TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Nejkrutější psychopati v dějinách Nejkrutější psychopati v dějinách John Marlowe

Kniha je rozhodně zajímavá, docela poutavě napsaná a jedna z nejlepších ohledně téhle kategorie, co jsem zatím četla. Nechyběly tu známé příběhy typu Alžběty Báthoryové, Jacka Rozparovače, Teda Bundyho, ale ani Johna Wayna Gacyho...Takzvaná předloha pro knihu a film To. Vraždící klaun. Už jsem o něm viděla dokument, takže jsem z příběhu v knize šokovaná nebyla, i když je to silní káva.
Ale knize jsem nemohla dát plný počet bodů. Má to hned několik důvodů... První je, že případy vybrané do knihy pro mě nebyly žádným překvapením, protože jsem o většině slyšela, četla nebo jsem viděla dokument. A u těch zajímavějších případů se mohl autor více rozepsat. Přišlo mi, že některé příběhy byly docela krátké a zasloužily si větší pozornost. Ale zase musím uznat, že dost zajímavé zpestření knihy byly fotografie, které byly občas trochu... kruté, děsivé, šokující, ale bohužel opravdové.
Šokující pro mě byl případ Jerryho Brudose... nejvíc asi to, že se přímo doktorům svěří se svými touhami a sny, které byly neskutečně zvrácené, ale přesto všechno usoudí, že pacient trpí pouhými potížemi spojenými s dospíváním. Je to osoba, která nemá sklony k násilí. Jestli tohle řekne člověk, který má vystudovanou psychologii a měl by být schopný poznat narušeného člověka, tak naprosto selhaly... ne jenom v pracovním životě, ale i v lidském. Přijde mi to jako kdyby mě někdo řekl, že jeho snem je postřílet lidi, já řekla, že rozhodně není nebezpečný a ještě mu dala do ruky zbraň!
P.S. Jak to už u legend bývá, s odstupem času je těžké posoudit, co z příběhu je ještě pravda a co už jsou různá vylepšení!

18.08.2022 4 z 5

Ochraňuj mě Ochraňuj mě Maya Banks

Lepší než první díl. Více nebezpečí, akce, překvapení, ale i napětí. Byla jsem napjatá a zvědavá, co dalšího se stane, jaký bude konec. Jsem i ráda, že ani tady autorka nevynechala jiskření mezi hlavními hrdiny, lásku a špetku erotiky. Tentokrát mi ten vývoj vztahu, ten vznik přišel uvěřitelnější než v prvním dílu. Ale opět opakující se myšlenky... bylo to dost únavné. I konec se mi líbil víc, než v prvním dílu.
Arial se mi líbila více jako Ramie. Líbilo se mi, že jen tak neseděla a dokázala jednat. Líbili se mi i její schopnosti, i když si myslím, že jim autorka mohla věnovat větší pozornost. Ale i já musím uznat, že tolik krve kolik hlavní hrdinka během knihy ztratila... by nepřežil ani "nadpřirozený" člověk.
Beau... ten mi přišel stejný jako Caleb. Majetnický, ochranitelský, dominantní... stále hlavní hrdinku ujišťoval o své ochraně a lásce. Neříkám, že se mi to nelíbilo, ale po čase mě to opět začalo unavovat.

24.06.2022 3 z 5

Dům u hřbitova Dům u hřbitova John Everson

Jsem obrovská milovnice hororů... Noční můra v Elm Street, Halloween, Saw, Pach krve, Vřískot, Vymítač ďábla s spousta dalších. Já navíc miluji strašidelné domy a ještě k tomu dům, který by byl takhle vyzdobený a na Halloween... sakra! Do toho bych šla! A plus tomu dává povedená obálka.
Upřímně... mě to přišlo jako docela průměrný horor. První polovina mě moc nebavila. Přestavování domu, výzdoba domu, žádné napětí, akce, překvapení... první polovina není moc záživná. Jediné co bylo zajímavé, tak to bylo sbližování Mika a Katie. Taky musím říct, že autor ohledně jmen postav nebyl moc originální... Jillie, June, Jeanie... pletlo se mi to.
Druhá poloviny knihy už byla lepší. Překvapení, akce, vzrušení, zvraty, trocha milostného dramatu... Akorát mě mrzí, že nebyla více rozvinutá minulost toho domu. Co všechno se tam opravdu stala a proč. Navíc mě mrzí konec. Takový jsem rozhodně nečekala. Nevím, jestli se ke knize vrátím, ale jestli vyjde další kniha od autora, tak si ji přečtu.

