TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Vzácná a drahocenná Vzácná a drahocenná Raine Miller

Skvělé zakončení série. Svatba, manželství, láska, dítě, boj o život, sama bych si to líp nepředstavovala. Moc se mi líbilo, že se v tomhle díle objevili deníky, které psala Marianne. Autorka umí opravdu všechny své knihy skvěle propojit. Taky jsem ráda, že se tady ukázaly všechny předešlé postavy, rodina, přátelé a byla jsem strašně ráda, že se tu objevila i nová postava. Dítě Ethana a Brynne. Celá série byla naprosto bombová a je moje oblíbená. A obálky téhle série jsou nádherné! V tomhle díle bojoval hlavně Ethan. O svůj život, boj s démony minulosti, s výčitkami... Ale jsem ráda, že se konečně Ethan celý otevřel.

24.02.2018 5 z 5

Chuť temnoty Chuť temnoty Alexandra Ivy

Další skvělé pokračování. Autorka má opravdu talent vymyslet příběh, který je napínavý, dobrodružný a originální. Příběh, který je plný erotiky, romantiky, lásky, nebezpečí, akce, překvapení a humoru. Nechybí ani skvělá zápletka a úžasný napínavý konec, ani úžasný epilog.
Darcy se mi jako hlavní hrdinka líbila. Byla to obyčejná žena... Teda aspoň si myslela, že je obyčejná. Líbilo se mi, jak autorka vymyslela, že patřila do světa démonů. Ale stejně jediný, co od života chtěla byla rodina. Lidi, kteří by ji měli rádi a brali by ji takovou jaká je. Líbilo se mi, že to vlastně našla u upírů. Taky jsem hodně zvědavá na ostatní sestry.
Styx se mi jako hlavní hrdina líbil zatím asi nejvíc. Sice patřil mezi ten dominantnější typ mužů a všichni ho museli poslouchat, často bylo po jeho, protože byl králem, ale líbilo se mi to. Darcy mu nic nedarovala a měla svojí vlastní hlavu.

30.01.2018 5 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Skvělé zakončení série. Romantika, láska, nebezpečí, napětí, překvapení a úžasný konec. Tak dobrý konec jsem ani nečekala. I slza na konci ukápla. K celé sérii se určitě znovu vrátím.

17.09.2017 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

V knize se pořád něco dělo, takže jsem se ani na chvíli nenudila. V knize nechybělo napětí, překvapení, akce a některá zjištění byla šokující. Ale konec mě opravdu zklamal. Myslím si, že konec autorka nevychytala, přála jsem si, aby to dopadlo jinak.

30.07.2017 4 z 5

Láska a tetování Láska a tetování J. D. Hawkins

Odjakživa jsem obrovská milovnice tetování, takže naprosto bombastická obálka a název mě hned zaujaly. Líbí se mi, že je v knize zapleteno tetování, jak to probíhá, informace, jak to chodí, protože já sama tetování chci, takže jsem tuhle knihu četla s velkým nadšením.
Kniha je krásně napsaná, skvěle si u ní odpočinete, jde to klidně, pomalu, není to zdlouhavé, žádné dlouhé protahování a na konci ukápla slza, jak to bylo dojemné. Konec mi přeslazený nepřišel, protože mám takové konce ráda. V knize ani nebylo přehnaně moc sexu a za to jsem ráda. Taky mě hned překvapilo, že knihu psal muž.
Já sama jsem byla zvědavá, proč Teo zmizel bez vysvětlení. Vlastně jsem o tom důvodu ani moc nepřemýšlela, protože jsem se chtěla nechat překvapit, ale když se na scéně objevil otec Ash a Teo se začal ošívat, tak jsem měla tušení, nebo spíše svou teorii, co se stalo, takže jsem na jednu stranu překvapená nebyla, takže... žádné velké wow. Proto jsem nemohla dát plný počet.
Ash se mi hned líbila. Byla mi sympatická, protože i když byla z bohaté rodiny, tak neodsuzovala ostatní lidi podle toho, co se o nich říká, nebo jakou mají finanční situaci, prostě to nebyla takový ta bohatá fiflena. Nepředstavovala si svět růžově.
Teo... Já prostě nedokážu odolat klukům, kteří mají tetování. A ještě ta jejich povaha. Drzý, sebevědomí, ale přesto citlivý a romantický. A to vypracované tělo je plus navíc. Ještě ta motorka, prostě alfa samci. Jenomže o takových klucích se nám může jenom zdát. Takže je dobře, že o nich aspoň někdo píše.
P.S. Tetování je trvalé, domov ne!

