Terkishead Terkishead komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dlouho jsem se odhodlávala a dlouho jsem i četla. Viděla jsem nejprve film a proto jsem dopředu věděla o co půjde. Nedá se říct, že je to krásná kniha, nebo že se četla krásně, protože popisuje věci, které hezké prostě nejsou. Nabízí velkou spoustu emocí, dokonce i lásky, ale velmi málo naděje. Ale tak to tehdy prostě asi bylo. Je to memento, které stojí za to přečíst, ale teď už chci něco trochu víc povzbudivého.

23.07.2019 4 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Nejprve jsem viděla film. Nevím sice jak byl hodnocen, ale už dlouho jsem neviděla něco tak špatně natočeného - dobří herci, krásné prostředí moderní architektury a přesto se nepodařilo dát do kupy víc než melodramatický příběh, navíc řemeslně odfláknutý. Přesto jsem si řekla, že zkusím knihu. Příběh jistě nebude tak ukňouraný, jako na plátně. A měla jsem pravdu. Celou první polovinu knihy jsem si moc užívala. Jenomže všeho moc škodí a autor se do svého příběhu takříkajíc zamotal a nevěděl, zřejmě, jak z něj ven... To co bylo na začátku parádní čtení s výraznými charaktery, zasazené do mimořádně atraktivních kulis, stalo se zhruba na konci války rozbředlou kaší, kde se jen násilně autor pokoušel dohrát osudy hlavních postav.
Také mi nepřipadá úplně namístě, aby se muž snažil popsat hloubku citu mezi dvěma ženami. I zde došlo k zjednodušení, které malinko připomíná laciné porno. V knize se například celkem 3x objevuje věta: "Tak a je to venku... " To vážně autor neumí jinak vyjádřit jak těžké je sdílet své city s druhou osobou?

16.05.2019 3 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Opravdová chuťovka! Svižné, lehké čtení naplněné neuvěřitelnou tíhou světa. Naplnila mě novou energií do života i do práce. Díky za všechny, kdo se starají o děti - ať už jsou jakékoliv!

05.05.2019 5 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Vlastně úplně nevím, co si mám o téhle knížce myslet. Místy mě zcela zaujala, místy zase docela nudila. Nebýt těch poměrně pikantních scén, neumím si moc dobře představit, čím ohromila mladou generaci natolik, že je téměř povinnost mít ji přečtenou. Na samém konci jsem ale zjistila, že se mi asi bude stýskat. Zbyl mi po ní na jazyku sladký pocit, s kterým si ji asi v hlavě zařadím mezi příběhy, na které budu vlastně ráda a dlouho vzpomínat.

10.04.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po naprosto dechberoucí Haně jsem byla plna očekávání, které se ale nenaplnilo. Tato plytká rodinná sága mě sice neunudila k smrti, ale také nenadchla. Je plná jednobarevných postav, které se nevyvíjejí - jen dějem a životem plynou. Nejlépe bych asi knihu přirovnala ke kuchyňské židli - dobře řemeslně zvládnuté, která nikoho neurazí a je pohodlná, ale brzy zapomenete, že jste na ní seděli.

15.03.2019 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Ne příliš přesvědčivý příběh. Milé čtení před spaním, ale napětí jiných Nesbových příběhů mi chybělo.

26.02.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

O tomto tématu jsem v poslední době četla víc než mi je milé, ale nelituji. Tahle kniha určitě stála za přečtení. V předchozím komentáři ji Bezantina označila za "Vypravěčku po česku", ale Hana se mi zdá mnohem silnější, syrovější i realističtější. Osobně jsem byla moc vděčná na náznak dobrého konce.

11.02.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Za poslední dobu nejlepší kniha, kterou jsem četla. Na první pohled mě odrazovala objemnost díla, ale jak jsem se rychle blížila k posledním stránkám, moc jsem si přála, aby byl stránek minimálně dvojnásobek. Téma je těžké a neradostné, ale nenechá vás nadechnout a noříte se do příběhu, který vás nakonec zcela pohltí.

