Pán ostrova

Romantickému příběhu odehrávajícímu se v tvrdých časech v Anglii desátého století dominuje odvážná a nezávislá dívka Mirana. Je při přepadení hradu svého bratra Einara Vikingem Rorikem Haraldssonem unesena a držena jako rukojmí. Avšak Mirana, která osiřela ve dvanácti letech a byla bratrem vychována k nezávislosti, působí svému vězniteli nemalé potíže. Nakonec však v sobě najdou zalíbení, ale jejich soužití je přerváno bratrem Einarem, který Miranu unese zpět a nutí ji, aby se provdala za bohatého a starého krále. Její poslední nadějí zůstává Rorik....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31453/pan-ostrova-31453.jpg 3.876

Viking Era (2.)

Lord of hawkfell Island (1993)

Vydáno:, Baronet

moudivlacek

A mně se to tedy líbilo. Spisovatelku mám ráda, Vikingy mám ráda. Rorik si mě získal hned, i když je někdy drsný, ale proboha - je to Viking a bojovník k tomu. Však ani Mirana není žádné něžné kvítko, v ničem si s Rorikem nezadá, skvěle se k němu hodí, ať si rodina i okolí říkají, co chtějí. Ale nemají to jednoduché, o to víc pak po sobě opravdu touží.
Konec je prostě klasická romantika, ale tak to u tohoto žánru prostě má být.

Lembac
12.11.2017

Baže, to je teda dílo. Rorik pase po krvavé pomstě, ale v jádru je to správný chlap, takže unesenou Miranu týrá jenom trochu a jen aby se neřeklo. Baže, nebýt jeho záštiplné rodiny, nestálo by mladé lásce vlastně nic v cestě, ale nepřející Sira jim nedá pokoj. Na domovském ostrově Hawkfell zároveň probíhá něco jako genderová válka, kdy se ženy snaží muže oslabit podáváním hnusného jídla. Do této idylky jim zasahuje úchylný Einar a jeho nenávistné činy. Baže, ale i tento příběh nakonec dopadá dobře.

Nevím, jestli je špatný jenom překlad, nebo jestli je tak divně napsaná knížka i v originále, ale text mi připadal neživý, příliš strojený, nepřirozený. Tak jako v knížce žádný člověk nemluví, snad ani Viking z 10. století. Taky nadužívání slovíčka "baže" šlo docela na nervy. Prokousat se dějem mi někdy dalo dost fušku. ( Vydání z roku 1998 )

DUNIKO
24.04.2017

Bylo to celkem OK.

EvikU.
07.04.2017

První díl jsem nečetla. Tento celkem dobrý. Určitě jsou hezčí knihy.

havrmoni
26.06.2016

Slovo BAŽE je na tom asi stejně jako ARCI z jedné knihy ze série o středověku. Je ho tam moc a měla jsem pocit,že vyjadřuje cokoli. Jinak opět hezký příběh i když ne tak, jak předchozí. Pro mě tam bylo dost opakování popisu krásy hl.hrdinky a taková hluchá místa o ničem. Ale celkově čtivá kniha.

Verymach
10.12.2014

Dobře se četlo, ale časté BAŽE mě rozčilovalo. Na jedné stránce bylo snad 5 x.

macekkk
26.11.2013

Kniha mě celkem zklamala. Jsem zvyklá,že od téhle spisovatelky mě kniha zaujme ihned od začátku,ale u téhle knihy tomu bylo jinak. Myslela jsem,že knihu do konce nedočtu,ale nevzdala jsem to a v půlce knihy mě kniha zaujala. Celkový dojem průměrný,Spisovatelka má lepší knihy.

martina.nd
13.11.2013

Zajímavý děj, tato kniha se mi líbí hlavně pro to, jak je bez obalu popisována tehdejší doba.