nakavusterezou nakavusterezou komentáře u knih

Příběhy netalentovaný pop hvězdy Příběhy netalentovaný pop hvězdy Rachel Renée Russell

Já mám mimoňku ráda:)

01.12.2023 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Brutalita, surovost a skvělý detektiv Hunter.
Vraha jsem neodhalila, ale vůbec mě to nepřekvapilo.
Tohle mě bavilo a těším se na další díl.

25.11.2023 5 z 5

Nervy Nervy Raina Telgemeier

Popravdě tento komiks mě bavil nejméně (a to jsem četla všechny, které u nás od autorky vyšly).

23.11.2023 3 z 5

Priatelia, lásky a jedna hrozná potvora Priatelia, lásky a jedna hrozná potvora Matthew Perry

Já nemůžu knihu hodnotit jinak než plným počtem. Přátele je můj životní seriál a Chandler je a vždy bude má nejoblíbenější postava. Při čtení jsem si konečně uvědomila, že Chandler nebyl Matt, ale Matt byl Chandler - jak sám řekl, postava Chandlera byla napsaná jako kdyby Mattyho neustále někdo sledoval a zapisoval si co dělá nebo co říká.

Víc k tomu teď napsat nedokážu, potřebuju to celé zpracovat.
Tenhle memoár budu mít v mysli ještě hodně dlouho.

Doporučuji.

21.11.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Příběh silný, ale hrozně špatně se mi četl. Knihu jsem četla snad na 4x. Přečetla jsem kousek, odložila ji, po pár týdnech jsem se k ní zase vrátila a takhle jsem ji četla skoro 3 měsíce.

Autorka si vybrala téma, které mě zajímá a to byl taky jediný důvod, proč jsem knihu dočetla. Opravdu mě zajímal osud každé jedné postavy v knize.

Určitě dám autorce ještě možnost. Vybírá si témata, o kterých se mluví málo a přitom je potřeba o nich mluvit.

19.11.2023 2 z 5

Fuuuha, tohle bylo opravdu těžké čtení.

15.11.2023 5 z 5

Skvěle sepsaný rozhovor.
Je sice pravda, že mnoho případů mi bylo již známo ze seriálů, na kterých se podílel pan Mareš, ale i přesto jsem si čtení užila.

Pan Moravec se umí ptát a umí si vybrat zajímavé osobnosti, jen tak dál. Už se těším na další knihu, a tajně doufám, že tentokrát to bude už se ženou :)

P.S. Martina Moravce jsem měla možnost potkat na autogramiádě a je to opravdu sympaťák :)

15.11.2023 5 z 5

Ostrov čarodějnic Ostrov čarodějnic Carolyn Jess-Cooke

Ač se může na první pohled zdát, že se jedná o fantasy (obálka tomu tak nasvědčuje) nenechte se zmást, jedná se o vskutku podařený thriller s tématikou čarodějnictví.

Ze začátku jsem byla trochu zmatená, protože hned na prvních pár stránkách se objeví hodně postav, ale po přečtení dalších pár stran jsem už věděla, kdo je kdo. Příběh mě pohltil, užívala jsem si každou přečtenou stránku, a zvládla jsem ho přečíst za týden (rozuměj tomu tak, že jako matka 3. měsíčního miminka mám opravdu velmi málo času, takže se jedná vskutku o slušný výkon :D).

Knize nemám co vytknout, ale plný počet hvězd mu nedám - ten dávám opravdu jen knihám, ze kterých si sednu na zadek, rozbrečí mě nebo ve mě jejich příběh rezonuje ještě velmi dlouho po dočtení.

02.11.2023 4 z 5

Hodnocení píšu v momentě, kdy má na DK 100% (39 hodnocení) a zřejmě nemá cenu se tu nějak rozkecávat.

