tereza1198 tereza1198 komentáře u knih

Knihovna v noci Knihovna v noci Alberto Manguel

Krásné a poetické povídání o knihách a knihovnách. Je z ní úplně cítit láska k literatuře. V autorově světě se čte téměř výhradně "vysoká" literatura v podnětném prostředí. Platón před spaním, Shakespeara když chce něco lehčího. Moc se mi líbila, ale teď si odpočinu nějakým nenáročným románem o lásce :-)

23.09.2017

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Kniha je spíš delší povídka o hledání. Hledaní naděje, dítěte, rodiny, lásky.... A o tom že vás někdo odsoudí dřív než vás pozná a systém vás někdy semele.

23.09.2017 5 z 5

Parchant z Jižní Karolíny Parchant z Jižní Karolíny Dorothy Allison

Drsný příběh. Lidská chudoba, plno dětí a žádné východisko na obzoru. Postavy působí živě a uvěřitelně se všemi svými problémy, bolestmi a neřestmi. Druhá půlka se mi už trochu táhle, ale kniha opravdu stála za přečtení.

23.09.2017 3 z 5

Flirt Flirt Laurell K. Hamilton

Jednohubka, kde Anita řeší stále ty samé věci. Je jedno kolik stránek knihy na to dostane, ale vždycky stihne nějaké to násilí, sex, metafyzický sex, oživování a sex s novým mužem, který už jí zůstane na krku. "Můj taneční pořádek už je plný" říká Anita a já si zase říkám, že má pravdu a že je záhada, kdy vůbec tráví nějaký svůj čas oblečená. Nic proti ní - ta holka mi přirostla k srdci. I když jsem ji měla raději, když nakopávala zadky a řešila zločiny. Říkám, kam až to autorka chce hnát. Kolik těch chlapů ještě bude muset zmáknout :-)

12.09.2017 2 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Některá rozhodnutí nás pronásledují celý život. Kniha kde plně chápete obě strany sporu. Aneb jak si hodní, slušní lidé dokáží strašně ublížit, i když jejich úmysly byly ryzí.

22.08.2017 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Každý by měl v životě poznat toho pravého tučňáka. Krásný příběh. Všední a zároveň výjimečný.

14.08.2017 4 z 5

Ten starý příběh, kdy muž chce starou ženu vyměnit za novou. Ale tady to stojí krev, slzy a víru. Kateřina má můj obdiv. Ztratila téměř všechno, ale svoji důstojnost nikdy.

03.08.2017 5 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Bolestný a smutný příběh. Kniha o tom, jak vzdálení někdy jsou naši nejbližší. O touze žít život jinak, o ztracených nadějích a o tom, že lidský život se dá kousek po kousku zašlapávat do země až nic nezbude. Někdy je prostě lepší postavit si hlavu, začít křičet a postavit se tomu, co nám vtloukají jiní. Kdo to ale dokáže?

22.07.2017 5 z 5

Georgette píše otci Georgette píše otci Anne Gesthuysen

Hezká kniha, lehce předvídatelná. Více mě bavila ta historická část.

17.07.2017 3 z 5

Když se z teplých krajů vrátí rozpálení invalidé Když se z teplých krajů vrátí rozpálení invalidé Tom Robbins

Podivné, šílené, znepokojující, ale nedá se tomu upřít genialita. Četla jsem to dlouho, s přestávkami a vychutnávala si to.

10.07.2017 5 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

U života Dalajlamovi kočky a jejího okolí jsem životní moudra a meditace hltala. Královně a její suitě to prostě nežeru.

06.07.2017

Zeměpis světa - encyklopedie Zeměpis světa - encyklopedie Victoria Egan

Našla jsem ji nedávno na půdě. Líbí se mi, že zde má Česká republika celou stránku, kde chválí naše památky a nadávají na naše dálnice. Takže pořád stejné i po 18 letech po vydání encyklopedie.

02.07.2017

Strážci mého osudu Strážci mého osudu Čchen Jü-chuej

Kniha plná příběhů jedné rodiny. Tolik nešťastných, nepochopených a v určitých ohledech chladných lidí se jen tak nevidí. Z knihy jsem necítila ani kousek lásky nebo rodinné sounáležitosti. Kdyby nebylo snach, které se staraly o tchyně, tak by tam nikdo nic hezkého neudělal. Polovina osazenstva kašlala na své děti a ty pak na rodiče. Kniha se dobře četla a dala nahlédnout do jiné kultury v těžkých časech. Určitě stojí za přečtení, ale občas silné kafe.

20.06.2017 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Kniha mi neskutečně zvedla náladu. Příjemně se mi četla v začínajícím létu s kočkou na klíně. Z každé stránky sálal klid a pohoda.
"Únik z životních útrap představují pouze hudba a kočky" jak říkal Albert Einstein

14.06.2017 5 z 5

Červený stan Červený stan Anita Diamant

Ženy skryté v biblickém příběhu. Milující, trpící, soucitné i žarlivé. Všechny prožívají a naplňují své osudy o kterých se nikdy žádný velký příběh nenapíše. Krásný příběh o ženské pospolitosti a komunitě.

14.06.2017 4 z 5

Tajuplný ostrov Tajuplný ostrov Jules Verne

Úžasná kniha. Strašně se mi líbilo, jak všichni byli schopní a vyrobili cokoliv. Muži bez bázně, kteří stojí osamoceni proti živlům a žádná překážka jim není neřešitelná. A mají psa (kterého nevyhodili z balónu - což je naivní, ale šlechetné). I když jsem knihu přečetla až v dospělosti, otevřela mi určité vnitřní dětské okénko a já byla nadšená.

09.06.2017

Páté srdce Páté srdce Dan Simmons

Výborná kniha plná nefiktivních postav o kterých jsem neměla ani tušení. Nejsem zběhlá v autorech minulých století. Vyzbrojena googlem jsem se prokousávala stránkami. Dívala se na postavy, místa v New Yorku a Chicagu (zvlášť existující pomník Clover mě dostal). Takže se mi kniha líbila, i mě náležitě poučila. Déle mi trvalo se začíst, ale nelituji. Za tu námahu to stálo.

07.06.2017 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Občas jsem musela knihu odložit. Prostě jsem se bála číst dál. Užasný příběh. Nejvíc to asi vystihuje citát z knihy "V Afghanistánu je hodně dětí, ale málo dětství."

28.03.2017 4 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Po předchozích dílech zklamání. Dáma v nesnázích, sexy ochránce a úchylný zloduch. Nebavilo mě to. Předvídatelné a nudné. Strašný pád dolů oproti příběhu Jaxe a Cally. Potěšilo setkání s ostatními páry z předchozích dílů.

15.01.2017 1 z 5

Zavolejte sestřičky Zavolejte sestřičky Jennifer Worth

Skvělá kniha o nelehké práci zdravotnic a osudech jejich pacientů. Jsou zde děsuplné příběhy i příbehy se šťastným koncem. Jak je napsal sám život. Všechna čest těm hrdinným ženám - zdravotnicím i jejich pacientkám.

08.01.2017 5 z 5