14.08.2019 4 z 5

Pouto Pouto Anna Todd

Věděli jsme, jak to dopadne, takže říkat, že to bylo velké překvapení na konci knihy je asi fakt zbytečné. Byli chvíle, kdy bych Hardinovi nejradši dala pěstí do nosu, aby se přestal chovat jako idiot a Tessu profackovala, aby se vzpamatovala. Ale je dobře, že to dopadlo takhle. Jediné, co mi vadí je ten uspěchaný konec. Přišlo mi... jako by to autorka chtěla mít už za sebou. Z celé série mi třetí díl přišel nejslabší.

18.04.2019 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Chvílemi to opravdu bylo jako na horské dráze "miluju tě, nesnáším tě, chci být s tebou, nenávidím tě, miluju tě, chci tě". Fakt nahoru a dolů. Ale zase jsem byla zvědavá, co dalšího se ještě stane. Čtete, myslíte si, že víte, jak to dopadne, ale na konci knihy si říkáte "Co? To jako vážně?". Myslím, že takový konec nikdo nečekal.
Hlavní hrdina... Mám ráda zlé kluky. Hardin byl zlý, sexy, krásný, drsný kluk, který měl navíc tetování, piercing a krásné zelené oči. Pro takové kluky mám slabost... hodně velkou slabost. Líbil se mi, ale na konci knihy bych mu nejradši dala pěstí do nosu. Takový podraz!
Hlavní hrdinka... ani nevím, jestli jsem si ji na začátku oblíbila. Přišla mi jako hodná holčička, která neví, co chce, co má dělat, co cítí... má dlouho přítele, který ji trochu nudí. Taková naivní a hloupá husička. Pak je tam Hardin, se kterým chce být, nechce být, chce, nechce... nakonec neví koho chce. Taková nemastná neslaná. Ale na konci knihy mi jí bylo líto.

18.04.2019 3 z 5

Zabít nebo milovat Zabít nebo milovat Kresley Cole

Skvělé pokračování. Moc se mi líbil ten nápad s tím závodem a ten nápad na hlavní výhru. Nechybělo dobrodružství, nebezpečí, napětí, překvapení, ale ani vášeň a erotika, i když mi přijde, že v knize nějaký velký zvrat nebyl, protože se mezi hlavními hrdiny pořád něco dělo. Ale u téhle knihy mě mile překvapilo, že to nebyl jenom samý sex. V jednu chvíli se k sobě tulí a v další vezme hlavní hrdinka meč a honí s ním hlavního hrdinu. Ale rozhodně to mezi nimi jiskřilo za každé situace. Taky se mi líbí, že jme se už tomhle díle setkali s budoucími hlavními hrdiny.

24.02.2018 5 z 5

Hrej vabank Hrej vabank Emma Hart

Podle mě je poslední díl z celé série nejlepší. Tohle je jediná kniha, u které mi nepřišlo, že autorka hlavní námět na příběh zkopírovala od někoho jiného. Sice to taky nebylo něco extra, ale dobře. Tenhle díl se mi opravdu líbil... smrt, bolest, přátelství, láska z dětství, překvapení, zvrat, jak kniha skončí bylo sice už od začátku jasný, ale nějak extra mi to nevadilo. Občas jsem se i zasmála, ale u něčeho i ta slza ukápla.

24.02.2018 4 z 5

Za hranicí temnoty Za hranicí temnoty Alexandra Ivy

Salvátor na mě v předchozích dílech moc velký dojem neudělal, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Knize ale nechybělo ani napětí, co dalšího se stane, nechybělo nebezpečí, ani akce. V knize rozhodně nechyběla láska, erotika. U knihy jsem se opravdu ani na chvíli nenudila, protože se tam furt něco dělo. Moc se mi líbilo jiskření mezi hlavními hrdiny, dost jsem se zasmála, když se hádali. Taky jsem moc ráda, že jsme se už v tomhle déle setkali s další sestrou a poslední sestrou. Že by se i Caine zamiloval...? No, necháme se překvapit.
Harley se mi jako hlavní hrdinka líbila. Těšila jsem se na nalezení další vlkodlačí sestry. Povahově bych řekla, že si podobný jsou. Odvážná, tvrdohlavá, upřímná, věrná, milá. Líbilo se mi, že hned nepadla Salvátorovi do náručí. Odolávala, jak nejvíc mohla. Nechtěla s ním být, i když by byla královna. Nechtěla, aby se z ní stal nějaký stroj na rodění dětí. Ale nakonec všechno dopadlo, tak jak mělo. Teď jsem zvědavá na poslední sestru.
Salvátora jsem si v předešlých dílech moc neoblíbila. Arogantní, povýšený. Salvátor byl král vlkodlaků a byl zvyklí na to, že mu každá žena padá k nohám a jak sám řekl... často v jeho přítomnosti ženy funěly a omdlévaly touhou po něm a pak se najednou objevila Harley, který by ho nejradši nakopala. Z toho nesnesitelného vlkodlaka se stal ochranitelský, věrný, majetnický, ohleduplný partner, který by pro svou partnerku udělal cokoliv a byl odhodlaný jí chránit.

