tatruszka tatruszka komentáře u knih

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Musím dát 5* kvůli tomu epilogu, ten byl naprosto úžasný. Celkově mě tento příběh zaujal o trochu více, než "Sedmilhářky".

25.06.2017 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Velice inspirativní kniha pro čtenáře, kteří mají rádi podobnou literaturu. Příběh odkazuje na hledání a prožití svého životního příběhu a osudu a poslouchání hlasu svého srdce.

11.06.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Mě osobně se kniha líbila, příjemné čtení. Těšila jsem se na to, jak dopadnou osudy hrdinů. Děj se krásně rozvíjel, žádné "okecávačky" - člověk prostě jenom četl, aby zjistil, jak to všechno dopadne.

02.05.2017 4 z 5

Příběh mě dost bavil, sice jsem se občas ztrácela, ale vesměs jsem se dost bavila :)

26.02.2016 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Tento příběh mi přišel trošičku "slabší", než předchozí díly - možná natahování příběhu o hlavní postavě? Nevím, každopádně utor je úžasný spisovatel, další díl si přečtu se stejným očekáváním, jako ty předhcnozí.

14.07.2015 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Parádní čtení, ale Jsem naštvaná, že zase umřel někdo, kdo se mi líbil :-/

27.05.2015 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Trošku jsem byla sklamaná takovou smrtí Waalera, čekala jsem, že to bude ve velkém a ne tak náhlé. Jinak jsem byla ale dost napjatá a příběh se mi hodně líbil.

21.04.2015 5 z 5

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Až moc feministické fejetony, které mě téměř nezaujaly.

30.09.2014 2 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Zprvu jsem si říkala, že po Harrym Potterovi je tato knížka pěkná nuda, četla jsem jen po chvílích a to jen proto, že knihu napsala Rowlingová. Ovšem spisovatelka opět dokázala svůj dar, který tak precizně vyjádřila už v HP - umí naprosto dokonale promyslet všechny veškeré detaily, spletité vztahy, příběh... Když jsem se do knihy začetla, řekla jsem si, vždyť ten příběh je dokonale promyšlený. Za mě 100% geniální spisovatelka.

01.06.2014 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Řekla bych, že velice dobře napsaná kniha. I když je teď knih na toto téma a toho žánru téměř miliardy, tahle patří rozhodně k těm lepším. Už se docela těším na třetí část.

12.03.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Už hrozně dlouho jsem knihu nepřečetla až tak rychle. Velice mě zaujal fakt, že navzdory vážnému tématu knihy, jsem se u příběhu upřímně bavila a mnohokrát se i zasmála. Samozřejmě jsem posledních asi 50 stránek probrečela, protože mi bylo opravdu líto, ani ne to, že hl. hrdina zemřel, jako to, že zemřel tak brzy po tom, co se potkali. Jsem ale ráda, že během svého života mohli poznat pravou lásku, moc jsem jim to přála. Také se mi líbil takový zvláštní obrat, že ačkoliv kniha byla psána z pohledu dívky, bylo to o nemoci dívky a jejím životě, jejich problémech s nemocí, atd., tak stačil jeden jediný moment, aby se najednou děj nenásilně stočil ke chlapci, který na rozdíl od ní doopravdy umíral rychle. Hl. hrdinka si uvědomila velice správnou věc, že v daný okamžik byla nejzdravější v místnosti, i když za sebou vláčela bombu s kyslíkem... Byl to opravdu úžasně dojemný příběh.

10.02.2014 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Miluji toto dílo, jak v knižní tak ve filmové podobě. Dobře se čte a není pochyb o kvalitě tohoto díla.

08.02.2014 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Tak téhle knize se nedá nic vytknout, prostě typický maloměšťácký život, sama v něčem podobném žiju. Je krásné, jak se dětská logika snaží přiblížit světu dospělých, používat jejich výrazy a postoje. Hrozně ráda některé pasáže užívám při práci s dětmi, velmi je to baví

06.02.2014 4 z 5

Miluj mě v Benátkách Miluj mě v Benátkách Karolína Becková

Tuto knihu jsem přečetla ještě na základní škole a tehdy se mi velice líbila, protože to byl přesně ten typ knihy, který většina mladých dívek vyhledává. Jednalo se o příběh jedné maturantky, která se rozhodla odjet za svou letní láskou do Itálie, tam se to ovšem zákonitě muselo pokazit a z mladé naivní holčičky naráz vyrostla mladá žena, která se musela chtě nechtě postavit na vlastní nohy. Příběh má pohádkový konec, což se mi tenkrát velmi líbilo a myslím, že kdybych se ke knize vrátila i dnes, tak jsem stále spokojená. Mohu doporučit tomu, kdo má chuť přečíst si něco ze skoro červené knihovny, příběh se šťastným koncem.

27.12.2013 4 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Nějak si nemůžu pomoct, ale když se řeknou Ostře sledované vlaky, tak si vždycky vybavím mladého Neckaře, přestože jsem knihu četla. Nějak mi ten film s knihou splývají v jeden celek, a nejsem si tak úplně jistá jestli je to dobře nebo není. Každopádně, co se týče samotného motivu, líbilo se mi propojení kritického období války s "obyčejnými" problémy hlavního hrdiny.

09.07.2013 4 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla jen ze zajímavosti a musím říct, že žádná sláva se nekonala, ztěží jsem se prokousala do poloviny. Tohle prostě není můj denní čajíček.

17.04.2013 2 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl Harryho Pottera je stejně dobrý jako ten první, není co dodat, autorka tak pečlivě promyslela celý děj, že se tomu až nechce věřit. Příběh byl napínavý a zajímavý. Já osobně jsem prakticky vyrůstala s hlavními hrdiny, a proto jsem se do jejich myšlení krásně vžila. A dokonce i teď, po tolika letech od přečtení, se ve volných chvílích ke knize ráda vracím.

06.04.2013 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Příběh malé Anny byl takový jaký byl, je smutné, jak skončil. Myslím, že je dobré vědět, jak tenhle život prožívaly normální lidi, jak jej prožívaly děti. Anna si moc nepřipouštěla to, jaké jim hrozí nebezpečí, dívala se dopředu a myslela na to, co bude, až budou moci odejít, dětská naivita byla patrná.

06.04.2013 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harry Potter je příběh, který nikdy neomrzí. I když právě první díl jsem četla pouze jednou a to bohužel až po shlédnutí filmu. Když to zpětně srovnám s ostatními díly, které mají v sobě více akce, musím říci, že první díl je krásný pohádkový začátek příběhu, ke kterému se moc ráda vracím.

10.01.2013 5 z 5

Silný příběh o bezpráví a dost velké krutosti. Četla jsem jedním dechem. Jsem moc ráda, že příběh dopadl dobře, ale jsem z toho trochu rozpolcená. Vzalo to docela rychlý spád. Co se týče boje s úřady o děti - věřím, že je to běh na dlouhou trať a pevné doufám, že i toto má šťastný konec.

04.01.2024 4 z 5