TerkaM

FajaFajaPetra Stehlíková

Jo, tak tohle byla jízda. A pecka v jednom. Rozhodně to nebyl jeden z těch druhých dílů, které jsou o ničem, na rozdíl od jiných mě totiž druhý díl bavil snad ještě víc než první. Rozjezd nebyl tak pomalý jako u prvního dílu, koneckonců už jsem hlavní hrdiny znala, už jsem se nějakým způsobem seznámila s tím světem, který pro nás autorka vytvořila, takže logicky už ani nemohl.

Zkrátka a dobře mi čtení této knihy vážně ubíhalo a já ke konci nemohla uvěřit, že už mi skutečně zbývá jen posledních pár stránek a hrozně jsem se bála knihu dočíst. Protože ten konec... kde mám, sakra, třetí díl? Já ho totiž velice nutně potřebuji! Prosím, moc prosím o další díl! Chápu, že vydání nějakou dobu potrvá, ale co třeba ještě tyhle Vánoce, abych si ho mohla nadělit pod stromeček? :D

Podle mě zasloužených pět hvězdiček, a kdybych mohla, dám klidně i víc.

A pořád oroduji za to, aby kniha vyšla i v zahraničí, zcela určitě by byla mezinárodním bestsellerem v žánru fantasy, protože tohle... tenhle svět. Prostě páni! Klobouk dolů! :)

P. S. Je tu někdo, koho taky autorka v pár scénách rozplakala nebo jsem jenom hodně divná a přehnaně citlivá? :D (A rozplakala v dobrém slova smyslu, ne že si to někdo přebere nějak jinak.)

10.03.2018

Jiskra v popeluJiskra v popeluSabaa Tahir

Abych pravdu řekla, původně jsem po takovém konci měla chuť dát o jednu hvězdičku méně a potrestat tak autorku, že budu muset na další díl čekat jak dlouho (a třeba jí tu jednu hvězdičku po vydání dát), ale když jsem dočetla, necítila jsem vůči tomu závěru žádnou zášť a víceméně jsem s ním byla spokojená. Přestože nebyl tak úplně uzavřený! Páni, to se mi vážně dlouho nestalo. Většinou nadávám, když kniha skončí takhle, ale dneska ne. Fakt jsem se toho zakončení hrozně bála, jelikož jsem věděla, že od toho se bude odvíjet celé mé hodnocení.

A jak můžete vidět už jen podle počtu hvězdiček, které jsem knize dala, opravdu se mi líbila. Četla se jedním dechem. Navzdory tomu, že má bezmála čtyři sta stran jsem ji přečetla za necelé tři dny - a to se řadím spíš k pomalejším (i když ne tak úplně) čtenářům. Epická fantasy. Přesně takhle bych knihu ohodnotila, kdybych k ní měla říct jen dvě slova.

Na zadní straně obálky je přirovnání k Hunger Games, Harry Potterovi a svou brutalitou ke Hře o trůny. Já s takovým názorem souhlasím - opravdu mi v určitých chvílích právě Hunger Games připomínala, a přestože jsem celého Harryho ještě nepřečetla, jsem si jistá, že stejné kouzlo ho s Jiskrou v popelu pojí. Hra o trůny je brutálnější, předpokládám, ale určité její prvky tam byly.

Příběh sirotka Laii a vojáka Eliase byl v rámci možností předvídatelný, vlastně mi ani nepřipadal nijak náročný, ale líbilo se mi, jak to všechno bylo propojené a dávalo to smysl. Jak si autorka pohrála s příběhem vyprávěným hned ze dvou pohledů, dvou pohlaví... Sabaa Tahir definitivně umí psát a já jsem ráda, že jsem se ke knize v knihovně tak brzo dostala a rozhodně si ji plánuji i zakoupit. Tenhle skvost v mé knihovně rozhodně nesmí chybět.

Pokud máte rádi Hunger Games, knihu vám doporučuji. Zaručeně si její čtení užijete. Sice mě mírně iritoval milostný trojúhelník, ale pokud jste ho překousli v HG, zvládnete to i tady, tím jsem si jistá. Hlavní hrdinka nepůsobí jako naivní slepice, ale je rozhodnutá zachránit svého bratra a to je pro ni nejdůležitější. Všechno ostatní už je jakýsi bonus. Tím spíš je jí jedno, jak toho docílí. Hlavně že bude se svým bratrem.

