Deník komorné

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Se jménem francouzského klasika Octava Mirbeaua (1850—1917) je neodmyslitelně spjat Deník komorné, umělecky nejvyzrálejší a nejopravdovější autorovo dílo, známé u nás ze stejnojmenného Buňuelova filmu s Jeanne Moreauovou v hlavní roli. Román je jadrnou výpovědí pohledné služky Celestíny, jež často střídá své zaměstnavatele a leckdy jim musí sloužit i svým krásným tělem. Je současně i kritikou služebnictva, které okrádá a podvádí své pány a přitom napodobuje jejich způsoby a snaží se dostat na jejich úroveň i za pomoci zločinu nebo spoluúčasti na zločinu, což se „přihodí" i Celestině ......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248398/denik-komorne-sOZ-248398.jpg 3.322
Orig. název:

Le Journal d’une femme de chambre (1900)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Svoboda - Libertas
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Deník komorné

Přidat komentář
anamor.avonoz
12.08.2018

Po delší době jsem měla chuť na trošku lechtivé čtení....Nesplnilo očekávání. Knihu jsem xkrát odložila a ani nedočetla - nebyl důvod - nebyl tam žádný děj, který by jakkoliv gradoval.

Terry.89
25.01.2018

Kniha nebyla zrovna můj šálek čaje, přitom mám historické romány ráda. Ale po valnou většinu příběhu jsem se nudila. Celestina mi byla nesympatická a trochu otravná. Mirbeau zrovna asi není autor pro mě, stejně jako Hugo. Znovu už bych knihu nečetla.

Kerberos
25.09.2017

Poslouchala jsem audioknihu namluvenou Naďou Urbánkovou,líbilo se mi to.

Isew
19.04.2017

Jako sonda do dané doby to nebylo špatné. Dokonce si dovedu představit, že ve své době tato kniha vyvolala pobouření. V současnosti však žádné pobouření určitě nevyvolá. Ukazuje se jen, že doby se příliš nemění a pojetí ctnosti a poctivosti je stále překrucováno tak, jak se to dotyčným hodí.

mazlak
28.05.2015

Tato kniha mne příliš nenatchla. Z vyprávění služebné jsem očekával daleko víc než jsem potom nalezl. Pod pojmem deník jsem si vybavoval denní záznam o událostech v domě i životě. Na místo toho to byl občasný záznam smíšený se vzpomínkami na služby předešlé. Celkově průměrná kniha.


Štítky

zfilmováno naturalismus

Autor a jeho další knihy

Octave Mirbeau

Octave Mirbeau
francouzská, 1848 - 1917

všechny knihy autora

Kniha Deník komorné je:

v Přečtených38x
v Čtenářské výzvě3x
v Knihotéce24x
v Chystám se číst14x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech1x