Tebby Tebby komentáře u knih

Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek) Pohádky Hanse Christiana Andersena (41 pohádek) Hans Christian Andersen

Některé pohádky hezčí, některé méně. Nejvíc se mi líbilo Ošklivé kačátko.

18.05.2020 3 z 5

Návyky úspěšných Návyky úspěšných Napoleon Hill

Spousta úžasných myšlenek a 10 A4 poznámek z nich. Co víc dodat? Možná jen toto:
"Cokoli si mysl dokáže představit a čemu dokáže uvěřit, toho také dokáže dosáhnout. "

18.05.2020 5 z 5

Šťastný život Šťastný život Will Bowen

Takovou koncentraci štěstí na stránce/knihu jsem zatím opravdu ještě neviděla. Některé myšlenky mě zaujaly natolik, abych si je napsala. Většina toho se ale v rámci knihy několikrát opakovala, takže by klidně mohla být i o polovinu kratší. A když by se vyjmuly i všechna slova "štěstí" nebo "šťastný", tak knihu skrz její tenkost téměř nevidíme. 2,5*

14.05.2020 3 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Pěkné doplnění knih o Harrym. Nejhezčí pro mě byl příběh o kotlíku.

13.05.2020 4 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Rambo v sukni. 2* za příběh, 3. * za čtivost.

20.04.2020 3 z 5

Tato kniha se mi líbila mnohem víc, než "Jak se zbavit starostí a začít žít". Dokonce mám z knihy vypsaných 14 A4 poznámek. Sice se občas opakoval, ale aspoň se mi to pak lépe dostalo do hlavy. Doporučuji.

15.04.2020 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Myslím, že téma se dalo pojmout mnohem lépe. Začátek se mi velmi líbil, ale následná posedlost mě přímo nudila. A bohužel ani film se velice nepovedl. 2*

03.04.2020 2 z 5

Odpověď Odpověď Allan Pease

Některé myšlenky velmi rozšířené, jiné zase tolik ne. V celkovém pohledu se mi ale kniha velmi líbila a můžu ji s klidným srdcem doporučit všem, kteří hledají odpověď.

31.03.2020 5 z 5

Jak drahé je zdarma? Jak drahé je zdarma? Dan Ariely

Pěkné příklady. Jen se občas dost opakoval.

20.03.2020 3 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

2. kniha od Prattcheta a 2. zklamání!
Slátanina nesmyslů, nepochopitelné skákání od postavy k postavě, které celistvost děje narušuje a příšerné dialogy. Už nikdy víc. 1, 5*.

20.03.2020 2 z 5

Dva roky prázdnin Dva roky prázdnin Jules Verne

Čekala jsem trochu něco jiného. Čtivé to docela je. Co mi ale vadilo nejvíc, tak vstupy autora do děje. Asi je to spíš pro menší čtenáře.

14.03.2020 3 z 5

Jak si správně přát Jak si správně přát Pierre Franckh

Některé myšlenky v knize mi přišly přehnané. Jiné byly ale velmi poučné. Kniha se mi celkově velmi líbila a rozhodně si ji přečtu znovu, abych si myšlenky mohla vypsat. Navíc díky jedné z rad knihy najdu vždy parkovací místo snadno.

18.02.2020 4 z 5

Pán Světla Pán Světla Roger Zelazny

Kniha mi byla doporučena kamarádem. Prý je jedna z jeho nejoblíbenějších. Já ale s příběhem zápasila po celých 292 stran. Nesmyslné skákání z příběhu do příběhu a spousta dalších nelogičností. Nebýt kamaráda, tak letí kniha po pár stránkách do kouta.

04.01.2020 2 z 5

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Ze začátku jsem měla problém se do knihy začíst. Neboť začíná tématem, který mě samotné moc neříká. Na dalších stránkách to pro mě ovšem bylo výživnější a pak jsem už dočetla snadno. Myslím, že by si ji mělo přečíst co nejvíce lidí. :)

30.12.2019 4 z 5

Kniha mi přinesla spoustu zajímavých myšlenek.
I přesto ale musím hodnotit 3*.
1* dolů za velmi chaotické vyprávění příběhů - přeskakování z jednoho na druhý mi myšlenky spíše rozhazovalo, než aby mi je nějak stmelovalo.
A 2.* dolů za příliš častému náboženskému tématu.

16.11.2019 3 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Krásná, jednoduchá oddechovka pro zimní večer v dece a čajem v ruce. Některé názory Lily mi úplně neseděly k jejímu věku... přišly mi dost dětinské. Ale jinak byla kniha velmi čtivá a určitě se k ní časem vrátím.

15.10.2019 4 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Zklamání přišlo ve chvíli, kdy jsem zjistila, že se o dalším osudu Eragona a Safiry nedozvím nic. Tak jsem knihu vzala prostě jako další kousek z Paoliniho pera. Pořád má ten úžasný styl psaní, který vás chytne a neopustí. Knihu jsem odložila až po jejím dočtení. 1* dolů za až přehnaně dlouhý příběh o červovi.

08.10.2019 4 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

Knížka byla sice čtivá, ale já měla s některými pasážemi problém. Mám ráda, když se děj víc hýbe, tady ale převažovaly myšlenkové pochody. A konec mě docela zklamal. 3*

05.10.2019 3 z 5

Sedmidenní víkend Sedmidenní víkend Ricardo Semler

Původně mě kniha velmi nadchla. Pak se ale spousta myšlenek opakovala, což mě při čtení velmi obtěžovalo. Takze se čtení z pár dní protáhlo na pár týdnů. Některé myšlenky jsou velmi zajímavé. Ovšem myslím si že je kniha určená převážně pro manažery nebo pro někoho kdo už nějakou firmu vlastní nebo rozjíždí. 3*

18.09.2019 3 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Příběh je napsaný čtivým stylem, takže jsem neměla problém s jeho přelouskáním za pár dní. Stránky s náboženstvím jsem ale přeskakovala jak to šlo a u pasáží kde zabíjel a jedl maso mé vegetariánské já zcela trpělo. Znovu bych se k příběhu asi nevrátila.

28.07.2019 3 z 5