09.04.2022 3 z 5

Noční můry v Elm Street 2 Noční můry v Elm Street 2 Joseph Locke

Když to porovnám s prvním dílem, tak to bylo lepší, ale jinak nic moc. Víc se mi líbilo filmové zpracování, tam jsem se aspoň občas lekla, bála se, ale tady nic. Opět napsané dost stroze, krátce, popisy nic moc, žádné napětí, překvapení, strach. Nejvíc se mi líbily postavy, které mi přirostly k srdci už ve filmu... Alice, Dan, Rick, Kirsten, Kincaid, Joey, Mark a další. Nelituji, že jsem knihy četla, ale myslím, že radši zůstanu u filmu.

01.04.2022 2 z 5

Noční můry v Elm Street 1 Noční můry v Elm Street 1 Jeffrey Cooper

Malá holčička, která dychtivě na starém kazeťáku sleduje Noční můra v Elm Street... tak bych se popsala. Ten film jsem milovala! Ale teď nemám na Noční můru jasný názor. Na jednu stranu se mi líbí ten nápad... ten je originální, zajímavý, legendární. Ale na druhou... mě prostě přijde, že je až moc dílů. Když se vrah znovu vrací a vrací, tak mi to přijde trapný. Kazí mi to celý dojem.
Až nedávno jsem se dozvěděla, že je knižní zpracování filmu a to jsem si prostě musela přečíst. Zajímalo mě, jestli se bude kniha od filmu lišit, jestli bude lepší... Ale jsem dost zklamaná. Díly, které jsou popsány v knize nepatří k mým oblíbeným. Ze všech tří příběhů v knize se mi nejvíc líbil příběh Bojovníci ze snů, ale to taky nebyla žádná sláva. Jednička... dobře. Ale dvojka... ta se mi nelíbí vůbec. Navíc mi přišlo, že všechno v knize je tak... krátké, strohé, bez překvapení, bez napětí, žádný strach... občas jsem se i nudila. Možná by to bylo jiné, kdybych neviděla filmy, nevím. Ale do druhého dílu půjdu, snad bude lepší.

31.03.2022 1 z 5

Duch Korban Manoru Duch Korban Manoru Scott Nicholson

Popis poměrně zajímavý, ale po přečtení... Příšerný! Úplně první kapitola mě docela zaujala, ale pak nadšení odpadlo. Na jednu stranu mi to připomínalo knihu Dům na kopci, název mi zase připomínal Tajemství sídla Craven Manor... Postě žádná originalita, ale bohužel ani napětí, nebezpečí, akce, láska... Upřímně mi přišlo, že i ta "nadpřirozená" stránka je dost odfláknutá. Občas mi přišlo, že jsou v knize neuvěřitelné bláboly, nudila jsem se, ke konci už jsem přeskakovala, protože jsem chtěla, aby už byl konec. Žádná z postav mi moc nepřirostla k srdci, konec příšerný. Nerada dávám knihám nejhorší hodnocení, tak dám aspoň jednu hvězdičku za obálku. Ke knize se rozhodně vracet nebudu!

