Teresita Teresita komentáře u knih

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Tohle vypadá na nadějnou sérii! Kniha mě nenudila, byla napínavá od začátku do konce.

Zlodějka stínů Zlodějka stínů Kay Hooper

Tuto knihu jsem našla u nás v knihobudce a normálně bych se k ní asi vůbec nedostala, ale byla jsem příjemně překvapena. Kniha je čtivá a napínavá, vrah překvapivý. Jedná se o detektivku s prvky nadpřirozena (hlavní hrdinka umí číst myšlenky) a s romantickou zápletkou, která mně oproti jiným tady nevadila.

Zkouška důvěry Zkouška důvěry Nora Roberts

Jedná se o romantický příběh s detektivní zápletkou a trochu s prvky thrilleru. Hlavní hrdinka je kuchařka a pořád vaří, takže nedoporučuju číst nalačno :D Odehrává se v Americe v malém městečku u jezera uprostřed Skalistých hor. V knížce je moc hezky popsaná příroda, člověk má potom chuť se tam podívat. Čtivé, napínavé, oddechové, doporučuji. Kdybych měla něco vytknout, tak na mě je tam až moc přeslazená romantická linka, ale to k takovému typu knihy nejspíš patří.

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Moje první knížka od této autorky a musím říct, že se mi opravdu líbila, určitě si přečtu další díly. Čte se to velice dobře, je poznat, že autorka je doktorka, vše je popsáno velice realisticky. Dobrá je i zápletka a části ze soukromého života hlavních hrdinek.

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Tuto knihu mám doma už více než půl roku, ale pořád se mi do ní moc nechtělo, vzhledem k ne moc dobrým recenzím. Nakonec tedy hodnotím celkem kladně, nejdříve mi trvalo se začíst, ale postupně jsem byla zvědavá, jak to tedy vlastně je. Příběh je hodně překombinovaný, dost věcí není vysvětleno nebo popsáno, i když by si to čtenář zasloužil, postavy nesympatické a konec zvláštní.. Zatím nevím, jestli se mi do Loutkáře vůbec chce…

31.10.2018 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Film jsem viděla několikrát, knihu jsem si přečetla poprvé. A jsem nadšená, King je úžasný spisovatel, člověk má při čtení pocit jakoby Paul Edgecombe skutečně existoval a vyprávěl nám o svém životě.

To je Austrálie To je Austrálie Miroslav Šašek

Vtipné, poučné, nádherně nakreslené. Rozhodně doporučuji, kniha je určitě vhodná pro děti, nicméně mnohem více ji ocení dospělí! Pokud chcete nasáknout atmosféru Austrálie, kniha je idální volba!

To je New York To je New York Miroslav Šašek

Perfektní kniha nejen pro děti. Velice mile nakreslené, zajímavé postřehy autora.

10.10.2018 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Moje první setkání s touto spisovatelkou a jsem spokojená, určitě si ještě něco přečtu. Určitě ale existují čtivější a proprcovnější knihy, tohle je taková oddechovka. Téma je děsivé - zažít byste to nechtěli, ale takoví lidé skutečně existují. Vzhledem k tomu, jak dopadla Simona Monyová, je jasné, že čerpala z osobních zkušeností, o to víc je kniha smutná.

Tvůj báječný život Tvůj báječný život Liz Fenton

Je to perfektní oddechovka. Dvě kámošky žijí naprosto odlišný život, jedna je úspěšná televizní moderátorka, svobodná, bezdětná a bohatá. Druhá má tři děti, žije už dvacet let se stejným mužem a je v domácnosti. Obě té druhé její život závidí. Na školním sraze se pohádají a druhý den se probudí v těle té druhé. Doporučuji, přečetla jsem za jeden den.

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Stephen opět dokazuje, že je geniální spisovatel. Každá jeho kniha je jiná, originální a nezapomenutlná. Perfektně ovládá jazyk a jeho příběhy jsou čtivé, postavy propracované. Nejinak je tomu u Dolores Clairnbournové, která jě navíc zajímavá tím, že je psaná v první osobně formou zpovědi, deníku ženy, která to neměla v životě jednoduché. Ačkoliv je Doleres prostá žena, která nejde pro sprosté slovo daleko, ihned si ji oblíbíte. Doporučuji všem, stejně tak i skvělý film s Kathy Bates.

