Taufa Taufa komentáře u knih

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

V této knize je zpracováno velmi silné téma, které bylo autorce blízké a některé situace zažila dokonce na vlastní kůži, když byla ještě malá. Děj se odehrává hezky plynule. Kniha je příjemně čtivá a čtenáře nutí k zamyšlení. Knihu doporučuji!
Celé to uzavřu smyslem knihy: Jsme jen dva lidé. Zas tolik nás neodděluje. Rozhodně ne tolik, jak jsem čekala! 4/5

10.11.2023 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Kniha je velice napínavá, detailní, zajímavá a zároveň originálně kouzelná. Děj oproti předchozím dílům vůbec nepolevuje a úroveň postupného odtajňování jen a jen stoupá a dodává otázky k dalším dílům. Už se nejedná o pohádku, ale o opravdový fantasy příběh s hororovým nádechem. Kniha se čte velice krásně, děj stále příjemně běží a kapitoly jsou dobře rozděleny. Oproti filmu do sebe vše více zapadá, vše je detailněji popsáno a dává o hodně lepší smysl. Těším se na další díly! Jazyk je velice čtivý a příjemný, rozhodně 5/5! :))

20.07.2023 5 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Autor má můj obdiv za chuť do takto nepřehledné a úmorné práce. Celkově je kniha velice přehledná a srozumitelná. Čtení knihy v době, kdy volíme Zemanova nástupce byla o to zajímavější. Ruské vazby bohužel opravdu sahají až k hlavě státu a k financování jeho kampaní. Zaujala mě i propletenost společnosti Mol na Rusko a praxe daňových rájů. Z podobnosti a provázanosti Zemana a Babiše mrazí a můžeme být rádi, že se tato silná nitka prezidentem Petrem Pavlem snad jednou provždy přetrhne!

29.01.2023 5 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Tato kniha obsahuje trochu vtipu a hodně dětských pohledů na svět. Za začátku jsem si nemohl zvyknout na dělení knihy, ale postupem času je to lepší a lepší. Jazyk se čte hezky, 4/5.

11.07.2023 4 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Kniha je velice napínavá, detailní, zajímavá a zároveň originálně kouzelná. Děj oproti prvním třem dílům vůbec nepolevuje a úroveň postupného odtajňování jen a jen stoupá a dodává otázky k dalším dílům. Kniha se čte velice krásně, děj stále příjemně běží a kapitoly jsou dobře rozděleny. Trošičku mě nudila prostřední třetina knihy, ale konec vše zachránil. Oproti filmu do sebe vše více zapadá, vše je detailněji popsáno a dává o hodně lepší smysl. Těším se na další díly! Jazyk je velice čtivý a příjemný, rozhodně 5/5! :))

09.02.2023 5 z 5

Kniha je velice napínavá, detailní, zajímavá a zároveň originálně kouzelná. Děj oproti prvním dvou dílům vůbec nepolevuje a úroveň postupného odtajňování jen a jen stoupá a dodává otázky k dalším dílům. Kniha se čte velice krásně, děj stále příjemně běží a kapitoly jsou dobře rozděleny. Oproti filmu do sebe vše více zapadá, vše je detailněji popsáno a dává o hodně lepší smysl. Film třetího dílu jsem moc rád neměl, ale kniha je asi zatím nejlepší! Těším se na další díly! Jazyk je velice čtivý a příjemný, rozhodně 5/5! :))

16.10.2022 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Kniha je velice napínavá, zajímavá a zároveň originálně kouzelná. Děj oproti prvnímu dílu nepolevuje a úroveň postupného odtajňování jen a jen stoupá a dodává otázky k dalším dílům. Kniha se čte velice krásně, děj stále příjemně běží a kapitoly jsou dobře rozděleny. Oproti filmům do sebe vše více zapadá a dává lepší smysl. Těším se na další díly! Jazyk je velice čtivý a příjemný, rozhodně 5/5! :))

