TeriLin1111 TeriLin1111 komentáře u knih

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Tak kde se stala chyba? Já zároveň chápu, proč se tahle knížka lidem líbí, ale osobně jsem byla zklamaná. Celkově ten vztah mezi matkou a dcerou byl popsán dobře. Akorát mi přišlo, že celý ten děj je jen o tom, jak se spolu hádají, nebo si na něco stěžují. Jakože jo, je to normální, ale rozhodně to není nic, o čem bych potřebovala číst přes 300 stránek. Žádná z postav ke mě nijak nepřirostla, romantické linky mi byly docela jedno, a mrzí mě, že jsme se nedozvěděli víc o tom tajemstvíčku které se tam objeví.

10.07.2022 2 z 5

Je fakt že psát se dá spíše jen na stránku s poznámkami (u jednotlivých dní není moc místa), ale já jsem vcelku nenáročná co se týče diářů, takže jsem spoko. Ty hlavní věci se mi tam vejdou a navíc jsem se díky němu pustila i do čtenářské výzvy :D

10.01.2022 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 2 Srdcerváči. Kniha 2 Alice Oseman

První díl se mi líbil asi o krapet víc, a je to protože některé scény tady na mě byly až moc přeslazené, ale i tak to bylo příjemné čtení, konec hezký :) Původně jsem tuhle sérii neměla moc v plánu ale jsem ráda že jsem se do ní pustila, nelituju toho :D Navíc to máte za chvíli přečtené takže perfektní, obzvlášť na léto. (vlastně jsem možná byla malilinkato smutná, protože bych taky chtěla, a každému bych přála takhle hezký vztah :))

31.07.2021 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Tato kniha je skvělá, hrozně se mi líbí nápad napsat úryvky z pohledů jiných postav. Za mně skvělá povídková kniha

22.11.2019 5 z 5

Přivedeš mě do hrobu Přivedeš mě do hrobu Karen M. McManus

(Čteno v angličtině)
Od autorky jsem předtím četla pouze "Jeden z nás lže", ale troufám si říct že tohle bylo lepší. Zápletka napínavější, zamotanější, a na konci do sebe všechno hezky zapadá.

09.05.2023 4 z 5

Mrtvé hlasy Mrtvé hlasy Katherine Arden

Tento díl byl o krapet slabší než ten první, ale laťka je stále nastavená poměrně vysoko. Hrozně se mi líbilo to prostředí, celkově atmosféra suprově vykreslená. Ještě kdyby ten konec nebyl tak zvláštně useknutý...

08.11.2022 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Překvapilo mě, jak moc mě kniha místy nebavila. Celkově ten námět se mi líbí, i přes to, že nemám milostné trojúhelníky zrovna v lásce, zajímalo mě, jak to dopadne. S koncem jsem byla spokojená ale přišlo mi, že trvalo straaašně dlouho, než jsme se tam dopracovali. Respektive, v té knize je to možná až moc rychlé, jedná se tam o pár dnů, ale když jsem to četla, tak mi to přišlo jako věčnost. Ani nevím co bych vlastně vytkla, možná jsem jenom neměla náladu zrovna na tuhle knížku. Jo ale, jedna věc která se mi líbila, byly myšlenkové pochody Emmy když cestovala (např. jestli se usadí atd.). Jakožto někdo, kdo rád cestuje, jsem dokázala s hrdinkou aspoň v tuhle chvíli souznít.

06.09.2022 3 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Čekala jsem teda větší lovestory. Jako nebylo to špatný, do půlky mě to bavilo docela dost, vypadalo to, že se to pořádně rozjede a ono nic. V jednu chvíli mi přišlo, že čtu ty samé stránky pořád dokola. Ty postavy mi byly tak nějak jedno, a celkově konec se mi moc nelíbil. Přišel mi hrozně uspěchaný a velitelova změna v chování přehnaná. Já nevím no, nebyla jsem unešená jako spoustu lidí tady, ale nemůžu říct, že by to bylo vyloženě špatný.