Vražda Rogera Ackroyda (komiks) Vražda Rogera Ackroyda (komiks) Agatha Christie

Komiksové zpracování knihy od Agathy Christie se mi velice líbilo. Příběh je vyprávěn v první osobně, lehce vtáhne do děje a rozuzlení je překvapivé. Navíc nechybí můj oblíbený Hercule Poirot. Pro fanoušky královny detektivek povinnost.

10.10.2018 4 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Čtivá oddechovka s prvky nadpřirozena. Zajíměvě vykresleny některé charaktery, pěkný konec.

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Za mě teda nic moc, četla jsem od tohoto dua už čtyři knihy a tato je nejslabší. Velké množství nereálných věcí, zvláštní jazyk, zbytečené detailní popisy toho, co kdo dělal, nesympatičtí hrdinové. Nicméně velice čtivé, nedá se od toho odtrhnout.

10.10.2018 3 z 5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Nádherná kniha, která stoji za přečtení, bohužel také velice smutná. Kdysi jsem viděla film s Kevinem Costnerem, který je stejně tak dobrý. Doporučuji i přes to, že nemám tento žánr ráda, nikdy mě nebavil ani Vinnetou.

Trosky Trosky Ann Granger

Moje první kniha od Ann Granger. Líbila se mi atmosféra, propracovanost postav i příběh, i když jeho rozluštění mohlo být trochu komplikovanější. Celkově je ale kniha poněkud nudná, nic moc se neděje, vše se pořád dokola opakuje a vrah nemůže být překvapivý, protože možností moc není. Nevím, jestlli to bylo špatný překladem, ale několikrát jsem se zastavila nad podivně formovanými větami a zvláštním slohem. Kdy prostě čtete a místo toho, abyste se ponořili do příběhu, přemýšlíte nad tím, jak divně to zní a že je něco blbě.

Ještě musím dodat, že kniha má naprosto úžasný obal!

03.10.2018 3 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Příjemná oddechová kniha o sympatické, avšak trochu ztřeštěné Emmě, která nechtěně vyklopí všechna svá tajemství svému šéfovi. Příběh je to jednoduchý a předvidatelný, nicméně velice čtivý. Trochu mi vadila naivita hlavní hrdinky a myslím si, že to Jackovo obrovské tajemství nebylo nic moc, čekala jsem od toho mnohem víc. Také by mohla autorka věnovat trochu více prostoru vztahem mezi Emmou a Jackem. K takové knize patří pořádná dávka romantiky. Velice dobře se čte v angličtině.

03.10.2018 4 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Geniální povídka, napsaná velice originálním způsobem. Nutí člověka k zamyšlení. Je to opravdu tak, že čím je člověk inteligentnější, tím je nešťastnější a že hloupí lidé jsou ti nejšťastnější ze všech?

21.09.2018 5 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Není to extra čtivá kniha, ale je velice kvalitní. Jsem ráda, že jsem si díky výzvě přečetla, dozvěděla jsem se hodně o dějinách, kultuře a způsobu života lidí v Chile. Román vypráví příběh rodiny Truebů v průběhu tří generací, zachycuje skutečné události (vláda komunistů, vojenský puč, diktatura) a zmiňuje skutečné osobnosti (básník Pablo Neruda, prezident Chile - strýc autorky).

21.09.2018 4 z 5

Jaké je to asi v čudu Jaké je to asi v čudu Zdeněk Svěrák

Zdeňka Svěráka velice obdivuji a mám ráda všechnu jeho tvorbu. Líbily se mi i jeho pohádky, určené pro děti od 7 let. Svěrák si umí skvěle hrát s českým jazykem. Kromě asi 6 pohádek obsahuje kniha také texty známých i méně známých písní (Není nutno, Mravenci v kredenci…) a básně.

21.09.2018 5 z 5