04.02.2022 1 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Až chvíli po čtení knihy jsem si uvědomila, že je to knižní zpracování filmu Zámek hrůzy, ale upřímně... kniha nesahá filmu ani po kotníky! Ten příběh v knize... sestry, které bojovaly o dům... nevím. Doktor se o tom příběhu jenom zmínil, i když vlastně nikdo neví, jestli se to doopravdy stalo takhle. Kdyby se v knize aspoň postupně odkrývala pravda. Jak to bylo, proč se to stalo, ale ne. Ten příběh, legenda, který je ve filmu je mnohem lepší. Navíc u filmu se mi docela líbily postavy, děj, bála jsem se u něj. Ale tady? Bože... děs a hrůza!
Ani styl psaní mi nevyhovoval. Navíc ty dlouhé stránky, kde si někdo stěžuje, že se mu za zády smějí, stěžuje si, proč se nebaví o něm... Asi v polovině knihy mě z toho začala silně bolet hlava. Kniha mi vůbec nepřišla jako horor. A neviděla jsem v tom ani duchy a přízraky. Vlastně jsem se dost často u knihy musela smát, nemohla jsem si pomoct. Dost často mi kniha připomínala tu parodii Scary Movie. Ani když se tam už konečně něco dělo, tak to se mnou nic nedělalo. A konec knihy mi přišel úplně pitomý! Skoro celou knihu jsem se nudila... vlastně asi celou. Žádné napětí, žádné překvapení, žádné nebezpečí. Z knihy jsem hodně zklamaná. Do dočtení jsem se musela nutit. Hlavně asi proto, že jedna moje část chtěla vědět, jak to dopadne a doufala, že se to zlepší, ale ta druhá část nerada nechává rozečtené knihy. Mrzí mě to, ale knize musím udělit hodnocení, které jsem ještě nikdy žádné knize nedala... odpad.
Abych byla upřímná, tak žádná z hlavních postav kromě doktora mi nebyla sympatická. Přišli mi sobečtí, falešní, odměřený. V jednu chvíli se chovali přátelsky a v další se chovali útočně, odměřeně a za zády se druhému smály. V duchu jsem si říkala... Co to sakra je? Znovu knihu číst nebudu. Už nikdy víc!

24.08.2021 odpad!

V hlubinách skalní říše V hlubinách skalní říše Elizabeth Peters (p)

Zatím nejlepší díl. Tentokrát se mi moc líbil děj knihy, ale i konec. Jenom jsem se občas trochu nudila, protože tam autorka popisovala něco až moc zdlouhavě, ale jinak jsem opravdu spokojená. Bylo tam spoustu překvapení, napětí, dobrodružství, ale i nebezpečí a boj o přežití. Zajímavý byl ten nápad s utajenou komunitou hluboko v poušti, jiné zvyky, boj o královskou korunu, místo plné intrikánů. Měla jsem svůj typ, kdo by mohl být ten "zlý", ale stejně jsem si nebyla úplně jistá... Ale na konci knihy jsem byla v šoku. Nechybělo ani tajemství, které se týkalo zmizení Forthových a toho, co se jim stalo. Ale není mi tak úplně jasné, co se stalo s Mentarit... najednou zmizela a pak už o ní řeč nebyla...

14.06.2021 4 z 5

K nezaplacení K nezaplacení Raine Miller

Jsem milovnice umění, takže když tím kniha začala, tak jsem se odrhnout nemohla. U knihy jsem se i dost pobavila. Setkání hlavních hrdinů, kterých bylo více, taky u oslovení "můj lorde". Nebo když Gabriela jela na paství... Ale upřímně, kdyby někdo mě, řekl to, co Ivan řekl Gabriele na panství, tak bych tomu člověku vrazila dost velkou ránu.
Ani tahle kniha v celku nezklamala, poutavá od samotného začátku. Zajímavé první setkání hlavních hrdinů, vlastně i druhé a třetí. U knihy jsem se několikrát zasmála a to nejen při setkání hlavních hrdinů, ale i při oslovení Nechybělo ani obrovské sexuální napětí, které končilo žhavým sexem. Byla jsem ráda, že jsme se setkali s bývalými hlavními hrdiny, jejich příbuznými a i přáteli. Líbilo se mi, že se v tomhle díle autorka zabývala svatbou Ethana a Brynne. Ale jsem strašně zvědavá na tajemství obou hlavních hrdinů.
Sice mi vadí, že je kniha tak krátká, ale jestli jsou další díly, tak je to pochopitelné. Proto jsem se rozhodla, že dám plný počet. Kromě délky příběhu... nemůžu knize nic vytknout.
Gabriela se mi líbila. Byla mi sympatická hned v knize Nahá. Gabriela byla citlivá, hodná, přátelská, ale i hodně opatrná a bolavá. Během náznaků, které v knize byli, tak to vypadalo... jako zklamání v lásce. Ale moc se těším, až se příběh odkryje v dalším díle.
Ivana jsem na začátku moc nemusela. Nafoukaný, arogantní, odtažitý, rozkazovačný, všechno ví nejlépe, ale jak kniha pokračovala, tak tohle byla jenom jeho maska. Když svou masku pomalu odkládal, tak se ukázalo, že je ohleduplný, empatický, milý, galantní, něžný, ale taky hodně citlivý. Nasadil si tuhle masku po velké zradě. Nevěřil, že ještě nikdy najde ženu svých snů, takže když ji našel, tak dělala všechno, co musel, aby ji získal a věřila mu. Ivan je muž, který vždycky dostane, co chce.

