Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem

průvodce podnikatelským minimalismem Provokativní, minimalistická a mimořádně poučná příručka zakladatelů známé americké firmy 37signals, proslavené úspěšnou webovou aplikací Basecamp a dalšími projekty, vás přinutí přehodnotit všechno, co jste se dosud dozvěděli o podnikání. Jak říká slavný guru marketingu Seth Godin: Tuto knihu můžete přehlížet jen na vlastní nebezpečí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/69_/69694/restart-pruvodce-pod.jpg 4.4122

Rework (2008)

Literatura naučná, Ekonomie a obchod
Vydáno:, Jan Melvil

Kniha Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem

Tebby

Tento "vedlejší produkt" firmy 37Signals byl pro mne v mnoha věcech velmi inspirující. Líbí se mi dělení knihy do velké spousty kapitol, které mají pouze pár stran. Jednotlivé myšlenky se totiž poté snadněji vstřebávají a jednoduše je více času na přemýšlení, než kdyby byly kapitoly x stranové a než by jste se dočetly ke konci myšlenky, dávno by jste zapomněli, jak vlastně myšlenka začala. A dále také konkrétní příklady co a jak praktikují různé firmy. A nakonec velké + za nápadité ilustrace. Doporučuji.

Popko

Krátká a výstižná kniha, některé myšlenky jsem si vypsala.

Colleague

Opravdu velmi stručné, ale leckdy může pomoct.

raidmnoid

Styl knihy je pro mě trošku netradiční a občas jsem měl dojem, že mám před sebou scénu z filmu "Zamilovaný profesor", kde Eddie Murphy stojí před televizí a skanduje "Já na to mám", ale obsah sdělení je zcela zřejmý a postihuje to podstatné. V určitých situacích je potřeba se nad trextem zamyslet, jestli to přeci jen není až moc americké a u nás hůře použitelné, ale celkově velmi zdařilá kniha.

Teron
28.09.2018

V mnoha ohledech byznys thinkink in a nutshell hlavně pro malé a začínající firmy i jednotlivce. Je ale dobře, že i člověk podnikající už nějakou dobu může najít dost podnětů na "zrestartování" některých oblastí svého působení nebo metodiky. Jeden z těch svazků, ke kterému se dá po nějaké době vracet jen na takovou lehkou meditaci "jestli mě náhodou netrkne něco, co dělám idiotsky nebo složitě"

Martin466
24.07.2018

Selský rozum v kostce, doplněný o dávku pozitivních žvástů.

Jaba_Hutt
21.03.2018

Stručná minimalisticka kniha, plná zajímavých nápadů a doporučení, ne jen pro podnikatele. Rozhodně stojí za doporučení.

Mercatino
25.05.2017

Je to další rychlokvaška, nebo není? Je, ale dobře napsaná i udělaná. Jsou to takové ty rady do začátku podnikání, které by asi mohli v knize pokračovat do nekonečna. O knize můžu říct, že je přínosná, ale že by jsem to četl znovu? To asi ne. Aby jsem řekl pravdu, čekal jsem mnohem více. Každopádně za přečtení to stojí.

+ knížka je velmi lehce stravitelná
+ je opravdu stručná dá se přečíst na posezení
+ je výstižná, snaží se říct vše jednoduše

- občas si protiřečí, čtenář je pak trošku dezorinetovaný
- z knihy jde opravdu cítit, že je to rychlokvasný produkt určený poptávkou masám lidí

Marsee
13.04.2017

Prostě inspirující!

koniklecka
28.02.2017

Upřímně jsem po vší té chvále čekala něco víc. Kniha je americká, tudíž ne všechny rady a příklady se dají použít. Ale jinak je to určitě zajímavá a motivační kniha a přečtu si ji jednou zas.

dreamhex
11.01.2017

Jednoduchá, přímo k věci, žádné řeči okolo, přesně tak to má být.

s.mirka1
06.01.2016

Chcete začít podnikat .... anebo už podnikáte ??? Tak si to zbytečně nekomplikujte :)) :))
Výborný kniha - návod - jak vše zjednodušit co to jde .... :))

kelemantia
08.11.2015

Kniha je jednoduchou formou napísaná a určite si každý nájde inšpiráciu pre seba. Skvelá kniha pre začiatočníkov, ale aj dlhšie pôsobiacich podnikateľov.

