tereza1964 tereza1964 komentáře u knih

V temnotách V temnotách Martin Stručovský

Asi zatím pro mě nejhorší kniha ze série, příběh mi ke konci přišel zbytečně uspěchaný a trochu mi vadilo neustálé vyznávání lásky mezi Mlynářem a jeho partnerkou Pavlou.

Zavátá sněhem Zavátá sněhem Martin Stručovský

Tahle série s Mlynářem mě baví, ač občas mi jeho chování přijde nelogické.

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Dobrá detektivka z českého prostředí. Když nemám chuť na nějaké masakry, toto poslouží výborně :)

Historky z Tinderu Historky z Tinderu Lucie Macháčková

Knížka na večer po práci, kdy se vám už nechce nad ničím přemýšlet.

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Skvělý rozhovor, stejně jako ostatní, které pan Moravec udělal.

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Koncept této výchovy mi sedí a dává smysl, kniha je za mě napsána hezky a metody výchovy dokáže popsat na ilustrativních případech. Rozhodně dává k zamyšlení, jak výchova ovlivňuje děti.

Sídliště Svět Sídliště Svět Iva Kokinopulosová

Tahle kniha se vám bude líbit, pokud máte rádi příběhy lidí, kteří by mohli být klidně vaši sousedé. Za mě skvělá kniha a dokázala jsem se vžít do všech postav.

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Občas byl děj trochu přitažený za vlasy, ale ve finále mě kniha bavila a to je nejdůležitější :)

03.04.2024 4 z 5

Překupník na darknetu: Hon na miliardáře ze Silk Road Překupník na darknetu: Hon na miliardáře ze Silk Road Nick Bilton

Kniha byla skvělá, příběh odsýpal, nebylo tam nic navíc.

20.03.2024 5 z 5

Podstata pouště Podstata pouště Michael Martin

Za mě super kniha, podává informace o pouštích a životě v nich zajímavě a určitě vás to nudit nebude.

18.03.2024 5 z 5

Déjà vu Déjà vu David Urban

Kniha neurazí ani nenadchne. Prostě průměrná, lehce zapomenutelná kniha.

11.03.2024 3 z 5

Delegátka cestovní kanceláře Delegátka cestovní kanceláře Ema Paulů

Mně se kniha líbila, hezky popisovala různé aspekty práce delegátky.

11.03.2024 5 z 5

Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Novinářem v Číně 2: Nezešílet! Tomáš Etzler

Stejně jako první díl o Číně, i tento má grády. Etzler prostě umí psát.

01.03.2024 5 z 5

Tomík na cestách Tomík na cestách Tomáš Vejmola

Skvěle napsaná cestopisná kniha, autor určitě zasluhuje obdiv za to, co vše zvládnul. Přečteno za jedno víkendové odpoledne a to o něčem vypovídá :)

01.03.2024 5 z 5

Delegátka pod rouškou nejistoty Delegátka pod rouškou nejistoty Jitka Herzánová

Kniha mě bavila, stejně jako první díl. Není to žádná světová literatura, ale na večerní čtení po práci naprosto ideální.

01.03.2024 4 z 5

Ženy zločinu Ženy zločinu Lucie Bechynková

Nápad na knihu určitě dobrý, ale provedení už horší. Vadí mi zvláštní slovní spojení, mnohdy zbytečně dlouhá souvětí a zvláštní vyjadřování autorky. Plus rozhovory, kterými je kniha prokládána, jsou vedeny zvláštně. Nic se z nich vlastně nedozvíte, otázky autorky mi přijdou dost často úplně mimo. Škoda.

01.03.2024 2 z 5

Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Sophie Hayes

Těžký životní osud dívky donucené k prostituci... odstrašující případ toho, že se to může stát opravdu každému.

26.02.2024 5 z 5

Tomík opět na cestách: Na kole do Gruzie a zpět Tomík opět na cestách: Na kole do Gruzie a zpět Tomáš Vejmola

Skvěle napsaný cestopis, často se u něj člověk zasměje :)

26.02.2024 5 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Trochu jinak napsaná kniha, než je v této sérii obvyklé, ale ničemu to neuškodilo. První stránky jsou celkem nezáživné, ale příběh poté nabírá obrátky a ve finále se jedná o velmi originální námět :)

26.02.2024 4 z 5

Chata v horách Chata v horách Ruth Ware (p)

Začátek knihy je zdlouhavější, ale kdo vydrží, je pak odměněn strhujícím závěrem knihy. Celkově hodnotím jako lepší průměr a ráda si od autorky přečtu i něco dalšího :)

26.02.2024 4 z 5