28.03.2021 5 z 5

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

Kniha nebyla špatná. Byla tam láska, romantika, nebezpečí, překvapení, ale na mě bylo v tomhle dílu, až moc dramatu. Ale líbí se mi, že autor přidal do příběhu o upírech katolickou církev. Zajímavý nápad. Ale zase se mi nelíbí, že jsou úplně na konci vynechané scény ze série Hříšné odstíny vášně.

21.10.2019 3 z 5

Gabrielův Ráj Gabrielův Ráj Sylvain Reynard

Trošku předvídatelný. Když na začátku Gabriel mluví o těhotenství, tak tušíte, že Julie otěhotní, takže to nějaké velké překvapení nebylo. Taky si myslím, že kniha byla zase zbytečně moc dlouhá. Mám smíšené pocity, jak se tam vyskytovaly zase ty vzpomínky a minulost Gabriela. Občas mi to přišlo nudné. Gabriel se taky občas vracel ke své povaze bezcitného hajzla. Taky se mi upřímně nelíbilo, že se Gabriel a Julien nebyli schopni pořádně pohádat. Občas to partneři, manželé potřebují.
Paula mi bylo líto. Být zamilovaný do vdané ženy... chudák. Christa... děsná mrcha. Ale zase musím říct, že by se mi moc líbilo, kdyby byl samotný příběh Simona a April. Jako pár se mi moc líbili a tajně jsem doufala, že budou spolu.

21.10.2019 3 z 5

Pán ostrova Pán ostrova Catherine Coulter

Kniha mě sice nenadchla obálkou ani názvem... vlastně jsem na ni narazila úplnou náhodou, ale podle popisu mi to nedalo a musela jsem si ji přečíst. Není špatná, mám ráda historické romance a vikingy. Ale je pár věcí, které se mi v knize nelíbily.
Hlavní hrdinka... líbila se mi její povaha, osobnost, nikomu nic nedarovala, ale vadilo mi, že ji nemělo rádo moc lidí, že se jí více lidí pokoušelo zbavit, prostě se mi to potom i trošku pletlo. Kdo, co udělal a proč...
A taky mi docela vadilo "baže". Ale nemůžu popřít, že v knize byly momenty překvapení. A samozřejmě romantický konec, který je od začátku jasný.

01.08.2019 3 z 5

Napravený prostopášník Napravený prostopášník Raine Miller

Líbilo se mi, že kniha byla směsí historické romance, erotiky a detektivní zápletky. Moc se mi líbilo, že na začátku každé kapitoly je nějaký citát. Taky jsem moc ráda, že se v knize střídal pohled hlavních hrdinů. V knize nechyběla láska, erotika, napětí, detektivní zápletka, překvapení, krásný konec a epilog byl taky nádherný. Aspoň jsme se dozvěděli, jak to mezi hlavními hrdiny bylo po pár letech. Taky se mi moc líbilo, že jsme se v téhle knize setkali s Dariem a Marianne. Opět skvělé propojení.
Opravdu se mi líbilo, že mezi hlavními hrdiny byla láska, byla tam vášeň, byla tam touha... líbilo se mi, jak to projevovali. Bavilo mě, jak to u hlavních hrdinů od začátku jiskřilo. Ale myslím, že tím manželstvím oba úplně dospěli, vyzráli.
Georgina... taky tak nějak smíšené. Na jednu stranu hodná, milá, ale taky uzavřená a odtažitá. A taky mi přišlo, že se moc fňukala... "já nebudu dobrá žena pro nikoho, nemůžu si tě vzít...". Po čase vás to začne unavovat. Až když si vzala Jeremyho, tak se z ní začala stávat opravdu žena, která ví, co chce. To manželství oběma prospělo.
Jeremy... na jednu stranu se mi líbil, ale na druhou ne. Mám z něho smíšené pocity. Je to prostě ten typ, který není na manželství, ale rád si užívá s prostitutkami. Je to prostě ten chlap, který nechce závazky, ale chce si užívat. Začal se mi líbit, až když si Georginu vzal. To se z něho stal chlap, který by pro svou ženu udělal cokoliv.