Celé to prostředí, v němž se kniha odehrávala, bylo fascinující podobiznou Římské říše a já jsem si jistá, že si o ní autorka musela leccos nastudovat - přesto působí originálně. Nemám pocit, že by cokoli v příběhu bylo uměle vytvořené a dokonale jsem autorce všechno věřila. Bylo to tak autentické. Tak moc mě to vtáhlo do děje a já si jsem jistá, že si knihu přečtu znovu - minimálně v době, kdy v Česku vyjde druhý díl. Nechci si zkazit požitek ze čtení mou špatnou angličtinou.

Na závěr si snad jen dovolím dodat krátký citát z textu: "Kde je život, tam je naděje."

08.03.2016

HanaHanaAlena Mornštajnová

Tak jo, už i já musím říct, že Hana byla vážně skvělá knížka. Bravurně napsaná a s tématem, které bylo hodně dobře zpracované. Ten závěr mě vlastně docela překvapil, nečekala jsem to a o to víc mohu říct, že mě Hana bavila a doporučuji ji.

Sic mě mrzí, že jsem u ní nebrečela, ale s tím už bohužel nic nenadělám - minimálně mohu říct, že jsem ke konci knížky měla na krajíčku a kdyby kniha ještě chvilku pokračovala v podobném duchu, tak tu knížku celou zaplním mými slzami. Je to hodně silná knížka a ač je knih s tématikou druhé světové války už hodně, nikdy jich nebude dost na to, abychom ty hrůzy, co se v tom období děly, nějakým způsobem pochopili.

01.07.2018

Malý princMalý princAntoine de Saint-Exupéry

Velmi krásná knížka. Nevím, proč jsem její čtení tak dlouho odkládala, ale jsem si jistá, že si Malého prince někdy přečtu zase. To se neomrzí. Navíc je to taková jednohubka, takže bych ji s trochou nadsázky mohla číst každý měsíc... :)

27.08.2016

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Tohle bylo skvělé! Pro mě možná ještě víc procítěnější než Hana. Bylo to super čtivé a kdyby byla kniha delší a neskončila tam, kde skončila, vůbec by mi to nevadilo, protože když jsem dočetla, zaklapla jsem knihu a měla nutkání zírat do blba a přemýšlet nad tím závěrem. Jedna z nejlepších knih, kterou jsem tento rok četla. Alena Mornštajnová prostě umí.

30.06.2019

Pravda, nebo ležPravda, nebo ležColleen Hoover

Tak tohle bylo jedno velké wow! Colleen Hoover má obdivuhodný talent na psaní a vůbec by mi nevadilo si od ní přečíst byť jen nákupní seznam. :D Dokázala to! Znechutila mě (v dobrém myšleno) a tak dokonale mě zmátla, že vlastně ani na konci nevím, kde je pravda a kde je lež. Doporučuji. :) Čtení si užijete. A i když budete zrovna v pasážích, kde se vám bude chtít zvracet, stejně si to užijete - za to vám ručím. :)

13.06.2020

SmrtkaSmrtkaNeal Shusterman

Když jsem dočetla autorovu knihu Bez šance, okamžitě jsem se tak vrhla i na Smrtku, která čekala, kdy ji začnu číst a kdy nastane její čas. A jelikož jsem se na ni převelice těšila - jak jinak, když jsem četla toliko skvělých recenzí, které knihu neskutečně opěvovaly?

Nicméně po dočtení knihy musím konstatovat, že mě daleko víc bavila kniha Bez šance. Možná i díky tomu, že mi anotace neprozradila prvních sto stránek knihy. Nebo si to alespoň teď zpětně neuvědomuji. Vlastně mě ten konec u Smrtky nepřekvapil, čekala jsem, že se něco takového stane. Svým způsobem to byla jediná logická věc, jak zachránit oba naše hlavní hrdiny.

