Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem

kniha od:

Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem https://www.databazeknih.cz/https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69694/restart-pruvodce-pod.jpg 4.2 183
Koupit Koupit eknihu Bazar

průvodce podnikatelským minimalismem Provokativní, minimalistická a mimořádně poučná příručka zakladatelů známé americké firmy 37signals, proslavené úspěšnou webovou aplikací Basecamp a dalšími projekty, vás přinutí přehodnotit všechno, co jste se dosud dozvěděli o podnikání. Jak říká slavný guru marketingu Seth Godin: Tuto knihu můžete přehlížet jen na vlastní nebezpečí.... celý text

Žánr:
Literatura světová , Literatura naučná , Ekonomie a obchod

Vydáno: , Jan Melvil
Originální název:

Rework , 2008


více info...

Komentáře (34)

Komentáře 34 Recenze 0

karel2700
karel2700
13.08.2023 5 z 5

Užitečné rady, teď je ještě implementovat do firemního procesu.

Prince_of_book
Prince_of_book
08.05.2022 5 z 5

Velmi zajímavá kniha napsaná velmi poutavým formátem. Spoustu věcí z knihy znám a souhlasím s nimi jako zaměstnanec. Například jedovatost slova ASAP. U nás ve firmě všechno spěchá a my vlastně víme, že reálně nespěchá nic, a akorát nás to sere. :D

Kniha je napsaná ve skvěle zvoleném formátu tak, aby se dobře četla. Není v ní žádný balast okolo, jen důležité informace k tématu, aby se čtenář zbytečně neztrácel a kniha mu utíkala.

Hodnotím 9,5/10.


blankaa89
blankaa89
18.11.2021 5 z 5

Stručně, jasně a jednoduše popsáno, na co je třeba při podnikání myslet. Opravdu super kniha!

Blahorodi
Blahorodi
26.02.2021 5 z 5

Není to návod, co dělat, je to návod, jak myslet. A báječný.

Jarek82
Jarek82
22.02.2020 5 z 5

Ví o čem mluví. S pár lidmi dokážou provozovat systém pro miliony spokojených uživatelů. Neuvěřitelně stručná kniha osekaná o všechnu zbytečnou omáčku.

ARWS
ARWS
19.01.2020 4 z 5

Na útlé knize jde rozhodně ocenit, že je zde spousta věcí zhuštěna do pár vět, jedné, dvou stránek. To je totiž obecně problém rozvojových knih, že kolem jedné myšlenky krouží 10 stran. To se tady neděje. Stručně, jasně o tom, že se má tvořit produkt poloviční, ne polovičatý, upevnit základy, než vymýšlet x "vylepšení", pár myšlenek se dalo vypsat a rozhodně doporučuji všem, kteří začínají podnikat, nebo hledají, kudy vyrazit dál. Velmi použitelné s knihou od Jima Collinse, Jak vybudovat trvale úspěšnou firmou. Nenechte se odradit nadpisy ve smyslu "Porady jsou toxické". Nenajdete tu informace o tom, že se porady nemají dělat, ale jak se mají dělat. Když nad tím tak přemýšlím, tak velmi, velmi použitelné čtení v poměru "doba čtení, výkon".

zdendaz
zdendaz
09.08.2019 5 z 5

Super kniha. Krátké kapitoly bez zbytečného balastu.

HaltěvS
HaltěvS
19.05.2019 4 z 5

Kniha o byznysu a radách, vycházejících z toho, jak na to šli v 37signals. Krátké kapitoly se čtou snadno. Myšlenky jsou podávané velmi stručně a bez hlubšího vysvětlování. Dá se říct, že kniha motivuje k akci, "Na nic nečekejte a začněte, udělejte...". Fajn čtení, složité je zjednodušené. Ano a v jednoduchosti je krása, proto doporučuji přečíst, pokud uvažujete o podnikání nebo v tom svém ještě čerstvém hledáte další inspiraci.

shark.jd
shark.jd
22.04.2019

Kniha, která opravdu nutí člověka k zamyšlení v mnoha aspektech. Je pravda, že spousta (hlavně velkých) firem má zaběhlá pravidla, která ale mnohdy nedávají smysl. Všichni vědí, že je to k ničemu, ale jede se v zaběhnutých kolejích. Tato kniha se snaží na spoustu takových věcí vtipně poukázat.