09.07.2019 5 z 5

Válka srdcí Válka srdcí Shannon Drake (p)

První díl je z celé série nejlepší. Vadí mi, že v každé knize to jde úplně stejně. Nenávidí, nenávidí, brání se, brání se... podlehne, miluje. Od začátku je jasné, jak kniha dopadne, takže konec nebyl žádným překvapením. Ale jsem ráda, že jsme se v knize opět setkali s Erin a Olafem.

25.11.2018 3 z 5

Vikingova žena Vikingova žena Shannon Drake (p)

Tak po dlouhé době jsem si zase přečetla knihu s historickou romancí a nelituji. Sice se mi víc líbil první díl, ale tenhle taky nebyl špatný. Oba hlavní hrdinové byli strašně tvrdohlaví, ale stejně to má vždycky stejný scénář. Vzdoruješ, vzdoruješ, vzdoruješ... podlehneš, miluješ. Čekala jsem v knize třeba i víc napětí... nějaký zvrat, u kterého byl řekla wow, ale ono nic. Kniha, která nenadchne, ale ani neurazí. Ale jsem zvědavá na poslední díl.
Nelíbilo se mi, že hlavní hrdinka pořád dělala, že o něj nestojí a že o něj nemá zájem... po tom prvním dílu, ve kterém se mi to líbilo, mě to v tomhle už nebavilo.
A hlavní hrdina? Nic nebral vážně, pořád se jí vysmíval a to jak si vzájemně řekli, že se milují? Čekala jsem víc. Bylo to pro mě chladné.

24.11.2018 3 z 5

Hlad jako žádný jiný Hlad jako žádný jiný Kresley Cole

Příběh o Myst a Wrothovi se mi moc líbil. Ale je mi trošku líto, že je tak krátký. Líbilo se mi to jiskření, které mezi nimi bylo. Taky v knize příběhu nechybělo napětí, překvapení, romantika, erotika a zvrat.
Myst se mi opravdu líbila. Nenechala si nic líbit, byla drzá, tvrdohlavá, neústupná. Nepotřebovala muže, aby ji chránil. Byla to úžasná válečnice. Měla ráda svojí svobodu a rozhodně měla vlastní hlavu.
Wrotha jsem si zamilovala. Wroth byl majetnický, ochranitelský. Chtěl s ní zůstat a ze všeho nejvíc si přál, aby ho milovala. Líbilo se mi, jak Myst chránil, byl odhodlaný za ní dát i život, což na konci dokázal.
Musím říct, že příběh Lachlaina a Emmy se mi líbil mnohem víc. Asi to bylo hlavně kvůli tomu, že byl delší a já si mohla příběh mnohem více užít a více poznat hlavního hrdinu a hlavní hrdinku. A hlavně byl mnohem zajímavější. Autorka to vymyslela opravdu úžasně a čtivě, až do konce knihy jsem byla napjatá, co dalšího se stane, jak to skončí. V knize nechybělo napětí, dobrodružství, boje, dokonalá zápletka a opravdu vkusné erotické scény. Kniha je opravdu úžasně napsaná, vymyšlená, nemohla jsem se odtrhnout a skvěle jsem si u ní odpočinula. Líbilo se mi, že to bylo čtivé a chytlavé a i vtipné. Mělo to šťávu a i takovou hrůzu. Ale musím říct, že jméno hlavního hrdiny mi opravdu připomínalo lachtana. Líbilo se mi, jak to autorka vymyslela... napůl valkýra, napůl upírka.
Lachlain se mi taky líbil. Chtěl ji, ale zároveň ji nenáviděl. Chlap najde svou vyvolenou a chová se k ní úžasně, zapomene na všechny ostatní ženy, chce svou vyvolenou chránit za každou cenu, je na ni strašně milý... Tady to bylo jinak. Tady se mi líbilo, že se hlavní hrdina k hlavní hrdince nechoval "dobře". Zní to sice divně, ale je to tak.

