nakavusterezou nakavusterezou komentáře u knih

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Za mě průměrný příběh. Zajímavý svět a jeho systém, to ano, ale už jsem četla lepší sfi-ci.

20.01.2024 3 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Kniha má opravdu skvělé hodnocení, což mě asi i dalo pocit, že to bude jedna z těch lepších knih a očekávala jsem od ní asi až zázrak... který jsem nedostala.

První polovina knihy mě bavila, pohltila mě a četla jsem s nadšením jednu stránku za druhou. Jenže jakmile přestal Honza psát svůj deník, přestala pro mě kniha být zajímavá. Tím, že to není první kniha s tématikou drog, nic, co se v knize popisovalo, mě nepřekvapilo. Poslední stránky jsem už jen hodně přelétla.

To by bylo ke knize.

Jako máma, si nedovedu představit, co to muselo být pro rodiče za zjištění, že jejich poslušný syn je feťák, alkoholik a celkově je to úplně jiný člověk, než za koho ho celý jeho život považovali. Za mě udělala Honzy máma co bylo v jejích silách, jenže jak se říká "komu není rady, tomu není pomoci", což v tomto případě sedí jak hrnec na prdel.

17.01.2024 2 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Obvykle romantiku nečtu (nevím, co mě napadlo sáhnout po této knize), ale tohle? Skvělý!

Sladký příběh plný kávy a sladkostí typické pro Dánsko, nenásilná romantická linka a skvělá Kate a především Eva! Conrád mě taky bavil. Všechno mě bavilo!!

Chápu, proč je autorka u nás tak oblíbená.

10.01.2024 4 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

O bože! Krása! Atlas a Lily jsou skvělí, miluju je! (Hlavně teda Atlase, aby bylo jasno).

Nebylo to tak dobré, jako je Námi to končí, ale čtení jsem si užila. Jsem ráda, že se nakonec Colleen rozhodla dát Atlasovi a Lily šanci a jejich příběh opět ožil.

10.01.2024 4 z 5

Jezero Jezero Bianca Bellová

Chápu, proč je kniha všemi tak oblíbená a v jedné době byla vidět všude.

Ale mě bohužel příběhem ani stylem, jakým je příběh vypravován, nesedl.

09.01.2024 2 z 5

Srab Srab Přemysl Krejčík

Oceňuji výběr tématu v knize - šikana, nízké sebevědomí a jeho dopad na život, toxické vztahy, smutek. Tohle jsou témata, o kterých by se mělo více mluvit.

Když pominu četnost sprostých slov, co se v knize objevily (bez nich by zas nepůsobil příběh tak, jak by měl), tak to byla jedna z těch slabších knih.

08.01.2024 3 z 5

Deník Mimoňky : Příběhy neschopný psí chůvy Deník Mimoňky : Příběhy neschopný psí chůvy Rachel Renée Russell

Po dvou skvělých dílech byl tenhle trochu slabší.

31.12.2023 3 z 5

Příběhy nehorázný primadony Příběhy nehorázný primadony Rachel Renée Russell

Ježiš, to bylo skvělý! :D
Mac je pěkná mrcha!!

29.12.2023 5 z 5

Na stejné vlně Na stejné vlně Noelle Stevenson

Ale jo, tohle bylo super:)

27.12.2023 4 z 5

Příběhy nepohádkový budoucnosti Příběhy nepohádkový budoucnosti Rachel Renée Russell

Tohle bylo skvělý!

27.12.2023 5 z 5

Příběhy nestylový TV celebrity Příběhy nestylový TV celebrity Rachel Renée Russell

Za mě jeden ze slabších dílu.

27.12.2023 2 z 5

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Mé první setkání se s autorčinou tvorbou.. a nezačalo to úplně dobře. Celkově nemám ráda v knihách sfici, a zde bylo. Dala jsem jí opravdu šanci, přečetla jsem 8 povídek z 11, zbylé tři už ale opravdu dočítat nebudu.

Od autorky mě ale láká její nová kniha Závěj, takže ji dám ještě šanci.

16.12.2023 2 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Za mě zatím nejslabší díl a to znamená jediné, dávám si na chvilku pauzu od příběhu detektiva Roberta Huntera. První tři díly jsem přečetla vcelku rychle, tak jsem tou brutalitou a násilím už asi přesycená.

Každopádně, kdybych měla hodnotit tento příběh, tak za mě tam bylo nejméně brutality. Vraždy se stejným průběhem, nic, co by čtenáře překvapilo. Čekala jsem více.

Méně brutality ale přineslo více propracovaný příběh jako takový, což oceňuji.

15.12.2023 4 z 5

Uprostřed Uprostřed Martin Selner

Jednohubka přečtená za jeden den. Krátké a svižné kapitoly. Tohle můžu.
Setkáváme se tu zde s Martinem, který pracuje jako asistent dětí s autismem, takže sledujeme jeho denní náplň práce a to, jak neskutečně těžká a nedoceněná práce to je. Můžeme nakouknout i do soukromý Martina, který se seznamuje na internetu s Veronikou. Veronika je koketnice a získá to, co chce. Srdce Martina.

Příběh mě bavil, ačkoliv mě jako čtenáře (a možná v tom hrálo roli i to, že jsem ženská zvědavá) více zajímalo soukromí Martina, než jeho práce.

13.12.2023 4 z 5

Stoletá válka Stoletá válka Jean-Charles Gaudin

Jako malá jsem seriál Byl jednou jeden ... milovala! Takže jakmile jsem v knihovně viděla tenhle komiks, bylo jasno. Ovšem mé nadšení přešlo hned po prvních pár stranách. Moc mě to nebavilo.

13.12.2023 2 z 5

Příběhy nešťastný lásky Příběhy nešťastný lásky Rachel Renée Russell

Díl plný lásky, to se mi líbilo:)
Madam Bri-Bri byla skvělá :D doufám, že bude i v dalších dílech

08.12.2023 5 z 5

Příběhy nerozumný poradkyně Příběhy nerozumný poradkyně Rachel Renée Russell

Tento díl mě zatím bavil asi nejvíce. Psaní do novin, poradna,... jo, to mě bavilo:)

08.12.2023 5 z 5

Mluví k vám kapitán Mluví k vám kapitán Martin Moravec

Rozhovor, na který jsem se těšila nejméně a to jen z důvodu, že letectví mě moc nezajímá, ale ... opět skvělý rozhovor. Martin Moravec zkrátka umí, je to vidět:)
Ikdyž mě poslední část knihy - Velryba - moc nebavila (na mé poměry až moc technické, přeci jen jsem ženská a moc tomu nerozumím), i tak musím dát 5*. Jinak to ani u knih od M. Moravce nejde.

07.12.2023 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Další, brutální případ suveréna Roberta Huntera.
První díl nasadil vskutku vysokou laťku a bohužel, Popravči jakožto druhý díl, se mu nevyrovnal. Ačkoliv se mi zápletka s vrahem líbila více, na poměry autora Cartera mi vraždy přišlo málo krvavé. Chci víc!
Těším se na další díl.

07.12.2023 4 z 5

Příběhy neohrabaný krasobruslařky Příběhy neohrabaný krasobruslařky Rachel Renée Russell

Díl mě opravdu bavil, Nikky na to, že je to úplná mimoňka si se vším poradila bravůrně :D

07.12.2023 4 z 5