29.01.2018 5 z 5

Počátek Počátek Ellen Schreiber

Kniha mě zaujala popisem a obálkou. Těšila jsem se, až si knihu přečtu. Líbila se mi, i když to nebylo nic výjimečného. Myslím si, že na téma upíři jsou i lepší knihy. Prostě když si přečtu tuto knihu a pak knihu třeba od Alexandra Ivy, nebo Kresley Cole, tak v tom rozdíl je. Kniha není špatná... je to fajn oddychovka.

28.01.2018 3 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Musím říct, že obálka je opravdu nádherná, proto jsem si knihy všimla. Přečetla jsem si popis a na knihu jsem se těšila. Měla jsem velká očekávání, ale když jsem knihu dočetla, tak jsem byla trochu zklamaná. Kniha se mi docela líbila, ale občas jsem se i nudila. Tak půl na půl. Taky to není nějak originální nápad... taková jednoduchá oddychovka. Nevím, jestli půjdu do dalšího dílu.

27.01.2018 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Opět mi přišel lepší film. U popisu sexuálních scén... ty jsem přeskakovala, pak zase to klišé... Film ano, ale kniha znovu ne. Uvidíme, jaký bude poslední díl.

21.01.2018 2 z 5

Ona Ona Carey Heywood

Kniha se mi líbila. Asi i proto, že příběh vypráví hlavní hrdina. Pěkná změna. Jediný, co mi vadí je těch 7 let. Přišlo mi to přehnaný. A navíc ten důvod, proč hlavní hrdinka bez rozloučení zmizela... stačilo si to jenom vysvětlit. Kniha je fajn oddychovka.

03.01.2018 3 z 5

Zkrocení bouřliváka Zkrocení bouřliváka Samantha Towle

Kniha nebyla špatná. Stejně jako prví díl... něco dobré, něco nudné. Ze začátku jenom sex, sex, žárlení, sex, sex a pak přišlo těhotenství. Jake se k tomu nepostavil zrovna zodpovědně a být na místě Tru, tak udělám to samé. Ale když přišla ta autonehoda, tak slzy tekly proudem. Ale během knihy jsem se občas i zasmála. Byl tam humor, láska, překvapení, zvrat, krásný konec a epilog. Škoda, že nejsou další díly. Zajímají mě ostatní členové kapely.

01.01.2018 3 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Úžasná kniha. Opravdu jsem se ani na chvíli nenudila. Nechybělo napětí, nebezpečí, originalita, láska, překvapení, drama. A Kaidan? Líbil se mi, až na to, že spal s každou holkou, která okolo něho projde, ale zase... má to v popisu práce.

16.11.2017 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Obálka knihy je bombová a úžasně se k příběhu hodí. Od knihy se nešlo odtrhnout. Kniha byla od začátku chytlavá, zajímavá a skvěle napsaná. Během příběhu jsem byla zvědavá, co dalšího se stane, co bude dál, co se Noře zase stane, kdy se zase objeví Patch. Je pravda, že něco pořádného se dělo, až ke konci, ale rozhodně během příběhu nechybělo překvapení, napětí, nebezpečí. Líbí se mi i to, že se příběh odehrává na střední škole. Hezké byly i ozdobené stránky.
Nora se mi líbila od začátku. Žádná sexbomba, nejoblíbenější, nejhezčí, nejbohatší. Obyčejná, sympatická, vtipná, chytrá holka.
Patch... do toho jsem se zamilovala. Krásná tajemná aura, jezdí na motorce, je drzý a sebevědomí. Bože, potkat takového kluka je zázrak!

17.09.2017 5 z 5

Zamilovaní andělé Zamilovaní andělé Lauren Kate

Je to hezký bonus. Dozvíme se životní příběhy vedlejších postav, které rozhodně stojí za pozornost. Je pravda, že je tenhle díl možná trochu zbytečný, protože z předešlého dílu už víme, jak to dopadlo s Luce a Danielem, ale asi autorka měla potřebu vyjádřit se i k ostatním postavám.

