TerkaM TerkaM komentáře u knih

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Skvělá knížka - báječně se doplňuje s knihou Jako zabít ptáčka. Navíc se mi neskutečně líbí, že to všechno jde použít i v současné situaci s muslimskými uprchlíky. I když, kdyby ti výše postavení něco udělali s IS, logicky vzato by nebyl problém s uprchlíky. Ale to je zase na jinou diskuzi.

15.06.2016 5 z 5

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

I když dávám čtyři hvězdičky, není to proto, že by se mi kniha nelíbila - naopak, líbila se mi moc. Skvěle se četla a já se u ní výborně bavila. Pokud potřebujete odpočinek od klasické beletrie či jste na čtení prostě jen moc líní a něčím chcete začít, například, domnívám se, že tohle je ta pravá volba. Na knižním trhu tahle kniha nemá konkurenci, jelikož žádná další kniha skládající se ze statusů zatím nevznikla.

Ono je prostě občas fajn vypnout ten Facebook a otevřít si nějakou takovou knížku a nekazit si tak oči zíráním na displej telefonu! Nemá konkurenci, ale zároveň musím uznat, že ani nebyla převratná - zkrátka, nebylo to nic takového, po čem bych si řekla, že jsem přečetla nejlepší knihu na světě. Nicméně se četla skvěle a já občas nedokázala uvěřit tomu, že se tohle autorce skutečně stalo... jo, děti jsou asi nevyzpytatelné, ale stejně jsem nevěřila vlastním očím.

06.06.2016 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Musím konstatovat, že kniha nebyla tak úplně špatná, ale... v průběhu čtení jsem se hned několikrát neubránila myšlence, že je to prostě a jednoduše Hunger Games (a Selekce!) v bledě modrém a za tím si stojím stále. Navíc se autorka mermomocí snažila udělat z Mare Katniss, až z ní udělala jen jakousi její ubohou kopii.

Kromě toho mě na knize nic nepřekvapilo a vždycky jsem nějak tušila, co se stane (a nebylo to jen o pár stránek dopředu!), je sice pravda, že závěrečné (SPOILER) jakoby-se-nic-nestalo a nikdo nebyl považovaný za mrtvého (a tím nemyslím to, co jsem brala jako očividné, KONEC SPOILERU) bylo trochu přes čáru, ale v zásadě mi to nevadí.

Jediným světlým bodem na knize byl Cal, s nímž Mare dost slušně zametala. Mavenovi jsem po pravdě ani na okamžik nevěřila, ani mi nepřirostl k srdci a celkově mi připadal i falešný...

Jako, nebylo to úplně nejhorší, ale pecka to taky žádná nebyla. Uvažovala jsem, jestli bych si knihu koupila, ale to možná až vyjde celá série a já zjistím jak to dopadne - ano, určitě si sérii přečtu celou, četla jsem knihy s otravnějšími hrdinkami, pořád mám jistou naději, že se teď, s někým, koho nemůžu zmínit, bude třeba chovat rozumněji. Nebo že se to do konce série zlepší. No, ale pořád je tam Cal, že. V každém případě jsem zvědavá, ale zatím si ji kupovat nehodlám.

27.05.2016 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Tohle je vážně skvělá knížka. Smála jsem se jako blázen, ale kromě toho se kniha zaměřila i na vážnější téma a to se mi také líbilo - připomínalo mi to knihu Losos, který se odvážil vyskočit výš a pokud máte podobné bajky rádi a Lososa jste nečetli, rozhodně doporučuji. Vím, že existuje poměrně dost lidí, které kniha zklamala, ale mě potěšila - minimálně proto, že mi ukrátila už tak nekonečné čekání na Svět knihy a já se při ní konečně uvolnila a nevymýšlela tragické scénáře. :) David Duchovny prostě příběh krávy Elsie Bovaryové sepsal excelentně a já mám sto chutí vzít knihu do ruky znovu a začíst se. :)

11.05.2016 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Musím říct, že původně mi kniha nepřipadala nijak zvláštní, ale když jsem se do ní nějakým způsobem začetla, nemohla jsem z ní spustit oči a zajímalo mě, jak teda dopadne. A víte, co bylo nejhorší? Myslela jsem si, že to vím, ale na konci mě autor naprosto vyvedl z omylu, takže ať už jsem knihu chtěla kdykoli odložit jako nedočtenou, jsem ráda, že jsem tak neučinila.

Jenom, abych byla upřímná, jsem se na závěr neubránila smíchu. To rozuzlení, to, jak mi všechna kolečka v hlavě secvakla, mi v tu chvíli připadalo opravdu k popukání a já si musela přiznat, že jsem to až do poslední chvilky netušila. Páni. Neříkám, že je to adept na nejlepší knihu roku, ale těch pět hvězdiček si dle mého názoru zaslouží. :)
Recenze již brzy na blogu. :)

10.05.2016 5 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Nebylo to zase úplně špatné, ale taky ani to, co jsem přesně čekala. Musím říct, že ze začátku jsem se výborně bavila, jenže jak jsem knihu na nějakou dobu odložila a šla spát a pak se do ní zase pustila, po zhruba dvou sté stránce mi přišlo, že se zbytečně táhla a vůbec... těšila jsem se na tuhle knihu, zvláště pak kvůli blogerskému tématu, ale ve výsledku musím bohužel konstatovat zklamání - zvláště poté, co jsem přibližně rok čekala, až se k této knize dostanu. Ale měla něco do sebe, to ano. Každopádně styl psaní byl super, možná mě spíš iritovala všudypřítomná nenávist hlavní hrdinky... co měla proti knihám?!

