tereza7804 tereza7804 komentáře u knih

Cinder Cinder Marissa Meyer

Na knihu jsem se chystala již vážně dlouho a nebýt spolupráce, tak se stále chystám.
Čekala jsem, že to bude vážně dobrý, ale tohle bylo rozhodně víc než dobrý, tohle bylo naprosto skvělý! Cinder je fakt úžasná hlavní hrdinka a to že je mechanička a kyborg tomu dodává extrémní šmrnc a budete ji za to mít ještě radší. Stránky mi pod rukou mizely jak kouzelníkovi, až jsem se sama divila, jestli kniha opravdu má těch 400 stran, protože to skončilo příliš brzy a příliš otevřeně. Tohle je vážně jedna z mála seríí, u které jsem velmi ráda, že má tak velký počet stran u dalších dílů. Ten nápad je tak geniální!
Nemohu říct jediné křivé slovo, tohle si zaslouží vaši pozornost.
Nechám si rezervu na další díly a dám 4,9/5 , níže opravdu nejdu :D.

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Od COH jsem již četla Pravdu nebo lež, která mě sice nenadchla tak moc jako ostatní, ale byla čtivá, měla velmi zajímavou myšlenku a autorka je rozhodně unikát s velkým talentem.
Do téhle knihy jsem se pouštěla s tím, že to bude pecka, protože je to snad nejlépe hodnocená kniha od COH a musím uznat, že jsem se nemýlila. Miluju ten příběh a zápletky. Někdy vám vážně běhá mráz po zádech a máte chuť na některé postavy začít řvát a prohodit je oknem. Chápu proč se kniha nemusela lidem líbit, protože autorka píše velmi specificky, ale když už kniha od COH, tak tahle. Určitě se do budoucna chystám i na další tituly od ní, tak snad mě taky tak mile překvapí.
Velmi zasloužených 5/5.

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Sice jsem všemi zmiňované ,,Kudy ke hvězám" zatím nečetla (určitě se co nejdříve chystám), ale po téhle knize můžu naprosto jednoznačně říct, že autorka má skvělý humor, který umí používat ( a to nemluvím o ironii hlavní zápletky :D). Bailey mě (ačkoliv jsem ji v knize jinak měla ráda) ke konci pěkně vytáčela a Porterovi, který asi taky potřeboval prohodit stěnou, aby se mu rozsvítilo, platí to stejné. Mohlo to být sice o pár stran kratší a hlavní rozuzlení mohlo být o chlup dříve, ale jinak super prázdninová jednohubka.
4,8/5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Od knihy jsem čekala hodně, protože ji vidím všude velmi dobře hodnocenou. Bohužel - velmi zklamala. Prvních 250 a posledních 50 stran mě nebavilo. Hlavní postavy mě vytáčely (ke konci jsem pak teda měla docela ráda Finche). Plus dávám za citáty, některé myšlenky a chvilkové napětí po 250ti stranách nudy.
2,5/5

29.07.2021 2 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Pro lidi kteří milují Stmívání tak, jak já, je tohle must have kniha. Mám rozhodně jako postavu radši Edwarda než Bellu a tím pádem kniha z jeho pohledu je pro mě na míru udělaná. Kniha má 720 stran primárně z toho důvodu, že Edward vám ,,ukazuje" i různé vzpomínky z minulosti, co se mu vše honí hlavou a co se honí hlavou ostatním (vzhledem k tomu, že má schopnost čtení myšlenek). Ve Stmívání jsem vždy přemýšlela, co Edward asi dělá, když zrovna není na scéně a tahle kniha vám dá odpověď. Na druhou stranu chápu, proč se někomu kniha líbit nemusí :).
4,9/5 ( jedna zdlouhavá pasáž mě fakt nebavila :D)

19.07.2021 5 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Po prvním díle jsem čekala, že už nic lepšího být nemůže a ono ejhle... druhý díl mě bavil přeci jen o trošku víc a autorka si dala práci i s ilustracemi fotek z místa činu a různých důkazů, což mi přišel jako skvělý nápad a přidávalo to knize ještě lepší atmosféru. Obálka taky skvost, co dodat. Jasných 5/5. Na thrillery moc nejsem, ale tahle série mě dostala do kolen.

19.07.2021 5 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Ano, je to chvílemi přetažené za vlasy a nereálné, na to že je Eli tak malá, je až přehnaně psychicky vyspělá. Ale víte co? Ono to bylo vážně fajn. Nereálné věci a Eliny komunikační schopnosti jsem si prostě odůvodnila jejím původem a tím, že je prostě vyjimečná. Nejvíce se mi na knize asi líbil závěr, který jsem zhltla jak malinu :D 4,5/5

19.07.2021 4 z 5

Les bez stromů Les bez stromů Vladimír Holan

Pro mě najít dobrou poezii je vážně oříšek. I když plno lidí říká, že je Holan až moc komplikovaný a těžký na pochopení, tak mně se kniha vážně líbila. Konečně to mělo nějakou hloubku a pointu, což mi u poezie často chybí.

25.05.2021 4 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Tohle byl extrémní masakr.. Kdyby jste mi neřekli, že Studie jedu ( které jsem dala pět hvězd) je první díl tohohle, tak vám nebudu věřit.. Mnohem lépe napsané, MILUJU jak jsou popsané ty bojové scény, autorka má na to fakt talent s velkým T. Jelena je naprosto fantastická hlavní hrdinka a její vztah s Valekem je naprosto k sežrání. Celkově nové prostředí a nové postavy autorka také ztvárnila famózně. Jsem vážně zvědavá a doufám, že do češtiny přeloží všech šest dílů. Už teď se to šplhá na pozici TOP 3 série a jako samostatný díl i na TOP 5 knihu.
5/5!!!

