teri1003 teri1003 komentáře u knih

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak tohle bylo něco neuvěřitelného. Začetla jsem se do toho mnohem mnohem více než do prvního dílu... tenhle byl prostě 1000x lepší. Rhysandovi jsem úplně propadla, myslela jsem si, že nic, než Tamlin v 1.díle být nemůže ale teď? Beru všechno zpátky. Způsob, jak vás autorka dokáže napínát je neuvěřitelný, momenty, ke ketrým se vracíte aby jste všechno pochopili a uvědomili mě snad ještě přemlouvá, abych si první díl přečetla znova. Téhle knize jsem doslova propadla a hned potřebuju třetí díl.

08.05.2018 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Milé jednoduché čtení, které vás určitě před Vánoci dostane do vánoční nálady. Určitě nečekejte nějaké velké zvraty, ale spíše si knihu přečtěte jako odpočinkovou po nějaké náročnější. Na Vánoce ideální kniha, kterou můžu doporučit.

14.02.2019 4 z 5

Víš, že tě miluju? Víš, že tě miluju? Estelle Maskame

Kniha, která mě nečekaně překvapila. Bylo to pro mě právě ideální čtení na léto a do té knihy jsem se ponořila. Byla neskutečně čtivá a hlavní hrdinka Eden mi sedla. Hned po přečtení jsem se pustila do druhého dílu a doufám, že mě bude bavit stejně. Za mě vám můžu knihu jen doporučit.

26.08.2018 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

I já potřebovala vědět, o čem všichni tak básní, a co je zatím velikým bum. A teď už to vím... musím přiznat , že začátek mě hned tak neohromil, ale nenechala jsem se odradit a ve čtení pokračovala, až jsem tomu propadla. Mrzí mě, že už vím nechtěně pár spoilerů, ale i tak mě to baví. Hodně lidí, co jsem slyšela se moc nesžilo s hlavní hrdinkou Feyre, já teda patřilm k té opačné skupince lidí, co si ji oblíbili a Tamlina a Luciena miluju úplně:D. Akorát rozečítám druhý díl a jsem dost zvědavá, protože má být prý lepší, než ten první:). Určitě sérii doporučuju a nenechte se odradit začátkem;)

05.05.2018 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Co jsem slyšela názory ostatních, tak hodně příběh srovnávali s knížkami Hunger games... Já jsem bohužel nikdy HG nečetla ani neviděla, takže nemůžu posoudit, ale za mě je celá tahle kniha povedená. Bavila mě, byla čtivá a nemám co vytknout. Příběh mě na první pohled zaujal nejen svou anotací ale i obálkou, nevěděla jsem, co přesně od knihy můžu očekávat, tudíž jsem si nedávala vysoké nároky na knihu, a díky tomu mě kniha tolik překvapila. Jednoho dne si plánuji přečíst i HG, tak potom budu moct porovnat knihy i já. Těším se na zbývající díly, a doufám, že mě nezklamou. Určitě knihu doporučuji.

06.04.2018 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Druhý díl nezklamal. Začal tam, kde skončil předchozí díl a nemuseli jste se obtěžovat s nějakou omáčkou zkráceného shrnutí minulého dílu. Jako tomu bylo minule i tady po přečtení budete potřebovat další díl. V tomto díle už je kniha psána z dvou pohledů postav a to Reeda a Elly. Sice u mě tomu tak nebylo, ale jestli jste neměli rádi Reeda v prvním díle, tady si ho zamilujete. Nedokážu říct, který díl byl pro mě lepší, protože je pro mě opravdu nemožné si vybrat. Knihu 100% doporučuji:).

13.03.2018 5 z 5

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Knížka se mi opravdu líbila nejen jako samotný příběh ale i jsem se naučila brát věci z jiného pohledu. Vůbec mi nevadí že knížka je napsána ,,růžově'' protože život je takový jak se s ním my sami popereme a jak si ho určíme.

22.03.2017 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Tak kniha byla neuvěřitelná. Poslední dobou jsem vůbec neměla chuť číst a tohle mě opět dostalo zpátky. Příběh byl neuvěřitelně čtivý a knihu jsem měla přečtenou za dva dny. Ze začátku jsem si myslela, že to bude jen další romantická oddechovka, ale co se začalo dít od poloviny knihy bylo pro mě překvapení a prostě napínavost. Hlavní podtavy Holdera a Sky jsem si oblíbila a spolu jsou neuvěřutelně roztomilí. Knihu naprosto doporučuji, kdo nečetl.

25.07.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Když jsem začala knihu číst bála jsem se, že si nebudu pamatovat děj z minula (protože už jsem to četla před nějakou dobou) ale hned, když jsem začala se mi příběh vybavil. Jestli jste neměli rádi Kadena v minulém díle, tady si vás podle mě získá. Já když už si myslím, že jsem na straně Kadena, něco se stane a jsem zase nerozhodná. Tenhle díl mě opět bavil, a 1000x ho doporučuji. Kniha byla čtivá a prostě úžasná.

18.06.2018 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Závěrečný díl trilogie byl stejně úžasný jako předešlé dva. Já, která nikdy nedokáže poznat vraha jsem ani tady do poslední chvíle nevěděla, kdo Brooke zabil. Díky všem událostem, které se v knize řeší, byla kniha čtivá a prostě nemám, co bych mohla vytknout.
Celou trilogii můžu doporučit, pro mě se staly jedny z mých nejoblíbenějších knih vůbec.