07.11.2018 5 z 5

Temné touhy Temné touhy Kresley Cole

Moc se mi líbilo, že do dalšího dílu dala autorka svět démonů. Dřív to byli čarodějnice, upíři, vlkodlaci... Teď jsme se dozvěděli něco o démonech. O jejich schopnostech, síle... slabinách.
Příběh je od začátku svižný a člověk se od něho nemůže odtrhnout. Určitě nechybí ani erotika, touha, vášeň a ten sex. Nechybí ani jiskření mezi hlavními hrdiny. Bylo i nebezpečí, akce, dobrodružství a občasný humor. U některých scén jsem se smála jak pako. Ale byly tam i scény, u kterých jsem měla opravdu chuť nakopat hlavnímu hrdinovi zadek. Je tam odvaha riskovat, aby jste dostali to, co chcete, ale taky strach ze ztráty.
Jenom je mi líto, že další díly v češtině asi nevyjdou, takže si je budu muset přečíst v angličtině.
Holly mi byla hned sympatická. Holly byla stydlivá, chytrá, upjatá panna a slušňačka. Byla příjemná úleva, že nebyla jako předchozí hrdinky.
Cadeon... ten byl jako předchozí hrdinové. Krásný, vzrušující, nebezpeční, ochranitelský, majetnický, sexy démon, který si šel za svým.

04.11.2018 5 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Neměla jsem žádná velká očekávání. Teď po přečtení... nějak nevím. Jsem v rozpacích. V celku se mi kniha líbila. Určitě budu v sérii pokračovat. Ale... čekala jsem něco jiného. Podle popisu jsem opravdu čekala akci, překvapení, drama, erotiku!
Ale zase musím říct, že jsem se při knize zasmála. Každý chtěl mít poslední slovo a oba chtěli mít pravdu. Rozhodně nemůžete čekat knihu plnou sexu. Tady to opravdu bylo jako facka, facka, pusa. Nenávidí, nenávidí, akceptují a milují. Celou knihu jsem se těšila, co bude, ale najednou jsem byla skoro na konci, něco se stalo a byl konec. To mě naštvalo. Přišlo mi, že autorka toho v knize spoustu naznačila, otevřela, ale nedokončila. Myslím, že kdyby byla kniha delší, tak by to bylo v její prospěch. Nebo kdyby místo těch receptů byly další kapitoly, tak by to bylo lepší. Věci by se více rozvinuly, některé by se dořešily. Navíc mi chyběl epilog... třeba o pár let později, svatba, děti. Navíc mi nepřišlo, že by kniha měla nějak extra velkou zápletku... od začátku bylo jasné, co se stane a jak to dopadne. Smutné, ale pravdivé.
Hlavní hrdinka... na jednu stranu se mi líbila, opravdu drzá, nekompromisní, hrdá, obětavá, prostě se sebou nenechala vorat, ale někdy mi přišlo, jako by si seděla na vedení. Než jí došlo, co k ní hlavní hrdina vlastně cítí, tak jsem ji měla chuť proplesknout!
Hlavní hrdina... Podle popisu jsem čekala takového zlého hlavního hrdinu, alfa samce, toho netvora. Na začátku to šlo. Jeho postava, postoj, poznámky, drzost, ale pak postupně se to vytratilo. Ze zlého hocha se stal... ukňouraný chlap. Na jednu stranu jsem to chápala... osamělost, uzavřený, nespolečenský. Celý ten jeho příběh... myslím, že to autorka trochu přepískla. Na mě to bylo moc... přišlo mi, že kdyby něco autorka vynechala a něco více rozvinula, více to promyslela a dotáhla, tak by to bylo mnohem lepší. Více bych tomu věřila. Na druhou stranu... možná že ten extrém byl záměrem. Aby tím autorka ukázala, že hlavní hrdina má skutečně důvod, proč je takový. No jo... někdy můžete mít miliardy, ale štěstí vám nepřinesou.

