Szekynka Szekynka komentáře u knih

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Opět luxusní detektivka z pera americké autorky. Její styl mě prostě oslovuje, s každou další knihou víc a víc. Původně jsem si říkala, že třeba takový Reportér se mi líbil víc, ale s čtením dalších stránek se můj názor měnil. Tato kniha je jiná než její předchůdkyně, POMSTA je napsána řekla bych promyšleněji.
Úplně nesouhlasím, že motiv mohl být víc osobní, podle mě osobní byl. Dokonce byl, tak dokonale promyšlený, že možná to je důvod toho nedocenění. Každý z nás rád tipuje a hlavně se trefuje kdo je "kozel zahradnik", myslím že tady jsme byli bez šance a to se mi líbilo.
Není podle mě tak s podivem tento motiv. Vždyť lidi přece kvůli penězům dělají všemožné věci.
Romantická zápletka mě tentokrát oslovila, ale trochu jinak než třeba Reportér a Skyrté zlo. Ve zmíněných knihách je popisováno, jak se do sebe postupně zakoukávají. Tady to byl přesný opak. Vlastně to, že k něčemu došlo se oznámilo jen tak mimo řečí (tahle změna se mi líbila).
Autorka i po napsání strhujících knih stále neztrácí svůj styl. Píše promyšlené příběhy, šokuje dramatickými zvraty a dokáže čtenáře strhnout. Prostě TOP čtení.

11.03.2018 5 z 5

Jízda na koni Jízda na koni Carolyn Henderson

Knihu jsem četla před lety, ale pamutuju si splnila všechna očekávání. Je to tenká knížečka, která byt množstvím obsahu nevypadá, poskytne mnoho praktických rad.

10.03.2018 5 z 5

Jezdectví - obrazový průvodce Jezdectví - obrazový průvodce Debby Sly

Pokud se u koní nepohybujete a knihu si přečtete působí reálně. V případě, že je čtenář člověk, který se o koně zajímá a pohybuje se v jejich prostředí dojde, že ne vše v knize uvedené je pravdivé.

10.03.2018 2 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Luxusní záležitost. Autorovi se toto dílu opravdu povedlo, kniha je poutavá, barvité popisy střída nečekaný děj. Autor nabízí jedinečnou šanci nahlédnout do jiné kultury, zvyklostí, tradic a i té stinné stránky.
Na knize se mi líbil závěr, vlastně až do poslední chvíli nebylo vůbec jasné zda se Sajuri sny splní či nikoliv. Oceňuji změnu oproti klasických "slaďákům", kde je to skoro vždy jasné hned v úvodu.

07.03.2018 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Kniha mě neoslovila ani nezaujala, hodně jsem se přemlouvala k dočtení.

07.03.2018 2 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Kniha mého mládí. Tyto příběhy mě vždycky bavily, vlastně i teď bych si knihu klidně znovu přečetla. Řecká mytologie je opředená mystikou, příběhy mají spád, umí překvapit a jsou poučné. Tato kniha je správná volba.

07.03.2018 5 z 5

Hledání dokonalé lásky Hledání dokonalé lásky Jennifer Probst

Čtivý příběh, na dlouhé večery ideální zpestření.

06.03.2018 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Nejedná se zrovna o knihu plnou zvratů, kde by na čtenáře čekalo nějaké překvapení, vše dopadne tak nějak předvídatelně. Nicméně je to oddychové čtení s trochou toho sexu, snění a pohádkového života.

06.03.2018 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Líbí se mi proměna Anastázie. Rčení tichá voda břehy mele, mi přijde docela trefná. Anastázie začíná vytahovat drápky a přitom si stále udržuje tvář naivky. Zpracování se mi líbí a nejsem si jistá zda si kniha zasloužila tolik negativních hodnocení.

06.03.2018 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tato kniha byla můj první pokus o čtení tohoto stylu. Myslím, že pro někomu, kdo nečte tento žánr nonstop se kniha může líbit, pro ostřílené čtenáře lehké romantiky už to asi nebylo takové. Padesát odstínů je úplně normální román pro ženy s trochou větší dávkou sexu.

Líbila se mi ta myšlenka. No opravdu která z nás nepotkala pana záhadné, tajemného a sexy? A tajně nedoufala, že ho změní?, že zrovna ona bude ta jeho jediná?

Anastazie se chová trochu předvídatelně a naivně, ale beru to tak, že ke každému panu záhadnému patří z počátku úplná naivka. Kniha je možná trochu víc zviditelněná, ale úplná tragédie to nebyla, jednotlivé dějové linie dávaly smysl, erotické scény byla barvitě popsány (někdy až možná zbytečně moc) a děj se sice pomalu, ale proměňoval.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Česká klasika. Dílo není přehnaně vyumělkované. Rýmy jsou přirozené, melodické a oku lahodící. Kytice se dobře čte. Děj básní je také poutavý. Školní povinná četba, která ovšem stojí za to. Favoritka Svatební košile.

06.03.2018 5 z 5

Odhalená Odhalená Kristin Cast

Kniha nebyla špatná, jen jak tvrdím už od 9tého dílu, méně je někdy více.
Autorka zbytečně knihu natahuje.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Sice moje kdysi povinná četba, ale o to větší překvapení že kniha je vlastně PECKA! Kombinace suchého humoru, zvláštní mluvy Saturnian a příjemného čtení.

06.03.2018 5 z 5

Kořeny Kořeny Andrea R. Cremer

Vlastně ani nevím proč jsem si knihu koupila, asi abych měla celou série. To je ale asi tak všechno na co mi byla. Kniha mě vůbec nebavila, absence vlkodlaků to jen podtrhla.

06.03.2018 2 z 5

Oběť Oběť Andrea R. Cremer

Asi nejlepší díl, tentokrát už se v knize objevil i nějaký ten nepředpokládaný zvrat.... Nicméně k 5ti hvězdičkám knize ještě mnoho chybí.

Vzpoura Vzpoura Andrea R. Cremer

Po né úplně dokonalém prvním dílu, jsem se rozhodla číst dál. Druhý díl byl srovnatelný, žádný trhák.

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

Námět mi přišel zajímavý, stejně tak rozdělení smeček. Popis jednotlivých postav, jejich postavení ve smečce a vůbec zařazení do smeček mě docela mátlo. Popisy mi přišly zmatené. Zajímavé čtení a příběh, zasloužil by si ale propracovanější zpracování.

Hrana pokušení Hrana pokušení Eve Berlin

Jednička, dvojka, trojka - pořád to samé. Čtenáře nečeká žádné překvapení. Pohodová oddechová četba, ale vše je předem jasně rozdáno ( a to doslova :D).

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

Příběh na mě nezapůsobil moc reálně. Dějové linie a zvraty jsou stejné jako u prvního dílu. Každopádně kdo od knihy nic zvláštního neočekává a je připraven na takové to klasické podání příběhů tohoto typu, docela si u knihy i odpočine.

Hrana rozkoše Hrana rozkoše Eve Berlin

Docela zajímavý námět, myšlenka že kvůli dokonalosti svých knih něco takového podstoupí je zajímavá (minimálně ta obětavost). Kniha ničím nepřekvapí, klasický zvrat u knihy tohoto typu. Co se knize ale nedá upřít jsou barvité popisy a odpočinkové čtení.