Teresita Teresita komentáře u knih

Anglické listy Anglické listy Karel Čapek

Nejprve mi trvalo, než jsem se začetla, přece jen to není román s napínavým dějem, ale brzy jsem si na to zvykla. Čapek má nádherný jazyk. Projel téměř celou Anglii, Skotsko a Wales, do Irska se nedostal. Zajímavé je, jak popisuje zemi téměř před sto lety. Snažil se popsat o Velké Británii vše: přírodu, města, lidi, zmiňuje si o několika svých kolezích spisovatelích, se kterými se v Anglii setkal.

31.10.2017 4 z 5

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

V Konci civilizace se nevyskytuje žádný hlavní hrdina bojující za záchranu lidstva, Huxley popisuje několik různých lidí, kteří žijí v tomto světě, se všemi je ale velice těžké ztotožnit se. Žádná z postav mi nebyla extra sympatická. Kniha se mi líbila, obsahuje hodně zajímavých myšlenek a je rozhodně nadčasová. V dnešní době umělých oplodnění, darování vajíček a pokusů o klonování, působí tato kniha až děsivě.

"Á, Bé, Cé a vitamínek Dé..."

31.10.2017 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

No já nevím....kniha je to čtivá,  zápletka je zajímavá a Erik s Joonou jsou sympaťaci. Taky jsem si oblíbila slepou klavíristku a její dceru. Kniha má vše,  co potřebuje správná detektivka. Ale pořád se nemůžu zbavit dojmu, že duo Kepler píše své knihy tak, aby se z nich stal bestseller. Prostudovali pár severských autorů, zhlédli několik amerických thrillerů a přečetli nějaký ten erotický román. Zjistili, co se lidem líbí a prostě to všechno nacpali do jedné knihy, ať už to v příběhu mělo nejaky význam nebo ne. Konec je totálně přehnaný a nereálný, vrah je superhrdina a nějak jsem nepobrala,   proč posílal videa policii. Adam mi byl krajně nesympatický, to,co předvedl v hotelu bylo nechutné, taky jsem nepochopila jeho vztah s manželkou. A ta otravná těhotná vyšetrovatelka byla na holky nebo jak?

19.10.2017 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Četla jsem ji už před několika měsíci a pořád na ni musím myslet. Je to drsná knížka, moc jsem z ní v noci nemohla spát. :think: Myslím, že rozhodně stojí za přečtení. Je napsána velice čtivě, i přesto, že se v ní téměř nic neděje. Sto kluků prostě jen jde, později 99, 98… Konec vás donutí přemýšlet.

09.10.2017 5 z 5