Ale bavilo mě to. Hodně. Stejně jako Bez šance to bylo super čtivé a já se od toho skoro ani nedokázala odtrhnout, když jsem zjistila, že je moje babička po smrti - i proto jsem ji na nějakou dobu dala stranou a dokud to bylo čerstvé, prostě jsem nečetla.

V každém případě, jestli si tuhle knihu chcete přečíst, nečtěte anotaci, ta vám akorát zkazí požitek ze čtení a to nechcete, věřte mi.

17.06.2018

SpolubydlícíSpolubydlícíBeth O’Leary

Tohle bylo opravdu něco. Jakože fakt. Ani jsem po pravdě nečekala, že mě to tak chytne, ale bylo to skvělé a čtivé. Zároveň byl příběh hodně originální a bavilo mě, že se hlavní hrdinové nejdříve ani nepotkali a psali si jen vzkazy na lístečky. Ten jejich právě vznikající vztah mě hodně bavil a já vám to můžu z celého srdce doporučit.

06.11.2019

Rytmus, já & MalychinRytmus, já & MalychinMariana Zapata

Knihy od Mariany Zapaty nejde nemilovat. Jsou úžasně čtivé a člověk si u nich báječně odpočine. A nejinak je tomu i v případech Malychina, který byl možná malinko horší než Kulti, ale pořád skvěle napsaný. :) Jakože myslím si, že pokud jste z nějakého důvodu zatím nečetli Kultiho, třeba skrz to, že vás děsí ta tloušťka, klidně běžte prvně do Malychina, myslím, že z něho budete mít pak lepší pocit, než kdybyste prvně četli Kultiho a až pak Malychina. :)

13.06.2020

V šedých tónechV šedých tónechRuta Sepetys

Doporučuji! Je to skvělý příběh a Ruta Sepetys má obdivuhodný talent takové příběhy vyprávět, to se jen tak nevidí. Já se jen divím, že se o táborech na Sibiři moc neví a od té doby, co jsem V šedých tónech přečetla, si stále říkám: "A co když se to ještě děje? Když to Rusové dokázali utajit tehdy, proč ne dneska?" Je děsivé, že se něco takového dělo, umřelo tolik lidí... a takřka nikdo o tom nic nevěděl. Jedním slovem: doporučuji. Přečtěte si ji. Je podaná jednoduše a rozhodně to není jako vytržené z učebnice dějepisu.

14.01.2017

Falešný románFalešný románMagdalena Mintová

Tahle kniha mě na jednu stranu děsně bavila, a zároveň mě děsně štvala. Bavilo mě to, jak mi čtení ubíhalo, to, že jsem se u čtení několikrát zasmála, s čímž teda dost souvisí ta hlavní hrdinka - na jednu stranu hrozně naivní, na tu druhou jsem se s ní ztotožňovala a v určitých okamžicích mi byla podobná. Já teda jako doufám, že nejsem až tak rozmazlená, ale tohle fakt sama za sebe posuzovat nehodlám.

Jako na jednu stranu si teď tak říkám, že na tom sňatku z rozumu něco bude, na světě je míň mužů než žen a tak je možné, že některá zůstane sama... měla bych si jít vybrat první z deseti koček. Nevím, jestli bych radši nebyla do smrti sama, než si vzít někoho, ke komu nic necítím jenom proto, abych prostě někoho měla. Abych měla to zaopatření, peníze a měl se o mě kdo starat.

Přesto mám pocit, že v určitých situcích tam ta jiskra mezi Emou a Albertem byla, ale za sebe bych si Emu dokázala představit třeba s takovým Tonym. Sice byl otravný, ale alespoň by se s ním nenudila. Nicméně aby si vybrala Tonyho, musela by radikálně změnit způsob myšlení, něco by se u ní muselo změnit. (Já se třeba těším na Filipa, bratra Alberta, který bude v dalším díle, něco od něho očekávám...)

