nakavusterezou nakavusterezou komentáře u knih

Staré dobré časy Staré dobré časy Jeff Kinney (p)

Poseroutka mě furt baví, i když už dávno nespadám do cílové skupiny, pro kterou je tato kniha určená.

30.09.2023 4 z 5

Výlet za všechny peníze Výlet za všechny peníze Jeff Kinney (p)

Ač jsem na tuhle literaturu stará, furt mě baví.

30.09.2023 4 z 5

Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Sexkomiks: První komiksové dějiny sexuality Philippe Brenot

Sexuální historie od úplného začátku v jedné knize, krásně a jednoduše popsaná a i vtipně vyobrazená. Místy jsem se opravdu zasmála nahlas. První polovina komiksu mě velmi bavila, ta druhá už pro mě byla záživná méně (ale nebude to obsahem, spis dobou, kterou autoři popisovali). Pokud na tento komiks někde narazíte, aspoň ho prolistujte, věřte, že vás zaujme

Těla Těla Klára Vlasáková

Příběh, který zpracování téma, se kterým se setkala každá žena, dívka či dáma.

Já jsem ale asi knihu nečetla v ten správný moment, protože jsem z ní nebyla nadšená, jak všichni okolo mě.

30.09.2023 3 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Před čtením této knihy jsem měla asi vysoká očekávání, protože jedno dobu Viktorii Hanišovou všude všichni propagovali. Příběh byl zajímavý a originální, ale způsob vypravování a psaní mi moc nesedl a místy jsem se se čtením prala. Určitě dám ale ještě autorce šanci.

30.09.2023 3 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Nejslabší příběh od CoHo.
Postavy takové nijaké, ale zamilovala jsem se do Warrena.
Zápletka trochu předvídatelná a taktéž i konec. Dost očekávaný konec.
Zároveň je to i druhá kniha od autorky, u které jsem nebrečela (Život jedna báseň mě také nerozbrečela).
Možná, možná mi příběh příjde slabší i tím, že jsem tuhle knihu četla po knize Vzpomínky na něj, která je za mě nejlepší.

13.09.2023 3 z 5

Jestli vůbec někdy Jestli vůbec někdy * antologie

Některé povídky mě bavily, jiné jsem ani nedočetla, protože mě zkrátka nezaujaly.

Byla jsem překvapená, že třeba povídka od Aleny Mornštajnové mě zas až tak nebavila a naopak povídka od Viktorie Hanišové mě bavila moc. Díky této povídce jsem objevila novou českou autorku, která mě baví (četla jsem Rekonstrukci).

Povídka od Petry Soukupové za mě byla nejlepší! Já mám autorku hrozně ráda a vyhlížím vždy její novou knihu.

Určitě, ač jsem knize dala průměrné hodnocení, knihu doporučuji. Může se stát, že díky ní objevíte nového autora/autorku a rozšíříte si tam čtecí obzory.

01.07.2023 3 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Tohle bylo skvělý! Obyčejné postavy, do kterých se ale vcítíte (nebo se v nich i mnohdy vidíte), příběh ze života.

Tohle se četlo samo. Užívala jsem si každou stránku, dokonce jsem se už i "naučila" žít s tím, že v knihách autorky není uvedené přímá řeč.

Nejedná se o žádnou náročnou četbu. Tohle potřebujete číst! Utečete tak před svými problémy a chvilku řešíte problémy Veroniky .. a že jich není málo.

23.06.2023 5 z 5

Srpny Srpny Jakub Stanjura

Skvělý. Vynikající. Bomba!

Přečteno za jeden den. Skvělý námět na knihu - manipulace.
Uchvátila mě ta neskutečná hra se slovy a jazykem.

Tuhle knihu budu doporučovat všude kudy budu chodit, je skvělá a moc jí přeju, aby se dostala víc do popředí!

Víc vám k tomu neřeknu, snad jen to, že jestli na ni někde narazíte, čapněte ji a jděte do toho! Nebudete litovat.