07.02.2019 5 z 5

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Především jsem to vůbec nečekala! Prostě si jen tak vezmu knížku - "klasiku", že si ji teda přečtu, a od prvních stránek jsem byla v šoku a údivu a vůbec nechápala co se děje. Bohužel pro mě, ani po přečtení plně nechápu, co všechno chtěl autor vyjádřit. Vrstev i postav tam bylo prostě příliš mnoho. Když jsem se už ale tempu knížky přizpůsobila, bylo to skutečně zajímavé a opravdu neobyčejné čtení.

20.01.2019 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Severská detektivka, která nezklame, ale neohromí. Pro ty, kteří se chtějí pobavit nad spoustou krve a psychopatů, je to tak akorát. Četla jsem déle než obvykle, protože mě to prostě neuchvátilo. Vynikající byly jen krátké kapitoly, které mi dovolily jít vždycky brzo spát.

09.12.2018 3 z 5

Zase jsem si jednou přečetla, to co čtou moje děti a dobře jsem se bavila. Čtivá fantasy s velmi pěknou grafickou stránkou knihy.

27.10.2018 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Silný, emotivní příběh. Vypravěčsky fenomenální, jen mě trochu mrzela předvídatelnost děje.

26.10.2018 4 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Stále jsem se přemlouvala na nějakou úplně klasickou klasiku z povinné literatury a letos o prázdninách jsem padla na Větrnou Hůrku. Zprvu se mi zdál děj poněkud nestravitelný, ale pak jsem se začetla a propadla jsem mu. Kniha je tak plná přepjatých emocí, šílenství a krutosti, že by se dalo pochybovat, že bude čtivá, ale opak je pravdou - téměř jsem se nemohla odtrhnout. Je to jako když člověk čte o jiném vesmíru - žasne a nechápe a zároveň hrozně drží palce hlavním hrdinům, aby byl nakonec alespoň někdo, alespň trochu šťastný.

17.08.2018 5 z 5

Černé lži, rudá krev Černé lži, rudá krev Kjell Eriksson

Nenáročná, ale poctivá detektivka. Je ale pravda, že jsem se v "množství" Gunill a Gunarů trochu ztrácela :).

08.08.2018 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Navzdory četným komentářům, tenhle díl byl definitivně nejlepší. Celou trilogii jsem dala, jak se řáká, jedním dechem a ačkoliv jsem si na Bočkův humor už zvykla a proto jsem se například u druhého dílu tolik nesmála, u třetího jsem se bavila fenomenálně.
Lehké a svěží - ideální chuťovka na léto!

25.07.2018 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Narozdíl od mnoha jiných komentářů, tento díl se mi líbil více. Jednak měl trochu jasnější dějovou strukturu a také mi přišel vtipnější. Je jasné, že je to lehká oddechovka, ale přesto mi stále chybí nějaký začátek, děj a závěr. Čte se to jako nekonečný seriál. Manželovi jsem občas četla úryvky a vůbec mu nepřekáželo, že nezná všechny souvislosti. Počítám, že stejným tempem se bude ubírat i další díl a tak už se na něj těším. Je to výborná potrava na dovolenou.

10.07.2018 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Velmi lehké a milé čtení, sympatický sloh. Knihu jsem četla na doporučení, ale nakonec jsem smíchy neřvala, i když vtipná určitě je. Jen jsem v ní marně hledala nějakou dějovou linii a trochu mě překvapilo, že náhle, jen tak mimochodem, skončila.

01.07.2018 4 z 5

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Jedním dechem

22.06.2018 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Víc než jen kniha! Nikdy bych se k ní asi nedostala nebýt čtenářské výzvy a rozhodně nelituji. Kundera se mi dostal hluboko pod kůži.

13.04.2018 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Četla jsem na doporučení a v originále a v podstatě souhlasím s tím, že je kniha napínavá a do poslední chvíle mě udržovala v napětí. To že se spoustu konfliktů ( kterými byla kniha přímo napěchovaná) nevyřešilo, mi připadá vcelku přirozené, v životě se taky všechno nevyřeší. Takže nakonec ubírám hvězdu jen za ten učebnicově patetický konec. Zároveň si nejsem tak úplně jistá, jestli bych se od autorky pustila do něčeho dalšího.

13.04.2018 4 z 5