Temsiss

ŽhářkaŽhářkaS. King

"Medvídek ublížil Charlie, Charlie ublížila medvídkovi."
~~
Moje první Kingovka. Moje první láska. Moje první slzy nad knihou. To je pro mě Žhářka.
Díky téhle na první pohled obyčejné knize, jsem našla někoho, na koho už nedám dopustit. Ano, mluvím o NĚM. O tom muži, co píše tak geniální knihy. Který dokáže rozbrečet, ale i rozesmát, byť i jen absurditou situace. Který dokáže vyděsit, ale i uklidnit. On vás prostě donutí se vcítit do svých postav - v tomhle případě do malé Charlie a jejího otce. Nejenže Žhářka dává - ale ona i bere. A to zejména nervy. Času vám moc nezabere, protože když se do ní začtete - a já pevně věřím, že ano - kniha vás tolik pohltí, že ji budete mít přečtenou jedním dechem! :)
Jinak než geniální tahle kniha ani popsat nejde :) Doporučuji!

27.03.2014

Něco z Noční stranyNěco z Noční stranyS. R. Green

Kniha koupená z nudy. A vůbec toho nelituji!
Napínavé, promyšlené, vtipné, nepředvídatelné (aspoň zčásti :D ), prostě geniální. John Taylor je prostě machr a já ho žeru. Vypadá to, že jsem si našla novou oblíbenou knižní sérii :)
------
Zavěsil jsem a usmál se na svou návštěvnici. Úsměv mi neoplatila. Věděl jsem, že spolu budeme vycházet skvěle. Přísně se podívala na šeptající televizi na mém stole, a tak jsem ji vypnul úplně.
"Je to společník," řekl jsem klidně. "Něco jako pes, ale lepší, protože ho nemusíte chodit venčit."

27.03.2014

Měsíční svitMěsíční svitR. Thurman

Dokonalé. Miluju Vtipálka a jeho smysl pro humor a módu. Stejně tak miluju smrtícího Nika, který na svého mladého bratříčka nedá dopustit. :)) Kniha je vtipná,originální a se skvělou zápletkou. Nemám co vytknout. Prostě perfektní. ;)

~
Robin už nejspíš dotelefonoval a za pět minut se objevil se sluchátkem v ruce. „To je Kaleb,“ prohlásil a rty měl bílé vzteky. „Chce s tebou mluvit.“
Nebyl jsem si jistý, proč se mnou a ne s Nikem, ale přijal jsem telefon se vším nadšením, jaké bych projevil, kdyby mi podával piraňu, která právě ucítila krev. „Zmrde,“ prohlásil jsem rázně místo pozdravu. To není zrovna nejdokonalejší telefonická etiketa, ale na nic lepšího jsem se nezmohl.
„Také ti přeju dobré ráno, Kalibane.“

24.01.2013

SabrielSabrielG. Nix

Knížka pěkná, ale přišla mi spíš pro mladší čtenáře. Rozhodně bych ji nepřirovnávala k mladému čaroději s bleskem na čele nebo zemi plnou hobitů a mluvících stromů. Do toho má hodně daleko. Kniha byla dobrodružná, napínavá, ale jinak mě moc neoslovila.

16.01.2013

Soudné sestrySoudné sestryT. Pratchett

K téhle knize nemám co dodat. Je dokonalá a Bábi Zlopočasná je prostě úžasná :)

03.01.2013

Chvíle před koncemChvíle před koncemL. Oliver

Na začátku jsem měla chuť knihu vrátit. Byla jsem naštvaná, protože knížka zcela nebyla taková, jako jsem si jí představovala. Hlavní hrdinka byla arogantní, sebestředná a pitomá. Nemohla jsem ji vystát, až do osudného večera. Ten změnil vše nejen pro ni, ale i pro mě. Kniha se stala o mnoho zajímavější a nepředvídatelnější. Rozhodně se obrátila k lepšímu a já nemohla přestat. Kniha je zajímavá, napínavá a námět je určitě k zamyšlení. Když vydržíte začátek, nebudete litovat. ;)

03.01.2013

Síla vzdoruSíla vzdoruS. Collins

Tenhle díl mi přišel jednoznačně nejslabší. Chvilku mi trvalo, než jsem to přečetla, a nakonec mi přišlo, že autorka nevěděla přesně, jak to má zakončit, tak to tak nějak odflákla úrazem a většinu pozabíjela. Nebylo to tak napínavé jako první díl, ale to je jen málo knížek. Ten konec se mi moc nelíbil, ale jinak Hunger games válí. Zvlášť se mi líbí ta manipulace s Katniss, že neví, kdo je dobrý a kdo je špatný.

