TerkaM TerkaM komentáře u knih

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Nebylo to úplně špatné, ale tahle kniha mi hrozně připomínala Erebos od Ursuly Poznanski a to mi hodně vadilo. Kdybych nečetla Erebos, dost pravděpodobně bych jásala nad tím, jak je to super originální a čtivá kniha, tak to bohužel není, takže tu musím srazit své hodnocení.

04.04.2020 3 z 5

Dívka z inkoustu a hvězd Dívka z inkoustu a hvězd Kiran Millwood Hargrave

Tak tohle bylo hodně slabé. Knihu jsem dostala k VIP vstupence na Humbook jako reading copy a byla neskutečně zklamaná, že jsem dostala zrovna tuto knihu, o které jsem nikdy předtím neslyšela. Jakože asi bych řekla, že pokud bych byla ve věku tak jedenácti let, asi bych si knihu zamilovala, ale takhle bohužel ne. Jedinou předností knihy je mapa a ta obálka, samotný příběh mi bohužel připadal dost slabý.

04.04.2020 1 z 5

Hate List Hate List Jennifer Brown

Ani přesně nevím, co se mi na knize líbilo, když jsem ji četla (komentář píšu rok a půl po přečtení), ale musím říct, že ji miluji. Asi taky skrz to, jak byla ta kniha čtivá a jak mě hrozně zajímaly důvody toho seznamu a taky důvody, proč Nick ve školní jídelně střílel na spolužáky, kteří byli na tom seznamu. Celkově je to kniha s tématikou, jež se u nás zase tak moc nevidí a dost možná i proto je moji srdcovkou.

04.04.2020 5 z 5

Už žádné plasty Už žádné plasty Martin Dorey

Pokud máte nějaké ekologické smýšlení, tahle kniha by vás dost pravděpodobně mohla zaujmout. Autor nás v ní seznamuje se svoji dvou minutovou výzvou. Aneb většinou právě ty drobné změny, které jsou pro nás automatické, mohou změnit celou planetu. Proč tedy knize dávám tři hvězdičky? Nebylo to nic světoborného a za druhé se mi moc nelíbila autorova radikálnost, která mně v mnoha případech přišla nesmyslná a zbytečně to hrotící. Takže pokud vás to zajímá, přečtěte si to, ale uvažujte o tom. :)

04.04.2020 3 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Nic moc. Spíš nic než moc. Knihu jsem si chtěla přečíst v době, kdy byl kolem uprchlické krize strašný boom - líbilo by se mi to víc. Nicméně já ji četla pozdě. Tohle je prostě jedna z těch knih, která je vhodná k jedné aktuální situaci ve světě, kterou můžete číst jen v jednom určitém momentě, ale když ji čtete jindy, jste zklamaní. Mě každopádně nebavilo číst o hlavním hrdinovi, nelíbil se mi jeho přístup k životu a kdybych někoho takového reálně potkala, asi bych ho profackovala. Čekala jsem od toho víc, nicméně jsem to alespoň měla rychle přečtené, jelikož je to fakt útlounká knížečka.

06.11.2019 3 z 5

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Mám téma druhé světové války v literatuře hodně ráda, ale na této knížce mi cosi vadilo. Dost možná to bylo málo dialogů, což jsem očekávala, jelikož Chaim nemluví. Nebo tedy, řekne jen pár slov za jeden den. A asi mi trochu vadilo, že mi nepřišlo, že by se ty postavy nějak vyvíjely. Přijde mi, že ty hlavní stály pořád na stejné rovině a měnily se jen ty vedlejší.

Nedokázala jsem si nikoho zamilovat natolik, abych s ním prožívala ty útrapí druhé světové války, což je z mého pohledu nesmírná škoda. Kniha měla potenciál mě zaujmout, ale bohužel se tak nestalo a já si zanedlouho nebudu pamatovat, že jsem nějakou takovou knihu četla.