Kniha mě bavila, pan Dvořák je sympaťák (ač na obálce knihy může působit trochu děsivě) a ještě než jsem dočetla tuhle knihu, na cestě jsem měla už rozhovor s panem Benešem i Marešem a moc se těším, až se na ně vrhnu.

26.10.2023 5 z 5

Příběhy neoblíbený pařičky Příběhy neoblíbený pařičky Rachel Renée Russell

Obyčejná školačka, co řeší (pro nás) obyčejné problémy, ale pro ní to jsou život ohrožující problémy, které pokud nevyřešení, lidstvo umře :D Boží, těším se, až se pustím do dalšího dílu:)

26.10.2023 3 z 5

Příběhy z neslavnýho života Příběhy z neslavnýho života Rachel Renée Russell

Ač je to příběh dívky, která je ještě na základní škole (já jsem po ukončení zš už 12 let, šílený), tak i tak mě příběh bavil.

26.10.2023 3 z 5

Montessori miminko Montessori miminko Simone Davies

Knihu jsem nedočetla, protože mi vadilo, jak špatně je udělaný překlad. Když autorky mluví o hrazdě, v knize o ní čtete jako o mobilu? Co to je jako? :D
Přečetla jsem jen cca 1/3 knihy, zbytek jsem jen prolistovala.

Popravdě ani nevím, jestli se mi chce investovat do knihy "Montessori Batole", který je tak opěvovaná.

26.10.2023 2 z 5

Radosti zimy Radosti zimy Jeff Kinney (p)

Sněhová válka? Stavění iglů? Boží.
Asi sen každého dítěte. Kniha mě bavila:)

26.10.2023 4 z 5

Ženy zločinu Ženy zločinu Lucie Bechynková

Zajímavé příběhy, které byly dobře zpracované a dobře se četly. Rozhovory s ženami, které se pohybují v oblasti krimi, za mě jedno velké plus a zprestření knihy. Nejvíce mě bavil rozhovor s "Janou", která pracuje jako dozorčí ve vězení.

Pokud vás baví true crime, tuhle knihu doporučuju:)

26.10.2023 4 z 5

Výprava za teplem Výprava za teplem Jeff Kinney (p)

Mně to prostě (i vzhledem k mému věku - 27) baví :D

09.10.2023 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Pohlazení po duši:)
Nic víc k tomu není třeba dodávat.

Těším se na další díl.

09.10.2023 5 z 5

Všechna sláva... Všechna sláva... Jeff Kinney (p)

Tento díl byl za mě slabší oproti ostatním.

30.09.2023 2 z 5

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Zkoušela jsem číst Vlaštovku v bublině i knihu Losos v kaluži a ani jedna kniha mě nebavila tolik, jako právě InTyMně, asi to bylo tím, že Markéta vzpomínala na dětství a mládí, které zažila a tím vrátila i mě do mého dětství. Autorky humor mi je blízký a kniha mě moc bavila.

30.09.2023 4 z 5

Sukničkářky Sukničkářky Lucie Šilhová

Jedinou výtku k této knize mám, a to je ta, že mi přišlo zbytečné začínat knihu tím, že si paní otevřela butik se spodním prádlem. Kdyby kniha byla prezentovaná jako povídková, za mě lépe.

Obsahově mě kniha ale moc bavila. Různé příběhy žen, které řeší problémy (za které povětšinou mohou muži), mě opravdu bavila. Mám vypsaných mnoho citací, odstavců a psala jsem si dost poznámek.

Měla jsem možnost si knihu přečíst ještě před jejím vydáním.

30.09.2023 4 z 5

Pohybový  vývoj  dítěte  s láskou a respektem Pohybový vývoj dítěte s láskou a respektem Zuzana Rybová

Skvěle a stručně sepsané informace, které je dobré vědět ještě před narozením miminka. Já jsem nejvíc využila především části, kde se popsané, co by jaký měsíc mělo miminko ohledně vývoje umět. A každý měsíc se k ní vracím.

30.09.2023 5 z 5