřiny minulosti se pro mě objevovaly poměrně nahodile a nečekaně a to celé mě trochu mátlo. Každopádně něco na příběhu mě upoutalo a teď na mě v knihovně čeká druhý díl, který mi doufám pomůže s rozhodnutím, jak se k této sérii postavit. Zda budu číst dál nebo tento příběh zkrátka není pro mě.

17.05.2018 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tentokrát se mi po přečtení knihy nedostalo zklamaní, jako tomu bylo u Zmizelé, která byla shodně označována jako Bestseller, právě naopak! Kniha je napinavá, plná nečekaných zvratů a kloček, děj je poutavý a samotný příběh vás pohltí. Samotné postavy se během děje děje překvapivě vyvíjí. Příběh je plný lží a polopravd, které se postupně rozplétají a nedají vám pokoj, dokud nepřečtete i tu poslední stránku!

16.02.2018 5 z 5

Austenland Austenland Shannon Hale

Abych byla upřímná, byla to docela nuda. Čekala jsem něco víc. Neustálé fňukání a pochyby hlavní hrdinky mě vytáčely. Myslím, že kdyby se v knize téměř na každé stránce neomílala její posedlost panem Darcym, mohla by být kniha o dobrých pět stran kratší. Nápad je jistě originální a myslím, že mnoha faninkám Jane Austenové by takový druh dovolené jistě udělal radost, sama se hlásím dobrovolně. Ale příběh sám o sobě by si zasloužil ještě trochu práce, zkrátka mi to přišlo takové povrchní a nedotažené.

25.01.2018 2 z 5

Horory na dobrou noc 2 Horory na dobrou noc 2 Anthony Horowitz

Příjemné oddechové čtení před spaním.

25.01.2018 3 z 5

Jak čůrají nevěsty Jak čůrají nevěsty M. M. Cabicar (p)

Není to úplně špatné, ale zkrátka po zkušenosti s úryvky, které jsem četla na sociální síti, jsem očekávala něco víc. Nějaké to pousmání to u mě vyvolalo, ale to bylo asi tak všechno. Naopak u mé mamky se dostavil hlasitý smích, ktrý v ostatních cestujících vyvola vlnu zvědavých pohledů. Takže nepochybuji, že kniha si jistě své čtenáře najde.

25.01.2018 3 z 5

Anastázie Anastázie Colin Falconer (p)

Kniha je velice čtivá, z části se opírá o fakta a zčásti je pak dílem autorovy fantazie. Musím přiznat, že jsem se místy maličko nudila a občas mi přišel děj trochu zdlouhavý, ale to zase rychle přešlo. Ke knize mě přivedlo právě romanovské téma, protože jako správná romantická duše, jsem vždy ve skrytu doufala, že by příběh o Anastázii mohl být pravdivý, navzdory všem faktům, která doposud byla zjištěna. Jsem ráda, že mám knihu ve své knihovně a možná si ke mě někdy v budoucnu najde cestu i nějaká další autorova kniha.

Hvězdy nad hlavou Hvězdy nad hlavou Marissa Meyer

Měsíční kroniky jsou mou nejoblíbenější fantasy sérií vůbec. Povídky doplňují jednotlivé střípky do charakteru hlavních postav celé série a jsou takovou "třešničkou" na dortu. Přesto jsou jen doplněním. Série by byla stejně úžasná, ať už s nimi nebo bez nich.

Temná tání Temná tání Kate A. Boorman

Druhý díl si u mě vysloužil jednu hvězdičku navíc. Já jsem prostě šíleně zvědavá osoba, takže jsem druhému dílo neododala navzdory tomu, že mě první příliš nenadchl. Temná tání přinášejí mnohem více akce a vzrušení a na mě už v knohovně čeká závěrečný díl, který mi, jak doufám pomůže takříkajíc "rozseknout" můj názor na tuto sérii.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Jako první autorřinu knihu, jsem vzala do ruky Dívku, do které jsem se naprosto zamilovala. Poslední dopis byl pro mě trochu méně poutavý, přesto však kniha nezapře autorčin osobitý styl a vypravěčské schopnosti. Kniha se mi četla dobře, bavila mě a děj krásně ubíhal, přesto mi v tomto příběhu scházela nějaká ta malá jiskřička, která se objevila v Dívce, takže dávám o hvězdičku méně.