Upřímně řečeno nevím, co si myslet o tom konci, ale co si pamatuji, Ema má sklony trochu dramatizovat, tak třeba to nakonec nebude takové, jak si myslí. Ale jsem na ten další díl teda vážně zvědavá. A chci tam nějakou jiskru, nějakou vášeň mezi hlavními hrdiny... :)

A navzdory tomu, že jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, nakonec dávám pět, protože... proč ne? :)

04.03.2018

V úkrytuV úkrytuLiz Nugent

Panebože. Panebože! Ten konec, ten příběh... fakt jsem čekala trochu jiný konec. Teda spíš úplně jiný konec. Hádám, že o tomhle závěru budu ještě hodně dlouho přemýšlet, protože mě to skutečně rozložilo na nejmenší kousíčky. Ta Lydiina touha po dítěti, a když se jí to nezdaří, tak touha potom už navždy ovládat svého syna. Nedokážu tomu uvěřit a nejsem schopna k tomu napsat víc slov.

Byl to vážně geniální psychothriller, který stoprocentně doporučuji k přečtení. Musíte si ho přečíst, protože to, jak skončil, vám já neřeknu, na to musíte přijít sami. Já vám akorát řeknu to, že jde o neskutečně čtivý psychothriller s parádní zápletkou, s postavami, které si buď zamilujete nebo je budete nenávidět a s koncem, na který budete po dočtení zírat s otevřenou pusou. Tak moc vás to dostane.

Klobouk dolů!

13.04.2018

KultiKultiMariana Zapata

Tohle bylo vážně skvělé. Neskutečně mě to bavilo. Celý ten vývoj vztahu mi připadal reálný a já jsem se u knížky výborně bavila. A ano, trochu mě otravovalo, že si hlavní hrdinka snažila Kultiho polidštit tím, že si představovala, že Kulti kadí - a upřímně řečeno mě i trochu mrzelo, že to Kultimu neřekla, celkem by mě zajímala jeho reakce. Taky mi vadilo, že si Sal pořád oblékala ponožky velké holky... eh, jako zprvu mi to připadalo zajímavě, ale když to čtete po několikáté, už se vám to omrzí.

Nicméně i tak se mi kniha hodně líbila a báječně se četla. Pokud vám nevadí sledovat úplně dopodrobna, jak se vyvíjí vztah, tuhle knihu vám mohu směle doporučit. :) Pokud spíše čtete o lásce na první pohled a o tom, jak si dají pusu na prvním rande, řekla bych, že byste se této knize měli spíše vyhnout.

28.05.2019

Než jsem tě poznalaNež jsem tě poznalaJojo Moyes

Stále nedokážu uvěřit tomu, že to skončilo tak, jak to skončilo... byl to neskutečně procítěný a dojemný příběh jedné lásky, která by někomu mohla připadat nereálná, ale je to román, tak o co jde? Jsem po dočtení plná dojmů, zároveň jsem úplně prázdná. Byl to velmi krásný příběh. Navíc, snad ani u Měděného jezdce jsem nebrečela tak moc a těžko bych zmínila nějakou další knihu, která mě tak strašně vzala za srdce a zlomila ho na tisíc kousíčků.

Možná mi přijde už trochu klišoidní, že se jakékoliv hlavní hrdince, když ztratí práci a záhy si najde novou, obrátí celý svět vzhůru nohama. Také mi to ze začátku připomínalo Nebezpečnou lásku od Kateřiny Petrusové, pak je to něco jiného.

Fíha. Docházejí mi slova, která bych ke knize řekla. Byla dokonalá, to rozhodně. Doopravdy čtivá. Ubrečená. Kromě toho v ní člověk najde i pasáže, kde se zasměje. Vlastně jsem si při jejím čtení uchovávala jakousi malou naději, že se všechno podaří, jak si přeji. Ach jo, je tak hrozně těžké o té knize psát bez toho, abych něco důležitého neprozradila, čímž bych někomu mohla zkazit požitek ze čtení, který jsem prožívala já.