30.01.2022 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Děj se mi moc líbil. V knize jsou krásné myšlenky. Propracovanost map, rodokmenů, postav a světa středozemě je obdivuhodná, ale pro příběh někdy až moc detailní a zdlouhavá. Super atmosféra při čtení. Zaslouženě jedno z nejlepších fantasy příběhů vůbec. Celoživotní mistrovské dílo s mistrovsky smutným koncem. Rozhodně zasloužených 5/5 :)

07.01.2021 5 z 5

Kniha je velice napínavá, detailní, zajímavá a zároveň originálně kouzelná. Děj oproti předchozím dílům vůbec nepolevuje a úroveň postupného odtajňování jen a jen stoupá a dodává otázky k poslednímu dílu! Už se nejedná o pohádku, ale o opravdový fantasy příběh s hororovým nádechem. Kniha se čte velice krásně, děj stále příjemně běží a kapitoly jsou dobře rozděleny. Oproti filmu do sebe vše více zapadá, vše je detailněji popsáno a dává o hodně lepší smysl. Těším se na poslední díl! Jazyk je velice čtivý a příjemný, rozhodně 5/5! :))...

21.01.2024 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Po shlédnutí zdejších recenzí jsem čekal něco víc. Myšlenka krásná, jednoduchá a poselství k zamyšlení, i když smysl by šel vystihnout ve dvou větách. Jedná se spíše o článek, než knihu. 3/5 :/

01.02.2022 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Na knihu jsem se hodně dlouho chystal a těšil. Je velice napínavá, zajímavá a zároveň originálně kouzelná. Trošku mě překvapilo, že filmy jsou v dosti detailech odlišné. Alespoň se mám na co těšit v dalších dílech, i když už filmy znám. Kniha se čte velice krásně, děj stále příjemně běží a kapitoly jsou dobře rozděleny. Oproti filmům do sebe vše více zapadá a dává lepší smysl. Jazyk je velice čtivý a příjemný, rozhodně 5/5! :))

06.01.2022 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Jen trošku zajímavá, ohromně zdlouhavá a neskutečně se táhnoucí kniha. Postavy jsou popsány jen základně a tak nějak bez citů. Čekal jsem o hodně lepší dílo, podle hodnocení ostatních... Jedná se spíše o historický spis než o fantasy příběh, který je v knize jen nepatrně. Tři hvězdičky jsou za jazyk a pár zajímavých kapitolek. Další díly číst neplánuji...

07.02.2021 3 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Od Stephena Kinga jsem četl Bazar zlých snů, po této knize jsem k Zelené míli přistupoval velmi skepticky, autorův styl mi úplně nesedí. Ale musím přiznat, že tento příběh je odlišný, krásně působí na emoce čtenáře. Těším se na film, který jsem zatím neviděl. Závěr knihu vylepšil a proto 4/5!

29.03.2024 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Kniha je opravdu krutým výčtem o židovském chlapci, který se ukrývá před válkou kdesi na východě a zažívá útrapy. Autor chtěl hodně výrazně poukázat na absurdnost a negativa války a účinně to kombinoval s dětským strachem. Určitě všechny tyto události nemohl prožít jeden chlapec, ale bohužel mají pravdivý a dohledatelný zdroj za dob války... Knihu si znovu nepřečtu a ani nevím, jestli ji doporučit.

Hodně mě ale zaujal doslov, kde autor píše, že v jeho rodné zemi je kniha hodně kritizovaná a zakázaná. Záměr autora je většinou kritiků nepochopen a autor sám píše, že kdyby věděl, co mu tato kniha způsobí (napadení, utlačování přátel a rodiny a falešné recenze), knihu by snad raději ani nenapsal a autor sám se vlastně ve výsledku cítí jako nabarvené ptáče v okolním světě. I když je to smutné, je potřeba o válce mluvit, abychom už toto znovu nezažívali! 3/5