11.06.2022 3 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

(SPOILER) Já mám s těma romantikama docela problém, protože nedokážu odhadnout co by se mi mohlo líbit. Vzhledem k tomu že tahle knížka má fakt spoustu dobrých hodnocení, tak jsem si řekla, že to bude fajn čtení na první letní dny. No, tady je vidět, že ne vždy se můžete spolehnout na názory ostatních lidí. Já jsem obecně na romantické knížky docela přísná ale tohle....to bylo teda něco. Samozřejmě, vývin vztahu mezi hlavními hrdiny byl absolutně nulový. Zjistili že se hrozně přitahujou, párkrát se spolu vychrápali a bum. A nejvtipnější na tom je, že oni ani na chvilku nepomysleli na to, že to jsou vlastně sourozenci a možná ten vztah není nejlepší nápad. Ne. Oni na to trochu jaksi zapomněli asi.... a těm jejich rodičům to ani nevadí :D. Hlavní hrdinka nebyla nijak špatná, ale nevím co všichni vidí na Rushovi... doslova celá jeho osobnost byla postavená na tom, že je syn rockera a má tetování. Dokážu přimhouřit oči u tohoto typu knížek ale tohle byla jednoduše slátanina. Nezlobte se na mě. (nemám ráda, když nedočtu nějakou sérii, ale tady si to ještě sakra rozmyslím jestli budu pokračovat.)

06.06.2022 1 z 5

Zrádné mlhy Zrádné mlhy Katherine Arden

Taková strašidelná pohádka se skvělou atmosférou. Middle-grade moc nečtu, ale tohle se mi líbilo. Námět strašáků a odlehlé farmy je super. Myslím si že hlavní hrdinka, podle chování, mohla být klidně starší. Moc ráda si přečtu další knihy od autorky a doufám, že u nás vyjdou i další díly z této série.

05.09.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Za mě zatím nejlepší díl série. Moc se mi líbí že se odehrává na školním výletě, v některých věcech mi to připomnělo mojí třídu :D Tohle je prostě slaďák a pro mě guilty pleasure, ale mám s tím strávené krásné chvilky. *SPOILER - v některých chvílích mi to přišlo trochu přitažené za vlasy, protože tam skoro nikdo nebyl hetero.... jako ti učitelé? :D Ne že by mi to nějak moc vadilo, jen mi to přišlo už trochu moc *KONEC SPOILERU. V tomhle díle ke mně rozhodně nejvíc přirostly všechny postavy. Nejvíc Tao a Darcy :) (zbožňuju je) Rozhodně jsem ráda že jsem se do toho pustila.

27.08.2021 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Trochu jsem se toho bála aby to nebyla až moc velká slaďárna... a samozřejmě to slaďárna byla, ale takovým tím dobrým způsobem. Perfektní odpočinková kniha a ještě vás zahřeje u srdce. Pro mě trochu guilty pleasure ale fakt se mi to líbilo :D

31.07.2021 4 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Tohle mě opravdu hodně mile překvapilo. Strašně moc mi vyhovuje styl psaní, hodně čtivé, musela jsem číst dál a dál. Hlavní hrdina byl perfektní a fakt jsem si ho oblíbila. Jeho myšlenky a sarkastické poznámky byly super a byla to jedna z mála knih za poslední dobu která mi přišla fakt místy vtipná (nejspíš je to tím že jsem ve stejné věkové skupině jako hlavní hrdina :D) Co se týče zápletky tak to bylo napínavé ale přijde mi, že příběh by mohl být možná malinko kratší a celá ta zápletka se začala pořádně řešit až na konci. V některých momentech z knížky sálala temná atmosféra, a já si to čtení opravdu užívala. A navíc chci podporovat české autory takže určitě doporučuji.

18.06.2021 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Tuhle knížku jsem dočetla asi před hodinkou a půl a přemýšlím jestli si tenhle příběh nemám nechat trochu rozležet v hlavě... ale ne napíšu to teď :D Hrozně jsem se na tuhle knížku těšila přes všechny ty ohlasy. Musím uznat že je to dost čtivá záležitost ale jinak budu možná vybočovat, protože mi to nepřijde jako nejlepší kniha od Colleen. Neříkám že byla špatná to vůbec ne! Je fakt že jsem ještě od autorky nečetla všechny knížky ale myslím že třeba "Odvrácená tvář lásky" se mi líbila o maličko víc. Kniha jako celek se mi líbila. Měla jsem hlavní hrdiny docela ráda ( i když teda sem tam mě skoro všichni nějakým způsobem trochu štvali... kromě Alyssy a Marshalla. Ty jsem měla asi nejradši :D) Ze začátku to byla pohodička ale pak už tolik ne.... *SPOILER - to co se dělo hrdince bylo opravdu smutné a musím říct že se mi líbilo jakým způsobem autorka popisovala, proč vlastně ženy, které zažívají domácí násilí, dost často své partnery neopustí. Holt láska je silná věc.*KONEC SPOILERU. V druhé polovině knížky mi přišlo že se dost věcí často opakovalo a že jsem si říkala aby se ten příběh zase trochu někam posunul. Jinak ale konec byl pěkný a musím říct že se mi moc líbila poznámka autorky. Pokud máte rádi romantiku, ale zároveň nechcete žádný slaďák u kterého hned víte jak skončí, tak vám tohle určitě doporučuji :)