Na závěr tedy - doporučuji. Bezesporu doporučuji. Zvlášť pokud rádi rozmýšlíte přesně o takových věcech, které jsou v knize popsány. Mé pocity po dočtení jsou čerstvé, zkrátka jsem se z nich musela nějakým způsobem vypsat, abych mohla jít spát (což netuším, jak půjde), v každém případě byla kniha skvěle napsaná, koncem mě autorka jednoznačně odrovnala, přesto se po tomto může řadit k mým oblíbeným autorům a už se těším na další její knihu, která na mne čeká - na Dívku, již jsi tu zanechal. :)

18.02.2016

Otka: Ošklivá tlustá kamarádkaOtka: Ošklivá tlustá kamarádkaKody Keplinger

Wow. To bylo něco. Ani na chviličku se mi kniha neznelíbila, přestože byla tak neskutečně předvídatelná, patetická, naivní... četla jsem se zatajeným dechem, otáčela stránku za stránku a najednou jsem zjistila, že jsem na konci. Hlavní hrdinka Bianca byla tak neskutečně cynická a feministická, až mi byla sympatická. Co se týče Wesleyho Rushe, nemám k němu co dodat. Naprosto skvělý kluk, který měl odvahu a změnil se k lepšímu. Kousek před koncem jsem brečela a já už se tomu, abych pravdu řekla, ani nedivím.

Mohla bych knihu ohodnotit jinak, než plným počtem hvězd? Zvlášť, když jsem knihu začala číst včera večer a dneska ji dočetla? Zvlášť kvůli tomu, že jsem se naprosto zamilovala do Wesleyho? Někdo by mohl říct, že jsem na young adultovky už stará, ale já si to nemyslím - copak může být člověk starý na lásku? (Kór když tu opravdovou ještě neprožil?)

Kniha mě vážně uhranula a až trochu našetřím, zajisté si ji koupím, jelikož už teď vím, že jsem ji rozhodně nečetla naposledy. Rozplakala mě, ale dokázala mi vykouzlit i úsměv na tváři - a to se stalo mnohem častěji. Takže, děkuji Wesley, děkuji Bianco, za skvěle využitý čas. Neustále jsem na knihu musela myslet a měla jsem nutkání číst i za chůze (přece jen je kniha docela malá a na čtení při chůzi ideální), jen kdyby nepršelo. Díky, Kody Keplingerová. :)

(A teď se jdu vrhnout na nějaký pořádný thriller nebo z těch románků zblázním.)

29.02.2016

Naprosto pozoruhodná věcNaprosto pozoruhodná věcHank Green

Jak to říct jednoduše? Naprosto pozoruhodná věc je naprosto pozoruhodná kniha. Je to kniha, kterou v jedné chvíli nechápete a v druhou všechno chápete. Kniha, o které je tak strašně těžké mluvit, protože toho v sobě ukrývá hrozně moc. Primárně je to asi sci-fi kniha, která v sobě ukrývá skvělou sarkastickou hlavní hrdinku, která vás báječně provází celým dějem. Hodně se mi líbily myšlenky, které byly v knize obsaženy a musím říct, že parádně vystihují dnešní dobu a taky to, co bychom měli dělat (a co bychom naopak dělat neměli). A fakt hodně se mi to líbilo a byla bych nadšená, kdyby si knihu přečetlo víc lidí, kteří ji budou milovat a hrozně ráda bych vám ji doporučila, ale kniha je o tolika věcech, že absolutně netuším, komu bych ji doporučila. Nicméně pokud si ji chcete přečíst, protože máte rádi Johna Greena, vězte, že Hank píše úplně něco jiného než jeho bratr.

06.11.2019

Sama sebouSama sebouJojo Moyes

Je to hezké čtení, ale první díl byl pro mě nejlepší, dalšími díly to autorka už celkem natahuje, takže bohužel knihu nemohu ohodnotit plným počtem. Nicméně Louisa je na jednu stranu skvělá hlavní hrdinka, takže v tomhle směru nemůžu autorce nic vytknout.

Cítit znovuCítit znovuMona Kasten

Tak Cítit znovu je rozhodně a bezesporu nejlepší knihou z celé série! Opravdu dost mě to bavilo, skvěle se to četlo, takřka pořád jsem u čtení měla slzy v očích, takže tohle se autorce vskutku povedlo a já nemůžu jinak, než vám to doporučit. :) Příběh Sawyer a Isaaca byl tak neskutečně silný, a když to tak porovnám, tak v této knize se zároveň setkaly dva různé světy, dva různé typy postav, které se dokážou navzájem podpořit i v těch nejtěžších situacích. Asi takové nejsilnější pouto mají mezi sebou, na rozdíl od předešlých knih. :)

