TerJac TerJac komentáře u knih

Jirka a indiáni Jirka a indiáni Pavel Čech

Opět naprosto perfektní. Nemám slov.

Čarodějnice Čarodějnice Roald Dahl

Moje nej nej nej!! Tohle je vedle Obra Dobra moje nej srdcovka.

Matylda Matylda Roald Dahl

Vzpomínka na dětství, tohle můžu opakovaně, stále. Úžasná kniha, asi jako všechny od tohoto autora.

Nejhorší děti na světě Nejhorší děti na světě David Walliams

Prostě Walliams! TOP! Velmi pobavilo nejen děti :)

Ledová obluda Ledová obluda David Walliams

Už nemá cenu komentovat. Walliams je prostě třída a opět nezklamal. Chtele-li aby vaše dítě četlo, máte jedinečnou příležitost, jak toho docílit!

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Co napsat? Co vyjádřit? Sama nevím. Kniha není pro děti, není pro dospělé, je prostě pro všechny. Pro všechny, které často každý den tíží to, co hlavního hrdinu - dřímající pravda hluboko v nás, kterou tolik často potlačujeme, a necháváme tak růst to, o co nestojíme - nejistotu, strach, bolest, zmatek ........
Kniha o strachu, který musel zdolat třináctiletý kluk stejně těžce, jako by jej musel zdolávat člověk v jakémkoliv věku. Kniha o tom, jak je těžké podívat se pravdě do očí, i když často právě to nám jediné může pomoci.

06.08.2020 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha rozhodně stála za přečtení. Autorka na ní určitě vynaložila dost odborné práce, a že jí byl pořádný kus. Jen jsem v záplavě informací nakonec postrádala dost věcí, které nějak "zapadly" a vysvětleny nebyly. Člověk si je spíš může jen domnívat, a zda je domněnka správná, to rozhodně mou zvědavost neukojilo. Spousty jmen, spousty neustále se splétajících detailů, a to "gró" mi tak nějak nakonec vyšumělo. Stejně jako postava Dory a její osobnosti. No, hodnotím kladně určitě za propracovanost, množství informací a samotnou povahu příběhu, kterou určitě nebylo snadné dát dokupy. Jen právě proto, mne nakonec trochu mrzí, že se konec a jeho moment rozlousknutí všeho, co člověk očekává, někam vytratil a zbyly z něj jen ty domněnky.

04.08.2020 4 z 5

Jak se koník ztratil (a zase našel) Jak se koník ztratil (a zase našel) Tereza Marianová

Moc pěkná kniha pro nejmenší, na které se dá ukázat, kolik podob může jedna věc mít, kolik významů, a že vše je pro něco, či někoho dobré :)

31.07.2020 5 z 5

Ahoj hrdino! Ahoj hrdino! Karen Young

Velmi dobře napsáno. Vzhledem k tomu, kolik dětí dnes bohužel trpí úzkostmi a depresemi - tak takových knih je potřeba jako soli! Moc pěkně popsáno, sama jsem s knihou spolupracovala. Podle mě perfektní i na uvolnění a cvičení s dětmi :)

31.07.2020 5 z 5

O vlkovi se sklerózou a jiné pohádky O vlkovi se sklerózou a jiné pohádky Stanislava Reschová

Moc povedené, perfektní pro předčítání. Děti hodně pobaví :)

Kolik pater má strom Kolik pater má strom Jörg Hilbert

Kniha mě moc inspirovala. Perfektní na práci s dětmi v přírodě. Jinak také krásný příběh o přátelství, umění se rozdělit a pomoci druhým :)

Nejúžasnější věc Nejúžasnější věc Maja Lunde

Kniha se mi líbila. Myslím, že děj není nijak převratný, ale kniha by se perfektně hodila na práci s dětmi, když bychom jim chtěli přiblížit vaření - děj tomu hezky nahrává, a dá se s tím moc dobře pracovat :)

Sucho Sucho Neal Shusterman

Kniha mě ze všech Shustermanových "dramat" dostala nejvíc. Asi právě proto, že na rozdíl od Smrtky, Nimbusu či Bez šance je toto naší realitě nejblíž a konkrétně mě osobně to nejvíc děsí. Ta noční můra, která mi už tolikrát vytanula na mysl se přímo zhmotnila v této knize a ukázala přesně tytéž myšlenky a obavy, které mne tíží.
Kdo čte pozorně tomu nesmyslné nepřišlo nic, a je mi smutno, že jsem v mnohém poznávala lidi okolo, jejich chování, a v mnohých odstavcích mi až silně zvonili události posledních měsíců díky jiné, současné, nejmenované "katastrofě". Je ovšem taky smutné, že v knize nebylo pozitivního nic, ani se nic nevyřešilo, a jen bylo poukázáno na to, kam se vše kolem nás řítí. Což je samozřejmě správné, tak to mělo být. To jen já, jako čtenář, jsem zoufale toužila po tom záchranném lanu. Že se najde někdo, byť autor, který si příběh samozřejmě vymyslel, který mi v knize napoví, že má vše řešení.

