terinkha terinkha komentáře u knih

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

V minulém díle byla Lisbeth trochu nadpozemsky schopná bytost, tady mi přijde, že se to zase trochu vrátilo na povrch zemský :-) Zápletka rozhodně zajímavá, druhou půlku jsem přelouskala vlastně skoro najednou, protože mě to ohromně bavilo. Pokud tohle bude poslední díl s Lisbeth, tak je to důstojné zakončení.

26.01.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Já mám prostě ráda, jak autorka popisuje ty malý osobní příběhy a postupně se to všechno skládá dohromady a začíná dávat smysl...Hotýlek byl nádhernej, perfektně reflektoval tu danou dobu a myslím, že každý v jednotlivých postavách najde někoho, koho zná (a nebo možná i sám sebe...).
Moc doporučuju!

26.01.2019 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Jasně, záporák byl opět pěknej psychouš, ale od něj se to tak nějak očekává ne? Jinak se mi koncept knihy fakt hodně líbil a moc dobře jsem se začetla. Jestli vám nevadí sem tam morbidnější popis událostí, tak do týhle knihy jděte :-)

26.01.2019 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Úvod, super. Sama jsem byla zvědavá, jak to dopadne. A čím víc stran jsem přečetla, tím víc jsem kroutila hlavou. Konec už byl vyloženě balast, úplně to zazdilo celou tu knihu.
Achjo. Myslela jsem, že mě to navnadí na autorčin hit Manželé odvedle, ale nějak ani nemám zájem...

26.01.2019 3 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

Já prostě ke knihám s narušenejma hlavníma hrdinama nějak neumím mít vztah...Renomovaná psycholožka, co chlastá a nechává se mlátit svým věčně sjetým partnerem, to je bizár, obzvlášť, když pak dojde najednou k prozření a všechno je schopná během chvíle úplně otočit...A konec je prostě...americkej no.
Dočteno a děkuji, znovu již nikoliv.

26.01.2019 3 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Knihy co by bylo, kdyby...mám moc ráda. Příběh byl rozhodně zajímavý, ke konce už teda solidní psycho, ale vlastně to nutí k zamyšlení, kam některé vynálezy můžou vést...Kniha se četla hezky a nezklamala mě, což je u "ocejchované" knihy vlastně celkem příjemné překvapení :-)

26.01.2019 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dívka v ledu se mi četla dobře, odsejpalo to a neměla jsem touhy knihu zaklapnout a už neotevřít.
Způsoby Eriky po návratu do služby byly mírně řečeno přitažený za vlasy, ale šla si holt za svým (a přiznejme si, že někdy poprat se s byrokracií a hlavně s ovlivňováním je sakra složitý).
Na mě byl ten konec docela zvláštně překombinovanej, vůbec jsem vlastně nepochopila, jak došla k tomu, kdo je vrah. Takže ne, já nevěděla, že to bude ten určitej člověk :-D
Jinak dobrý. Jsem zvědavá na Noční lov a věřím, že to bude ještě o kus lepší ;-)

29.01.2018 4 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Pamatuju si, že jsem s Olsenem začínala v letadle do Asie a nemohla jsem se odtrhnout. Hltala jsem příběh jedním dechem.
U Selfies jsem se odtrhávala pořád. Historická linka pro mě byla až příliš slabá, čekala jsem prostě víc děje v minulosti, ale toho tam bylo opravdu poskrovnu.
Co se týče dějové linky Rose, ta byla zajímavá, i když pro mě to bylo až moc velký psycho. Každopádně, aspoň je to po tomto dílu uzavřené a Rose do dalších dílů vstoupí už doufejme v lepším rozpoložení.
Velká mstitelka Anne-Line a povedenej trojlístek krasotinek. Michelle byla blbá jak dlabaný sáně a ty dvě (Denise a Yazmine) mi pekelně lezly na nervy. Vlastně jsem Anne-Line i trochu chápala. Ale byla taky dobrej magor.
Konec klasicky Olsenovskej aneb na každou svini se vaří voda.
Když to po sobě čtu, tak závěr zní, že jsem zklamaná. Proti Nesmírnýmu fakt jen čajíček. A vlastně proti kterýmukoliv předchozímu dílu. Achjo.

29.01.2018 2 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Jako! Zpětně uznávám, že druhý díl byl slabší, protože tento do toho šlapal už od začátku! Milovala jsem nenávist Skerri, to, jak se postupně odkrývaly všechny karty a hlavně to, jak Hirka dospěla, jak se vzepřela standardům slepých a ukázala jim, kdo je opravdový Umpiri! A jak brilantně vyřešila celou situaci, prostě je to správná trojmíšenka :-)
Bavilo mě to od začátku do konce a posledních 25% jsem dala skoro na jeden zátah, protože se prostě nešlo odtrhnout.
Jo, konec je otevřenej a upřímně se přiznám, že by mě to kliďánko zajímalo :-D
Díky! Fantasy mě nikdy nelákalo, ale celá série mi prostě poskytla nádhernej výlet do tohohle světa a asi fantasy zařadím do pravidelnější četby ;-)

10.01.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha mě zaujala (klasická masírka skrz razítka světového bestselleru, že jo) a ejhle, čekala na mě na knihovní pobočce, takže nebylo o čem a rovnou jsem ji přes svátky přelouskala.
Chvílema to bylo fakt nechutný. Tipovala jsem, kdo přežije a kdo ne. Mělo to celkem spád, i když sem tam se to topilo v takovym nijakym balastu pocitů, situací a zbytečnejch dialogů. Nepochopila jsem, proč Wolf mlčel jak zařezanej, místo toho, aby kdáknul a řekl si o pomoc. Ale chápu, policajtský ego, navíc to bylo osobní...
Přečetla jsem, odškrtávám si, ale že bych z toho byla nějak extra nadšená, to se říct nedá.
A Baxterová je prostě pinda. Kdo viděl některý moje komentáře, tak ví, že vyšinutý hlavní postavy prostě nemusim a tohle byla další do řady. Zrhzená vochmelka, která čeká, jestli na ni Wolf konečně vlítne a schovává to za drsňáckou masku. Blah.