16.04.2016 3 z 5

7 dní 7 dní Deon Meyer

Jissis, to bylo boží. Fakt že jo. Nerada používám tohle slovní spojení, ale tady se to vyloženě hodí. 7 dní mě skoro až neuvěřitelně bavilo - až mě štve, že jsem do včerejška nepřečetla za den ani sto stránek, dočetla bych to pak jistě dřív. V každém případě to byla neskutečně čtivá kniha a já se při jejím čtení výborně bavila. Tohle je ten thriller, díky němuž jsem si Mobu zamilovala!

A už vůbec nevadí, že se jedná o třetí díl a já předchozí nečetla, netrvalo mi nijak dlouho, než jsem se začetla, spíše jsem místo čtení prokrastinovala, což je čistě moje chyba. Já tuhle knihu rozhodně doporučuji všem milovníkům kvalitních thrillerů a sama se už nemůžu dočkat, až se pustím do předcházejících dílů, které tu mám půjčené z knihovny. Je to super kniha! Paráda. :) A mám nové oblíbené slovo! Afrikánské - Jissis! :)

18.03.2016 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Na tuhle knihu jsem se těšila vážně dost dlouho, a když mi konečně dorazila, dočetla jsem jinou knihu a pak se vrhla na Cizinku a... začátek s Frankem mi připadal slabší, ale když se v ději konečně objevil Jamie a Claire se posunula časem nazpátek, knihu jsem si zamilovala. Je sice pravda, že jsem pořád nějak doufala, že na mě ještě cosi vykoukne, nějaké překvapení, ale mohu říct, že se mi kniha velmi dobře četla. :)
(A už se můžu s čistým svědomím vrhnout na seriál.)

05.02.2016 5 z 5

Hadí listiny Hadí listiny Jessica Cornwell

Tak tohle mi nesedlo. Ale vůbec ne. Snažila jsem se to dočíst, ale zasekla jsem se asi padesát stran před koncem, protože mě to absolutně nebavilo. Jak tak čtu všechny komentáře, vlastně jsem u knihy vydržela ještě relativně dlouho... možná tak nápad byl fajn, to jo.

31.01.2016 1 z 5

Taťána a Alexandr Taťána a Alexandr Paullina Simons

Sice to nebylo stejně úžasné jako první díl, ale i přesto musím dát pět hvězdiček, jelikož mě to opravdu bavilo. :)

31.01.2016 5 z 5

Čmeláci v srdci Čmeláci v srdci Petra Hülsmann

Velmi krásná kniha, která srší vtipem a občas si při jejím čtení člověk popláče. :) Už teď se mi po ní stýská a štve mě, že jsem ji tak rychle přečetla. :) Delší recenze v záložkách. :)

24.01.2016 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Skvělá kniha. :) Dokonce mě v jedné pasáži rozplakala, což se mi zase tak často nestává... :)

30.09.2015 5 z 5

Past Past Andrew Fukuda

Abych pravdu řekla, ten konec se mi na knize líbil asi nejméně. Čekala jsem, že to skončí úplně jinak, a když jsem dočetla, řekla jsem si: "To vážně? To to vážně takhle ukončil?" Zklamalo mě to, ale to nic nemění na tom, že celkové zpracování upírů je moc povedené a určitě to stojí za přečtení. Jen ten zatracený konec...

11.07.2015 4 z 5

101 mandal pro krásný den 101 mandal pro krásný den Tereza Pecáková

Tyhle mandaly mám opravdu moc ráda, a i když je nevybarvuji každý den (vlastně jsem je naposledy vybarvovala před hodně dlouho dobou), hodnotím tuto knihu mandal jako skvělý nápad. :)

06.07.2015 5 z 5

Diablo Můj vysněný kůň Diablo Můj vysněný kůň Gabi Adam

Tuhle knížku jsem četla ještě předtím, než mi bylo patnáct, ale mohu říct, že se mi líbila, přestože už si po těch letech nepamatuji, o čem přesně byla. Domnívám se, že v tom věku by se mi líbilo snad cokoliv, takže knihu hodnotím podle toho. I když, časem bych si mohla dát re-reading. :)

06.07.2015 5 z 5

Pulz Pulz John Lutz

Tato kniha mě opravdu bavila a nemůžu jinak než ji doporučit, ale některé scény byly opravdu trochu nevhodné pro děti a mladistvé.. ale pro mě to už neplatí a pokud pro vás taky ne, tak ji doporučuji všem, kteří mají rádi napínavé thrillery :)

17.12.2013 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Když pominu fakt, že se tam upíři třpytí a že je ta představa docela nereálná, tak je to dobrá oddechovka :)

Pád Pád Lauren Kate

Kniha se mi líbila a určitě se k ní ještě vrátím, protože jsem ji četla před delší dobou a vlastně si už nevzpomínám, o čem byl děj, ale vím, že se mi líbila. :) A že jsem tehdy v knihovně nenašla další díly... a už jsem se poučila - když čtu nějakou sérii, je lepší si knihy koupit rovnou všechny nebo si v knihovně ty díly zajistit. :)

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Ze začátku se kniha četla dobře a vlastně i celkově se dobře četla, ale závěr mě hodně zklamal a vlastně jsem ho ani nepochopila.. možná knihu přečtu ještě někdy jindy a třeba ji i pochopím, ale i tak bude navždy patřit mezi mé nejoblíbenější knihy Dana Browna Andělé a démoni a vždy ji všem budu doporučovat přečíst :) tedy alespoň do doby než začnu číst Inferno na které se nesmírně těším až ho dostanu k Vánocům :)

14.12.2013 4 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Četla jsem to už před delší dobou, ale kniha se mi moc líbila a to hlavně z důvodu, že se mi i hodně dobře četla :)