20.06.2023 5 z 5

Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí Deníček moderního fotra 3 aneb Historky z rodičovského podsvětí Dominik Landsman

Asi nejslabší díl ze série "deníček moderního fotra."
Vtipy už tam tolik nejsou nebo mi alespoň nepřišly vtipné, v podstatě jsem se smála jen u začátku.

Aktuálně jsem v 9. měsíci těhotenství a jestli je to na mateřské takový záhul, jak popisuje Dominik, tak to potěš koště :D a mám se opravdu na co těšit.

Konec knihy jsem už i přeskákala a četla jsem se kapitolky, které mě zaujaly - jako třeba návštěva autorka v pořadu Show Jana Krause.

Ušetřím vám čas a řeknu vám, ať tento díl ze série ani nečtete, opravdu o nic nepříjdete.

20.06.2023 2 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Kniha, která opět zpracovává silné a těžké téma (dokonce 2). Knihy od CoHo jsou už sázka na jistotu, ale ... jednou to zklamaní z knihy muselo přijít.

Nejdřív ale začnu tím pozitivním a to je postava Sky. Skvělá postava se sympatickým smyslem pro humor. Příběh je čtivý a stránky vám mizí po prsty, to CoHo umí. Také musím zmínit témata, která si vybrala autorka. Za co má u mě velké plus!

Co se Holdera týče ... no. Já už jsem trochu přesycená bad boyů, kteří jsou vlastně bad boyové jen na oko, ale ve skutečnosti to jsou nejempatičtější a nejhodnější kluci pod sluncem a především kluci s tajemstvím a temnou minulostí. Už stačilo.

Vlastně celou dobu, co jsem knihu četla, jsem se do příběhu nemohla začíst (jako do všech jiných knih od CoHo) a tušila jsem, že tohle - konečně - bude kniha, u které nebudu brečet. Místy mi totiž přišlo, že je příběh až moc komplikovaný a nereálný.

Pokud plánujete, že chcete knihy od CoHo zkusit, rozhodně začněte touto sérií! Bude se vám líbit a pak na vás budou čekat lepší a lepší knihy od autorky. Já jsem udělala tu chybu, že jsem začala peckama, které napsala a tyhle jsem četla až po peckách. Poučte se z mé chyby :D

17.06.2023 3 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Když překonáte prvotní šok, který vás čeká hned na první stránce knihy (anální kolík) a hromadu sprostých slov, která jdou z úst Jakuba, knihu si užijete. Zároveň vás Třeštíková hned připraví na to, co vás čeká v celé knize.

Já jsem byla spokojená. Ačkoliv jsem za začátku nadávala na Jakuba, protože to byla postava, která mi vadila, když přišel na scénu Marek, za Jakuba jsem byla velice ráda. A ač se divím sama sobě že to říkám, já jsem tým Jakub.

Obyčejný příběh o životě hlavní postavy Dagmar, který je ještě maličko oživen něčím, co čtenář nečeká, že se stane. Za mě nejlepší kniha, co jsem od autorky četla (nečetla jsem jen Veselí).

15.06.2023 5 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

Knihu mám dočtenou už nějakou dobu a stále nevím, jak ji mám slovy hodnotit.

Všude jsem četla, jak je tato autorka skvělá a tak když jsem šla kolem knihovnu, půjčila jsem si tam tuto knihu, kterou jako jedinou od autorky měli.

Asi špatná volba. Příběh mě moc nezaujal, ačkoliv na první pohled se mi zdálo, že mě bavit bude. Možná to bylo tím zpracováním.

Ani do jedné z hrdinek jsem se nevcítila a - teď to bude asi hnusné - ale bylo mi jedno, jak celý příběh skončí. Ze zvědavosti jsem knihu dočetla, to jo, ale musela jsem se přemlouvat.

Určitě před autorkou nezavírám dveře a dám ji ještě šanci.