Tebby
Tebby
03.02.2019 4 z 5

Tento "vedlejší produkt" firmy 37Signals byl pro mne v mnoha věcech velmi inspirující. Líbí se mi dělení knihy do velké spousty kapitol, které mají pouze pár stran. Jednotlivé myšlenky se totiž poté snadněji vstřebávají a jednoduše je více času na přemýšlení, než kdyby byly kapitoly x stranové a než by jste se dočetly ke konci myšlenky, dávno by jste zapomněli, jak vlastně myšlenka začala. A dále také konkrétní příklady co a jak praktikují různé firmy. A nakonec velké + za nápadité ilustrace. Doporučuji.

Popko
Popko
26.01.2019

Krátká a výstižná kniha, některé myšlenky jsem si vypsala.

Colleague
Colleague
06.01.2019 4 z 5

Opravdu velmi stručné, ale leckdy může pomoct.

raidmnoid
raidmnoid
06.01.2019 4 z 5

Styl knihy je pro mě trošku netradiční a občas jsem měl dojem, že mám před sebou scénu z filmu "Zamilovaný profesor", kde Eddie Murphy stojí před televizí a skanduje "Já na to mám", ale obsah sdělení je zcela zřejmý a postihuje to podstatné. V určitých situacích je potřeba se nad trextem zamyslet, jestli to přeci jen není až moc americké a u nás hůře použitelné, ale celkově velmi zdařilá kniha.

Teron
Teron
28.09.2018 5 z 5

V mnoha ohledech byznys thinkink in a nutshell hlavně pro malé a začínající firmy i jednotlivce. Je ale dobře, že i člověk podnikající už nějakou dobu může najít dost podnětů na "zrestartování" některých oblastí svého působení nebo metodiky. Jeden z těch svazků, ke kterému se dá po nějaké době vracet jen na takovou lehkou meditaci "jestli mě náhodou netrkne něco, co dělám idiotsky nebo složitě"

Martin466
Martin466
24.07.2018 2 z 5

Selský rozum v kostce, doplněný o dávku pozitivních žvástů.

Jaba_Hutt
Jaba_Hutt
21.03.2018 4 z 5

Stručná minimalisticka kniha, plná zajímavých nápadů a doporučení, ne jen pro podnikatele. Rozhodně stojí za doporučení.

Mercatino
Mercatino
25.05.2017 3 z 5

Je to další rychlokvaška, nebo není? Je, ale dobře napsaná i udělaná. Jsou to takové ty rady do začátku podnikání, které by asi mohli v knize pokračovat do nekonečna. O knize můžu říct, že je přínosná, ale že by jsem to četl znovu? To asi ne. Aby jsem řekl pravdu, čekal jsem mnohem více. Každopádně za přečtení to stojí.

+ knížka je velmi lehce stravitelná
+ je opravdu stručná dá se přečíst na posezení
+ je výstižná, snaží se říct vše jednoduše

- občas si protiřečí, čtenář je pak trošku dezorinetovaný
- z knihy jde opravdu cítit, že je to rychlokvasný produkt určený poptávkou masám lidí

Marsee
Marsee
13.04.2017 4 z 5

Prostě inspirující!

koniklecka
koniklecka
28.02.2017 4 z 5

Upřímně jsem po vší té chvále čekala něco víc. Kniha je americká, tudíž ne všechny rady a příklady se dají použít. Ale jinak je to určitě zajímavá a motivační kniha a přečtu si ji jednou zas.

dreamhex
dreamhex
11.01.2017 5 z 5

Jednoduchá, přímo k věci, žádné řeči okolo, přesně tak to má být.

s.mirka1
s.mirka1
06.01.2016 5 z 5

Chcete začít podnikat .... anebo už podnikáte ??? Tak si to zbytečně nekomplikujte :)) :))
Výborný kniha - návod - jak vše zjednodušit co to jde .... :))

kelemantia
kelemantia
08.11.2015 5 z 5

Kniha je jednoduchou formou napísaná a určite si každý nájde inšpiráciu pre seba. Skvelá kniha pre začiatočníkov, ale aj dlhšie pôsobiacich podnikateľov.

Taji
Taji
06.09.2015 5 z 5

Výborná kniha pro začínající podnikatele, čtu již podruhé, i když nejsem začínající podnikatel. :-D

Peleus
Peleus
05.09.2015 5 z 5

Krátké. Výstižné. Bez chlácholících canců okolo.