20.04.2020

Dopisy ztracenýmDopisy ztracenýmBrigid Kemmerer

Tak tohle bylo naprosto skvělé a já vám to z celého srdce doporučuji! :) Příběh byl emotivný, čtivý a dechberoucí. Doslova a do písmene mi zlomil srdce na tisíc kousků a pak ho znovu slepil. Tohle si musí každý přečíst, je to fakt pecka a já absolutně nechápu, jak jsem příběh mohla tak dlouho odkládat. :)

25.05.2020

Doufat znovuDoufat znovuMona Kasten

Moc se mi to líbilo. Byla to velmi příjemná oddechovka. Ač jsou si v příběhy z této série v lecčems podobné, stejně mě tahle autorka nepřestane bavit, protože... já nikdy neodmítnu romantiku. Příběh Sawyer a Isaaca byl pro mě top ze všech čtyř dílů, které u nás doposud vyšly, nicméně i tenhle měl něco do sebe. Ač jsem měla chuť Nolana něčím praštit. A Everly taky, aby se vzpamatovala. Jen tak, preventivně. Každopádně za mě pět hvězdiček, mé očekávání to splnilo. :)

22.08.2020

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

Neskutečně krásná kniha. :) Snad každá by chtěla poznat toho svého pana Darcyho - a teď se k nim konečně řadím i já, jelikož on byl prostě skvělý a dokonale se k sobě hodili. Když jsem knihu zrovna nečetla, doopravdy jsem přemýšlela, co se stane dál a celkově mě hrozně chytla a já se už nemůžu dočkat, až se vrhnu na Rozum a cit. :) Styl psaní Jane Austenové je obdivuhodný, a i když jsem se ze začátku ztrácela, musím říct, že to bylo spíš neschopností zvyknout si na poněkud zastaralejší styl psaní.

31.03.2016

PolibekPolibekAnna Todd

Neříkám, že to byla nějaká úplně příšerná kniha, ale... vlastně ano. Podle mého názoru by všechno bylo v pořádku, kdyby zůstala na Wattpadu a autorka pak pokračovala s jinou sérií v psaní. Styl psaní se mi tedy zdá v pořádku, do čtení proniknete ani nevíte jak, přesto mě to neoslovilo natolik, abych zvládla knihu přečíst celou. A přísahám, že jsem tohle udělala poprvé a naposledy.

Na druhou stranu, přečetla jsem relativně důležité pasáže, a ty, nad nimiž jsem pouze protáčela oči, přeskakovala. Fakt nemám ve zvyku tohle dělat a vlastně se docela stydím, že jsem to nezvládla - zasloužila bych za to přečíst druhý díl! :D K tomu se ale určitě nechystám. Nečekal na mne uzavřený konec, ale upřímně je mi to docela jedno, jelikož si dokážu dost dobře odvodit, co se stane a hrozně mě mrzí, že jsem do téhle knihy nakonec šla, přestože jsem to zarytě odmítala.

Pokud vás kniha láká, dobře, jděte do ní. Já už se jí s dovolením do budoucna vyhnu, tohle nebylo čtení pro mě. I když musím říct, že jsem se u ní hned několikrát rozbrečela. Nepopírám, že se to někomu může líbit, ale za mě mi dvě hvězdičky přijdou optimální a plně vynahrazují fakt, jak jsem se během čtení zachovala.

29.03.2016

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Tak tohle bylo vážně hodně dobré. Neskutečně čtivé. Knihu jsem přečetla za jeden den, ale vlastně mi její přečtení zabralo tak maximálně šest hodin. Bavilo mě to.

Pořád jsem čekala, co udělá Jack, co udělá Grace, a i když se mi ze začátku moc nelíbilo rozdělení na minulost a budoucnost - chápejte, v přítomnosti to bylo daleko zajímavější, už to bylo všechno správně rozjeté, kdežto minulost se teprve rozjížděla a spíš přítomnost zdržovala - nakonec mě to právě díky tomuhle bavilo a já nemohla přestat číst, dokud jsem nedočetla.

A jo, bylo to předvídatelné, ale málokterá kniha mě dneska dokáže pořádně překvapit, takže tohle mi zase tak nevadilo. Byla to jízda, doporučuji.