09.06.2023 2 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Právě jsem dočetla poslední stránku a mám hroznou chuť se vypsat se svých pocitů.

Od autorky jsem četla všechny knihy a ve výsledku se mi i všechny líbily, proto jsem se těšila na novou knihu, ale jsem zklamaná.

Díky bohu za krátké kapitoly, které se střídaly s pohledem do minulosti a přítomnosti, tímto stránky opravdu mizely pod rukama. Příběh se ale i tak rozjel až někde u 150 stránky (z 330 celkových), což mi k thrilleru moc nesedí.

Příběh je zároveň ještě rozdělen na 2 části. Druhá část knihy už byla maličko lepší, protože vy se sakra chcete dozvědět, jak to celé bylo, ne že ne... a proto čtete dál. Ačkoliv se konec může zdát jako promyšlený (a někomu to tak bude i připadat a je to v pořádku), já jsem nebyla nijak překvapená. Nedostavil se žádný "wow" efekt a to prostě ke správnému thrilleru patří.

Suma sumárum, za mě velké zklamaní. Na autorku ale i tak nezanevřu, protože její předešlé knihy byly fajn a určitě se k ním v budoucnu mám v plánu vrátit.

05.06.2023 2 z 5

Pravda o cukru Pravda o cukru Jessie Inchauspé

Knihu jsem si pořídila na doporučení ohledně ekzému (že by úprava jídelníčku podle triků uvedených v knize měla pomoct).

Text je napsán tak, že to pochopí i laik a grafy, které jsou k textu přidané jsou příjemným zpestřením.

Nebudu lhát, všechny triky ke snížení křivky určitě dodržovat nebudu (třeba pití vody s octem před jezením dezertu), už jen vzhledem k tomu, že jsem v 8. měsíci těhotenství. Ale určitě mám v plánu dodržovat trik číslo 1 "jez jídlo ve správném pořadí", ale zas jenom ve chvílích, kdy to půjde. No zkrátka a dobře, přizpůsobím si to ke svému způsobu života :D

Rozhodně nelituju, že jsem si knihu koupila a přečetla. Když už nic jiného, dalo mi to informace, které využiju.

24.05.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Jako já nevím, ale má vůbec cenu něco psát?

Zase jsem brečela.
Fakt nechápu, jak to CH dokáže, že z "obyčejného" příběhu udělá takovou emocionální bombu.

Příběh se čte sám. Já jsem si čtení každé strany užívala a šetřila, protože jsem nechtěla, aby příběh skončil.

Příběhy od CH jsou asi jediné, kdy POKAŽDÉ chci, aby měly šťastný konec. Občas to výjde, občas ne. Tak to chodí i v životě. Možná proto tak moc miluju její knihy. Jsou to příběhy obyčejných lidí. Příběhy, které by se jednou mohli stát i nám.

Miluju, jakým způsobem umí CH vyobrazit hlavní postavy. Ať chcete nebo ne, vždycky si je zamilujete (ach ti její chlapi, to je moje Achillova pata :D) a opravdu jim přejete šťastný konec.

Konec. Tečka.
Jestli přemýšlíte, jakou knihu od CH si máte přečíst, ROZHODNĚ TO MUSÍ BÝT TAHLE!

Jsem zase emocionálně úplně rozbitá, jdu se dát dohromady, ať jsem v říjnu připravená na novou knihu od CH. (proč se dobrovolně tak psychiky ničím, nevím :D )

16.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Alena Mornštajnová psát umí, o tom nás už přesvědčovat opravdu nemusí. Tato kniha je ale jiná než všechny doposud. Ať už zvoleným tématem, které je opravdu bolestivé tak i tím, jakým stylem je příběh vyprávěn.

Mně kniha sedla a to také svědčí o tom, že jsem ji přečetla během jednoho dne. Krátké kapitoly, které jsou ještě rozděleny pod takové podkapitolky přidávají na dynamičnosti příběhu a příběh - nejen stylem, kterým je napsaný - vám mizí pod rukama.