30.06.2019 3 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Ange

Upřímně řečeno musím uznat, že tahle kniha byla takový průměr. Byla jsem na ni hodně zvědavá a natěšená, protože Francie, upíři, šlechtici... znělo to fakt dobře. Nicméně mě to nebavilo číst tolik, jak jsem doufala a za rok si už prostě nebudu pamatovat, že jsem něco takového vůbec četla.

28.05.2019 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Tak tohle byla jízda! Jo, můžu říct, že mě to fakt hodně bavilo a hrozně moc chci, aby už v Česku vyšel druhý díl a já si ho mohla přečíst, protože zoufale toužím po tom, abych se dozvěděla, jak bude příběh Adriana a Novy pokračovat. Kor teď, když... když vím, co se stalo na konci.

Jako ten otevřený konec je příšerný a za sebe mohu říct, že bych určitě zvládla ještě nějakých dalších pět set stránek, protože mě to vážně hodně bavilo a zkrátka a dobře - už chci, aby bylo na světě pokračování.

Pokud máte rádi knihy od Marissy Meyer nebo si rádi čtete superhrdinské příběhy, tuhle knihu rozhodně nemůžete minout.

01.07.2018 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Terezu Salte ani její blog jsem nikdy nějak extra nesledovala, jestli jsem ho někdy četla, tak už si to nepamatuji. Kdyby na Databázi neprobíhala čtenářská výzva a mezi úkoly nebylo i to, aby člověk přečetl knihu, kde se jedna z postav nejmenuje jako on, dost pravděpodobně bych se ke knize nedostala.

A to by dle mého názoru byla škoda. Jde o poměrně útlounkou knížečku, která vám toho však hodně dá. Ostatně, když člověk umí číst mezi řádky, najde si něco i v románku pro dívky - tedy podle mého názoru. V knize Šlehačková oblaka jsem našla pár takových stránek, kde byly tak krásné myšlenky, že jsem si ty stránky musela rovnou i založit.

Byla to tedy zajímavá knížka. Ale proč ty čtyři hvězdičky a ne plný počet? Ač mě to ze začátku bavilo, připadalo mi, že to všechno ke konci spěje až moc rychle a asi by mě i zajímalo, jak probíhala Terezina svatba, trošku mě mrzelo, že zrovna tohle vynechala. Četlo se to tedy dobře a autorka zajisté psát umí, ale bylo to na mě hrozně moc uspěchané a části, které mě zajímaly, byly zbytečně useknuté.

01.07.2018 4 z 5

Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scény Dávám ti své tělo - Jak píšu milostné scény Diana Gabaldon

Jak vám asi prozradí už název, tahle kniha je složena z mnoha velmi peprných úryvků z knih Diany Gabaldon, především tedy její nejznámější série Cizinka. Pokud si tedy myslíte, že byste měli raději počkat, až si celou sérii přečtete a až pak se podíváte na to, jak autorka takové scény tvoří, abyste se vyhnuli spoilerům, je to jen na vás.

Za sebe vám mohu říct, že pokud si knihu přečtete v průběhu, nic tím nezkazíte. Nemyslím si, že jako ukázky autorka použila scény, pomocí nichž by vám naspoilerovala děj, spíš vás s jejich pomocí navnadí na knihy, které ještě nevyšly a vy jste je tím pádem ještě nečetli.

U knihy se pobavíte, rozvášníte... ostatně jako u celé série Cizinka. Hlavně vám celá kniha nezabere dlouho, jelikož má 140 stránek, takže byste ji měli mít přečtenou za jeden den. Já si myslím, že pro fanoušky Cizinky se tato kniha výborně hodí.

01.04.2018 5 z 5

Inferno Inferno Catherine Doyle

Bylo to vážně parádní čtení! Rozhodně mě to bavilo víc než první díl, o tom nemůže být pochyb, i když mě tedy mrzí, že pořádně se to rozjelo skoro až v polovině, tedy podle mého názoru. (A jako fanoušek páru Sofii a Lucy nemůžu být ani víc nadšená!)

