Dlouhý pochod

3. vydání Dlouhý pochod - tak se jmenuje nová soutěž pro čím dál otrlejší a náročnější diváky i soutěžící. Sto mladých chlapců se dobrovolně rozhodlo postavit se na start a vydat se společně na Dlouhý pochod. Soutěž má prostá pravidla: nikdo se nesmí odchýlit z vytýčené trasy a nikdo se nesmí zastavit ani zpomalit chůzi pod určitou rychlost, jinak dostane napomenutí: tři napomenutí znamenají definitivní konec v soutěži. Nezáleží na tom, kdo jde nejrychleji nebo dojde nejdál, Dlouhý pochod přežije jen jeden z nich......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415606/dlouhy-pochod-i47-415606.jpg 4.32110

Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Long Walk, 1979

Kniha Dlouhý pochod

baji42

Musela jsem se podívat na obálku, zda tuto knihu opravdu napsal King. Přišla mi úplně jiná, než knihy, které obvykle píše. Proto ostatně nejspíš ten pseudonym. Je ale stejně jako většina jeho díla depresivní a chmurná.

zvídaváStela

Ufff, tak tohle byl dlouhý pochod i pro mě. Myslela jsem, že to jejich utrpení snad nikdy neskončí. Ale určitě stojí za přečtení.

Franc

Cesta do hlubin chodcovi duše. To je to, oč tu běží.

Pro mě bezesporu zajímavá kniha, ale zároveň kniha, kterou nechci hodnotit. Sáhl jsem po ní v nesprávný čas. V čase, kdy jsem jí nebyl schopen věnovat stejnou urputnost, se kterou chodci bojovali o čest být poslední.

Proto jsem šel spíše po povrchu příběhu, místo ponoření se do jeho hloubky, kde by mě více omývala obava, temnota, samota, či strach skrývající se pod slupkou arogance a sebejistoty.

Jak jsem uvedl na začátku, zajímavá kniha, která bude skvělou knihou, pokud jí budete věnovat dostatek pozornosti a vytrvalosti.

MamaKnihomolka

Bachmanův depresivní příběh se skvělým úvodem autora (miluju jeho úvody– jako kdyby si k vám přisedl starý známý a vyprávěl).
Na této knize je všechno dlouhé – dlouhé kapitoly, jen jdou - nezastaví se a když ano tak je konec – definitivní. Kolikrát mě hrozně bolely nohy a celkově byl pro mě příběh fyzicky náročný. V knize vás vlastně nemůže nic překvapit. Víte, že je to dlouhý pochod a vítěz může být jen jeden, ale ty okolnosti nutí číst dál.
Hodně jsem viděla rozdíl mezi psaním Kinga a Bachmana – Bachman jde rovnou na věc, bez okolků a omáček, nepotřebuje rozsáhlé popisy jako jeho tvůrce King. Příběh je jedna velká deprese, která se vám zažere pod kůži.

Pavčule

Moje úplně první Kingovka . Byla na doporučení. Upřímně , mě moc nebrala , ale to bylo tím ,že jsem netušila, jak vlastně King píše . Myslím,že zrovna tenhle titul je trochu jiný než klasické Kingovky .

To-z-kanálu

Působivé a depresivní čtení. Všichni jenom jdou, povídají si a umírají. Dobré dialogy, myšlenky a postavy. Hodně zajímavá a čtivá kniha.

TaNya_

Juhůůů, tady se zrodila moje opakující se myšlenka z pěších túr!

Hall3006
20. březnaodpad!

První kniha od Kinga a asi se do dalších nepohrnu. Divný příběh o světě kde zřejmě vyhráli nacisté válku a USA pořádají Dlouhý pochod, který přežije jen jeden ze stovky účastníků. Žádné vysvětlení jen depresivní road trip. Jo jednou jsem se zasmál a to na straně 264 (kniha jich má 299). Nebyl to můj šálek kávy.