Terez.a Terez.a komentáře u knih

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Můžu jen doporučit. ;-) Zajímavě napsaná série, která mě baví :)

01.03.2015 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Hořko-sladký příběh vyprávějící o bohaté rodině Sinclairových. Kde nic není takové, jak se na první pohled zdá. Příběh plný přetvářky, lží, ale i lásky.
"Neměli bychom přijmout zlo, které můžeme změnit."

30.01.2016 5 z 5

Projekt potomek Projekt potomek Graeme Simsion

Dona jako postavu jsem si oblíbila hned v prvním díle. Je prostě svůj, bohužel druhý díl už mě nenadchnul jako první. Je to možná tím, že jeho chování už pro mě nebylo novinkou nebo tím, že hledání jeho vyvolené bylo prostě vtipnější.

13.01.2016 3 z 5

Černý led Černý led Becca Fitzpatrick

Fitzpatricková je moje oblíbená autorka a ani tentokrát mě nezklamala. Černý led nelze porovnávat se Zavrženým, tentokrát jde o něco jiného. Je to dobrodružný a zároveň mrazivý thriller.

13.12.2015 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

I když je kniha určena teenagerům, tak mně se líbila. Taková romantická oddechovka s řadou vtipných chvilek Lary Jean, tedy hlavní hrdinky, která uchovává své pocity uvnitř milostných dopisů.

13.12.2015 4 z 5

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Pozitivní obal s kolibříkem mě donutil půjčit si tuto knihu, bohužel byl z celé knihy to nejhezčí. Nepomohlo jí ani to, že je děj podle skutečné události. Celý příběh je až moc naivní a přeslazený.

13.12.2015 2 z 5

Krásné zlo Krásné zlo Rebecca James

Nechápu, že tahle nudná kniha má tak vysoké hodnocení. Já jí dočetla s přemáháním, příběhem není o ničem.

13.12.2015 1 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

První kniha, kterou jsem od Sparkse četla. Čekala jsem od ní trochu víc, protože film patří k mým nejoblíbenějším a hodně jsem si u něj pobrečela, to se mi u knížky nestalo. Byla na mě až moc naivně romantická.

28.09.2015

Papírová města Papírová města John Green

Zklamání! Konečně jsem se rozhoupala a půjčila si slavného Greena a bohužel jsem celou knihu čekala, až se tam začne něco dít, což se bohužel nestalo.

28.09.2015 2 z 5

Království Království Amanda Stevens

Moc se mi líbila temná atmosféra, která prostoupila celou knihou. Při čtení jsem chvílemi měla husí kůži. Poutavý strašidelný příběh se sympatickou hlavní hrdinkou a miloučkým Angusem.

25.09.2015 5 z 5

Pád noci Pád noci Alexander Stainforth (p)

Taková romantická detektivka s prvky fantasy - někdy až moc přehnaná, přesto udržela mou pozornost a rychle se četla.

25.06.2015 3 z 5

Proměna Mary Dyerové Proměna Mary Dyerové Michelle Hodkin

Tak to bylo něco. Takový konec jsem vůbec nečekala. Příběh se opravdu zajímavě vyvíjí o to víc mě mrzí, že není k sehnání třetí díl v češtině.

03.05.2015 5 z 5

Podvol se Podvol se Maya Banks

První kapitoly vypadaly slibně, potom se vše obrátilo a čekaly mě nudné stránky. Několikrát jsem měla chuť přeskočit na konec knihy ( protože tam se konečně začalo něco dít). Série Bez dechu mě bavila víc.

18.04.2015 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Taková útlá knížečka se svižným, nenáročným dějem okořeněná humorem.

18.04.2015 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Povedená knížka, která je zároveň smutná i veselá, pobavíte se, ale i pobrečíte. Skrývá v sobě zoufalství, ale i naději. Je plná emocí!

22.03.2015 5 z 5

Skrytá Skrytá Marianne Curley

Takový průměrný příběh o andělech, kterému bohužel něco chybělo.

22.03.2015 3 z 5

Milovala jsem tyrana Milovala jsem tyrana Caroline Bréhat

Já měla téměř husí kůži z toho, jak může být lidské vnímání odlišné. A jak mohou mít někteří jedinci zkreslenou realitu. Je to děsivé, ale poučné čtení.

08.03.2015 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Vtipně napsaná knížka, u které se zasmějete. :)

07.03.2015 4 z 5

Spisovatel Spisovatel Lucie Salová

Spisovatel nabízí sympatickou a trochu ztřeštěnou hlavní hrdinku. Hana je časovaná bomba - poněkud neohrabaná, ale otevřená a upřímná osoba, kterou okouzlí Adam - titán mezi spisovateli s paparazzi v patách. Od začátku se mezi protagonisty vytvoří zvláštní pouto a navzájem se přitahují.

Při čtení jsem se smála nahlas, což se mi už dlouho nestalo. Takhle mě rozesmála snad už jen Poslední aristokratka. Jedná se o vtipné, milé, nevšední a oddechové dílo. Začátek mě tak bavil, že jsem měla problém přestat číst. Zajímalo mě, co ztřeštěného zase hrdinka vyvede a kam se posune. Postelové scény měly říz, hrdinové byli zajímavý a autorka zahrnula do děje nevšední témata ať už bipolární poruchu nebo hafefobismus. Což bylo originální a hlavně Salová popisovala realitu a nebála se trapnosti, čím se odlišuje od jiných autorů.

27.09.2023 4 z 5

Čepel tajemství Čepel tajemství Tricia Levenseller

Čepel tajemství vypráví o nadané plaché dívce milující kovářské řemeslo, která se rozhodne zabojovat a zachránit lidstvo před možnou zkázou, a tím ohrozí sebe i své blízké. Jedná se o akční fantasy s originálním námětem, ve kterém nechybí magie, souboje či touha.

Příběh toho skrývá opravdu hodně. Autorka se zabývala duševními stavy hrdinky, zapojila do děje magii, nevyhnula se náboženským fanatikům, přidala napínavé souboje, nebezpečnou dobrodružnou cestu před nepřáteli a neopomněla ani na trochu té romantiky a první přitažlivosti, která bobtná v touhu.

Dílo mě velmi mile překvapilo svojí čtivostí a hlavně alespoň pro mě jedinečností, já jsem doposud nečetla nic o kovářství a i téma duševních úzkostí a paniky bylo velmi zajímavé. I samotná magie zapojená do Čepele tajemství byla neobvyklá a konkrétně hrdince propůjčovala moc očarovat zbraně různými vzácnými schopnostmi. Oblíbila jsem si i hlavní hrdiny, měli své chyby, ale bojovali s nimi. Vyprávění mě zaujalo natolik, že mě teď vážně mrzí, že musím čekat na pokračování.

13.09.2023 4 z 5