22.02.2023 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Knihu jsem si chtěl přečíst hlavně kvůli velké prodejnosti a velkému počtu čtenářů. Není to můj žánr, ale musím uznat, že kniha byla příjemnou oddechovkou a byla vtipná. Našly se i nudnější pasáže, ale ty jsou téměř v každé knize. Líbí se mi odlišnost vnímání názorů a věcí v závislosti na věku lidí. Popis vedlejších postav mohl být detailnější. Další knihy si od autora možná také přečtu... :)

14.02.2021 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Děj se mi moc líbil. V knize jsou krásné myšlenky. Propracovanost map, rodokmenů, postav a světa středozemě je obdivuhodná, ale pro příběh někdy až moc detailní a zdlouhavá. Celkově při čtení knihy ale super atmosféra a zasloužených 5/5 :)

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

(SPOILER) Hlavní hrdinka vstoupí do příběhu tak nějak nedobrovolně, což ji odlišuje od jiných příběhů. Jazyk má kniha krásný, čte se sám a detailní ženský popis ať už barev, vůní a pocitů příběh ještě zlepšuje. Poselství a reálnou scénu z budoucnosti s propracovanými detaily hodnotím velice kladně. Hunger Games dávají skvělý čtenářský zážitek ze současnosti (události v Kapitolu) nebo možná i budoucnosti o zbytečnosti války... Hlavní myšlenka je velice silná a přijde mi promyšlená od začátku do konce všech tří knih. U této knihy jsem si uvědomil, jak nelze u filmu zpracovat vše a oprávněně má kniha krásných 84 %! Na to, že jde o poslední díl série, tak příběh nijak nepolevil, konec mi přijde promyšlený od počátku psaní celé série. Je to krásná kniha, DOPORUČUJI!

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Pro děti mi kniha nepřijde vhodná a hlavní myšlenka celé knihy jde shrnout do jedné věty. Příběh mi nepřijde tak dojemný, jako například o hodně lepší Psí cesta. Nevhodný jazyk a opravdu velmi stručný styl vyprávění mi také nevyhovoval. Kniha byla celkově krátká a uměle natahovaná a zároveň tak stručná, jako by bylo povinné ji vydat nedopečenou. Většinu negativních příběhů a reálných zkušeností z útulků prostě nejde nacpat do příjemné pohádky. Váha psího života, která je podávaná minimálně na úroveň člověka se mi také moc nezamlouvá. Poznámka od pracovnice útulku, která si stěžuje že dostává málo peněz v útulku se mi do pohádkové knihy opravdu vůbec nehodí. Posledních 4 strany, které jsou věnovány reklamním přípravkům, po kterých váš pes bude stále mlád za 790 Kč a 100 Kč z toho půjde na útulek ve mě nevzbuzuje dostatečnou hodnotu pomoci útulkům. Těšil jsem se do kina, ale po přečtení si film sotva pustím v televizi, VELKÉ ZKLAMÁNÍ!

03.01.2021 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Jedná se více méně o pohádku, lehce líznutou pozitivní esoterií. V knize jsou zajímavé pozitivní myšlenky, že každý sen se splní, pokud se ho nevzdáme. Do jaké míry to opravdu funguje a zda existují zázraky už si musí říci každý sám Kniha mi trošku připomínala Malého prince, že se máme dívat hlavně srdcem. Jazyk byl dosti historický a ne vždy úplně čtivý, 4/5.

08.07.2023 4 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Jazyk má kniha krásný, čte se sám a detailní ženský popis příběh ještě zlepšuje. Balada o ptácích a hadech dává skvělý čtenářský zážitek z fantasy minulosti a možná i budoucnosti o zbytečnosti války... Hlavní postava zastává spíše negativní názory, což je zajímavě neobvyklé. U této knihy jsem si uvědomil, jak nelze u filmu zpracovat vše a oprávněně má kniha 84 %! Trilogie Hunger games je ještě o stupínek lepší, ale rozhodně DOPORUČUJI!...

31.12.2023 5 z 5