Mám po přečtení tohoto dílu takový hrozně dobrý pocit. Takový ten zadostiučinění pocit, že jsem nad touto sérií nezlomila hůl a že jsem si ji asi doopravdy zamilovala jako mnoho dalších lidí přede mnou. Přesto dávám druhému dílu také čtyři hvězdičky, ale pevně věřím v to, že závěrečnému dílu dám s radostí plný počet hvězd. :)

19.03.2018 4 z 5

Vendeta Vendeta Catherine Doyle

Ten začátek byl opravdu dost pomalejší a než jsem se do knihy ponořila, nějakou dobu mi to trvalo, ale ve výsledku mě to opravdu bavilo. Přiznám se, že ze začátku jsem kontrolovala, jak dlouhá bude daná kapitola, protože mi to vážně neubývalo.

Za sebe ještě musím říct, že bych jako někdo, kdo nerozumí italsky ani slovo, uvítala v knize i malinký slovníček, kde by všechny italsko-mafiánské pojmy byly vysvětleny, protože v tomhle jsem poněkud dost tápala.

Akorát mi teda nějak nesedí postava Nica na obálce. Prostě si ho nedokážu představit, zvlášť s jeho charakterem a jeho vychováním, jako uhlazeného kluka, který v obličeji nemá žádné mafiánské rysy - respektive, trochu mi připadá jako nevinný mladík, což bych teda řekla spíš do Valentina. Zprvu.

Za sebe mám ovšem asi radši Lucu, což je vlastně úplně poprvé, kdy se rozcházím snad s většinovým názorem na milostný trojúhelník. Teda, on to není milostný trojúhelník bych řekla, to já jsem si ho tak sama přetvořila, ale prostě nevím... to jak to skončilo, dokázala bych si Sofii představit spíš s Lucem.

Dávám čtyři hvězdičky, protože zbytek série má být prý ještě lepší. Tak jsem na to zvědavá. :)

17.03.2018 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Tuhle knihu jsem měla rozečtenou dva roky, ale nebylo to proto, že by mě nebavila, jen jsem jí nechtěla být přesycena a původně jsem si říkala, že budu každý den číst jeden dva články. No, nevydrželo mi to. V každém případě jsem se u knihy bavila a vůbec nevadil ten dvouletý odskok, kdy jsem knihu ani neotevřela, hádám jsem se u ní smála stejně. Řekla bych, že vám Kafe a cigárko mohu s klidným svědomím doporučit. :)

07.02.2018 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Druhý díl mě donutil sáhnout po třetím dílu okamžitě, navzdory té hromadě knh, co mi tu leží delší dobu a jsou navíc na recenzi - nemohla jsem se od příběhu Celaeny odpoutat. Ne potom, co jsem se dozvěděla. Za mě plný počet, ale třetí díl je ještě lepší! :) (Škoda, že nemohu hodnotit vícero hvězdičkami...)

20.01.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Já vlastně nevím, co si o této knize myslet. Díky formě, jakou je psaná, je i čtivá, jen jen jsem se do ní kvůli tomu vlastně nedokázala pořádně zažrat a i proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Druhý díl si určitě přečtu, těším se na něj a troufám si tvrdit, že když jsem si na to zvykla, budu ho hodnotit lépe... :) Teď jen, aby ho Cooboo přeložilo. :)
Více se dozvíte v recenzi na blogu, tady nechci mé dojmy moc rozvádět, aby mi něco zbylo i na potom. :) (Lépe řečeno si všechno potřebuji nejdříve utřídit v hlavě...)

26.11.2016 4 z 5

Vězeň noci a mlhy Vězeň noci a mlhy Anne Blankman

Tak tohle byla pecka! Moc se mi to líbilo a vůbec mi nepřipadalo, že by Cooboo kvůli tématice šláplo vedle, jak jsem zde četla jeden komentář na Databázi.

Naopak, myslím si, že o tomhle se musí pořád psát, aby lidi nezapomněli, jaká byl Hitler zrůda. A co víc, aby si lidi uvědomili, že stačí jeden takový člověk a tohle všechno se bude opakovat.