25.12.2023 3 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Úžasná kniha! Obálka, název, samotný nápad, který mi přijde dost originální a zajímavý. Navíc mě zajímalo, jak bude kniha v takovém prostředí vypadat. A musím říct, že je to bomba! Čtení jsem si opravdu užila. Autorka to vykreslila, jako by to opravdu sama zažila, ty detaily... sakra, měla jsem pocit, jako kdybych to zažívala já! Při čtení jsem v hlavě pořád měla vrak Titanicu, ale hlavně film Loď duchů. Tahle kniha mi ten film strašně připomíná, což mi ale upřímně nevadí, protože ho zbožňuju od dětství.
Autorka i tentokrát vykreslila dokonale strašidelnou atmosféru. A hlavně já cítila strach a hrůzu, protože představa, že budu někde pod vodou, skoro žádný kyslík, ve tmě, na dně, osamocená... to je moje nejhorší noční můra! Já se nepotopím ani na přehradě, vždycky mě to děsilo... ta tma a neznámo, bůh ví, co tam je! A upřímně bych se ani nedivila, kdyby tam bylo tohle! Takže ohledně strachu, hrůzy, husí kůže, strašidelné atmosféry... to u mě autorka dokonale splnila!
Skvělé a poutavé propojení minulosti a přítomnosti. Pomalé odhalení tak dlouhodobé záhady a odkrývaní, co se děje teď. Autorka to dokonale vychytala. Pořád jsem byla napjatá a zvědavá. Loď která prostě zmizela i se všemi pasažéry... jen tak. Co se s ní stalo? Kolik lidi na ni přesně bylo? Co se tam doopravdy dělo? Jak se to stalo? Proč?
Je pravda, že mi to trošku připomínalo Černou zimu, ale zase nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Autorka to skvěle zapojila do příběhu. Bytosti, které už nebyly sami sebou, ale dokázaly plánovat, intrikovat a dostat člověka tam, kam chtěly, aniž by to ten člověk věděl. Na jednu stranu miluji ten nápad, že se všechno odehrává pod vodou... originální a zajímavý nápad. Ale na druhou stranu... občas jsem si moc nedokázala představit, že se to tam všechno odehrává. Ty boje, útoky, plánování.
Dozvěděli jsme se, jak se Arcadia potopila, co se tam odehrávalo, ale... na konci mi nepřišlo, že by jsme se přesně dozvěděli, proč k tomu všechno došlo. Ano, nějaké teorie tam byly, ale nebylo to úplně potvrzeno. A navíc... celou dobu jsem se těšila, že se dozvím, jak došlo k tomu mrtvému vstání, ale nakonec... nic. Ale na druhou stranu... všechno má nějaká svá tajemství. Nemůže být všechno odhaleno, jinak by to ztratilo své kouzlo.
Na téhle autorce mi přijde zajímavé, že píše horory, ale vždycky mají šťastný konec. Další věc... přišlo mi, jako by ostatní v knize z Aidena dělali neschopného blbce, což mě docela štvalo. Občas mi přišlo, že jednání postav v knize nebylo úplně na místě a logické, ale nemůžu říct, že to bylo špatně. Dokud se v takové situaci sama neocitnu, tak nemůžu říct, jestli to bylo dobře nebo špatně. Ale i přes všechna negativa a pozitiva knihu prostě zbožňuju a rozhodně si ji přečtu znovu!

09.10.2023 5 z 5

Drahý Aarone Drahý Aarone Mariana Zapata

Tuhle autorku miluju, proto jsem se na knihu neskutečně těšila... ale nakonec to bylo docela zklamání. Ostatní knihy od autorky mi přišly mnohem lepší. Navíc jsem od autorky zvyklá na úplně jiný styl. Taková nenávist a láska. Ale tady to bylo přátelství, které pomalu přešlo v lásku a to mě moc nebavilo.
První polovina knihy se opravdu skládá jenom z emailů a dopisování. Občas jsem se zasmála, ale jinak vám to nedá opravdu nic. Až při druhé polovině knihy se to zlepšilo... myšlenkové pochody hlavních hrdinů, jejich osobní dojmy, popsání prostředí, ale ani v druhé polovině nebylo žádné napětí, překvapení, zvrat a pak najednou konec a epilog. Navíc mi kniha připomíná PS: Nesnáším tě, ale která se mi líbila mnohem víc. Na konci téhle knihy jsem si uvědomila, že z knihy nemám vůbec nic, informace minimální.

17.08.2023 2 z 5