Nebýt spoileru, který se ke mně donesl ještě před čtením knihy, byla bych z knihy asi hodně špatná a dlouho bych přemýšlela nad příběhem. Takhle jsem věděla, co mám čekat a přepravila jsem se na to.

Jednu výtku k příběhu mám (abych nebyla jen trapně pozitivní) a to je to, že hlavní hrdinka "cácora" neměla ráda psa Belu (jsem milovním psů a doma mám jednoho, co se jmenuje Bella), takže se chápem :D

Já knihu doporučuji si přečíst. Nebudete litovat ani jedné minuty, kterou jste nad knihou strávili. Po dočtení budete odpočítávat dny, kdy vyjde nová kniha od Alena M.

15.05.2023 5 z 5

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Po třetím dílu, který byl za mě průměrný, jsem z knihy Jsme nevyhnutelní nadšená!

Harper by každý chtěl mít za kamarádku.
Boží Izzy, která miluje LOLko (stejně jako já).
A Travis? Je Travis (srdíčko).

Nečekejte žádný složitý příběh, je to jednoduchý příběh, se skvělými postavami .. a v tom je to kouzlo. Jako čtenář si užíváte a prožíváte příběh Harper a Travise.

Jako nutnost je mít bonusovou kapitolu! Vysvětlí totiž něco, co se v knize stane a v bonusové kapitole se to celé vysvětlí. Nebejt jí, jsem na autorku opravdu naštvaná, protože se to jedná mých oblíbených postav (Avy a Chrise).

Takový příběh chcete číst! Takže si ho hned teď běžte pořídit, nebudete litovat.

12.05.2023 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Obvykle knihy s rodinnou tématikou/vztahy nečtu, ale knihu jsem měla už delší dobu doma (síla marketingu), a tak jsem si řekla, že už je na čase, abych si ji přečetla.

Sledujeme zde příběh dvou hlavních hrdinů - Alice a Richarda. Musím hned na začátku říct, že Alice mi hrozně vadila. V reálném životě lidi s takovou povahou obcházím obloukem :D

Příběh se četl svižně. Krátké kapitoly, poměrně velké písmo a příběh, který vás vtáhne do děje a vy prostě (ač tušíte, jak to dopadne), se chcete co nejdřív pročíst až na samotný konec.

Je pravda, že na začátku knihy jsem příteli říkala, že je to kniha, která je psaná o nás (hádáme se převážně vždycky jen k blbostech. Jako Richard a Alice, když řešili, zda půjdou na kolo nebo do Ikei kupovat světla - p.s. nakonec šli kupovat světla a ještě se znovu pohádali) :D

Absence uvozovek mi zprvu vadila, po pár stránkách jsem si zvykla (četla jsem důkladněji).

Řekla bych, že je to ideální kniha někam na dovolenou k moři. Oddechový příběh, kde si každý najde to své a vezme si z toho i ponaučení.

10.05.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Když vyšla kniha Znamenitá mrtvola, byla okolo ní obrovské boom! Říkala jsem si "dobře, tak tuhle knihu si asi chceš přečíst." Tak jsem si ji koupila a přečetla.

Opravdu nechápu, čím si zasloužila takové obrovské halóóó. Jasný, téma, které kniha obsahuje je drsné, místa až za čarou, ale ... to, jakým stylem je kniha napsaná, mi trhala oči :D

Prvních 100 stránek jsem opravdu bojovala, musela jsem si na styl, jakým je kniha napsaná, zvykat. Když jsem si zvykla, už čtení ubíhalo. Kniha je rozdělaná do krátkých kapitol, což beru jako plus.

No, takhle. Jestli vás zaujalo téma, knihu si přečtěte. Je to kniha s tématem, na které jen tak nenarazíte. Ale! připravte se na to, že to není žádný literární zážitek a styl psaní je hodně odlišný od toho, na co jsme obvykle zvyklí.

07.05.2023 2 z 5