Mám ráda tématiku druhé světové války, nějak mi přijde i zajímavější než první, tuhle knihu si tedy rozhodně koupím i do své knihovny. A doufám, že Cooboo vydá i druhý díl! :) Doporučuji! Opravdu moc doporučuji! :)

06.10.2016 5 z 5

Probudím se včera Probudím se včera Lumír Holčák

Do knihy jsem šla z toho důvodu, že miluji ten film a předpokládám, že stejně to měli i mí předchůdci - tedy ti, co knihu četli přede mnou. Film je skvělý, knížka se mi také líbila, ale kvalit filmu podle mého názoru nedosahovala, ale rozhodně byla čtivá.

Nemám tušení, jestli se k ní někdy vrátím, asi si spíš pustím ten film. Ale pokud máte zájem si knihu přečíst, nic tím nezkazíte, rozhodně je to oddechovka a máte ji přečtenou za chvilku. :)

30.08.2016 3 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Musím říct, že mě to mírně zklamalo... jako, ono je to opravdu dost propracované dílo a autorka si na něm dala záležet - hlavně proto, jaká je autorka sympatická, se mi to nehodnotí zrovna lehce... po pravdě nemám nejmenší tušení, co si myslet o Hirce, která byla jednou taková a jednou maková.

Oblíbila jsem si ji, ale to, co udělala na konci, mi na ni zkazilo pohled a nevím, no... Rime byl pořád stejný, i když se tedy občas vymykal klasickým young adult klukům, kde svou milovanou (asi každému dojde, o koho jde), vzal na poměrně nebezpečnou výpravu...

Nebylo to špatné, to rozhodně ne! Ze začátku mi trvalo se začíst, navyknout na severská jména a kulturu, i proto mi to připadalo oproti Jiskře v popelu slabší. Navíc se přiznám, že s tímto komentářem jsem čekala celý den a stále ještě nevím, co si myslet... ještě pár stránek bych potřebovala!

Jakkoli mi Jiskra připadala uzavřeně neuzavřená v pořádku, tady mi ten otevřený konec opravdu dost vadí. Pokračování si v každém případě přečtu, třeba si sérii i koupím, prostě chci vědět, jak to bude p pokračovat, i když si určitě do vydání druhého dílu v češtině dám re-reading. Jako u Jiskry. Jako u Naslouchače.

A stále jsem #tymjiskra! :)

24.08.2016 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Skvělá kniha. První díl se mi rozhodně líbil a já jsem se do něj okamžitě od první stránky začetla a již se nemůžu dočkat, až se dostanu k dalšímu dílu. :) Zatím tedy ale nedokážu přesně říct, ke komu by se Celaena hodila, ovšem malinko sympatičtější je mi Dorian. Chaol je naopak perfektní kámoš. Nicméně, líbí se mi, že ten milostný trojúhelník není ústřední záležitostí celé knihy. :)

25.07.2016 5 z 5

Bohatá čínská přítelkyně Bohatá čínská přítelkyně Kevin Kwan

Řeknu to takhle - byla to parádní knížka, milionkrát jsem se u ní zasmála a lidi se otáčeli, čemu se směji, ale dle mého skromného názoru si myslím, že na Šíleně bohaté Asiaty neměla, tady jsem se občas přistihla, že přemýšlím, co se tam bude dít, když už Rachel prakticky hrozně rychle našla svého otce.

Také mě trochu mrzí větší absence Eleanor a celkově Nickovy rodiny (s výjimkou Astrid). Já vím, že po prvním díle jsem ji měla za mrchu, ale docela mi zde chyběla... ona Rachelina rodina je už trochu jiná vrstva bohatých Asiatů.

Trochu víc se to vleklo, ale četlo se to skvěle, o tom žádná a já už se moc těším na ten třetí díl, který autor podle všeho chystá! :)

Kompletní recenze již brzy na blogu, ale pokud jste četli Asiaty, tenhle díl je pro vás povinnost. :)

04.07.2016 5 z 5