Tebby Tebby komentáře u knih

Letní láska Letní láska Šárka Jínová

Psané sice čtivě, ale spousta "pravděpodobných" věcí mi prostě celkový dojem z knihy kazily.

24.07.2019 3 z 5

Cashflow Kvadrant Cashflow Kvadrant Robert T. Kiyosaki

Pokračování knihy Bohatý táta, chudý táta se mi až tak nelíbilo, jako právě zmiňovaný druhý díl. V určitých částech jsem měla problém se začíst. Nakonec jsem knihu ale zvládla a navíc si odnesla novou motivaci. Což si myslím, že je nejdůležitější. 4*

22.07.2019 4 z 5

Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Calendar Girl 4 - Říjen, Listopad, Prosinec Audrey Carlan

Jediné, co mě po zakončení této série zajímá je .... Jestli autorka zná pojem menstruace .... 1*

05.07.2019 1 z 5

Za mě teda nic moc. Čekala jsem asi něco trochu jiného.. Trochu víc reálného.. Protože jak je pravděpodobné, že tři měsíce za sebou narazí na tři úžasné, bohaté, sexy a nevím co dál muže. A dál taky je strašně pravděpodobné, že každý sex bude úžasný, jedinečný a plný mnoha orgasmů.
Nicméně dějová linka s Wesem se mi líbila, občas to bylo jako Padesát odstínů.
Zbytek knihy už nic moc.
Největší pozitivum knihy je, že je napsaná opravdu čtivým stylem.

27.06.2019 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tak i já jsem se nakonec dostala ke čtení této knihy. Byla mi doporučovaná už dlouhý roky, ale tím, že jsem viděla filmy, se mi ji číst nechtělo. Teď díky čtenářské výzvě jsem si řekla, proč ne. Překvapilo mě, kolik má kniha s filmem společného - byť i v některých částech se lišil. Podle mě šlo ale spíš o drobnosti, které se u filmu daly přehlídnout. (Na rozdíl třeba od Eragona). Co jsem ale od knihy čekala, bylo víc popisných částí. Protože nevidět film, tak si některý věci asi nedokážu představit i přes to že jsem veliký milovník fantasy.

19.06.2019 5 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Po první knize trošku slabší pokračování. I tak jsem ale četla jedním dechem a během dne celý příběh dočetla. Myšlenka, která mě napadla hned po dočtení byla, že některé knížky by prostě měly být delší. Doufám, že už se píše pokračování, protože se těším, jak se to všechno vyvine.

22.05.2019 5 z 5

Jedna z knih povinné četby, ke které jsem se dostala až x let po maturitě. Některé pasáže se mi četly hůře - převážně dialogy, ale i tak jsem knihu zvládla za jediný den. Každopádně si myslím, že znova ji asi číst už nebudu.

18.05.2019 4 z 5

Každé řešení má svůj problém Každé řešení má svůj problém Kerstin Gier

Kniha pro mě byla bohužel velkým zklamáním. Popisek mi přišel zajímavý. Styl psaní byl sice velmi čtivý, nevyvážilo to ovšem ten strašně nudný příběh. Hlavní hrdinka mě vůbec neoslovila... navíc ty její dopisy... tolik let jí je a pořád ji hryžou problémy z dětství... Kdyby se aspoň jednalo o něco vážného... ale takové kraviny... A zklamalo mě také to, co autorka nakonec vytvořila z Oleho.

13.05.2019 2 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Do knížky jsem se musela spíš nutit. Začala mě bavit až na úplném konci. Byl to pěkný příběh, ale Prattchetův styl asi prostě není nic pro mně.

02.03.2019 3 z 5

Dvojčata Dvojčata Bonnie Bryant

Kniha mě bohužel zklamala, myslela jsem si, že kniha o Dívkách v sedlech bude opravdu o dívkách v sedlech.... Sice se mi četla snadno, ale chybělo mi tam dost věcí.. Třeba věk dívek.

04.02.2019 2 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

V knize se nachází spousta zajímavých myšlenek, bohužel se ale brzy začnou opakovat. Kniha je navíc psaná pro mne ne zrovna čtivým stylem, takže jsem se nakonec musela spíš nutit. Věřím, že když člověk čte pečlivě a nad myšlenkami přemýšlí, může si z knihy hodně odnést. Já osobně bych však volila jiného autora.

04.02.2019 3 z 5

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem Jason Fried

Tento "vedlejší produkt" firmy 37Signals byl pro mne v mnoha věcech velmi inspirující. Líbí se mi dělení knihy do velké spousty kapitol, které mají pouze pár stran. Jednotlivé myšlenky se totiž poté snadněji vstřebávají a jednoduše je více času na přemýšlení, než kdyby byly kapitoly x stranové a než by jste se dočetly ke konci myšlenky, dávno by jste zapomněli, jak vlastně myšlenka začala. A dále také konkrétní příklady co a jak praktikují různé firmy. A nakonec velké + za nápadité ilustrace. Doporučuji.

03.02.2019 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Můj šálek to rozhodně nebyl. Nebýt toho krátkého rozsahu, tak ani nedočtu.

29.01.2019 1 z 5

Království koní Království koní Bolek Polívka

Krásné fotografie koní. Ale na to, že je to kniha, tak by opravdu nezaškodilo přidat více textu.

26.01.2019 2 z 5

Zbožňuju navždycky Zbožňuju navždycky Lindsey Kelk

Kam se ztratila Louisa? A co to mělo být za situaci s Delií a Cici? A co sakra Alex? Bez něj byla Angela strašně neúplná. Jak jinak by kniha mohla skončit, než happyendem? Sice je to fajn, ale myslím, že už autorka chtěla sérii co nejdřív ukončit .. Trochu zklamání. Přesto 4* kvůli jedinečnému stylu psaní autorky.

26.01.2019 4 z 5

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

(SPOILER) Po 4 letech jsem se ke knize vrátila a musím znovu upravit už jednou upravený komentář. Je zajímavé, že jak se člověk vyvíjí, má i jiný pohled na to, co se v knize resi. Tato série je jedna z mých nejoblíbenějších, ale musim tu stáhnout další hvězdičku. Těšila jsem se, že si užiju trochu potrhlé Vánoce s Angelou ale více méně si celou knihu jen stěžuje a chlastá, jako by neexistovalo jiné řešení... A štve mě to o to víc, že zrovna jsem přesně v tom stejném věku jako ona... Divím se, že ji Alex dávno nepropleskl. Několikrát si slíbili, že si budou říkat všechno a co se děje? Více méně pořád to stejné... Angela se dozví něco špatného a nechá si to pro sebe aby se to na ni mohlo všechno sesypat... Pohádá se se všemi a zase se usmíří... Bylo to zábavné v jiných dílech ale přijde mi trochu únavné, že autorka si to nemohla aspoň trochu odpustit aspoň na ty Vánoce... Škoda.

22.01.2019 3 z 5

Zbožňuju New York Zbožňuju New York Lindsey Kelk

Zbožňuju zbožňuju Alexe Reida!

19.01.2019 5 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Walt Disney

Moje nejzamilovanější kniha dětství.

14.01.2019 5 z 5

Mulan Mulan Walt Disney

Jedna z nejzamilovanějších knih mého dětství.

14.01.2019 5 z 5

Zbožňuju Londýn Zbožňuju Londýn Lindsey Kelk

Do Angely a Alexe jsem se naprosto zamilovala. Sice v této knize bylo nehod víc než je zdrávo, i tak se mi příběh velice líbil. 4*

14.01.2019 4 z 5