P.S. Přestože je primárně orientována na obor IT, mnohé myšlenky se dají aplikovat i na jiná pracovní odvětví.

sioux
sioux
21.08.2015 5 z 5

Pro kohokoli, kdo pracoval nebo pracuje ve velké mezinárodní korporaci nebo ve státní správě bude tato knížka příjemným osvěžením.
Je čtivá, jde k jádru věci, dělá si legraci za všech byrokratických a nelogických postupů, které způsobují, že si člověk v práci připadá jak robot.
Určitě vhodná i pro začínající podnikatele.

Leiko
Leiko
13.06.2015 5 z 5

Knih o motivaci a úspěchu existují v knihkupectvích celé regály. Bohužel, tyto knihy jsou často plné mýtů a polopravd. Většinou nestojí ani za přečtení. Restart mile překvapil. Je to stručné a nutné minimum těch nejzajímavějších myšlenek, které se budou hodit každému začínajícímu podnikateli. To vše bez nutnosti čtenáře krmit motivací.

Komls
Komls
23.01.2015 4 z 5

Cekal jsem neco prevratneho! Dostal jsem spise spalicek selskeho rozumu po americku. Ano, povinna cetba pro vsechny managery, ty korporatni tuplovane! Nicmene to neni samospasitelne. Jedna vec je dozvedet se jak, druha zmenit svoje mysleni a zacit opravdu jednat. V nekterych radach je citit omezenost IT branzi, nicmene celkovy dojem je fajn, predevsim diky osekani verze k tisku na tretinu!:) Je to prijemne uderne...

martin3683
martin3683
20.03.2014 5 z 5

Narážíte v knihkupectvích na "zaručené" návody jak být úspěšní, jak vést firmu nebo team, jak začít podnikat apod? Kašlete na ně, stačí vám tahle útlá kniha. Na ani ne 100 stranách textu (obsahuje hodně doprovodných ilustrací) najdete tolik užitečných a praktických rad a postřehů, že na jedno přečtení je ani nemůžete vstřebat či se podle nich dokonce začít řídit. To, co jinde rozpytvávají v několika kapitolách či dokonce celé knize, zde jasně a velmi čtivě zabere stránku. Autoři (majitelé úspěšné IT firmy) jdou ve svých radách často proti proudu oněch příruček, jak se stát úspěšným, které většinou píší lidé se spisovatelským talentem, ale o každodenním podnikaní nic moc nevědí. Po přečtení doporučuji knihu nechat ležet na dostupném místě, abyste si v ní mohli občas zalistovat a připomenout si některé postřehy, protože jedno přečtení nestačí. Mě se osvedčilo ji nechat na záchodě :-).

Juny
Juny
10.11.2013 5 z 5

Skvělá a čtivá kniha - přečteno za necelé 2 dny. Na knize nejvíce obdivuji, jak je čtivá, někdy jsem se nad sebou zarážel, když jsem viděl, jaké chyby dělám - hold člověk se chybami učí. Všem vřele doporučuji - je v ní mnoho inspirace a užitečných rad.

yank3e
yank3e
27.07.2013 5 z 5

Stručná a podnětná knížka, můžu doporučit každému, kdo podniká.

Dan
Dan
26.02.2013 5 z 5

Psáno jasným a stručným jazykem. Mnoho zajímavých myšlenek. Je to jedna z knih, ke které se člověk vrací a vždy si v ní něco najde.

marrra
marrra
27.12.2012 5 z 5

V knize je stručně a jasně popsáno mnoho opravdu zajímavých myšlenek, na které přišli autoři během svého podnikání. Jedná se hlavně o zkušenosti s podnikáním na internetu. Nicméně velká část věcí se dá přenést i do jiných oborů podnikáni.

dalimoni
dalimoni
10.04.2012 5 z 5

Krátké, jasné, výstižné, kniha má sice téměř 300 stran, ale já jí přečetl za 1 den. Primárně určena pro začínající nebo stávající podnikatele, ale určitě si z myšlenek může odnést pro svůj život i "obyčejný zaměstnanec".

deiwi
deiwi
06.05.2011 5 z 5

Povinná četba pro každého, kdo to myslí se svou prací vážně. Nebojím se říci bible pro podnikatele. Opakované čtení rozhodně prospěje :)

Štítky knihy

podnikání rozvoj osobnosti, osobní rozvoj

Autoři knihy

Jason Fried
americká
David H. Hansson
americká, 1979

Kniha Restart: Průvodce podnikatelským minimalismem je v

Právě čtených10x
Přečtených271x
Čtenářské výzvě9x
Doporučených31x
Knihotéce106x
Chystám se číst164x
Chci si koupit66x
dalších seznamech4x