10.05.2021 4 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

5/5 ⭐
Měla jsem chuť na horor tak jsem sáhla po tomhle. Když jsem začala číst, tak jsem si říkala že nevím jestli mě to bude bavit a jestli to dočtu, protože moc nečtu postapo. Ale nakonec jsem velice mile překvapená. Knížka byla velice napínavá, moc dobře a hezky se četla. K postavám jsem si vybudovala v průběhu času vztah a občas jsem měla pocit, jako bych to prožívala s nimi. Moc se mi líbí že jsou tu dvě dějové linky a taky že vlastně celou dobu nevíme jak to skončí, protože tam může nastat cokoliv. Atmosféra byla taky skvělá. Moc doporučuji :)

31.10.2020 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Tuto knihu jsem začala s tím, že se příběh nejspíše bude přiklánět k hororu, což jsem opravdu doufala, vzhledem k tomu, že říjen je pro mě horrorová sezona a blíží se Halloween. Mně osobně to jako horror moc nepřišlo ( samozřejmě záleží na každém člověku, myslím že třeba některým mladším čtenářům by to mohlo přijít strašidelné) , nicméně byla tam opravdu cítit temná atmosféra. Bylo to pro mě zase něco trochu jiného, hrdiny jsem si opravdu oblíbila. Přiznám se že některé pasáže mě zas tolik nebavily ale jinak hodnotím kladně. Nelituji že jsem si knihu přečetla. Doporučila bych lidem kteří mají rádi téma duchové, čarodějnice, kletby atd. Nebo pokud prostě hledáte knihu s temnou atmosférou. I přesto že se mi kniha poměrně líbila, do druhého dílu se s největší pravděpodobností pouštět nebudu. :))

25.10.2020 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tato kniha mně velmi příjemně překvapila. Líbilo se mi jak byly všechny postavy odlišné. Přišlo mi že kniha překvapivě nebyla ani moc předvídatelná ( tedy až trochu ke konci). Ale byl to vskutku napínavý příběh který se četl příjemně a poměrně rychle. Byla tam i romantika ale rozhodně to nebyl nějaký extra ,, slaďák,, . Také se mi líbilo že každá z postav má různá tajemství která se postupně odhalují. A taky je podle mně super že příběh je psaný z pohledů pravě čtyř odlišných hlavních hrdinů. Doporučuji :)

22.11.2019 4 z 5

První stříbrná kniha snů První stříbrná kniha snů Kerstin Gier

Velmi dobře se kniha četla. Oblíbila jsem si skoro všechny postavy a taky charakter hlavní hrdinky. Není to přehnané fantasy, i když se tam objevuje téma jako např. démoni tak je to stále propojené s realitou. Velmi originální nápad a vřele doporučuji. Nemohu se dočkat na další díly !

22.11.2019 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

(čteno v angličtině)

Předešlý díl byl o krapet lepší ale ze zaujatosti musím dát zase plný počet (realisticky spíš 4.5*). Oproti prvnímu dílu tu bylo trošičku méně gradace ale ten konec mě dostal. Napadlo mě že by to takhle mohlo skončit, ale naivní část mého já se rozhodla tomu nevěřit :D. Zase je tam dost toho politikaření a nacházení řešení různých problémů, ale mě to prostě baví, nějakej ten vztah se tam taky najde, takže já jsem spoko. Nejraději bych se hned pustila do dalšího dílu, ale zároveň nechci aby to skončilo, takže asi chvíli počkám:)

04.12.2023 5 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Kousek chyběl k pěti hvězdám. Kdyby se celá kniha nesla v duchu posledních sto stran (samá akce) tak by to byl hned jiný level. Ale chápu že je to první díl, a tak nám autorka dala prostor seznámit se se světem a postavami. Vztah hlavních hrdinů mě nejdřív trochu mátl, ale pak jsem jim fandila. Jsem ráda že tam byly i momenty kdy mě postavy štvaly, známka toho, že nejsou vyumělkované. Sice jsou hodnocení druhého dílu trochu s otazníkem, ale určitě mu chci dát šanci.

04.06.2023 4 z 5