Terez25 Terez25 komentáře u knih

Není co dodat...
Nelze nemilovat. :-)

17.03.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Pro mě velice nezáživné čtení, vůbec jsem se nedokázala začíst. Většinou, když sáhnu po knize v edici Světový bestseller, zklamaná nejsem. Tady to bohužel bylo naopak.

02.01.2018 2 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Mistrně napsaná detektivka. Víc netřeba dodávat. :-)

01.11.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Úžasné čtení! Nemohla jsem se odtrhnout. Kniha má spád a nenechá vás vydechnout.
Přečteno za dva dny. Doporučuji.

06.09.2017 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Jednohubka, která se dobře četla. Příjemná byla změna prostředí.
Ráda si do budoucna od Darcy Coates zase něco přečtu.

08.11.2023 4 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Já jsem nadšená. Kniha se četla lehce, stránky doslova mizely pod rukama a o napětí taky nebyla nouze.
Rozhodně doporučuji.

23.03.2023 5 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Dobrý duchařský příběh, ale žádná velká bomba. Na odreagování fajn, ale za pár dní na ní zapomenu.

04.05.2022 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Příběh jako takový, je velmi poutavý, ale Dracula jsem měla rozečteného dlouho a nebylo to jen tím, že je to bichle. Často se příběh dost vlekl a některé pasáže byly zbytečně popisné. Jinak se ale jedná o pěkný mystery příběh, jen opravdu škoda toho divného otevřeného konce.
A co jsem vůbec nepochopila, proč se hrabě Dracul jmenoval Dracul, a ne Dracula, jak je všeobecně znám…

07.10.2021 4 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Musím říct, že mě příběh Gii a Rushe tolik neoslovil a neměl takovou atmosféru, jako třeba Hříšné dopisy nebo Drzý bastard. Avšak stále si knihy od těchto autorek drží dobrý standart a mě baví.

08.02.2021 4 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Anders de la Motte je pro mě skvělým spisovatelem a jeho knihy se mi zatím líbily všechny. Nechybí v nich napětí, trocha mystery, ze kterého občas mrazí, zajímavé charaktery i nečekaná rozuzlení. Thea, hlavní hrdinka bojující s vlastními démony se musí postavit celému městu a jeho obyvatelům, aby přišla na kloub dávnému tajemství, jež městečko střeží.
Snad se do budoucna dočkáme dalších knih od tohoto autora.

24.01.2021 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Super, stejně příjemné, jako zatím celá série. Sympatické postavy a dobré zápletky. Jsem zvědavá, čím nás Patricia Gibney překvapí příště.

25.08.2020 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

Třetí díl a opět skvělá jízda! Perfektní duo Jude a Uriah to zase rozbalili!
Tahle série mě baví moc a doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu.

05.08.2020 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Stejně dobré jako první díl. Doufám, že bude série pokračovat ve stejném duchu.

27.03.2020 5 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Za mě tentokrát nic moc, Dokonalý cizinec se mi líbil víc. Polovinu knihy mi Christina lezla na nervy, coby naivní loutka, která udělá, co se jí řekne a v druhé polovině zase tou neuvěřitelnou drzostí a chladnokrevností. Sama sobě zničila život i rodinu neochvějnou loajalitou, kterou chovala k práci a svou zaslepeností. Příšerná matka i člověk, vůbec mi jí nebylo líto. :-D
Celkově však knize chybí spád a celé to vyznívá jako jedna velká nuda.

02.02.2020 2 z 5

Společenský tvor Společenský tvor Tara Isabella Burton

Prostředí divných lidí s ještě podivnějšími názory. Přesto je ale Social Creature skvělá kniha, kterou nechcete odložit ani na chvilku. Příběh, který se čte sám a styl, kterým ke čtenáři kniha jakoby promlouvá se mi líbil. Tato kniha vlastně vůbec není milé čtení, ale líbit se vám zaručeně bude.

26.01.2020 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Kniha pro mě byla zklamáním. Barvitý jazyk to ano, jinak ke mě ale příběh a hlavní protagonista vůbec nepromlouval.
Poté co jsem viděla trailer nově chystané filmové adaptace, který ve mě zanechal poměrně nepříjemné pocity a po přečtení místních komentářů, jsem se rozhodla, že si Nabarvené ptáče přečtu. Nepřipojuji se však ani k pozitivním, ani k negativním ohlasům. Kniha totiž ve mě nezanechala vůbec nic. Je to zkrátka jen vyprávění malého chlapce na pozadí války. Jistě, některé scény jsou velmi barvitě popsány, např. ta s kozlem nebo zběsilé řádění Kalmyků...
Ale tvrzení, že by mě kniha šokovala nebo nedej bože poznamenala, jak se to tu v komentářích často vyskytuje, je velmi přehnané. Po dlouhé době velké očekávání a o to větší zklamání.
Nicméně je dobře, že je to jen fikce, protože takové věci by neměl vidět ani prožít dospělý, natož pak dítě.

01.09.2019 1 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Ani třetí díl od Samuela Bjørka nezklamal. Clona se mi líbila stejně, jako předchozí díly. Je mi sympatická hlavně postava hlavního vyšetřovatele Holgera Muncha. Severské krimi je můj vůbec nejoblíbenější žánr a tato série ho velmi zdatně zastupuje.

27.07.2019 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Další z dílů série Davida Rakera mě sice nezklamal, ale dle mého byl zbytečně obsažný. Příběh ale jako vždy dobrý.
D. Raker je sympaťák, na jeho postavě se mi především líbí jeho přímočarost a tvrdohlavost.

30.08.2018 4 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Skvělé čtení, má první kniha od Ursuly Poznanski. Přečetla jsem ji během jednoho dne a jedním dechem. Přesně takové krimi mám moc ráda. A musím přiznat, že s vrahem jsem byla do poslední chvíle uplně vedle. Hlavní postavy Florina a Beatrice byly velmi sympatické a od začátku jsem jim držela palce. Určitě si přečtu i další knihy z tého série.

17.05.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Miluju případy Kim Stone. Již 4. díl této série a opět brilantní. Angela Marsons mě zatím rozhodně nezklamala a doufám, že brzy přijdou další knihy. Doporučuji.

29.01.2018 5 z 5