24.03.2018 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Kniha je jedno obrovské nadšení. Než jsem knihu začala číst očekávala jsem něco úplně jiného. Kniha mě překvapila nejen svým dějem ale i svou čtivostí, stránky mi mizely mezi prsty, až jsem se dostala nakonec a hned si musím přečíst druhý díl. Hlavní hrdinka Ella pro mě byla už od začátku sympatická a hlavně dokáže být pěkně sarkastická a nic si nenechá líbit. Má silný charakter, který poznáte hned na začátku. Největší prostor je v knize věnovám z bratrů Roylových Reedovi a Eastnovi. Easton je další vtipálek, který vás nepřestane bavit od začátku až do konce, no a Reed je typický slaďouš, který se snaží uchovat si kamennou tvář. Knížce nemůžu dát jinak, než 5 hvězdiček a doufám, že mě nezklamou další dva díly.

04.03.2018 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Celé tří knihy (Selekce, Elita, První) jsem si zamilovala. Pořád nad nimi musím přemýšlet. Doplňkovou knížkou Šťastně až navěky jsem si mohla představit i z pohledu jiných a hlavně z pohledu prince Maxona. Mezi mojí nejoblíbenější část z této knihy nesmí samozřejmě ani chybět dvouleté výročí královského páru. Teď už se můžu těšit na zbylé dva díly. Věřím, že všechny knížky stojí za přečtení.

09.08.2017 5 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Kniha mě ohromila. Chystám se na další autorovy knížky a věřím, že budou stejně dobré jako tato, protože tahle se opravdu povedla. Líbilo se mi, že zde nebylo typické zapletení romantického příběhu, ale že byla napínavá až jsem se nemohla odtrhnout. Knížku určitě doporučuji.

27.07.2017 5 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Krásná knížka s milým příběhem. Čtivost je u knížky opravdu na místě, a je to krásný romantický příběh s originálním tématem. Ethana už jsem si oblíbila hned na začátku a s hlavní hrdinkou jsem se dost sžila a v mnoha ohledech jsem jí rozumněla. Kdo bude NN už jsem později odhadovala a nakonec byl můj odhad i správný. Milé odpočinkové čtení, které můžu doporučit.

08.03.2019 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Určitě si to musíte přečíst. Tahle knížka mi jen potvrdila, že autorka má opravdz skvělé knížky, které mě zatím nikdy nezklamaly. Ze začátku jsem se bála, že děj je moc hrhr ale bylo to skvělý. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout a můžu vám to jen doporučit. Jak už tuto knihu, tak kteroukoli jinou od autorky.

05.03.2019 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Ta kniha byla skvělá... série Royalové patří k mým nejoblíbenějším, takže jsem nemohla odolat další knize autorek. Hodně jsem četla názory, že kniha už není tak dobrá jako zmiňovaná série, ale tady máme nový příběh,který je určitě stejně chytlavý. Obě hlavní postavy jsem si zamilovala. Kniha je opravdu povedená a pro mě to byla ideální kniha na dovolenou. Doporučuji.

20.08.2018 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Pokud jste četli Bez naději a líbila se vám, tak určitě si přečtete i Ztracenou naději. Jestli chcete znát příběh z pohledu Holdera, právě tady je ta šance. Asi bych vám spíše doporučovala dát si mezi knihami rozestup, protože přeci jen se z velké časti děj opakuje. Ale jsou zde i chvíle, které jsou úplně nové, a v prvním díle nebyly, nebo poznáte více Daniela, který je teda pěkné číslo a nebo zjistíte, proč Less udělala to, co udělala. Hlavní postavy jsem si ještě více oblíbila a více mi přirostli k srdci. Takže určitě vám knihu doporučuji přečíst.

27.07.2018 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Abych pravdu řekla ze začátku mě moc kniha neupoutala. Nevěděla jsem, proč má kniha tak vysoké hodnocení. Klasickou Popelku mám ráda, tak mě zajímal její zmodernizovaný retelling, a teda začátek byl pro mě dost skeptický. Do prvních 200 stránek se mi vůbec nechtělo, ale rozhodla jsem se knihu dočíst, protože jsem doufala, že konec už zaujme. A teda asi od 250 stránky mě to opravdu chytlo a konečně jsem se dokázala začíst... takže se na další díl 100% chystám.

14.05.2018 4 z 5

Návrat Návrat Sophie Jordan

Tak třetí díl mě možná bavil dokonce víc než druhý, ale stejně na první to stále nemá. U tohohle dílu jsem se nemohla zastavit ve čtení, tolik mě zajímal konec, že to jinak nešlo, a upřímně tyhle knížky se čtou opravdu rychle:D. ( spoiler) V tomto díle si mě Cassian už získal natolik, že konec mě drtil, ale s koncem jsem spokojená.
Nemůžu ani vyjádřit, jak jsem si tuto sérii zamilovala, už se těším, až si ji přečtu zase někdy znovu. Naprosto doporučuji.

23.04.2018 5 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Už dlouho jsem se do knihy takhle nezačetla. Tahle série mě naprosto ohromila a je naprosto úžasná. Bála jsem se tématu s draky ale nemám nic, co bych knize mohla vytknout. Příběh byl čtivý, chytlavý a napínavý. Zamilovala jsem si i obě hlavní postavy. Kdybych měla celý večer na čtení, přečetla bych ji za den ale s učením jsem to měla přečtené za dva dny. Hned se musím pustit do druhého dílu, jsem teda zvědavá na celý konec série.

18.04.2018 5 z 5