Strážci mého osudu

Strážci mého osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318049/bmid_strazci-meho-osudu-Fu4-318049.jpg 4 10 2

Autobiografický román Strážci mého osudu (2004) je autorky dosud čtenářsky nejúspěšnějším dílem. Autorka se v něm prostřednictvím osudu jednotlivých členů své rodiny vrací nejen ke svým vlastním kořenům, ale zkoumá a rekonstruuje též tchajwanskou identitu a dějinné události od dob japonské koloniální správy až do počátků jednadvacátého století. Román Strážci mého osudu bývá připodobňován ke Sto rokům samoty od slavného kolumbijského spisovatele Gabriela Garcíi Márqueze, byl přeložen do němčiny a adaptován pro divadelní scénu. Roku 2015 byl vyhlášen za jeden z dvaceti nejúspěšnějších čínsky psaných románu vydaných od roku 2001.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , IFP Publishing

海神家族 , 2004

zuzad
20.12.2017 4 z 5

Mám ráda skutečné lidské příběhy a čím dál raději orientální prózu. Kdo je na tom podobně jako já, s chutí si tuto knihu přečte.

tereza1198
20.06.2017 4 z 5

Kniha plná příběhů jedné rodiny. Tolik nešťastných, nepochopených a v určitých ohledech chladných lidí se jen tak nevidí. Z knihy jsem necítila ani kousek lásky nebo rodinné sounáležitosti. Kdyby nebylo snach, které se staraly o tchyně, tak by tam nikdo nic hezkého neudělal. Polovina osazenstva kašlala na své děti a ty pak na rodiče. Kniha se dobře četla a dala nahlédnout do jiné kultury v těžkých časech. Určitě stojí za přečtení, ale občas silné kafe.

Tchaj-wan, Taiwan tchajwanská literatura

Autorovy knížky

2016  76%Strážci mého osudu

Kniha Strážci mého osudu je v