02.01.2018 3 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Koukám, že reakce na Lolitu jsou extrémní na obě strany - buď ji milujete nebo nenávidíte. Já se přikláním spíš do druhé skupiny. Na začátku mě Lolita fakt bavila. Humbertova nadrženost, nymfička koketa, jazyk, vyprávění, dokonce i spád.
A pak se vydaj na svoji s odpuštěním prosouloženou cestu a moje nadšení opadlo jak...vzrušení.
Lolita mi přišla jako vypočítavej a rozmazlenej spratek, kterej moc rychle přišel na to, že za roztažení nohou si může s Humbertem dělat, co se jí zlíbí. Bylo to zdlouhavý a přišlo mi to celý na jedno brdo.
Konec s Quiltym a Lolitou asi nutnej, ale pro mě nezajímavej.
Dočetla jsem to s velkým sebezapřením, to, jak dlouho mi tu knížka ležela v rozečtených, nechť mluví za vše.
Kamarádka mi řekla, že první a poslední strana je z Lolity ta hlavní esence. A já musím souhlasit. Z těchhle dvou stran na mě příběh Humberta promluvil asi nejsilněji.

01.01.2018 2 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Už je to poměrně dávno, co jsem tuhle knihu četla, ale i tak mi přijde, že vzpomínky na ni jsou téměř živý, jako bych ji četla včera (i proto jsem si ji stáhla do čtečky a chystám se na ni znovu).
Když řeknu, že jsem neváhala tuhle knihu vláčet z Liberce do Brna autobusem, jen abych si mohla číst, vyjadřuje to dostatečně moje nadšení?
Každý přerušení nebo zavření knihy jsem provázela vrčením a dokud jsem nedočetla, nebyla se mnou řeč.
Víc takových knih, prosím! Naprosto ultimátní skvěle vystavěnej příběh, kterej vám dává pocit, že jste tichý společník Poutníka na jeho cestě.
Přečíst tuhle knihu by měla být skoro povinnost! :-)

13.12.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Ten námět neměl chybu! Pasáže o malém klučíkovi byly fakt creepy, ani si nechci představovat, že někdo v něčem takovém vyrůstá.
Mia je kupodivu ještě stále živá, zas jí hrabe, ale to k ní tak nějak patří (a rozhodně to nedosahuje rozměrů psychopatů od Flynnový). Líbí se mi, že se hodně objasňují příběhy jednotlivých postav, dodává to příběhu trochu jinej rozměr.
Ehm, vrahovy praktiky jsou FAKT odporný, konec opět trochu přitaženej za vlasy, ale bavilo mě to číst a to se počítá ;-)

12.12.2017 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Severskou krimi jsem si zamilovala (a navíc se z ní stal fakt velkej fenomén). O téhle knize jsem slyšela už dávno a konečně na ni přišla řada. Naprosto mě uchvátil začátek knihy. Ohromně se mi líbilo, jak jsem jako čtenář pronikla do života hlavních hrdinů tak snadno a věděla jsem obrysově hned, s čím se potýkají.
Co se týče příběhu. Mia je cvok, ale věřím, že takoví lidé, co se chvílemi ocitají mimo sebe, existují. Holger je skvělá postava a prostě mě to bavilo. Odsejpá to, dobře se to čte, má to spád. Jasně, konec trochu přitaženej za vlasy, ale vlastně proč ne?
Však stačí se podívat, v jaký době žijeme a hned mi to přijde o trochu menší psycho...
Díky, dobrý, do Sovy jsem se pustila záhy ;-)

12.12.2017 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Jasně, je to líbivě napsaný, trochu zmatený, občas byste Paige nejradši namlátili, ale...Ta kniha má náboj, tajemno, akci, zvraty. Mně se to líbí, těším se na další díly a jsem ochotná přimhouřit obě oči, když literární forma trochu pokulhává :-) Já jsem hlavně nadšená vykreslením řádů jasnovidectví, fakt se mi tenhle námět ohromně líbí.
Vzhůru do dalšího dílu!

11.12.2017 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Hned na začátek se asi hodí říct, že já nikdy nebyla fantasy holka (ale odkojenec Agathy Christie), navíc už mi dávno není -náct, ale Kostičas mě teda sakra vtáhnul do děje! Na začátku jsem měla trochu problém se všema novejma pojmama, ale pak to šlo ráz na ráz a měla jsem husinu, kdykoliv se Paige a Strážce ocitli v jedný místnosti :-) Líbí se mi propracovanost knihy, vykreslení jednotlivých postav, malé příběhy hlavních hrdinů, prostě všechno!

11.12.2017 5 z 5

Nomád Nomád James Swallow

achjo! Já fakt chtěla mít tuhle knihu ráda! Těšila jsem se na ni jak malá, navíc jsem ji jako první ukořistila v knihovně, takže radost o to větší...A jako naschvál jsem onemocněla, takže jsem měla na čtení čas...A prostě nic. Žádný uchvácení, zatajenej dech, hltání každýho slova. Zápletka dobrá, nejvíc mě bavila dějová linka Halila. Ale Marc mi nebyl jako hlavní hrdina moc sympatickej, a to je vždycky kámen úrazu...Jsem fanynka Poutníka, ale tohle jeho kvalit zdaleka nedosahuje.

11.12.2017 3 z 5