Montessori miminko

Montessori miminko https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500898/bmid_montessori-miminko-OkA-500898.jpg 4 13 2

Miminka se toho v prvních měsících spoustu naučí, což však bohužel vede ke snaze o zbytečné urychlování jejich vývoje. Na trh se dostaly všelijaké pomůcky, které mají děťátku pomoci lépe spát, dříve sedět či rychleji chodit. Naučte se s touto knihou lépe vnímat své drobečky, pozorujte je, vnímejte je jako silná a schopná stvoření, která objevují okolní svět coby neúnavní badatelé. Zpomalte a dopřejte miminku čas, aby se samo protahovalo a poznávalo své tělo. Každý rodič a každé dítě mohou těžit z Montessori přístupu od prvních týdnů, prvních dnů, prvních hodin života děťátka – dokonce už v době, kdy je ještě v matčině děloze.... celý text

nakavusterezou
26.10.2023 2 z 5

Knihu jsem nedočetla, protože mi vadilo, jak špatně je udělaný překlad. Když autorky mluví o hrazdě, v knize o ní čtete jako o mobilu? Co to je jako? :D
Přečetla jsem jen cca 1/3 knihy, zbytek jsem jen prolistovala.

Popravdě ani nevím, jestli se mi chce investovat do knihy "Montessori Batole", který je tak opěvovaná.

adorjas
26.02.2023 2 z 5

Tak, ako som bola nadšená z prvej časti Montessori batoľa, tak ma sklamala táto knižka. Jednak problémy s prekladom, prekladanie metafor doslova, tým pádom to v slovenčine strácalo zmysel. A jednak výpovedná hodnota knihy- bábätká ešte nevedieme úplne k Montessori aktivitám, tuto bol skôr návod, ako sa starať o bábätko a ak ste len trošku rešpektujúci rodič, tak sa o vaše bábätko staráte aj v súlade s touto knihou, ktorá teda tvrdí, že aj tu využíva princípy Montessori.

Montessori (pedagogika)

Autoři knihy