05.09.2012

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJ. Austen

Krásný román z dob Anglie, kdy tam panoval pro mě zvláštní způsob života nebo spíše seznamování a vdavků. Viděla jsem i film z roku 2005, který se mi velmi líbil a moc se od knížky nelišil. Jediné, co bych knize vytkla, je překlad typu "Lízo;Lízinko.."

06.08.2012

Na vrcholuNa vrcholuR. Mead

Knížka byla dobrá, zajímavá, ale děj nic moc. Přišlo, že se to rozjelo až ke konci. Začátek mi přišel takový... utahaný. Jinak se mi to líbilo a byla jsem celkem překvapená některými scénami. ;)

11.07.2012

Píseň kostíPíseň kostíJ. Meaney

Anotace této knihy mě překvapila a líbila se mi. Nápad energie vytvářené lidskými kostmi je opravdu zajímavý a zdá se být super. Jenže jsem od knihy čekala asi něco jiného, protože mě moc nenadchla. Kvůli nápadu je kniha senzační, bohužel (narozdíl od Bobokinga :)) mi tam chyběly bližší popisy. Takhle to nechalo čtenáře tápat v nevědomosti.. Neříkám, že je na tom něco špatného, ale tady mi to vážně chybělo. Ikdyž příběh to nejspíš dobře vyvážil. :) Aspoň nechyběl nečekaný závěr. ;) Jinak je kniha skvělá, bohužel jsem asi měla špatnou náladu na čtení. :)

07.06.2012

Muži ve zbraniMuži ve zbraniT. Pratchett

Tato kniha byla vážně skvělá. :-) Je to moje první kniha od Pratchetta a hrozně se mi líbila. Myslím, že pana Karotku si prostě oblíbí každý :-) Rozhodně doporučuju :-)

04.09.2011

Moje dlouhé mlčeníMoje dlouhé mlčeníE. Bezdíčková

Paní Bezdíčkovou jsem potkala ve škole na její besedě a jsem vážně ráda, že jsem ji mohla potkat a slyšet tohle všechno právě od ní. Jsem celkem ráda, že schválně vynechala ty strašné podrobnosti, protože si myslím, že málo jich zrovna nebylo. Tímhle by si jentak někdo projít nedokázal..

Bílý tesákBílý tesákJ. London

Jedna z nejhezčích knížek, co jsem kdy četla. Smutné je, čím vším si musel projít a jsem ráda, že to tak dopadlo. Naprosto uchvacující a zajímavá knížka. Dopuručuju :-)

Poslední píseňPoslední píseňN. Sparks

Já sice romány moc nečtu, ale tohle se mi opravdu líbilo. Knížka je to krásná a poměrně reálná. Chytla mě hned od začátku. Knížka nemá zrovna moc typicky šťastný konec, což se mi líbí. A filmu se podle mě knížka nemůže rovnat, knížka je o moc hezčí než film. Můžu doporučit :-)

Neříkejte mi IzmaelNeříkejte mi IzmaelM. G. Bauer

Kniha mi připadala trochu jako z amerického filmu, (pozor spoiler) kde je prvně všechno na nic a potom se všechno zlepší a on si najde kamarády a holku. Ale jinak moc pěkná knížka, příjemně napsaná, taková oddychová a zábavná. Doporučuju :-)

SmečkaSmečkaA. R. Cremer

Zajímavá knížka.. Nečekala jsem, že mě to tak chytne a budu to mít tak rychle přečtené.. Jen ten konec v napínavé chvíli.. Prostě už se těším na další díl :-)

24.05.2011