11.07.2018

Dívka ve věžiDívka ve věžiKatherine Arden

Dívka ve věži byla za mě ještě lepší než první díl. Do knihy jsem se už od začátku začetla mnohem líp než u Medvěda a slavíka a měla ji přečtenou asi za čtyři dny. Oproti prvnímu dílu mám v tomto víc lepíků, líbilo se mi tu víc pasáží a celá ta zápletka byla svižnější a celkově to už bylo správně rozjeté. Pokud se vám líbil Naslouchač, jsem si naprosto jistá, že se vám bude líbit i tato trilogie. Možná se mnou někdo souhlasit nebude, ale já v tom prvky Naslouchače prostě viděla. Takže za sebe doporučuji. Přečtěte si to. Zaručeně nebudete litovat.

30.06.2019

Kroniky prachuKroniky prachuLin Rina

Tohle bylo skvělé! Pokud jste knihomolka, která miluje Pýchu a předsudek a pana Darcyho, Kroniky prachu rozhodně nemůžete minout. Pan Reed je dokonalý prototyp pana Darcyho a navíc je to knihovník. Jakože uznávám, že kdyby kniha skončila trochu jinak, asi bych jí dala pouhé čtyři hvězdičky, jelikož mi přišla utahaná až moc, ale vzhledem k tomu konci, který to všechno tak dokonale zachránil, mi to ani nevadilo, protože mi zároveň s tím koncem došlo, že všechno, co naši hrdinové prožívali, mělo svůj smysl. :) Ono pokud milujete pomalé romance, tohle budete milovat - pokud chcete, aby si hrdinové vyznali lásku hned na třetí straně knihy, pravděpodobně byste měli od této knihy dát ruce pryč. :)

Tatér z OsvětimiTatér z OsvětimiHeather Morris

Příběhy z druhé světové války mám ráda, a proto jsem se hodně těšila i na Tatéra z Osvětimi, bohužel jsem byla celkem zklamaná. Příběh mě bavil, ale způsob, jakým byl napsaný, mě úplně neoslovil a já si knihu neužila tolik, jak by mělo být zamýšleno. Dokonce jsem si u knihy ani nepobrečela a já brečím vždy a všude. Jen mě to zkrátka tolik nezasáhlo, což je škoda, protože námět je zajímavý.

Tajemství sídla Craven ManorTajemství sídla Craven ManorDarcy Coates

Příběh je velice temný a napínavý a pokud máte rádi knihy, u jejichž čtení vám bude běhat mráz po zádech, myslím si, že se vám Tajemství sídla Craven Manor bude líbit. A já budu pokračovat dalšími nepřečtenými knihami od této autorky. :)

04.04.2020

iPohádkaiPohádkaK. K. Kovář (pseudonym)

Líbilo se mi to, přesto dávám čtyři hvězdičky - asi jako takovou rezervu pro Kovyho další knihu, pro případ, že by byla ještě lepší. :) Každopádně se mi líbí Kovyho fantazie a jeho humor mám ráda i z jeho videí. Musím říct, že po knize Ovšem, kde zmínil, že jako malý psával šílené pohádky, jsem si hrozně moc nějakou jeho šílenou pohádku z dětství chtěla přečíst a to se mi napůl splnilo. :)

24.04.2020

Temný experimentTemný experimentGwenda Bond

Tohle bylo super! Bavilo mě to, i když jsem ještě neměla příležitost podívat se na seriál, takže tohle je rozhodně něco i pro lidi, kteří se seriálem a celkově se světem Stranger Things, neměli tu čest. :)

06.05.2020

SnílciSnílciKaren Thompson Walker

Hodně se mi to líbilo a dost mi to připomínalo současnou situaci spojenou s koronavirem - na to, že autorka tuhle knihu vydala před rokem, kdy nikdo žádný nový koronavir ani nečekal, tak se brilantně trefila do chování společnosti a do toho, jak taková krize probíhá. Pokud si chcete přečíst nějakou pandemickou knížku, pak doporučuji sáhnout po téhle. :) Dávám čtyři hvězdičky, nebyla to úplně jedna z top knížek, které jsem letos četla, ale rozhodně za přečtení stojí. :)

19.08.2020