Deník komorné Deník komorné Octave Mirbeau

Kniha nebyla zrovna můj šálek čaje, přitom mám historické romány ráda. Ale po valnou většinu příběhu jsem se nudila. Celestina mi byla nesympatická a trochu otravná. Mirbeau zrovna asi není autor pro mě, stejně jako Hugo. Znovu už bych knihu nečetla.

25.01.2018 2 z 5

Poslední Poslední Alexandra Oliva

Kniha se četla pěkně. Příběh mi přišel zajímavý, i když zpočátku to místy skřípalo. Nakonec jsem si čtení užila a opět byla zvědavost silnější, než povinnost. :D Mě se kniha líbila a jako prvotina si myslím, že autorka odvedla dobrou práci.

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Nebyla to zas taková pecka, jakou jsem očekávala, ale ani to nebylo vyloženě špatné. Nápad byl zajímavý, stejně tak i spletitý příběh. Přesto mi tam něco scházelo. Prostě jsem očekávala něco víc. Rozhodně nelituji přečtení, zároveň bych však podruhé po knize nesáhla.

Zeď vzpomínek Zeď vzpomínek Anthony Doerr

Některé povídky se mi líbily, některé ne. Legrační je, že povídka, po které je kniha pojmenována, se mi ze všech líbila snad nejméně.

Mé jméno je Nikdo Mé jméno je Nikdo Kristen Orlando

Možná už tak úplně nezapadám do věkové kategorie, pro kterou je tahle kniha určená. Rozhodně to ale neznamená, že by se mi nelíbila. Možná je příběh malinko přitažený za vlasy, ale přesto je velice čtivý. Reagan je sympatická a děj je správně napínavý. I slzička ukápla. Jsem zvědavá, zda u nás vyjde i další díl a rozhodně v takovém případě plánuji si jej pořídit.

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Na knihu mě nalákal fim, který už jsem viděla několikrát a naprosto mě okouzlil. Nejspiš právě proto, že jsem tolik uchvácena filmem, který je v mnoha ohledech od děje knihy odlišný, mě samotná kniha tolik nenadchla. První částí jsem se musela doslova prokousat. Jakmile Robert započal své putování konečně se mi podařilo se doopravdy začíst. Přesto pro mě zůstává jedničkou film, i když přečtení knihy samozřejmě nelituji.

Vlci Vlci Nicholas Evans

Knihu jsem četla poměrně dlouho, nejdřív jsem se do ní vůbec nemohla začíst, a tak jsem ji stále odkládala. Pak se to najednou zlomilo a já hltala stránky jednu po druhé. Nakonec se ukázalo, že kniha, kterou jsem původně považovala za poměrně nudnou, je ve skutečnosti báječná. Myslím, že kniha v člověku dokáže vyvolat mnoho emocí, po většinu příběhu ve mě převládal vztek nebo odpor k postavě Bucka Caldera, který už od malička trápil svého syna a následně zcela zbytečně poštval místní, proti ubohým vlkům, kteří neudělali nic špatného. Vlky miluji a lidi, kteří jakkoliv ubližují zvířatům, přímo bytostně nesnáším. Jinak je kniha krásná a rozhodně se nenechte odradit množstvím stran nebo pomalým rozjezdem, protože opravdu stojí za to!

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Úžasná kniha, dokonale napsaná a plná emocí. Přečetla jsem takřka bez dechu a neubránila jsem se slzám. Obdivuji autorčin vypravěčský talent. Kniha mi také poskytla mnoho nových informací a rozšířila mé znalosti. Příběh se čte v podstatě sám a pokaždé, když jsem byla nucena knihu odložit, nedokázala jsem potlačit myšlenky na příběh, který v sobě její stránky ukrývaly. Vřele knihu doporučuji, je bezesporu jednou z nejlepších, jaké jsem v loňském roce četla.

25.01.2018 5 z 5