Stoletá válka

Stoletá válka https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/518948/bmid_stoleta-valka-64a400724b6d5.jpg 4 10 2

Komiksové zpracování slavného animovaného seriálu Vydejte se na fascinující cestu do historie lidstva. Doprovázet vás bude moudrý Maestro a jeho zvídaví, bystří a vtipní přátelé. Stoletá válka postaví francouzské království proti anglickému. Černá smrt a bitvy u Kresčaku nebo Poitiers poznamenají celé toto období. Navzdory všemu ale naši přátelští hrdinové pomohou vybudovat budoucnost a v boji se postaví po bok Johanky z Arku...... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

La Guerre de cent ans , 2018

nakavusterezou
13.12.2023 2 z 5

Jako malá jsem seriál Byl jednou jeden ... milovala! Takže jakmile jsem v knihovně viděla tenhle komiks, bylo jasno. Ovšem mé nadšení přešlo hned po prvních pár stranách. Moc mě to nebavilo.

Greg25
28.09.2023 3 z 5

Není to jen o stoleté válce, vykresluje to i dobové souvislosti. Trochu je znát francouzský pohled na věc. Trošičku mi vadili přechody ve vyprávění, jsou poměrně ostré. Ilustrace je super jako v seriálu, ale celkově to na mě nepůsobilo tak uceleně, ani tak zábavně jako seriál, což je možná dáno tím, že tady na detaily není moc prostor, tempo je nastaveno rychleji. 65%