Kdybych měla napsat skutečně můj názor, mnohým by se to nelíbilo. A raději to ani dělat nebudu,a podržím se tedy názoru na knihu - děkuji za neskutečný příběh, který jakoby tichou hranou silně zvoní na poplach budoucím zítřkům, které nikdo nechce vidět.

24.07.2020 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Tak jo, toto šlo. Je pravda, že první půlku knihy jsem měla nutkání ji odložit, protože mi to přišlo všechno dost nudné a fádní, ale druhá polovina knihy, kdy zažívali dobrodružství už všichni společně, mě potom opravdu bavila. Jen opět musím podotknout (jako u jiných knih této autorky), že opět některé části příběhu zůstaly trochu "nevyužity", stejně jako v případě knihy "Kdo zabil Snížka". Myslím, že témata knih jsou vždy velmi dobrá, ale tam kde bych očekávala hlubší "poznání" to nějak tak jakoby "vyšumí". Ale to je pouze můj pocit. Jinak tato autorka rozhodně patří k těm lepším.

20.07.2020 4 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Moc jsem se na knihu těšila, ale celkem mě nakonec zklamala. Knihy od P. Soukupové nejsou špatné, to rozhodně netvrdím, ale pořád mi v nich chybí "to pravé", co by mě uvnitř nadchlo. Tak jak to od knih většinou očekávám. Čtení mi docela "tahalo" oči, a když jsem si uvědomila, že už po třetí koukám, kdy to bude mít konečně konec, věděla jsem, že to není ono. Příběh nebyl až tak zlý, ale žádné Wow! teda u mě nenastalo.

17.07.2020 3 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Už dlouho jsem nečetla tak povedenou knihu od českého autora, jejíž stránky bych hltala až tak, že bych knihu přečetla za 4 hodiny.Moc dobře napsáno, miluji stručné dějové linie, kde věta obsahuje snad jen pár slov, za to vypoví o situaci vše. Štěpán mě často dojímal až k slzám, a jeho rodiče k vzteku :) Dědeček byl ovšem TOP a vykouzlil v knize onu hřejivou bariéru bezpečí, kterou jsem, jako čtenář, tolik pro Štěpána potřebovala......... I když, jak by řekl děda .... ALE HO*NO! :)

17.07.2020 5 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Nebylo to špatné. Dobrý myšlenka, příběh v závěru až moc nadnesený, ale to jsem čekala. Rozhodně nelituji stráveného času :)

16.07.2020 4 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Nevím, čím to je. Možná tím, že jsem až moc citlivá,snad tím, že jsem J. Picoult podcenila, nebo tím, že už jsem máma, a téma mě tolik zasáhlo. Nevím. Ale faktem je, že mne kniha naprosto rozsekala. Nejen mou duši ale i mé emoce, pokud to zrovna nepovažujeme za jedno a totéž. Jak jsem si mohla myslet, že jsem si na knihu udělala názor, a vím o čem je, když přišel konec a naprosto opět všechno změnil? Sedím nad zavřenou knihou a hlavou mi běží spousta myšlenek. Opět přehodnocuji samu sebe a své názory či postoje. Tohle je prostě PANÍ autorka. Opět mi ukázala, jak je naše myšlení a naše úsudky vratké. Opět mě donutila si připomenout, že nic nemusí být takové, jak se na první pohled zdá. DĚKUJI :)

Musím se polepšit. U další knihy mě snad už takto nenachytá .....

16.07.2020 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Kniha si mne získala, to bezpochyby. Snad už právě tím, kolika úhly se na příběh pohlíželo, což mám já osobně moc ráda. Navíc mne to "donutilo" zamyslet se nad otázkami, které bych si předtím asi jen tak nepoložila. Ano, něco ve mně tato kniha nechala, a to oceňuji, tak by to mělo být.

08.07.2020 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Shusterman je prostě profík. Jeho knihy vždy umí upoutat, a byť může být příběh nadnesený, je v něm vždy i tak dost pravdy. Kniha byla napsána dobře, měla perfektní spád a určitě v ní najdeme spoustu možností k zamyšlení. Za mě perfektní!

24.06.2020 5 z 5