15.04.2021 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Já tu sérii prostě miluju... Třetí díl nezklamal a přestože na druhý díl nemá, těch zvratů a závěrečných překvapení tam bylo vážně požehnáno :). První trilogii tedy rozhodně můžu doporučit, tak uvidíme ty ,,dodatkové" dva díly. :)
4,4/5 ( samozřejmě se to hodnocení nedá srovnávat s jinými knihami, kterým jsem dala podobné hodnocení. Kniha je bizár co zabaví, ale zase na plnohodnotnou knihu to prostě nemá, na čemž se nás asi shodne víc :D. Jako samostatná kniha si to ale tohle hodnocení zaslouží).

15.04.2021 4 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

I když kniha v zahraničí a někdy i tady u nás v Česku schytala velkou bídu, mně se to neuvěřitelně líbilo! Vtipné, svižné a hlavní hrdinové jsou pecka. Trošku jsem se bála toho náboženství a historie, ale bylo to vážně skvěle napsané. Slyšela jsem, že si hodně lidí stěžovalo na údajně málo popsaný svět. Mně to upřímně přišlo tak akorát, žádné okecávání a každý si umíme si myslím představit (zhruba) 17. století, kdy se upalovaly čarodějnice a ženy byly omezované. Za mě doporučuji všemi deseti. 5/5.

29.03.2021 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Přečti si to, říkala jsem si. Bude to dobrý. Ne, nebylo :D. Začala se mi moderní poezie celkem líbit, a tak jsem vyhledala velmi známou knihu - Mléko a med. Pár básniček bylo vážně hezkých, ale zbytek byly jen výkřiky do prázdnoty, které byly plytké jak talíř... Nešlo o to, že bych je nepochopila, jak mi někdo naštvaně psal (:D), prostě mi jen nesedly. Do druhého dílu jsem se raději nepouštěla, ten je prý horší. Spíš je zvláštní, jaký má kniha úspěch. 2/5

29.03.2021 2 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Všude jsem na knížku slyšela neskutečnou chválu a tak jsem se rozhodla ji konečně přečíst. Kniha nebyla vůbec špatná, od autorky to byla moje první kniha a musím uznat, že má svůj styl a je docela specifická. Bohužel mi přišlo, že se v knize nic moc nedělo. Zápletku jsem zhruba odhadla, což jsem nečekala že zvládnu (vzhledem k tomu, že všichni mluvili jaké to bylo překvapení). Na konci jsem furt čekala a čekala, co mi má vyrazit dech a ono nic. Kniha ve výsledku nebyla špatná, ale pro mě nic přeborného, ale rozhodně chápu, co se na ní lidem líbí! 4,5/5

29.03.2021 4 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Miluju a miluju. Druhé díly pro mě vždy bývají nejhoršími ze sérií, ale tenhle za mě prozatím vede. Autorky píší vážně skvěle a čtivě. ( Strašně se mi ke knížce hodí písnička ,,Can you feel my heart - od Bring me the horizon, jen jestli někdo stejně jako já rád vyhledává písničky ke knížkám :) )

29.03.2021 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Neskutečnej bizár, ale bože... já to tak MILUJU :D ty hlášky a stěry jsou TOP, Ella jako hlavní hrdina je můj naprostý ideál v chování a povaze.. prostě řekne co si myslí a naprosto dokonalým způsobem.. Easton je jako brácha vážne skvělý a i co se týče celé rodiny Royalů... taky bych chtěla mít takové starší bráchy :D a ta čtivost? Ahhh, fakt skvělé! I tak je to ale prostě taková jednodušší knížka a nechávám si rezervu pro zbylé díly... 4,7/5

27.02.2021 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Za mě fakt super, ale příběh mohl být kratší o takových 150 stran, zopakovala se tam asi čtyřikrát téměř identická zápletka s tím, jak se přestanou dva hlavní hrdinové bavit... Abych příběhu ale nekřivdila, tak byl opravdu HODNĚ čtivý, extrémně vtipný a hezký, proto si u mě celkově vysloužil hodnocení 4,5/5

27.02.2021 4 z 5

Super, ale přeci jen je to dodatkový díl, takže 5 hvězd bohužel ne, ale kdo je posedlý Stmíváním stejně jako já, tak vás to vezme ještě hlouběji do zákoutí příběhu, o kterém jste neměli ani tušení.

27.02.2021 4 z 5

Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stmívání / Život a smrt: druhý pohled Stephenie Meyer

Za mě super, hrozně mě to bavilo a autorka příběh rozhodně napsala lépe... Skvělé pro milovníky Stmívání♥

27.02.2021 5 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Tohle... jsem nečekala :D vážně moc dobrá kniha. Valeka i Jelenu jsem si extrémně zamilovala a co se týče prostředí, příběhu a zápletky tak taky vážně skvělé! Nemohu nic víc než doporučit a těším se na další díly. 5/5

10.02.2021 5 z 5

Ve stínu hladiny Ve stínu hladiny Siren (p)

Nádhera, jsem moc ráda, že mi kniha byla věnována v rámci spolupráce, jinak bych se k ní ani nedostala. Vážně stojí za to číst. ♥

09.02.2021 5 z 5