Taji
06.09.2015

Výborná kniha pro začínající podnikatele, čtu již podruhé, i když nejsem začínající podnikatel. :-D

Peleus
05.09.2015

Krátké. Výstižné. Bez chlácholících canců okolo.

P.S. Přestože je primárně orientována na obor IT, mnohé myšlenky se dají aplikovat i na jiná pracovní odvětví.

sioux
21.08.2015

Pro kohokoli, kdo pracoval nebo pracuje ve velké mezinárodní korporaci nebo ve státní správě bude tato knížka příjemným osvěžením.
Je čtivá, jde k jádru věci, dělá si legraci za všech byrokratických a nelogických postupů, které způsobují, že si člověk v práci připadá jak robot.
Určitě vhodná i pro začínající podnikatele.

Leiko
13.06.2015

Knih o motivaci a úspěchu existují v knihkupectvích celé regály. Bohužel, tyto knihy jsou často plné mýtů a polopravd. Většinou nestojí ani za přečtení. Restart mile překvapil. Je to stručné a nutné minimum těch nejzajímavějších myšlenek, které se budou hodit každému začínajícímu podnikateli. To vše bez nutnosti čtenáře krmit motivací.

Komls
23.01.2015

Cekal jsem neco prevratneho! Dostal jsem spise spalicek selskeho rozumu po americku. Ano, povinna cetba pro vsechny managery, ty korporatni tuplovane! Nicmene to neni samospasitelne. Jedna vec je dozvedet se jak, druha zmenit svoje mysleni a zacit opravdu jednat. V nekterych radach je citit omezenost IT branzi, nicmene celkovy dojem je fajn, predevsim diky osekani verze k tisku na tretinu!:) Je to prijemne uderne...

martin3683
20.03.2014

Narážíte v knihkupectvích na "zaručené" návody jak být úspěšní, jak vést firmu nebo team, jak začít podnikat apod? Kašlete na ně, stačí vám tahle útlá kniha. Na ani ne 100 stranách textu (obsahuje hodně doprovodných ilustrací) najdete tolik užitečných a praktických rad a postřehů, že na jedno přečtení je ani nemůžete vstřebat či se podle nich dokonce začít řídit. To, co jinde rozpytvávají v několika kapitolách či dokonce celé knize, zde jasně a velmi čtivě zabere stránku. Autoři (majitelé úspěšné IT firmy) jdou ve svých radách často proti proudu oněch příruček, jak se stát úspěšným, které většinou píší lidé se spisovatelským talentem, ale o každodenním podnikaní nic moc nevědí. Po přečtení doporučuji knihu nechat ležet na dostupném místě, abyste si v ní mohli občas zalistovat a připomenout si některé postřehy, protože jedno přečtení nestačí. Mě se osvedčilo ji nechat na záchodě :-).

Juny
10.11.2013

Skvělá a čtivá kniha - přečteno za necelé 2 dny. Na knize nejvíce obdivuji, jak je čtivá, někdy jsem se nad sebou zarážel, když jsem viděl, jaké chyby dělám - hold člověk se chybami učí. Všem vřele doporučuji - je v ní mnoho inspirace a užitečných rad.

yank3e
27.07.2013

Stručná a podnětná knížka, můžu doporučit každému, kdo podniká.

Dan
26.02.2013

Psáno jasným a stručným jazykem. Mnoho zajímavých myšlenek. Je to jedna z knih, ke které se člověk vrací a vždy si v ní něco najde.

marrra
27.12.2012

V knize je stručně a jasně popsáno mnoho opravdu zajímavých myšlenek, na které přišli autoři během svého podnikání. Jedná se hlavně o zkušenosti s podnikáním na internetu. Nicméně velká část věcí se dá přenést i do jiných oborů podnikáni.

dalimoni
10.04.2012

Krátké, jasné, výstižné, kniha má sice téměř 300 stran, ale já jí přečetl za 1 den. Primárně určena pro začínající nebo stávající podnikatele, ale určitě si z myšlenek může odnést pro svůj život i "obyčejný zaměstnanec".

deiwi
06.05.2011

Povinná četba pro každého, kdo to myslí se svou prací vážně. Nebojím se říci bible pro podnikatele. Opakované čtení rozhodně prospěje :)

Autoři knihy

Jason Fried