30.07.2017 4 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Jsem... ohromená! Hodně emotivní kniha. V knize nechybělo napětí, překvapení, opravdové a hluboké přátelství, humor, láska, ale nechybělo ani zklamání, naděje, vážné téma a bolest.
Příběh je o sbližování a důvěře. Pro někoho je opravdu těžké někomu věřit a někoho si k sobě pustit. Kniha rozhodně nebyla jenom o sexu, touze a chtíči. John a Stella se skamarádili, svěřovali se, budovali si k sobě důvěru, trávili spolu čas... Každý měl své bolesti, které v sobě držel a snažil se s nimi vypořádat. Během všech těch vážných témat v knize byl i humor. Během knihy jsem se smála a culila jak měsíček na hnoji. Ale občas... hodně často jsem slzy neudržela.
Příběh se mi líbil i kvůli těm duševním problémům. Mám s tím své zkušenosti, takže mě kniha opravdu hodně zasáhla. Je dobře, že to autorka do své knihy zapojila, protože tím ukazuje, že je to něco, co má mnoho lidí. Hlavně v dnešní době. Spoustu lidí to tají, nemluví o tom, ale není to něco, za co by se měl člověk stydět.
Dost se mi líbilo, že se tady opět objevila celá kapela, přátelé, předchozí hrdinové i nové postavy. Byla bych opravdu moc ráda, kdyby autorka napsala další knihy o zbývajících členech kapely.
Stella se mi jako hlavní hrdinka moc líbila. Líbilo se mi, že to nebyla žádná namyšlená holka, která si o sobě moc myslí. Strašně se mi líbí lidi, kteří si nic nenechají líbit. Jsou drzí a odvážný, i když jde jenom o mátovou zmrzlinu. Měla i smysl pro humor, na všechno skvělou odpověď. Navíc nechtěla Jaxe kvůli penězům nebo slávě. Byla opravdu tvrdohlavá, milá, upřímná, drzá, citlivá holka, která si sama přišla hodně osamělá a prošla si svým, proto si o to víc vážila vztahu s Jaxem a přátelství, které si vytvořila s jeho přáteli.
Jax... do toho jsem se zamilovala. Na první pohled mohl vypadat jako člověk, který si užívá slávu, bohatství, ženy, společnost... ale čím víc jsme ho poznávali, tak tím bylo patrnější, že je to spíše introvert, který se ve slávě a penězích nevyžívá. Jako pravou rodinu považoval své přátelé, měl své problémy, se kterými bojoval každý den, všechno v sobě dusil. Jeho povaha se mi líbila, i když to nedával najevo, tak byl hodně citlivý, ale taky byl věrný přítel.
P.S. Kdyby mé oči odhalovaly mou duši, všichni by při pohledu na můj úsměv plakali!

22.03.2022 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

U téhle autorky jsem zvyklá na strašidelné domy, duchy, takže jsem vůbec netušila, co mě v téhle knize čeká. Nakonec jsem byla hodně překvapená. Jedna z nejlepších knih autorky. Je sice pravda, že jsem se opět moc nebála, ale v knize nechybělo překvapení, nebezpečí, akce, napětí. Navíc kniha je rozhodně chytlavě napsaná. Kapitola vždycky končila v tom nejlepším a já se musela hned pustit do další. Líbilo se mi, že kniha je popisována z pohledů více postav, že se to střídalo. Občas jsem během knihy byla v šoku. Ale v knize byly i smutné momenty. Dalo se čekat, že se tam budou, ale stejně jsem slzy neudržela. Ale to odhalení na konci knihy... moc překvapená jsem nebyla. Asi v polovině knihy mě napadla na vteřinu myšlenka, že to může být takhle.. a měla jsem pravdu.
Na začátku mě hodně štval přístup policie. Chápu, že nemůžou jen tak vyhlásit pátraní pokaždé, když někdo přijde, ale zároveň to takhle ignorovat, házet všechny do jednoho pytle nebo říkat, že nemá cenu je hledat, protože už jsou nejspíš mrtví a že pravděpodobně nenajdou ani tělo... to mi přijde zase moc.
Taky mě na začátku štvalo chování přátel k Toddovi. Kdyby se mi někdo blízký ztratil, tak byl se ho vydala sama hledat, ať už by to bylo kdekoli. Nedokázala bych jen tak sedět a čekat. Možná by to bylo hloupé, nezodpovědné, ale prostě bych se nedokázala držet stranou.
Kniha ukazuje, jak se nevinný výlet nebo procházka může pěkně zvrtnout. Stačí sejít z cesty, ztratit se a už se nevymotáte. Já sama mám strašně ráda procházky v přírodě, lesích. Ale po přečtení téhle knihy na takové výlety sama chodit rozhodně nebudu.

03.10.2021 5 z 5